Problem z CO2 w wiatrówce

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Hexa323
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 10 sierpnia 2019, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z CO2 w wiatrówce

Post autor: Hexa323 »

Wkładam odwrotnie ale on nie jest zbym elastyczna i nie dochodzi do wybijaka. Kiedy dopycham z jednej strony to odskakuje z drugiej i nie mogę włożyć nawet tej nakrętki. Chcem zamówić nową. Taka będzie pasowała?

https://www.militaria.pl/action_sport_g ... p72851.xml
Ostatnio zmieniony 11 sierpnia 2019, 15:46 przez Hexa323, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kamazek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 marca 2016, 00:19
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z CO2 w wiatrówce

Post autor: kamazek »

Hexa323 pisze:Byłem z tym problem w sklepie myśliwskim i gdy właściciel próbował wsadzić kapsułkę CO2, w jednej chwili uciekło całe powietrze a na końcu coś wystrzeliło i rozwaliło szybę w sklepie...
Prawdopodobnie cały gaz gwałtownie opuścił pistolet przez lufę, w której tkwiła jeszcze kulka.
Stawiałbym na zablokowany zawór strzałowy.
W tym roku bawiłem się w naprawy kilkunastu replik na co2, czy to ASG czy na stalowe kulki (konstrukcyjnie to to samo) i w żadnej nie było problemu z uszczelką kapsuły, nawet jak ewidentnie pusta kapsuła tkwiła w gnieździe kilkanaście dni.
Ja bym wsadził pełny nabój w pistolet i sprawdził, którędy ucieka gaz.
Jeżeli przez lufę, to zawór strzałowy jest do naprawy, jeżeli jednak przez rękojeść, to uszczelka kapsuły.
Nie są to skomplikowane naprawy, ale wymagają podstawowych zdolności technicznych i dostępu do uszczelek, tzw. o-ringów.
Jeżeli Kolega nie jest "złotą rączką" to lepiej dać sobie spokój.
Proponuję poszukać serwisu.
Jeżeli będą chcieć za naprawę za drogo, to wystawić gdzieś jako uszkodzoną.
------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :-D
telli
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1319
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 17:37
Tematy: 77
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z CO2 w wiatrówce

Post autor: telli »

Tak - odnośnie komp.nap. z militaria.pl
Mają też serwis tej marki.
Ostatnio zmieniony 11 sierpnia 2019, 15:52 przez telli, łącznie zmieniany 2 razy.
Twinmaster competitor/Beeman P-17/Walther PPS+laser/CZ-75D compact+laser/ Sti DutyOne/Colt Combat Clasic/CZ200S+magazynek+dłuższy kartusz+pompka PCP Webley[FX].
Awatar użytkownika
kamazek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 marca 2016, 00:19
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z CO2 w wiatrówce

Post autor: kamazek »

A skąd Kolego jesteś ?
Może blisko Wrocka, to bym do niej zerknął :wink:
A, już doczytałem, Ełk.
Bez wysyłki by się nie obeszło.
Ostatnio zmieniony 11 sierpnia 2019, 16:20 przez kamazek, łącznie zmieniany 1 raz.
------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :-D
Awatar użytkownika
wojteketjow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 22 sierpnia 2018, 08:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z CO2 w wiatrówce

Post autor: wojteketjow »

Hexa323 pisze:Gdy wsadzam kapsułke dosłownie w 10-15 sekund ucieka z niej cały, i napewno nie przez lufę, gaz ucieka z rekojęści tam gdzie montuje się kapsułkę.
Cały czas ze wskazaniem na omawianą uszczelkę.
Wymień na nową :502:
Awatar użytkownika
kamazek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 marca 2016, 00:19
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z CO2 w wiatrówce

Post autor: kamazek »

Jeżeli na pewno ucieka gaz spod uszczelki kapsuły, to problem tkwi w uszczelce lub nieprawidłowym jej zamontowaniu.
Ale jaką ty chcesz pisać reklamację na używany sprzęt ?
Uszczelki są elementem, który się zużywa i po okresie gwarancyjnym nie podlegają bezpłatnej wymianie.
------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :-D
Awatar użytkownika
wojteketjow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 22 sierpnia 2018, 08:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z CO2 w wiatrówce

Post autor: wojteketjow »

Hexa323 pisze:A oprócz uszczelki mogło się zepsuć coś innego?
A to już jest jak wróżenie z fusów.
Dopóki nie zamontujemy prawidłowo kapsuły CO2 nie ma możliwości sprawdzenia czy cała reszta jest OK.

