Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
epaa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 839
Rejestracja: 14 września 2005, 18:51
Tematy: 0
Lokalizacja: trój miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: epaa »

Panowie
1 stała się tragedia
2 nic o niej nie wiecie poza bzdetami które podały wątpliwe merytorycznie źródła
3 każdy może wyobrazić sobie kilka scenariuszy ale to nie konkurs na scenariusz filmu
zatem ciszej nad grobem.
Jak ktoś coś wie to proszę bardzo, w zakresie jaki jest potrzebny dla zrozumienia istoty sprawy.

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie. I za rodzinę ...
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: Hoz85 »

W sumie takie przeszkolenia i tak nie wiem czy coś dadzą.
Strzelnica w Lublewie Gdańskim wymaga od osób bez pozwolenia przejścia wewnętrznego szkolenia zanim zaczną strzelać. Ile w tym skoku na kasę, a ile rzeczywistego dbania o bezpieczeństwo - nie wiem i nie chcę oceniać.
Nie wiem jak często miały miejsce tam incydenty, ale słyszałem, że rok temu gościu z zewnątrz (w sensie bez pozwolenia na broń) popełnił tam samobójstwo. Szkolenia temu nie zapobiegły...czy zapobiegną akcji pt. atak na instruktora?
Nie wiem.
Myślę, że nie.
Szkolenia są dobre dla osób które chcą rzeczywiście nauczyć się bezpiecznie obchodzić z bronią. Dla tych ze złymi zamiarami wydaje mi się, że niestety nie ma rady - chyba jedynie refleks-poziom-ninja instruktora.

Jeszcze raz współczuję mężowi.
Właśnie widziałem też wiadomość na ttv.

PS. Pamiętajmy, że my także mamy wpływ na bezpieczeństwo na strzelnicy. Jak widzimy kogoś nerwowo się zachowującego, poinformujmy kierującego strzelanie i sami zachowujmy ostrożność.
Krótki przykład: idąc na trening widziałem jak dwóch kolesi siedziało na murku przed wejściem do mnie do klubu i sobie piwkuje. Po 15 minutach widziałem ich w grupie osób, które miały integracje na strzelnicy i miały strzelać. Nie minęła minuta jak wyleciały za drzwi.
Stay safe :516:
Ostatnio zmieniony 14 czerwca 2019, 18:22 przez Hoz85, łącznie zmieniany 2 razy.
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: Fokat »

Panowie, skończcie już te swoje głebokie przemyślenia i teorie z serialu "wujek dobra rada"
Zginąła Kobieta zwiazana z naszym srodowiskiem. Stała się wielka tragedia.
Teraz to czas na ciszę.i spokój dla RODZINY. Uszanujmy to.
tomek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 372
Rejestracja: 12 sierpnia 2011, 21:19
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: tomek5 »

Brak słów by coś powiedzieć, Kasia była spokojną dziewczyną i tworzyli z Andrzejem dobry, życiowy duet.Do dziś pamiętam swoje pierwsze zawody pod ich nadzorem. Współczuję Andrzejowi...
Awatar użytkownika
Przemo77
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 17 stycznia 2017, 21:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Słubice
Grupa: Użytkownik komercyjny

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: Przemo77 »

CZ75B Omega, PM-63 Rak, ALFA-PROJ 3541steel 357 Magnum, TT-33 1944, UZKON AS46, AKMS 7,62x39 1981, Remington Speedmaster 552 .22, TOZ17 .22, Iż43M 16/70, MOSIN 7,62x54R, P-64 9x18, WALTHER GSP .22
Awatar użytkownika
Lygi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 12 października 2012, 19:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: Lygi »

Teraz to czas na ciszę.i spokój dla RODZINY. Uszanujmy to.
Nie zgodzę się z tobą. Owszem stała się tragedia i należy się szacunek ofierze i jej rodzinie, ale być może ta tragedia jest przyczynkiem do dyskusji która pozwoli wypracować jakieś rozwiązanie które w przyszłości uchroni nas przed takimi zdarzeniami.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: MarcinD »

Noo z pewnoscia tu wiele wypracujemy na forum... a potem jeszcze wdrozymy proces legislacyjny. Zeby nie sytuacja w swietle ktorej jest toczy sieb ta dyskusja to bym sie zaczal smiac. Ale poniewaz wydarzyla sie tragedia, to zloze tu tylko najszczersze kondolencje rodzinie i mam nadzieje, ze smiecia posadza na dozywocie bez prawa zwolnienia warunkowego.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: Fokat »

Myśliwy zauważył ruch na polu. PRZYPUSZCZAJĄC że jest to dzik, oddał strzał. Zginął 61 letni mężczyzna:
https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzen ... licja.html
Awatar użytkownika
gustaw3003
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 138
Rejestracja: 28 sierpnia 2017, 14:32
Tematy: 0
Lokalizacja: 3- Miato
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: gustaw3003 »

Sejm przyjął poprawki do Ustawy o obrocie
Czyli jeśli dobrze rozumiem od jutra te wszystkie cuda techniki typu Rak i AK czy inne PPS i UZI , przerobione z samoczynnej na samopowtarzalną , będą w hurcie za 2 zł

https://www.wnp.pl/przemysl-obronny/spo ... 1_0_0.html
"be careful whos toes you step on because they maybe connected to someones ass you cant kick"
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: KG92RS »

gustaw3003 pisze: Czyli jeśli dobrze rozumiem
Źle rozumiesz.
http://forum-bron.pl/viewforum.php?f=146
biggman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 18:56
Tematy: 1
Lokalizacja: Siedlce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: biggman »

