czy ktoś ma ochotę przetestować wersję próbną?

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
optykamysliwska
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 20 maja 2015, 09:28
Tematy: 0
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Re: czy ktoś ma ochotę przetestować wersję próbną?

Post autor: optykamysliwska »

Inku pisze:Filtr się wykrzacza po kliknięciu kolejnej stony, jak zresztą od dłuuugiego czasu na pełnej stronie.
bardzo dziękuję za tą uwagę, gdyż nie bylem świadomy problemu
Witek
zapraszam na www.optykamysliwska.pl
Awatar użytkownika
Didymos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 30 października 2014, 10:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Węgrów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: czy ktoś ma ochotę przetestować wersję próbną?

Post autor: Didymos »

Opcje filtrowania imho lepiej byłoby umieścić na górze strony, a nie dopiero po przewinięciu na dół, poza tym po wybraniu konkretnego filtra znika dostęp do pozostałych i trzeba wracać do strony głównej, w obecnej wersji strony opcje filtrowania są dostępne z każdego poziomu.
Filtr firma/osoba prywatna popieram, przewijanie dziesiątek ogłoszeń od użytkowników komercyjnych jest wyjątkowo irytujące, ale też ktoś musiałby to w jakiś sposób moderować, żeby sklepy nie podszywały się pod osoby prywatne.
Awatar użytkownika
lewanek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 01 września 2016, 12:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: czy ktoś ma ochotę przetestować wersję próbną?

Post autor: lewanek »

Proponowałbym X-Frame-Options ustawić na "DENY" szczególnie na stronie logowania i odzyskiwania hasła. Rozumiem potrzebę nie ustawiania na stronie z ogłoszeniami, ale ochrona użyszkodników przed Clickjackingiem powinna być :-D Zauważyłem też, że token anty CSRF przyjmuje jakieś dziwne wartości (jest coś w Base64, czasami zawiera identyfikator sesji użytkownika z cookie "optykamysliwska_session", a czasami nie...), należałoby sprawdzić czy to działa poprawnie bo tak na pierwszy rzut oka wygląda trochę podejrzanie. Oczywiście do cookie "optykamysliwska_session" flaga secure by się przydała, ale to po wprowadzeniu SSL, bo teraz i ta nie ma znaczenia.
Portal bardzo fajny, szybko się ładuje i nie ma skryptów z zewnętrznych źródeł. Duży krok na przód moim zdaniem.
7,62x39 / 8x57 / 0.44 / 5,56x45 / .223 / 12/70 / 12/76 /
Awatar użytkownika
optykamysliwska
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 20 maja 2015, 09:28
Tematy: 0
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Re: czy ktoś ma ochotę przetestować wersję próbną?

Post autor: optykamysliwska »

Inku pisze:Filtr się wykrzacza po kliknięciu kolejnej stony, jak zresztą od dłuuugiego czasu na pełnej stronie.
dziękuję raz jeszcze
Ostatnio zmieniony 25 czerwca 2019, 12:27 przez optykamysliwska, łącznie zmieniany 1 raz.
Witek
zapraszam na www.optykamysliwska.pl
ZDT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 359
Rejestracja: 29 września 2009, 20:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: czy ktoś ma ochotę przetestować wersję próbną?

Post autor: ZDT »

Wpisałem "96" żeby wyszukać Mausera C96 (nie wiedziałem, czy jest jako C 96, czy C96, czyli czy bez spacji, czy ze spacją) i wynik wyszukiwania 0. Ale po wpisaniu do wyszukiwarki słowa 'mauser" pojawił się i pistolet C96. Oczywiście nie wiem, na czym polega błąd.

Sporo literówek. Jak np. znaleźć szybko rugera lcr, skoro figuruje jako lgr?
ZDT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 359
Rejestracja: 29 września 2009, 20:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: czy ktoś ma ochotę przetestować wersję próbną?

