WPA Olsztyn a wydruki

Moderator: Moderatorzy WBP

fafudrak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 41
Rejestracja: 29 listopada 2018, 18:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: fafudrak »

gniwko pisze:Po dzisiejszej rozmowie z WPA OLSZTYN (REGION BRANIEWO/ELBLĄG) Dowiedziałem się
Oryginały Licencji & Patentu podpisane przez PZSS (jak dobrze zrozumiałem zrobią sobie ksero i zaświadczą o zgodność z oryginałem i odeślą)
Sport + Kolekcjonerkę można na jeden wniosek
Wymagają Statut klubu, że ma w swojej działalności kolekcjonerstwo i ma być statut podpisany przez prezesa klubu
Oczywiście zaświadczenie z klubu o przynależności do klubu sportowego/kolekcjonerskiego
Dopuszczenie oddzielny wniosek (Uwaga kiedy wymienia się literki we wniosku należy zawrzeć czego one dotyczą)
Ilość sztuk broni we wniosku bez podziału na rodzaje (czyli sportowa - x sztuk kolekcjonerka - x sztuk)

Obsługa rzeczowa profesjonalna Pani trochę za szybko mówi przez co mogą umknąć szczegóły. Ogólnie po telefonie to 7/10
Zobaczymy jak pójdzie postępowanie kiedy im papiery wszystkie wyślę...
A czemu dopuszczenie osobny wniosek ?? U nas wszyscy piszą sport+kolekcja+dopuszczenie na jednym wniosku i nie ma problemu.

Co do patentu i licencji, to jak najbardziej możemy napisać maila do PZSS o przysłanie dokumentów patentu i licencji podpisanych i podstęplowanych. Na plastik czeka się 2 miesiące, a taki papier przyślą w kilka dni.

WPA Olsztyn jest chyba najbardziej przyjaznym WPA w Polsce. Nie narzekajcie.
Mikun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 221
Rejestracja: 21 sierpnia 2016, 21:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: Mikun »

Vantor pisze:
1.Właśnie ze bzdura. Dlaczego mieliby nie wysłać? To jest dokument potwierdzający MOJE uprawnienia. Wydany dla mnie. Dlaczego miałbym go nie dostać? Żadnych plastików nie mam, nie będę płacił ponad 100 zł za kawalek plastiku którego nigdy w życiu do niczego nie użyje.

2.Podobno nie jest. "Jest napisany ogólnie, bo wygląda inaczej na prawie każde inne pozwolenie. Np sportowe a łowieckie. Jakbyśmy mieli dopasowac każdemu, to musielibyśmy mieć kilka wzorów. Ci co wysyłają poczta taki muszą dosyłać sprostowania. Komendant takiego nie przepuszcza". Jak chcesz temat wyjaśnić to pytaj pani Katarzyny Śliwa, kontakt masz na stronie WPA. Mi to już wisi.

3. Dzielnicowa z Ol już dziś do mnie dzwoniła, czekam na kontakt z Barczewa, pewnie zadzwoni w poniedziałek/wtorek.






Od Mikun
1.Nie twierdze że nie masz oryginałów :wink: tylko po co ?? Wydruki są akceptowalne bo jest na nich numer patentu i licencji, a do tego konieczne plastiki (skan i okazanie na miejscu) chodzi nadmieniam o WPA Olsztyn. Piszesz że,nie masz żadnych plastików, a klub w którym jesteś nie dał Tobie plastiku licencji koszt 50 zł na 2019 r PZSS musiał wysłać .Rozumiem że wersji plastikowej patentu nie chciałeś, koszt 60 zł wiem że to zbyteczny gadżet ale wierz mi do WPA Olsztyn potrzebny... Jak go nie nie masz wysyłają zapytanie do PZSS a to trwa. Wiem co piszę bo jestem w klubie obecnie na bieżąco z tymi sprawami :wink:

2. Wniosek drukujesz (jest jeden wzór) ze strony WPA Olsztyn 2 szt jeden na sport drugi na kolekcje opłata na Urząd Miasta 242 zł za wniosek. Wniosku na dopuszczenie na stronie WPA Olsztyn nie znajdziesz bo nie ma takiego . Drukujesz z internetu i zmieniasz tylko nagłówek Do Komendanta Miasta Olsztyn itd ... koszt 10 zł na Urząd Miasta i proszę nie wypisuj coś czego nie jesteś pewien :?: Nie muszę pytać pani Katarzyny Ś. tylko jestem obecnie w stałym kontakcie z Panem nadkom.Marek H. strzelcy z Olsztyna na pewno tego Pana znają :-D

