Pr 15 czyli Vis 100

Moderator: Moderatorzy WBP

sprengkapsel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 310
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 15:09
Tematy: 20
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pr 15 czyli Vis 100

Post autor: sprengkapsel »

wrc69 pisze:Jeden to argentyński naziol.
Możesz rozwinąć temat dlaczego Bersa to "argentyńskie naziol" ?
Awatar użytkownika
CATZ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 101
Rejestracja: 28 stycznia 2016, 17:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pr 15 czyli Vis 100

Post autor: CATZ »

wrc69 pisze:Różnica jest uderzająca
Jeden to argentyński naziol.
Drugi to Radomiak z Orzełkiem.

Tez nie rozumiem porównania, mógłbyś rozwinąć swoją głęboka mysl ?
Hyouka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 282
Rejestracja: 15 maja 2017, 14:42
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pr 15 czyli Vis 100

Post autor: Hyouka »

Domyślam się, że chodzi o to, że niektórzy Niemcy po 2 WŚ uciekli do Argentyny. Ergo, Argentyna to nazistowski kraj, a co zatem idzie wszystko zrobione w Argentynie jest nazistowskie. Jest to taki sam brak logiki, jak omawiany w innym wątku "Nazistol".

Nawet, jeżeli Vis 100 jest bardzo podobny do Bersy, to jeżeli jego cena będzie taka, jak obiecują (2.5-3k w zależności od materiału szkieletu) to szczerze powiedziawszy, wolałbym kupić Visa niż Bersę.
To powiedziawszy, aktualnie mnie nie interesuje nic z oferty FB. Prawdziwego Visa bym kupił za ok. 3k, Vis 100 mogą sobie wsadzić...
Ostatnio zmieniony 21 lipca 2019, 14:12 przez Hyouka, łącznie zmieniany 3 razy.
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1413
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 118
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pr 15 czyli Vis 100

Post autor: zoom2 »

Ojojoj,
A taki "prawdziwy" VIS to dopiero jest nazistowski. Co ja gadam nazistowski, toć ten VIS to on wręcz właściwym nazistą jest. Nie dość, że 90 procent populacji Visów zrobili naziści, to jeszcze celem tego Visa zrobionego przez nazistów było zabijanie nienazistów przez nazistów. Kolego @wrc69 bądź litościw dla licznych na tym forum visologów, bo doprowadzisz ich do rozwoju choroby Aspergera z poważnym wzmocnieniem zachowań definiowanych jako afektywne dwubiegunowe.
Ostatnio zmieniony 21 lipca 2019, 13:23 przez zoom2, łącznie zmieniany 1 raz.
Daniel D
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 216
Rejestracja: 26 marca 2018, 15:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pr 15 czyli Vis 100

Post autor: Daniel D »

Bersa była założona przez rusznikarzy którzy uciekli z Niemiec po 2 wojnie.
Ja bym raczej odpuścił te korzenie. Sprzęt nie ma woli ani nie opowiada się za stroną konfliktu, po prostu jest.
Awatar użytkownika
pkl66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 512
Rejestracja: 11 lutego 2014, 10:55
Tematy: 36
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pr 15 czyli Vis 100

Post autor: pkl66 »

Panowie,
Z całym szacunkiem ale ten wątek jest poświęcony konkretnemu pistoletowi PR 15 czyli Vis 100. Zawsze jakiś pistolet jest podobny do innego i komuś się podoba a innemu nie. Odświeżyłem sprawę bo liczyłem, że ktoś wie kiedy ta broń pojawi się w ofercie dla cywilów. Zatem ponawiam pytanie czy ktoś coś wie?

P.S. I tylko na marginesie Vis okupacyjny był robiony tylko pod nadzorem Niemców. Robili go polscy robotnicy na przedwojennych maszynach. Wielu z nich za robienie podwójnych egzemplarzy dla konspiratorów zapłaciło cenę najwyższą. Stąd prośba o nie nazywanie Visa nazistowskim, ani niemieckim lecz okupacyjnym. Ale to tak na marginesie.
ptaku_1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 223
Rejestracja: 22 kwietnia 2005, 15:05
Tematy: 16
Lokalizacja: Jablonna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pr 15 czyli Vis 100

Post autor: ptaku_1 »

Miesiąc temu jak bylem na wycieczce w FB Radom i bawiłem się tam tym pistoletem to mówili coś że ma być w 2020 na rynku cywilnym, na pytanie o cenę zapadlo milczenie.
Paweł
Strzelam dla radochy, najlepiej do puszek :)
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1413
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 118
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pr 15 czyli Vis 100

Post autor: zoom2 »

Kolego pkl66,
co do meritum wątku masz absolutnie rację. Natomiast swoim dopiskiem osobiście udowodniłeś, że Twoja wiedza na temat historii konstrukcji pana Wilniewczyca jest wzruszająco maleńka.
Awatar użytkownika
pkl66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 512
Rejestracja: 11 lutego 2014, 10:55
Tematy: 36
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pr 15 czyli Vis 100

Post autor: pkl66 »

