Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: czemar »

Sam widzisz .
A co do odchyłek ludzie płacą niemałe pieniądze, żeby im pcp tak śmigało :one:
M.
Vortex na Kruszynie :one:
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: adnikauto »

Hip, hip hurrrraaaa.... :532:

Panie i Panowie, Koledzy i Kolezanki... jeessst, znalazlem/odnalazlem po ponad roku od chwili zakupu AA TX200 HC... po niezliczonej ilosci przeklenstw, checi sprzedazy tego g...na, frustracji, uzalania sie nad soba, poczatkiem chorby "filipinskiej" oraz siedmioma plagami egipskimi - tak w koncu go odnalazlem

.... Swietego Graala Sprezynowego

:piwo: :piwo: :piwo:


Zaczne od poczatku, dzisiaj jest czwartek, mam wolne, od rana pada z przerwami co godzine, dwie... jest z 85% wilgotnosci w powietrzu, temp. 20*C, ciemno, pochmurno, idzie potezna burza na wieczor, skarpa mokra i sliska - absolutnie nie mialem dzisiaj strzelac, wyciagnalem wiatrowke z pokrowca zeby poogladac :) i zaraz mialem schowac z powrotem... ale w domu... slabo widac wiec wyszedlem z nia na deck- sam nie wiem kiedy i jak znalazlem w kieszeni pudelko ze srutem... zaladowalem i strzelilem pare razy do blaszanego slupka/tower telefonicznego ;laughing: zeby uslyszec dzwiek srutu odbijajacego sie od blachy...

Jednak.... wrocilem do domu, wzialem wysokie gumowe buty i.... tarcze i juz wiedzialem, ze musze ale to musze- "puscic" "kilka" srutow do tarczy jak zwykle- zapewne z rozrzutem 4- 5 cm na 30 yardow... :evil:

Wszystko to samo jak zwykle, pozycja stojaca, wiatrowka podparta tuz przed oslona spustu na moim stojaku ze statywu fotograficznego....

Zdjecie z mojego albumu:
Obrazek

Pierwsza tarcza- do smieci /taka byla "dobra", druga tarcza- dwa pierwsze strzaly jak zwykle w "kibini-mater"- wiec niedbale podparlem karabinek na samym poczatku osady /tam gdzie zaczyna sie drewienko/ i puscilem 3 nastepne strzaly--- z coraz wiekszym zdziwieniem obserwujac obraz w lunecie :shock:

Obrazek

O rany.... "dostrzelalem" druga tarcze i szybko polecialem na skarpe obejrzec z bliska i:

Obrazek Obrazek Obrazek

Cuda pany, cuda sie dzieja - Swieta Trojca zstapila z Nieba i zaniosla moje sruty do jednej "dziury"
:651:

Dostapilem "Oswiecenia" - od ponad roku czasu "ubabolilem" sobie w glowie, ze karabinek ma byc podparty w punkcie ciezkosci - BZDURA, BZDURA, BZDURA !!!!!!


Motto:

"Pierdoluptus duptus - a glupiemu radosc"....


Karabinek ma byc podparty /jesli w ogole/ jak najblizej wylotu lufy- Amen!

I niewazne i nie liczy sie jak strzelam z PCP, niewazne jak strzelam z Nitro, moja Sprezyna lubi "po swojemu" kropka.

Obrazek Obrazek


Specyfikacja:

- strzelam w gorach gdzie powietrze jest rzadsze
- strzelam "na przewyzszenie" 7- 8 stop liczac od wysokosci mojego decku ale... od poziomu terenu tj. dobre 4 metry w gore
- strzelam z cal. .22 z dosyc ciezkiego srutu
- drzewa, krzaki pokryly sie liscmi, jest ciemno- a w dzien pochmurny jak dzisiaj jest tam calkiem ciemno
- optyka Nikon Prostaff z DBC reticle jest dobra do polowania, mniej nadaje sie do precyzyjnego strzelania
- wilgotnosc- mnimum 85% - jak oddychalem to para wodna z oddechu osadzala sie na szklach okularow


Obrazek Obrazek Obrazek


Pierwsza tarcza od lewej, druga w kolejnosci... itd.