Mam kilka sprzętów na CO2 i jak dotąd ewentualne problemy dotyczyły tylko i wyłącznie uszczelek pod kapsułę CO2.
Hexa323
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 10 sierpnia 2019, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z CO2 w wiatrówce

Post autor: Hexa323 »

kamazek pisze:Jeżeli na pewno ucieka gaz spod uszczelki kapsuły, to problem tkwi w uszczelce lub nieprawidłowym jej zamontowaniu.
Sam zużyłem 8 kapsuł przy próbie montażu i dwie poszły w sklepie gdzie próbowała je montować osoba bardziej doświadczona. Jutro zamówię uszczelkę i zobaczymy co będzie.
kamazek pisze:Ale jaką ty chcesz pisać reklamację na używany sprzęt ?
Uszczelki są elementem, który się zużywa i po okresie gwarancyjnym nie podlegają bezpłatnej wymianie.
Kupiłem używaną w lombardzie, gdy chodziłem po kapsułki do sklepu to też powiedzieli że najprawdopodobniej przez to że cały czas siedziała kapsuła. A z tego co się dowiedziałem to lombard na używany sprzęt musi dać rok gwarancji (nie mam tutaj na myśli gwarancji producenta), zwłaszcza że towar został uszkodzony przez jakiegoś nie znającego się pracownika ktory po sprawdzeniu nie wyjął kapsuły. I mam prawo złożyc pisemną reklamację z tym że na drodze formalnej to trochę trwa więc już chyba wolę samemu spróbować to ogarnąć.
Ostatnio zmieniony 11 sierpnia 2019, 22:34 przez Hexa323, łącznie zmieniany 1 raz.
telli
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1319
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 17:37
Tematy: 77
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z CO2 w wiatrówce

Post autor: telli »

Tak, jest chyba roczna rękojmia sprzedawcy w lombardach, i na nią należy sie powoływać, nie na gwarancję, bo ta wynosi zazwyczaj 24 godziny.

"Jeśli okaże się, że kupiony przedmiot ma wadę, można go reklamować tylko na podstawie odpowiednio zastosowanych przepisów kodeksu cywilnego regulujących odpowiedzialność sprzedawcy z tytułu rękojmi (art. 556–576). Rękojmia obowiązuje przez rok. Pismo reklamacyjne należy dostarczyć nie później niż miesiąc od wykrycia wady. Można się w nim domagać obniżenia ceny artykułu, usunięcia uszkodzenia lub odstąpienia od umowy."
Ostatnio zmieniony 12 sierpnia 2019, 00:58 przez telli, łącznie zmieniany 1 raz.
Twinmaster competitor/Beeman P-17/Walther PPS+laser/CZ-75D compact+laser/ Sti DutyOne/Colt Combat Clasic/CZ200S+magazynek+dłuższy kartusz+pompka PCP Webley[FX].
Hexa323
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 10 sierpnia 2019, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z CO2 w wiatrówce

Post autor: Hexa323 »

Teraz już nie wiem o co chodzi. Dzisiaj przyszły części ale gdy chcę przykręcić uszczelkę tym dociskiem to tylko się obkręca, a Bez uszczelki normalnie się przykreca (uszczelka jest takich samych rozmiarów)
telli
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1319
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 17:37
Tematy: 77
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z CO2 w wiatrówce

Post autor: telli »

Pewnie "docisk" musisz przy wkręcaniu docisnąć, żeby chwycił gwint.
Jaki masz model, z blobackiem czy bez ?
Twinmaster competitor/Beeman P-17/Walther PPS+laser/CZ-75D compact+laser/ Sti DutyOne/Colt Combat Clasic/CZ200S+magazynek+dłuższy kartusz+pompka PCP Webley[FX].
Hexa323
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 10 sierpnia 2019, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z CO2 w wiatrówce

Post autor: Hexa323 »

Z blowbackiem jak dociskam ten docisk przy wkręcaniu to i tak obraca sie wkoło i odskakuje, jakby miał zniszczony gwint , ale bez uszczelki normalnie się przykreca
telli
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1319
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 17:37
Tematy: 77
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z CO2 w wiatrówce

Post autor: telli »

No to czarno to widzę. Pewnie poczatek gwintu nie chwyta, bo jak sam piszesz zniszczony - to niestety znal, czyli miękki szajsmetal .
Trzeba było reklamować.
Miałem ten model krótko i sprzedałem znajomemu kolegi. Też chyba ma teraz ten problem.
Te zabawki są bardziej do oglądania jak intensywnego używania, tak ja je traktuję. Do prawdziwego strzelania proponuję Beeman P-17. Tani, celny, solidny.
Ostatnio zmieniony 13 sierpnia 2019, 17:01 przez telli, łącznie zmieniany 1 raz.
Twinmaster competitor/Beeman P-17/Walther PPS+laser/CZ-75D compact+laser/ Sti DutyOne/Colt Combat Clasic/CZ200S+magazynek+dłuższy kartusz+pompka PCP Webley[FX].
Awatar użytkownika
kamazek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 marca 2016, 00:19
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z CO2 w wiatrówce

Post autor: kamazek »

Rozumiem, że nowa uszczelka jest tej samej grubości ?
I jest wciśnięta w gniazdo tak samo jak poprzednia ?
Pytam się, bo może tutaj jest problem.
A gwint w nakrętce jest cały, nie wytarty na początku ?
No i używasz śrubokręta z wycięciem ?
Ostatnio zmieniony 13 sierpnia 2019, 17:12 przez kamazek, łącznie zmieniany 1 raz.
------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :-D
Hexa323
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 10 sierpnia 2019, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Problem z CO2 w wiatrówce

Post autor: Hexa323 »

Tak, uszczelka jest takich samych rozmiarów ale zauważyłem że ten docisk jest chyba pęknięty. Da się go czymś zastąpić i zrobić to chwilowo jakoś prowizorycznie żeby upewnić się że to napewno tam jest problem?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”