Post autor: ZDT »

dublet. Do usunięcia
Ostatnio zmieniony 25 czerwca 2019, 14:33 przez ZDT, łącznie zmieniany 1 raz.
bldzmarcin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 477
Rejestracja: 30 sierpnia 2015, 21:26
Tematy: 22
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: czy ktoś ma ochotę przetestować wersję próbną?

Post autor: bldzmarcin »

Przydałoby się móc wyszukiwać zarówno w treści, jak i w tytule. Sam czasem np. szukam broni w konkretnym kalibrze i bywa, że jest to trudne bo n
część sprzedających nie umieszcza takiej informacji w nazwie, tylko w opisie.
geminix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 526
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, 15:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: czy ktoś ma ochotę przetestować wersję próbną?

Post autor: geminix »

ja uważam podział na broń myśliwską i "pozostałą" za anachronizm i utrudnienie w wyszukiwaniu (w wyszukiwaniu może mniej co w przeglądaniu). Tę samą strzelbę czy karabin można umieścić w obu kategoriach. To samo zresztą z podkategoriami. Co może być w broni sportowej? W zasadzie wszystko poniżej .50BMG :) nawet drylingi i kniejówki. Też można kupić na pozwolenie sportowe.
Moim zdaniem powinno być po prostu: gładkolufowa, kombinowana, karabiny i długa broń kulowa, pistolety i rewolwery (i tam dopiero podział ewentualnie na boczny i centralny zapłon).
Proste i przejrzyste.

Ale generalnie duży postęp i nawet mi się podoba. Całkiem zgrabny portal.
Ostatnio zmieniony 25 czerwca 2019, 15:37 przez geminix, łącznie zmieniany 1 raz.
bldzmarcin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 477
Rejestracja: 30 sierpnia 2015, 21:26
Tematy: 22
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: czy ktoś ma ochotę przetestować wersję próbną?

Post autor: bldzmarcin »

A ja się z tym nie zgodzę. Ten podział to według mnie coś, co stawia najwyżej optyke ze wszystkich tego typu stron. Dokładny podział bardzo ułatwia sprecyzowane wyszukiwanie. Jak przeglądam kniejówki to nie chcę oglądać ofert z drylingami, a jak strzelby pump action to nie chcę oglądać automatów śrutowych, jak dubeltówki to nie chcę oglądać pump action. Tak samo z bronią kulowa. Jak szukam sztucera repetiera to nie chcę oglądać kiplaufów czy ekspresów. Dodałbym tylko kategorię broń bocznego zapłonu, albo nawet z podziałem na długą i krótką. W ogóle obowiązek podania kalibru podczas zamieszania ogłoszenia z rozwijanego menu i późniejsze wyszukiwanie po kalibrze byłoby piękne ;)
geminix
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 526
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, 15:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: czy ktoś ma ochotę przetestować wersję próbną?

Post autor: geminix »

Przepraszam, wyraziłem się nieprecyzyjnie.
Chodzi mi o to żeby GŁÓWNY podział był:
gładkolufowa, kombinowana, karabiny i długa broń kulowa, pistolety i rewolwery
potem mogą być oczywiście podkategorie o jakich piszesz:
gładkolufowa:
powtarzalne, samopowtarzalne, broń łamana (i tam też może być jeszcze głębiej: boki, horyzonty, jednolufki itd.)
kombinowana: drylingi, kniejówki itd.
itp.
nie jestem przeciwny podkategoriom. jedynie ten podział na broń myśliwską (W której równie dobrze można wystawiać broń sportową i tak się dzieje) i na "pozostałą" (w której również można wystawiać broń myśliwską i tak się dzieje) uważam za mało przejrzyste,
Awatar użytkownika
optykamysliwska
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 20 maja 2015, 09:28
Tematy: 0
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Re: czy ktoś ma ochotę przetestować wersję próbną?

Post autor: optykamysliwska »

ZDT pisze:Wpisałem "96" żeby wyszukać Mausera C96 (nie wiedziałem, czy jest jako C 96, czy C96, czyli czy bez spacji, czy ze spacją) i wynik wyszukiwania 0. Ale po wpisaniu do wyszukiwarki słowa 'mauser" pojawił się i pistolet C96. Oczywiście nie wiem, na czym polega błąd.