Obrazek Obrazek Obrazek


Z tej radosci w ostatnia tarcze "wlozylem" z 15- 17 srutow, to bylo raczej na "viwat" niz na serio...
Najwazniejszy jest fakt, ze zrozumialem moj karabinek, zrozumialem "mechanike" strzalu...

Czy jestem gotowy strzelac o Mistrzostwo Swiata? - Nie.
Czy jestem najlepszym strzelcem sprezynowym? - Nie.
Czy moge byc "tlem" dla najlepszych? - Tak.

Na razie wyniki sa przypadkowe ale zaczynam po ponad roku czasu jak pisalem wczesniej "panowac" nad karabinkiem, ta "dziwna" optyka oraz swoimi odruchami...


Czy jest pole do poprawy? - Tak, Tak i Tak... !!!

"Pokombinuje" jeszcze na 30 yardow a pozniej bede zwiekszal dystans 40 yardow, 50 yardow... ale juz widze, ze bez lepszej/jasniejszej optyki bedzie ciezko... poki co odkrylem "sekret" wiec bede sie nim delektowal... :one:
Ostatnio zmieniony 31 maja 2019, 03:05 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: adnikauto »

@Mc Gyver


Dziekuje. ;laughing:

Ha, Archimedes powiadasz - nie znam goscia.... :one: ale dziekuje tak czy inaczej.... :piwo:
/zart/


Tak, przyznaje sie bez bicia - od poczatku czyli od zakupu karabinka w sposob pokazany na zdjeciach go podpieralem i wlasnie w ten sam sposob z niego strzelalem - klnac na czym swiat stoi bo nie moglem w zaden sposob uzyskac jakiegos sensownego skupienia!


Nie powiem, zebym nigdy tak nie robil z moim PCP - owszem, stojac podpieralem go lewa reka rowniez gdzies ok. polowy ale mam jeden z najlzejszych karabinkow PCP na rynku to raz a dwa przy tepieniu szkodnikow strzela sie szybko "podazajac" za celem.... wiec nie ma mowy o jakims stalym podparciu.


W TX-e dodatkowo jest wajcha naciagu od dolu - wiec tym bardziej "zaadaptowalem" bez mrugniecia okiem moj sposob strzelania z PCP /do ruchomych celow/ - na sprezyne... dlatego, ci z Was ktorzy czytali ten watek od poczatku - drapali sie po glowie ze zdziwieniem dlaczego mam taki duzy rozrzut?


Ja sam rowniez nie moglem tego zrozumiec, slowo honoru - bylem baardzo blisko by wystawic karabinek na
sprzedaz.... az w czwartek dokonalem "odkrycia" na miare Archimedesa... :)


TX nie jest "zeputy" robi jak kazdy inny tego typu karabinek jedna dziurke na 30 yardow - tym bardziej, ze byl na calkowitym tuningu.... niestety to ja, operator karabinka przenioslem swoje nawyki z innych sprzetow i przez ponad rok od zakupu probowalem znalezc przyczyne dlaczego mam tak koszmarny brak skupienia...



Koledzy- zrobcie dla mnie prosze takie male doswiadczenie - zwracam sie do Was wszystkich posiadaczy sprezynowych HW, TX-ow, LGU sprobojcie postrzelac do tarczy jesli mozecie na 30 yardow/metrow /by wyniki byly porownywalne/ podpierajac karabinek tak jak wyzej na zdjeciu zaraz za obudowa spustu czyli mniej wiecej w polowie jego dlugosci i zamiesccie zdjecia w tym watku...



Jestem ciekawy Waszych odczuc ze strzelania jak i wynikow na tarczach... :101:

Wniosek:
Jednak to prawda, ze czlowiek uczy sie do samej smierci i... nadal glupi umiera...

Piwo dla wszystkich :piwo:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: adnikauto »

Koledzy nastepujace pytanie:

- gdybym chcial nadal uzywac montazu Sports Match dampa jestem limitowany do tubusa o wielkosci 1 inch...
- jaka optyke byscie mi poradzili w tubusie 1 inch do strzelania LR czyli 50+ yardow?
- przy zalozeniu, ze cena nie gra roli...?
- lub inaczej sformuluje pytanie- co z Top line optyki moge zalozyc na TX-a a nie bedzie wazylo dodatkowe 2 kg?