3 . Cieszę się a jednocześnie dziwię... dostajesz broń i dopuszczenie nie mając 21 lat :wink: mniemam że na wniosek klubu :-D Pozdrawiam i kończę temat mając nadzieje że wszystko jest jasne.
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2019, 21:52 przez Mikun, łącznie zmieniany 1 raz.
HW 100 FSB. FX WILDCAT. KANDAR CP1 :-D Daystate Pulsar
fafudrak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 41
Rejestracja: 29 listopada 2018, 18:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: fafudrak »

Mikun pisze:
Vantor pisze:
1.Właśnie ze bzdura. Dlaczego mieliby nie wysłać? To jest dokument potwierdzający MOJE uprawnienia. Wydany dla mnie. Dlaczego miałbym go nie dostać? Żadnych plastików nie mam, nie będę płacił ponad 100 zł za kawalek plastiku którego nigdy w życiu do niczego nie użyje.

2.Podobno nie jest. "Jest napisany ogólnie, bo wygląda inaczej na prawie każde inne pozwolenie. Np sportowe a łowieckie. Jakbyśmy mieli dopasowac każdemu, to musielibyśmy mieć kilka wzorów. Ci co wysyłają poczta taki muszą dosyłać sprostowania. Komendant takiego nie przepuszcza". Jak chcesz temat wyjaśnić to pytaj pani Katarzyny Śliwa, kontakt masz na stronie WPA. Mi to już wisi.

3. Dzielnicowa z Ol już dziś do mnie dzwoniła, czekam na kontakt z Barczewa, pewnie zadzwoni w poniedziałek/wtorek.






Od Mikun
1.Nie twierdze że nie masz oryginałów :wink: tylko po co ?? Wydruki są akceptowalne bo jest na nich numer patentu i licencji, a do tego konieczne plastiki (skan i okazanie na miejscu) chodzi nadmieniam o WPA Olsztyn. Piszesz że,nie masz żadnych plastików, a klub w którym jesteś nie dał Tobie plastiku licencji koszt 50 zł na 2019 r PZSS musiał wysłać .Rozumiem że wersji plastikowej patentu nie chciałeś, koszt 60 zł wiem że to zbyteczny gadżet ale wierz mi do WPA Olsztyn potrzebny... Jak go nie nie masz wysyłają zapytanie do PZSS a to trwa. Wiem co piszę bo jestem w klubie obecnie na bieżąco z tymi sprawami :wink:

2. Wniosek drukujesz (jest jeden wzór) ze strony WPA Olsztyn 2 szt jeden na sport drugi na kolekcje opłata na Urząd Miasta 242 zł za wniosek. Wniosku na dopuszczenie na stronie WPA Olsztyn nie znajdziesz bo nie ma takiego . Drukujesz z internetu i zmieniasz tylko nagłówek Do Komendanta Miasta Olsztyn itd ... koszt 10 zł na Urząd Miasta i proszę nie wypisuj coś czego nie jesteś pewien :?: Nie muszę pytać pani Katarzyny Ś. tylko jestem obecnie w stałym kontakcie z Panem nadkom.Marek H. strzelcy z Olsztyna na pewno tego Pana znają :-D

3 . Cieszę się a jednocześnie dziwię... dostajesz broń i dopuszczenie nie mając 21 lat :wink: mniemam że na wniosek klubu :-D Pozdrawiam i kończę temat mając nadzieje że wszystko jest jasne.
Kolego Mikun jesli tak mogę się do ciebie zwracać.

