smith & wesson m&p 15-22

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 38
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: stangret »

Ramzes78 pisze:Ciekawe.. To jak się stabilizuje kurek i co trzyma pin na miejscu by nie wyjechał ?
Kurek jest na ośce. Żadnego pina ani dodatkowej sprężynki nie ma :-? Mutant, bały kruk, odszczepieniec lub prototyp jakiś? :583: ;laughing:
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Ramzes78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 298
Rejestracja: 07 stycznia 2013, 23:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: Ramzes78 »

Ale jak mawiał klasyk - jak nic go nie trzyma to wylata :)
Nawet jak wyjmiesz pin to na środku jest rowek w który wchodzi ta szpilka co całość na miejscu ogarnia.
No ale nie doszukujmy się wady na siłę - może coś pozmieniali, podumaj jak zrobili stabilizację tego i sprawdź czy ci pin nie ucieka poza otwór na którejś krawędzi lowera.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 38
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: stangret »

Ramzes78 pisze:Ale jak mawiał klasyk - jak nic go nie trzyma to wylata :)
Nawet jak wyjmiesz pin to na środku jest rowek w który wchodzi ta szpilka co całość na miejscu ogarnia.
Nie ma rowka, nie ma pina :583:
Zrobiłem modyfikację ekstraktora, zgodnie z zaleceniami. Zwrócę uwagę na ułożenie pestek w magazynku co też ponoć nie jest bez znaczenia.
Kolejny test przeprowadzę w piątek i chyba coś mnie trafił jak nie będzie chodził jak maszynka 8-)
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Ramzes78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 298
Rejestracja: 07 stycznia 2013, 23:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: Ramzes78 »

zerknij na to:


u mnie się zgadza :)
Pozdrawiam
r9999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 73
Rejestracja: 16 kwietnia 2014, 13:47
Tematy: 2
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: r9999 »

rzufik1 pisze:

Dziękuję :)
Wiem, że już parę tygodni minęło i pewnie gdzieś zamówiłeś, ale... ja napisałem po prostu maila do źródła i z bardzo miłą panią załatwiłem wysyłkę z USA do Polski bez najmniejszych problemów.
https://www.mcfaden.com/McFadden-Machin ... s/1828.htm
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: rzufik1 »

r9999 pisze:
Wiem, że już parę tygodni minęło i pewnie gdzieś zamówiłeś, ale...
mam i ja :)
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
Awatar użytkownika
l2k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 240
Rejestracja: 23 stycznia 2009, 11:41
Tematy: 1
Lokalizacja: S-E
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: l2k »

r9999 pisze: Wiem, że już parę tygodni minęło i pewnie gdzieś zamówiłeś, ale... ja napisałem po prostu maila do źródła i z bardzo miłą panią załatwiłem wysyłkę z USA do Polski bez najmniejszych problemów.
https://www.mcfaden.com/McFadden-Machin ... s/1828.htm
Możesz zdradzić ile cię wyszła całość z wysyłką ? :)
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: Hoz85 »

Hoz85 pisze: Testować będę jeszcze czerwonego Geco bo mogę go kupić po taniości - 0,31 zł/szt. Czytałem sprzeczne opinie. Jedni pisali, że ładnie lata i łyka ją każdy rodzaj broni, a inni odwrotnie, że sieje po tarczy i są zacięcia. :583:
Jak napisałem tak zrobiłem.
Karabinek pożarł paczkę bez najmniejszego problemu. Różnicy na tarczy nie widziałem w stosunku do droższego CCI - podobnie jak w brudzeniu.
I tutaj jedna kwestia która mocno mnie zniechęca do kupowania kolejnych paczek tej amunicji - pociski w nabojach Geco Semi Auto sa upaćkane jakimś smarowidłem. Przyznam szczerze, że po załadowaniu 2-3 szt. do magazynka, kolejne naboje zaczęły ślizgać mi się w palcach. Ślizgie palce + małe naboje = lipa.
Ostatnio zmieniony 21 czerwca 2019, 19:01 przez Hoz85, łącznie zmieniany 1 raz.
MarcinMB
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 58
Rejestracja: 28 maja 2019, 22:07
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: MarcinMB »