Drogi kolego zoom,
Nie wiem skąd taki wniosek? Rozumiem że masz na myśli wkład niemieckiej myśli technicznej w kolejne uproszczenia konstrukcji i coraz gorsze wykonanie, albo w słynną technologię wytłoczek z blach, która nigdy nie weszła w życie? Albo ewakuację produkcji do Czech, gdzie skutecznie została fabryka zbombardowana? A może egzekucje pracowników fabryki FB Radom po ujawnieniu robienia tajnych klonów? A może jeszcze sposób numerowania i miejsca wybijania oznaczeń? Albo może chodzi ci o to że Niemcy w odróżnieniu od Polaków swoje napisy wybijali? Bo dalibóg więcej ich genialnych pomysłów nie widzę, ani też nie mam pomysłu co takiego zrobili co uprawnia by Visa nazwać nazistowskim? Nawet do końca bezczelnie wybijali na pistolecie numer polskiego patentu.
JackDaniels41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 04 czerwca 2016, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pr 15 czyli Vis 100

Post autor: JackDaniels41 »

pkl66 pisze:Panowie,
Z całym szacunkiem ale ten wątek jest poświęcony konkretnemu pistoletowi PR 15 czyli Vis 100. Zawsze jakiś pistolet jest podobny do innego i komuś się podoba a innemu nie. Odświeżyłem sprawę bo liczyłem, że ktoś wie kiedy ta broń pojawi się w ofercie dla cywilów. Zatem ponawiam pytanie czy ktoś coś wie?

P.S. I tylko na marginesie Vis okupacyjny był robiony tylko pod nadzorem Niemców. Robili go polscy robotnicy na przedwojennych maszynach. Wielu z nich za robienie podwójnych egzemplarzy dla konspiratorów zapłaciło cenę najwyższą. Stąd prośba o nie nazywanie Visa nazistowskim, ani niemieckim lecz okupacyjnym. Ale to tak na marginesie.
Miałem przyjemność kilka lat temu strzelać z tego pistoletu na fabrycznej strzelnicy FB, jak nazywał się jeszcze PR-15 Ragun i mam tylko pozytywne odczucia. Bardzo dobrze leży w dłoni, mimo że magazynek tradycyjnie na 15 sztuk. Skupienie bardzo dobre :-D
Co do dostępności, nieoficjalnie wiem że nie ma prawa na rynek cywilny wyjść choćby jedna sztuka, póki pierwsza partia nie trafi do naszej armii czy też WOT-u :) tak więc pierwszy możliwy termin na jesieni 2019' ale znając realia... :one:
Kolejna informacja, tyle że jak zaznaczam nieoficjalna, to taka... pewnie nie wszystkich ucieszy, że na rynek cywilny ma być tylko wersja z polimerowym szkieletem :( może później coś się zmieni. Cena jak tutaj już pisano 2500-3000 zeta :-?
Też czekam, bo chętnie kupię tyle że nie uznaję "plastików", ale może coś w tym temacie ulegnie zmianie. Osobiście wolałbym wersje w żelastwie :516:
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pr 15 czyli Vis 100

Post autor: franek »

Daniel D pisze:Ja bym raczej odpuścił te korzenie. Sprzęt nie ma woli ani nie opowiada się za stroną konfliktu, po prostu jest.
Szczególnie gdy użytkownicy mają, jak chłop z podkarpacia, manierę nie wyrzucać, może się jeszcze przyda :-)
Kiedyś oglądałem zdjęcia "mauzera pięciu armii" ...

A broń, jak broń ... czy P.08 produkcji DWM z 1916r jest czy nie jest ok.
Dla mnie jest. A przeszła przez wiele rąk w nie jednej armii.
Nawet te Stg-44 co to ostatnimi czasy ISIS wykopało chętnie bym przytulił ... (wiem, nie da się )
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
Awatar użytkownika
pkl66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 512
Rejestracja: 11 lutego 2014, 10:55
Tematy: 36
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pr 15 czyli Vis 100

Post autor: pkl66 »

Dzięki, JackDaniels
Polimerowy szkielet na rynek cywilny, ciekawe czy Radom opanował już tę technologię? Liczyłem, że zrobią jak w Mag 98 lekki szkielet. To ciekawostka, a dla WP najpierw wejdzie z plastikowym czy stalowym szkieletem? :516:
JackDaniels41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 04 czerwca 2016, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pr 15 czyli Vis 100

Post autor: JackDaniels41 »

pkl66 pisze:Dzięki, JackDaniels
Polimerowy szkielet na rynek cywilny, ciekawe czy Radom opanował już tę technologię? Liczyłem, że zrobią jak w Mag 98 lekki szkielet. To ciekawostka, a dla WP najpierw wejdzie z plastikowym czy stalowym szkieletem? :516:
Póki co metalowe wersje mają być dla żołnierza, być może oficerowie dostaną też polimery, żeby meli lżej w życiu :) polimerowe szkielety wtryskarka zrobi czy to w Radomiu, czy gdziekolwiek indziej :) wystarczy że logo FB będzie. Taki mamy teraz świat :-D
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1425
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pr 15 czyli Vis 100

Post autor: Yurko »

Ja tego nie skomentuję, ale wydaje mi się, że taki kolor musiała wymyślić ta sama osoba, która zmieniała mu nazwę:

Obrazek

https://trybun.org.pl/2019/09/06/rozowy ... mspo-2019/
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Darth Hunterix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 12 października 2017, 10:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pr 15 czyli Vis 100

Post autor: Darth Hunterix »

WOT chwali się wprowadzeniem do służby pierwszych sztuk VISa 100: https://media.terytorialsi.wp.mil.pl/in ... -zbrojnych
I przekują miecze swe na lemiesze, po czym będą orać na tych, którzy zrobili odwrotnie.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”