1. Tak owszem, plastik jest podstawą potwierdzenia patentu i licencji, ale jeśli nie masz plastików (a masz patent i licencje nadaną w portalu pzss) to wystarczy poprosić PZSS o wysłanie tych potwierdzeń (które możesz sobie druknąć z portalu) z pieczątką i podpisem w oryginale, bo WPA samych wydruków nie honoruje. Chodzi o to że zaoszczędzisz ponad miesiąc (albo więcej) na oczekiwanie na plastik. Również jestem na bieżąco i to chyba aż za bardzo :) I tak, też mówie o WPA Olsztyn (jestem z Elbląga)

2. Tak jak pisałem, sport+kolekcja+dopuszczeni na jednym wniosku przechodzi bez problemu. Potwierdzone na 20 osobach z tego roku :)
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2019, 22:08 przez fafudrak, łącznie zmieniany 1 raz.
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: Vantor »

fafudrak pisze:
A czemu dopuszczenie osobny wniosek ?? U nas wszyscy piszą sport+kolekcja+dopuszczenie na jednym wniosku i nie ma problemu.

Co do patentu i licencji, to jak najbardziej możemy napisać maila do PZSS o przysłanie dokumentów patentu i licencji podpisanych i podstęplowanych. Na plastik czeka się 2 miesiące, a taki papier przyślą w kilka dni.

WPA Olsztyn jest chyba najbardziej przyjaznym WPA w Polsce. Nie narzekajcie.
Właśnie nie wiem po co. Ja składałem na jednym.
WPA jak najbardziej oceniam bardzo dobrze

Mikun pisze:




Od Mikun
1.Nie twierdze że nie masz oryginałów :wink: tylko po co ?? Wydruki są akceptowalne bo jest na nich numer patentu i licencji, a do tego konieczne plastiki (skan i okazanie na miejscu) chodzi nadmieniam o WPA Olsztyn. Piszesz że,nie masz żadnych plastików, a klub w którym jesteś nie dał Tobie plastiku licencji koszt 50 zł na 2019 r PZSS musiał wysłać .Rozumiem że wersji plastikowej patentu nie chciałeś, koszt 60 zł wiem że to zbyteczny gadżet ale wierz mi do WPA Olsztyn potrzebny... Jak go nie nie masz wysyłają zapytanie do PZSS a to trwa. Wiem co piszę bo jestem w klubie obecnie na bieżąco z tymi sprawami :wink:

2. Wniosek drukujesz (jest jeden wzór) ze strony WPA Olsztyn 2 szt jeden na sport drugi na kolekcje opłata na Urząd Miasta 242 zł za wniosek. Wniosku na dopuszczenie na stronie WPA Olsztyn nie znajdziesz bo nie ma takiego . Drukujesz z internetu i zmieniasz tylko nagłówek Do Komendanta Miasta Olsztyn itd ... koszt 10 zł na Urząd Miasta i proszę nie wypisuj coś czego nie jesteś pewien :?: Nie muszę pytać pani Katarzyny Ś. tylko jestem obecnie w stałym kontakcie z Panem nadkom.Marek H. strzelcy z Olsztyna na pewno tego Pana znają :-D

3 . Cieszę się a jednocześnie dziwię... dostajesz broń i dopuszczenie nie mając 21 lat :wink: mniemam że na wniosek klubu :-D Pozdrawiam i kończę temat mając nadzieje że wszystko jest jasne.
1. Właśnie po to żeby nie czekać miesiaca aż spytają w pzssie. To właśnie pan Horoszko na którego się powołujesz polecił mi zrobić w ten sposób, aby przyspieszyć postępowanie :wink:

I nie muszę ani czekać, ani płacić 8-) więc żaden "koniecznie plastik" i dla mnie jak najbardziej wszystko jest jasne.

2. Wiem jak wygląda proces składania papierów bo przecież w końcu to robiłem? I nie na dwóch, a na jednym wniosku. I gdzie wg Ciebie wypisuje coś czego nie jestem pewien? ;) Co do wniosku - mówię ci co usłyszałem, jeśli chcesz dowiedzieć się dlaczego tak usłyszałem to dane do kontaktu masz, dla mnie temat tego wniosku i rozpisywania jest już zamknięty. Na promesach i tak ponoć będę miał wszystkie rodzaje, więc można powiedzieć, że mam podział bez podziału :D

3. Wszystko jak ustawa wymaga - czyli tak jak napisałeś. Nie wiem co w tym dziwnego

Pozdrawiam
Piotr_JG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 990
Rejestracja: 25 listopada 2003, 22:16
Tematy: 7
Lokalizacja: Jelenia Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: Piotr_JG »

Pewnie to czytaliście koledzy: PZSS, patenty, licencje
Piotr
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: Vantor »