Hoz85 pisze:
Hoz85 pisze: Testować będę jeszcze czerwonego Geco bo mogę go kupić po taniości - 0,31 zł/szt. Czytałem sprzeczne opinie. Jedni pisali, że ładnie lata i łyka ją każdy rodzaj broni, a inni odwrotnie, że sieje po tarczy i są zacięcia. :583:
Jak napisałem tak zrobiłem.
Karabinek pożarł paczkę bez najmniejszego problemu. Różnicy na tarczy nie widziałem w stosunku do droższego CCI - podobnie jak w brudzeniu.
I tutaj jedna kwestia która mocno mnie zniechęca do kupowania kolejnych paczek tej amunicji - pociski w nabojach Geco Semi Auto sa upaćkane jakimś smarowidłem. Przyznam szczerze, że po załadowaniu 2-3 szt. do magazynka, kolejne naboje zaczęły ślizgać mi się w palcach. Ślizgie palce + małe naboje = lipa.
Mi na Geco SemiAuto robi skupienie 4-5cm średnicy na 50m, za to na żółtej SK przestrzeliny się dotykają (na 5 naboi). Chyba jednak to prawda, że w 22lr wszystko co lata powyżej prędkości dźwięku jest mało celne. Może lepiej się trzymać ammo ze standardowymi prędkościami jeśli ma się celność na uwadze? Taka moja teoria, choć na razie dużo rodzajów ammo nie testowałem.
r9999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 73
Rejestracja: 16 kwietnia 2014, 13:47
Tematy: 2
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: r9999 »

l2k pisze:
r9999 pisze: Wiem, że już parę tygodni minęło i pewnie gdzieś zamówiłeś, ale... ja napisałem po prostu maila do źródła i z bardzo miłą panią załatwiłem wysyłkę z USA do Polski bez najmniejszych problemów.
https://www.mcfaden.com/McFadden-Machin ... s/1828.htm
Możesz zdradzić ile cię wyszła całość z wysyłką ? :)
Ładowarka z adapterem i wysyłką, łącznie 56$.
Awatar użytkownika
darekw84
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 31 stycznia 2016, 18:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: darekw84 »

To ja w temacie amunicji... Remington HV thunderbolt. Koszt 25groszy/sztuka. Wyszedlem z założenia ze apetyt tego karabinku jest spory wiec taka amunicja sie sprawdzi...co do skupienia nie mam zastrzeżeń... Do czasu. Po okolo 200 strzałach przestałem trafiac tam gdzie zamierzałem... Po kolejnych 20-30 nie dalo sie trafic w tarcze z 25m. Ustawilem wiec na 15m i zauważyłem prostokatne przestrzeliny wskazujace na koziołkowanie pocisków. Pewnie zabrudzil sie myślę...na szczescie mialem wycior na strzelnicy. Niestety nie dalo sie go włożyć do lufy nawet bez szczorki ani przecieraka.
Po dłuższej "zabawie" udało sie wydostać....ołowiany cylinder o długosci ok 5cm znajdujacy sie tuż za komora nabojową. Zatem uwazajcie na ta amunicje lub zainwestujcie w ammo pokryte miedzią. Czytalem, że amunicka HV w polaczeniu z niska jakoscia ołowiem ma tendencję to topienia sie wynikajaca z wiekszej predkosci pocisku. Nie wiem czy to prawda, ale ja z ta amunicja dam sobie spokoj. To tak ku przestrodze.... Napiszcie prosze jakie robicie jednorazowe przebiegi na strzelnicy i na jakiej ammo

Pozdr
Dariusz
Raphael27
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1297
Rejestracja: 26 września 2007, 17:10
Tematy: 33
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: Raphael27 »

Jak swojego S&W kupiłem to na test jednorazowo poszło 700szt s&b. Wyszło tylko jedno zacięcie, zamek mega brudny ale z trafianiem w gongi i trafianiem w tarczę nie było problemu.
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: Hoz85 »

Ja nie widzę potrzeby stosowania amunicji HV w tym karabinku.
Karabinek pracuje stabilnie na amunicji standard - nie ma problemów z przeładowaniem tak jak to się zdarza przy innych konstrukcjach samopowtarzalnych bocznego zapłonu.
HVki jedynie znacznie szybciej brudzą karabinek.
Strzelając z S&B HV czułem się jakbym strzelał z czarnoprochowca. Wizualnie dużo dymu no i oczywiście przy czyszczeniu zauważalnie bardziej brudna broń.

Mój karabinek przeszedł granicę 1000 kulek i póki co nie miałem ani jednego zacięcia nawet w przypadku opróżniania całego 25 nabojowego magazynka w kilka sekund (just for fun :D).

Ostatnio testowałem amunicję Hornady .22lr - całkiem przyjemna. Standardowo używam CCI.
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1053
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: krzychu22lr »

Hornady .22LR to jest to samo co CCI. Zważywszy, że w naszych sklepach Hornady jest zwykle kilka złotych droższe za opakowanie niż oryginał, to na razie ta amunicja trochę nie ma sensu.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Bubel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 29 lutego 2012, 00:36
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: smith & wesson m&p 15-22

Post autor: Bubel »

Mój łyka wszystko, najlepsze skupienie na amuncji CCI/Blazer. Jednam moim faworytem jest winchester pakowany po 400 sztuk za 30 gr. Na około 4-5 k wystrzelonej ammo 2 zacięcia.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”