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Zapomnialem, najwazniejsze:

- obecny montaz dampa "pokrywa" kazda optyke z okularem nie wiekszym niz 50 mm
/patrz zdjecie/
- opcjonalnie: w ofercie firmy Sportsmatch dostępny jest również montaż Dampa na tubus 30mm...
/ale to jest tylko opcjonalnie/ :one: wolalbym pozostac przy tym co juz mam :wink:
Ostatnio zmieniony 02 czerwca 2019, 04:48 przez adnikauto, łącznie zmieniany 2 razy.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4730
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 158
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: TZ »

Po pierwsze wywal dampę, jeśli jak piszesz $$$ optyki nie jest problemem. Na prostym, osiowym, dwuczęściowym (np. BKL) posadź Leupolda EFR 6,5 - 20 / 40. Nowe w granicach 2,5 - 3 tyś, używki mało tracą na cenie, bo lunety nie do zabicia na sprężynie typu TX, PS, czy HW.
Chodzą używane EFR-y robione przez Premierów (jeszcze za starych czasów). Mam takiego po Premierach 18 - 40 / 40 po tuningu. Też można poszukać. Generalnie nasze limitówki nie są robione i stworzone do strzelań 50 m +, no ale jak kto woli. Powiększenie EFR'a x 20 to aż nadto do zdejmowania zapałek na 60 metrze. Tylko do tego powietrze musi stać w miejscu jak łyżeczka w greckim jogurcie :wink: Raczej rzadkość, albo hala.
Różnie piszą o jakości obecnych BKL'i, osobiście nie zauważyłem "spadku czarnej mocy" 8-)
Każdy ci coś mądrego podrzuci, wybór twój a to najważniejsze. Jak cena nie gra roli, to i do cholery z Zeissem bym się pobawił, to jest dopiero szkło aż przyjemnie przez to patrzeć. A jak się rozsypie no to drugi i tak w kółko, jeśli cena drugorzędna :-D Natomiast szczerze powiedziawszy takiego ryzykanta jeszcze nie spotkałem.
Leup jest po prostu niezłym kompromisem pomiędzy co najmniej przyzwoitą, naturalną, jasną optyką, bardziej niż baaaaardzo dobrą przeżywalnością na sprężynach w zamian za mało przyjazną cenę, często przekraczającą wartość karabinka. Ale tak powinno być.
Rozważyłbym jeszcze Sightron'a S III 10x42. Super obraz i sprawdza się na sprężynie. Tylko stałe x 10 może się kłócić z twoim strzelaniem na 50 metrów+. Czasem w zależności od celu może być to odrobinę za małe powiększenie, ale jak chcesz puszki na setnym metrze ćwiczyć to i x 6 wystarczy.
Pozdr,
TZ
Ostatnio zmieniony 02 czerwca 2019, 06:53 przez TZ, łącznie zmieniany 2 razy.
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: adnikauto »

@TZ

Leupold VX-III 6.5-20x40mm EFR Target Rifle Scope jest wycofany z produkcji.
https://www.opticsplanet.com/leupold-vx ... scope.html

BTW- krzyz "Fine Duplex" zupelnie mi nie odpowiada do tego w jaki sposob chce uzywac te optyke :-/
Obrazek


SIII Modified 10x 42 Mil-Dot
Obrazek

To jest dobra optyka i ta opcja jest do przemyslenia.

http://www.snipercentral.com/sightron-siii-10x42mm/


Zastanawiam sie nad nowa optyka Bushnella tj.
Bushnell Nitro Rifle Scope 4-16x 44mm Side Focus Capped Target Turrets
https://www.midwayusa.com/product/66631 ... et-turrets

Reticle - Deploy MOA - bylby idealny dla mnie,
Obrazek

...mam pewne porownanie z inna optyka Bushnella na PCP z ktorej strzela mi sie super wygodnie... w tym przypadku jest duza latwosc brania poprawek, side parallax regulacja od 10 yardow, w tym przedziale cenowym jest to "duzo" optyki oraz na plus dozywotnia gwarancja Bushnella.

Wsrod kilku opini jakie znalazlem sa same pozytywne...

No nic, musze pomyslec...