Na niektórych strzelnicach bardzo niechętnie przyjmują pojedyncze osoby które chciałyby postrzelać, taka osoba musi być z polecenia osoby z klubu. Jak coś to przyjmowane są grupki które by chciały postrzelać. Myślę że to dość dobry sposób na zabezpieczenie się przed takimi sytuacjami.
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: Mateusz70 »

biggman pisze:Na niektórych strzelnicach bardzo niechętnie przyjmują pojedyncze osoby które chciałyby postrzelać, taka osoba musi być z polecenia osoby z klubu. Jak coś to przyjmowane są grupki które by chciały postrzelać. Myślę że to dość dobry sposób na zabezpieczenie się przed takimi sytuacjami.
Jest to jakieś rozwiązanie, ale nie na każdą okazję. Kiedy instruktor zbiera grupę czy przyjmuje jak najwięcej klientów, żeby zarobić, to zabezpieczenia w postaci uważnej selekcji kontroli nie są chyba możliwe. W komercyjnym modelu nie ma chyba bezpiecznych rozwiązań. Jedynie sensowne wydaje się postawić na sport i wtedy przyjmować tych, którzy rzeczywiście chcą startować w zawodach. Najpierw jakieś szkolenie z pneumatyków, potem pistolet - karabin sportowy, na koniec centralny zapłon. - Przypuszczam jednak, że większości obecnych strzelców odechciałoby się, a kluby miałyby problem z samodzielnym finansowaniem swej działalności.
Dałoby się wprowadzić dofinansowania, gdyby odpowiednio zmienić mentalność społeczną i politykę. Wypadki czy jakieś szkodliwe społecznie działania z bronią, o których informują media, nie tworzą ku temu dobrej atmosfery. Mam jednak przekonanie, że właściwa jest opcja sportowa jako główna, nawet na niewysokim poziomie dla amatorów, którzy trenują we własnym zakresie i startują własnym sumptem. Łowiectwo to osobna sprawa i też ważna. Szkoda, że często nie spotyka się ze zrozumieniem. Natomiast te głosy za powszechnym dostępem do broni, które często słychać w środowisku, nie wydają się trafne. Znane nam wydarzenia powinny skłonić każdego do refleksji, że człowieka najpierw powinno się "dokładnie obwąchać", zanim da mu się pozwolenie na broń czy nawet pozwoli postrzelać na strzelnicy.
Zephyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 106
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 19:34
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: Zephyr »

Kryminalista dokonał przestępstwa - zginęła niewinna osoba. Wyrazy współczucia i kondolencje dla rodziny i bliskich.
Przeraża mnie jednak postawa kolegów: za jednego przestępce należy ukarać od razu, prewencyjnie cały naród. Żeby utrudnić odrobinę dostęp do broni paru złoczyńcom (ile było podobnych przypadków w ostatnim latach? 3? 5?), chcecie od razu ukarać tysiące jeśli nie miliony obywateli? I podkreślę utrudnić dostęp do broni - bo jak ktoś rzeczywiście chce mieć broń do przestępstwa to ją zdobędzie - jak nie w ten to w inny sposób. Panowie to co proponujecie to pociąganie ludzi do odpowiedzialności zbiorowej za jednostki. A co jeśli kiedyś odwali któremuś z Was? Legalnych posiadaczy broni?
"Scio me nihil scire" [Sokrates]... i ja :-D
Awatar użytkownika
kwaki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 11 sierpnia 2014, 11:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: kwaki »

Kolega Zephyr poruszył ważną kwestię. Od siebie dodam - ilu z was zaczęło swoją przygodę ze strzelectwem od tego, że po prostu mniejszym czy większym przypadkiem poszło na strzelnicę? Ile osób nigdy by nie spróbowało, jeśli wiązało by się to od razu z masą formalności, organizacją grupy itp.? Albo gdyby trzeba przejść całą "sportową" drogę, od pneumatyków zaczynając?
Lack of confidence comes from lack of competence.
Awatar użytkownika
begies
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 171
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 00:38
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: begies »

Off Topic
Przeraża mnie jednak postawa kolegów: za jednego przestępce należy ukarać od razu, prewencyjnie cały naród. Żeby utrudnić odrobinę dostęp do broni paru złoczyńcom (ile było podobnych przypadków w ostatnim latach? 3? 5?), chcecie od razu ukarać tysiące jeśli nie miliony obywateli? I podkreślę utrudnić dostęp do broni - bo jak ktoś rzeczywiście chce mieć broń do przestępstwa to ją zdobędzie - jak nie w ten to w inny sposób. Panowie to co proponujecie to pociąganie ludzi do odpowiedzialności zbiorowej za jednostki. A co jeśli kiedyś odwali któremuś z Was? Legalnych posiadaczy broni?
Sorki, zapomniałem jak się wkleja cytat. Ale wiecie o co chodzi

Witam
Popieram zdanie kolegi.
Dlaczego za jednego psychopatę mają ucierpić niewinni.
On równie dobrze mógł się zaczaić przed strzelnicą i pociąć kogoś nożem.
Ja nie mam pozwolenia na palną. Od wielu lat strzelam z wiatrówek. Tylko w limicie.
Najbardziej lubię plinking, czyli puszki,kapsle... itp.
Ale nigdy nie strzeliłem do żywej istoty. Nawet do drzew nie strzelam. I tego też uczę mojego syna,
z którym czasem strzelamy, w miejscach zawsze bezpiecznych.
Ale też chciałbym pójść na strzelnicę i popróbować wyników z palnej i nie chciałbym być traktowany
jak przestępca.
A dla tego ku***a to jedynie kara śmierci za coś takiego. Utrzymanie więźnia podobno kosztuje
państwo (czyli nas) około 3000PLN miesięcznie.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”