Sporo literówek. Jak np. znaleźć szybko rugera lcr, skoro figuruje jako lgr?
fraza składająca się z dwóch znaków jest zbyt krótka aby po niej wyszukiwać.
Witek
zapraszam na www.optykamysliwska.pl
Awatar użytkownika
optykamysliwska
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 20 maja 2015, 09:28
Tematy: 0
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Re: czy ktoś ma ochotę przetestować wersję próbną?

Post autor: optykamysliwska »

geminix pisze:ja uważam podział na broń myśliwską i "pozostałą" za anachronizm i utrudnienie w wyszukiwaniu (w wyszukiwaniu może mniej co w przeglądaniu). Tę samą strzelbę czy karabin można umieścić w obu kategoriach. To samo zresztą z podkategoriami. Co może być w broni sportowej? W zasadzie wszystko poniżej .50BMG :) nawet drylingi i kniejówki. Też można kupić na pozwolenie sportowe.
Moim zdaniem powinno być po prostu: gładkolufowa, kombinowana, karabiny i długa broń kulowa, pistolety i rewolwery (i tam dopiero podział ewentualnie na boczny i centralny zapłon).
Proste i przejrzyste.

Ale generalnie duży postęp i nawet mi się podoba. Całkiem zgrabny portal.
ten podział został wprowadzony na wniosek użytkowników. Generalnie portal jest adresowany do mysliwych oraz strzelców/kolekcjonerów/sportowców.
Nie ma sensu np. prezentowanie karabinka 22lr w grupie ogłoszen, w której przeważają sztucery myśliwskie (czyli bron dluga łącznie).
Stąd podział na broń myśliwską oraz broń pozostałą (może ktoś zaproponuje zgrabniejsze określenie tej drugiej grupy broni?)
Witek
zapraszam na www.optykamysliwska.pl
Awatar użytkownika
optykamysliwska
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 20 maja 2015, 09:28
Tematy: 0
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Re: czy ktoś ma ochotę przetestować wersję próbną?

Post autor: optykamysliwska »

tribal pisze:koniecznie filtr firma/osoba prywatna
nie da rady. Za dużo jest ogłoszeń wyróżnionych w tych wystawionych przez firmy.
Można by to rozgraniczenie wprowadzić ale tylko wtedy, kiedy wszystkie ogłoszenia byłby płatne (a nie o takie rozwiązanie nam chodzi)
Witek
zapraszam na www.optykamysliwska.pl
FireFighter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 540
Rejestracja: 22 czerwca 2015, 16:39
Tematy: 23
Lokalizacja: Vietnam - Hanoi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: czy ktoś ma ochotę przetestować wersję próbną?

Post autor: FireFighter »

KrisKK pisze:Jak ma być profesjonalnie to należałoby dodać ssl przynajmniej na strefę logowania.
Jak już to na całość. Co da SSL na samo logowanie jak z każdym requestem leci id sesji, które wg Twojego pomysłu pozostanie odkryte. Uzysk jest, ale nie optymalny.
Ostatnio zmieniony 25 czerwca 2019, 21:10 przez FireFighter, łącznie zmieniany 1 raz.
" Wojna jest tam , gdzie młodzi i głupi dają się wrobić starym i zgorzkniałym durniom w zabijanie ludzi " KONRAD ADENAUER
Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: czy ktoś ma ochotę przetestować wersję próbną?

Post autor: Leśny Dziadek »

optykamysliwska pisze:
kiedyś dużo sklepów dowoziło broń. Teraz marże maleją, wiec i ochota na dowóz maleje:(
choć są i inne powody...
Ale są też takie co dowożą nadal, a dodatkowo nie mają powodów, by ich powstrzymywały dodatkowe powody. Miło by było, jakby klient wiedział, że w danym wypadku można liczyć na dostawę do domu jak pizzę :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”