TZ- dzieki za rade :one:
Ostatnio zmieniony 02 czerwca 2019, 13:21 przez adnikauto, łącznie zmieniany 3 razy.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4730
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 158
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: TZ »

Kupisz, kupisz. Dla chcącego nic trudnego.
Jeszcze tego sprawdź: https://www.opticsplanet.com/leupold-le ... 8cac1222c9
Genialna optyka i jasność. Mam, używam do "ogródka", choć rzadko, za rzadko. Ostrzy trochę ponad 10m, ale super szkło. A krzyż? Cienki dupleks po środku i nie ma nic lepszego. Zostaw te doty, kropki, kreseczki. Wiatr trzeba czuć i tyle a nie przeliczać po kropeczkach poprawki :wink: Bądź prawdziwa męcizna :-D Duplex rules :one:
S trójkę sobie obejrzyj gdzieś przy okazji, warto. Tego Busza nawet nie znam, nie patrzyłem przez niego, ale wygląda fajnie. Nawet nie wiedziałem, że dali temu life tajma. Zuchy i dobrze. Oby takich produktów z lajftajmem jak najwięcej, bo to zawsze odwieczny dylemat sprężyn, co tam bezpiecznie sadzać?
Pozdr,
TZ
Ostatnio zmieniony 02 czerwca 2019, 13:45 przez TZ, łącznie zmieniany 1 raz.
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: adnikauto »

TZ pisze: Zostaw te doty, kropki, kreseczki. Wiatr trzeba czuć i tyle a nie przeliczać po kropeczkach poprawki :wink: Bądź prawdziwa męcizna :-D Duplex rules :one:

Ha, ha, ha.... a niech Cie piorun... :one:
W moim obecnym Nikonie z BDC musze kombinowac z poprawkami bo nic a nic nie czuje wiatru... wiem tylko kiedy dmucha a kiedy nie :103:



Zdjecia z dzisiaj, niedziela 6/2/2019 zaczal sie juz ruch na mojej przydomowej strzelnicy... co wykarczowalem i wykosilem to tyle mojego... inaczej "wildlife" nie tylko pod lufe podlezie ale sie jeszcze mnie zapyta:

- "a ty co tutaj robisz? to nasz teren"... spylaj stad... :052:


Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

I tak bedzie przez cale lato... dopiero tuz przed zima nastepuje zmiana "warty" i brunatne niedzwiedzie zagladaja w "odwiedziny"... :roll: coby zawartosc smietnikow, karmikow dla ptakow "sprawdzic" :124:

Drobnej zwierzyny nawet nie licze, sa tego setki... niepoliczalne po prostu... :!:

Obrazek Obrazek Obrazek


W ubr. montowalem na decku/werandzie stojaki do silhouette - wiertarka wiercilem, itd. - to tez sarna sie pasla obok - jednym oczkiem patrzac na mnie a drugim na galazki.... nic sie nie boja - to ich teren a my ludzie jestesmy tutaj intruzami.

@ TZ
Dzieki za rady, cos bede musial wybrac....
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
PawelW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7560
Rejestracja: 26 lutego 2006, 11:40
Tematy: 109
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: PawelW »

Zastanawiam sie nad nowa optyka Bushnella tj.
Bushnell Nitro Rifle Scope 4-16x 44mm Side Focus Capped Target Turrets
ten Bushnell wart jest uwagi. Ładne, czyste szkła i mały błąd paralaksy.
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić
FireFighter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 540
Rejestracja: 22 czerwca 2015, 16:39
Tematy: 23
Lokalizacja: Vietnam - Hanoi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: FireFighter »

Adnikauto, a ja polecam na Twojego TX-a 200 HC, starego sprawdzonego SWFA SS 10X42 MQ na zwykłym dwuczęściowym montażu SM :piwo:
Ostatnio zmieniony 03 czerwca 2019, 20:51 przez FireFighter, łącznie zmieniany 1 raz.
" Wojna jest tam , gdzie młodzi i głupi dają się wrobić starym i zgorzkniałym durniom w zabijanie ludzi " KONRAD ADENAUER
Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: adnikauto »

adnikauto pisze: Zdjecia z dzisiaj, niedziela 6/2/2019 zaczal sie juz ruch na mojej przydomowej strzelnicy... co wykarczowalem i wykosilem to tyle mojego... inaczej "wildlife" nie tylko pod lufe podlezie ale sie jeszcze mnie zapyta:

- "a ty co tutaj robisz? to nasz teren"... spylaj stad... :052:

Drobnej zwierzyny nawet nie licze, sa tego setki... niepoliczalne po prostu... :!:

W bieglym tygodniu o tym wspominalem... niestety robi sie jeszcze ciekawiej... misie zapuszczaja sie do miasta :651:
- jak Park Rangers oraz County nie rozwiaza sprawy systemowo to dojdzie w koncu do tragedii...