Papiery składałem zanim to napisali. A i tak to jedynie potwierdza to co pisałem wyżej
gniwko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 17 października 2016, 18:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: gniwko »

@ fafudrak

Pomożesz z napisaniem wniosku aby wszystko było cacy?
Nie chce dygać później do Olsztyna dwa razy z jakimiś poprawkami...
Przez Telefon zostałem poinformowane, że dopuszczenie jest odstępnym postępowaniem
Dlatego chcą odrębny wniosek itd

Mam przesłane z PZSS Patent i Licencje podpisaną przez Sekretarza.
To też mam zamiar im wysłać
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: Vantor »

Jest to odrębne postępowanie - jak najbardziej, ale możesz zawrzeć to na jednym wniosku, pamiętaj jedynie, że opłaty są dwie i lepiej żeby były na oddzielnych przelewach. Wysyłam Ci wzór podania na mail, jak zrobisz tak jak jest tam napisane (usuń część o kolekcji jeśli nie składasz i zmień liczbę broni sportowej na 9) i dodatkowo rozpiszesz literki w dopuszczeniu to wszystko będzie cacy. Możesz mi potem podesłać wniosek do sprawdzenia (bez swoich danych, żeby zaraz jakichś spiskowych teorii nie było), to ogarniemy razem, żeby było ideolo.
Ostatnio zmieniony 20 lipca 2019, 14:25 przez Vantor, łącznie zmieniany 1 raz.
fafudrak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 41
Rejestracja: 29 listopada 2018, 18:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: fafudrak »

gniwko pisze:@ fafudrak

Pomożesz z napisaniem wniosku aby wszystko było cacy?
Nie chce dygać później do Olsztyna dwa razy z jakimiś poprawkami...
Przez Telefon zostałem poinformowane, że dopuszczenie jest odstępnym postępowaniem
Dlatego chcą odrębny wniosek itd

Mam przesłane z PZSS Patent i Licencje podpisaną przez Sekretarza.
To też mam zamiar im wysłać
Mam wrażenie że Ventor jest z Gardy i niedawno robił patent :) Chłopak dobrze mówi, wykorzystaj jego podanie. Na podaniu nie rozpisujesz się, krótko, zwięźle i na temat.
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: Vantor »

Akurat należę do klubu z Gdyni/Gdańska
Ostatnio zmieniony 21 lipca 2019, 19:12 przez Vantor, łącznie zmieniany 1 raz.
fafudrak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 41
Rejestracja: 29 listopada 2018, 18:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: fafudrak »

Vantor pisze:Akurat należę do klubu z Gdyni/Gdańska
Czyli ty załatwiałeś WPA Gdańsk ? Ale to faktu nie zmienia, że sport+kolekcja+dopuszczenie na jednym wniosku. No i 3 razy oddzielne opłaty : 242 + 242 +10
Ner0n
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 81
Rejestracja: 01 kwietnia 2019, 13:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: Ner0n »

Vantor pisze:Akurat należę do klubu z Gdyni/Gdańska
Strzelasz inaczej?
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: Vantor »

fafudrak pisze:
Vantor pisze:Akurat należę do klubu z Gdyni/Gdańska
Czyli ty załatwiałeś WPA Gdańsk ? Ale to faktu nie zmienia, że sport+kolekcja+dopuszczenie na jednym wniosku. No i 3 razy oddzielne opłaty : 242 + 242 +10
Nie, w WPA Olsztyn.
Ner0n pisze:
Strzelasz inaczej?
Tak :piwo:
gniwko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 17 października 2016, 18:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: gniwko »

Dziękuje trzem muszkieterom co pomogli mi z WPA OLSZTYN. Piwo/soczek dla wasss.
Dzisiaj wysłałem wniosek do Olsztyna zobaczymy co odpowiedzą.
Dam znać jak coś nowego się pojawi!
Danio85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 28 września 2017, 21:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: Danio85 »

Witam. Żebym nie był w poniedziałek (normalnie przyjmują tylko wtorek środa czwartek / ale rej broń to mogłem po tel przyjechać) to bym sam nie uwierzył że byłem w wpa Olsztyn. :-D :-D :-D . Naprawdę tam jest ok. Nie narzekajcie bo bedzie gorzej.
7.62x54R. 9x19. Iż27E. 2x22lr
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”