Info z wczoraj:
https://hudsonvalleypost.com/dangerous- ... ghborhood/

Obrazek
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: adnikauto »

PawelW pisze:
Zastanawiam sie nad nowa optyka Bushnella tj.
Bushnell Nitro Rifle Scope 4-16x 44mm Side Focus Capped Target Turrets
ten Bushnell wart jest uwagi. Ładne, czyste szkła i mały błąd paralaksy.

Zamowilem dzisiaj tego Bushnella Nitro. Wzialem ostatni egzemplarz w kolorze Gun Metal Grey https://www.midwayusa.com/product/102005477?pid=666314 .... akurat Midway USA zrobil nan obnizke ceny. Do tego montaz SPORTSMATCH DM70 DAMPA 30mm SCOPE MOUNT for 9.5 - 11.5mm DOVETAILS tez ostatni nawiasem mowiac... :wink:

Troche czasu uplynelo ale bylem zajety innymi sprawami a dotychczasowa optyka zaczela mi "robic" na nerwy... :-D

Sprobuje "polubic" sie z nowym recticle:

Obrazek
Obrazek


Najciekawsze review wspomnianego Bushnella jakie znalazlem to to ponizej:


Pozyjemy, zobaczymy co z tego wyjdzie.... BTW zawsze lubilem cos "innego" co wszyscy - dlatego nie "poszedlem" w Leupoldy czy Sightrony... :wink: ale dzieki Wszystkim za rady!

:piwo:


EDIT:

Jeszcze chyba zamowie tego kieszonkowego FX Radar Pocket Wireless Chronograph i bede "set"! :wink:

Obrazek

https://www.airgundepot.com/fx-radar-po ... hronograph
Ostatnio zmieniony 04 sierpnia 2019, 02:24 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: adnikauto »

Panowie, jeessst! :one:


Przyjechalem z pracy i sa... przyszly dwie paczki - jedna z Anglii z zawartoscia:

- SPORTSMATCH DM70 DAMPA 30mm SCOPE MOUNT for 9.5 - 11.5mm DOVETAILS

Oraz druga z Columbia, Missouri z moja nowa optyka:

- Bushnell Nitro Rifle Scope 4-16x 44mm Side Focus Capped Target Turrets


Nawiasem mowiac, pomimo mieszkania od wielu lat w Stanach - bardziej oplacalnie jest sciagnac montaz do optyki firmy SPORTSMATCH bezposrednio z Anglii niz kupowac u mnie na miejscu. :shock:

To juz druga "Dampa" jaka sciagnelem - pierwsza byla na tubus 1 calowy... obecna jest na tubus 30mm.

Ale... wracajac do rzeczy - sami spojrzcie :one:

Obrazek Obrazek Obrazek

Wielka i ciezka paczka... ale zapakowane... :roll:

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek


Optyka zostala wyprodukowana w... Korei :shock: pierwszy raz z tym sie spotykam...

Pierwsze wrazenie to solidnosc wykonania, szczeliny dopasowane, wszedzie "uszczelki", waga lunety tez niczego sobie... Ten model Bushnella ma dozywotnia gwarancje co wazne bo bedzie "pracowal" na wiatrowce sprezynowej, wiec gdyby co... jednak biorac pod uwage montaz Sportsmach "Dampy" nie sadze bym mial jakies problemy...

Wieze sa z zakrywkami- chodza z oporem, nie- gumowate, z wyraznymi klikami, nie ma zadnych "malowanych" farba elementow jak np. zlote paski w nowych Leupoldach, znaczki sa wtapiane w korpus lunety, az sie prosi by ja zanurzyc w wodzie i sprawdzic tzw. "hermetycznosc"... ;laughing: :)

Wiecej zdjec:

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek


Po montazu, zwaze calosc czyli: AA TX200 HC plus optyka ale jak juz widac to bedzie zestaw- nie dla cherlakow... :one:

Przez weekend powino mi sie udac zamontowac optyke oraz przestrzelac karabinek... reczne "krecenie" przyblizeniem patrzac przez okno nic nie daje... :wink: moze oprocz troche "szokujacego" dla mnie zakresu regulacji :-D ale to i nie dziwota - jak sie przesiadam z optyki klasy 120 USD na optyke klasy 450 USD to dziala zasada - "tyle dostajesz za ile zaplaciles" i czy lubimy to czy nie od tej zasady nie ma ucieczki...

Na pewno dziala to rowniez w gore czyli optyka za 450 USD nie bedzie konkurencyjna dla optyki klasy 800- 900 USD itd.

Wiecej info niebawem a poki co czas na :piwo:
Pozdrawiam
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: adnikauto »

Zaczalem "kombinowac" ze srutem... :?: :one:

Uzywalem i nadal zreszta uzywam ciezkich srutow .22 o gramaturach: 15.89Gr; 16Gr; 18.13Gr - z doswiadczenia powiem, ze do 35 yardow opad srutu wystrzelonego z karabinka w limicie jest na akceptowalnym dla mnie poziomie - ale poniewaz nosze sie z zamiarem strzelania na 50 plus yardow wiec musze przejsc na srut lzejszy co teoretycznie powinno zmniejszyc opad na dluzszych dystansach... :wink:

Wiem, ze istnieje forumowa niepodwazalna "prawda", ze do limitu 17J strzelamy TYLKO w cal. .177 ale jak wczesniej pisalem - zawsze robie wszystko inaczej niz inni... ;laughing: :)


Wiec, to jest to czym dysponuje na dzien dzisiejszy:

Obrazek



A w paczce ida 3 opakowania srutu "lekiego" czyli 14.35Gr oczywiscie w cal. .22

Obrazek


He, he... ciekawym sam co to tez wyjdzie z moich pomyslow...???
Albo "kupa" radosci albo.... KUPA :) :piwo:

P.S. Kazde opakowanie srutu jest wsypane do woreczka, nasmarowane Napierem, "przemiachane" i wsypane z powrotem do pudelka.... :wink:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: adnikauto »

Luneta zamontowana, wypoziomowana ale czasu zabraklo na ustawienie zera i ogolnie na przestrzelanie karabinka.... :wink:


Zaczne od poczatku:

Waga karabinka ze "stara" optyka - Nikon Prostaff:

Obrazek Obrazek Obrazek


Montaz oraz poziomowanie Bushnella Nitro przy uzyciu zestawu Wheelera...

Obrazek Obrazek Obrazek


Na tle sztucera Mossberga MVP :wink:

Obrazek Obrazek Obrazek


Waga z nowa optyka to konkretne 5 kilo i prawie 20 dkg :roll: :)

Zalozylem pas z miekkiego neoprene z "petelkami" na koncach by nie wiercic dziur w osadzie, pas musi byc bo w reku zle sie niesie i trzeba uwazac by przypadkiem karabinek gleby nie zaliczyl...

Obrazek Obrazek Obrazek


W plenerze... :one:

Obrazek Obrazek Obrazek


Jestem troche zszokowany jasnoscia szkiel, glebia ostrosci i mozliwosciami regulacyjnymi Bushnella... mowiac krotko i zwiezle: do tej pory bylem w czarnej d...pie - nie moge wrecz sie oswoic z mozliwosciami regulacyjnymi tej optyki... :583:

Widoczny obraz to slupek telefoniczny na trzydziestu trzech yardach przy 8x powiekszeniu... jak zaczalem ogladac plamy rdzy pod wiekszym powiekszeniem - to az mi wlosy na glowie stanely i... dalem sobie spokoj. Na dzisiaj starczy wrazen... jutro tez bedzie dzien.... :651:

;laughing: :) :one:

P.S. Dobra rada - nie kupujcie tej optyki, szczegolnie niepolecana osobom chorujacym na serce i majacymi problem z krazeniem... !!! Grozi zawalem!
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”