jak waga prochu

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
yho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 371
Rejestracja: 18 marca 2008, 07:57
Tematy: 34
Lokalizacja: IŁAWA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: yho »

spamer pisze:A jakże I TO JAKĄ
Link :)
Te wyroby pojawiły się już w wątku o "specjałach" na Allegro.
Ja nie jestem EXPERTEM jak np. kol. Rusznik, ale nawet dla mnie po czytaniu przez dwa lata tego forum jest oczywiste, że facet produkuje "współczesną broń czarnoprochową" (taką jak i w USA teraz robią). Przepisy RP ograniczają naszą moc nabywczą do replik broni palnej ( i oczywiście oryginałów) sprzed 1850 roku. To co sprzedający pokazuje na obrazkach, to nie są repliki - są to "wizje na temat", bo rozwiązania były już znane w epoce. Niestety, przy aktualnie obowiązujących przepisach, tylko Wysoki Sąd ( i to indywidualnie dla każdego przypadku nabywcy) jest władny odróżnić z czym mamy do czynienia. Dla mnie osobiście te wyroby są totalnie niekoszerne == kryminał do lat 8. Gdyby gostek pokazywał przynajmniej dwa zdjęcia: oryginał i jego replika , to sam bym kupił. Oczywiście oryginał opisany na maxa, czyli gdzie aktualnie się znajduje, rok produkcji itd. Bez tego to są niestety wyroby rusznikarskie będące bronią ostrą, współczesną , na proch czarny zamiast nitro. Po co sobie robić kolejny PROBLEM ???
KS GARDA, Instruktor PZSS, Sędzia kl. I
Awatar użytkownika
spamer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 288
Rejestracja: 12 lutego 2007, 12:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Warka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: spamer »

Właśnie z tego wątku wziąłem ten link.
Faktycznie facet robi niezłe "cacuszka"
Co do kryminału to sam nie wiem. Dla mnie osobiście to jeżeli się komuś podoba takie coś, To niech kupuje- co mi do tego.
Ja też nie znam się na broni i pojęcia nie mam, czyją repliką jest np. Ardesowski Patryjot. Zapewne nie jest "wizją na temat", skoro można go w Polsce kupić...
.177, .... .75
Tomo79
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 13 marca 2009, 23:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Tomo79 »

Z tego co wiem to koszerności stanowią takie części jak wykonanie zamka,osadzenie elemntów na ramie, lufa \\\9gwint, kalibracja\/ etc etc.\\\\raczej nikt się nie bedzie czepiuał że stal mniej zasyfion albo lakier nie z epoki.

\a co do tematu dwa pytania:

1/ kupiłem prochownicę pedersoli i troche przecieka ( za kazdym razem pare ziaren spada co po dwoch ladowaniach bebna nie wyglada najlepiej. czy jakies gotowe pomysly na uszczelnienie?

2/ na koncowce jest wyryte 24 grains ale "na oko" vezuwiusza nie ma objetosciowo naewt na 1/3 komory ( a to przecie 50 gns) również w 50 kach miarkach prochowych jest to ok 1/3._

pydr i dyieki ya odp
Work hard play hard
Awatar użytkownika
ob.Lech
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 574
Rejestracja: 02 czerwca 2007, 19:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ob.Lech »

1) Nie ładuj broni z prochownicy. Warto ćwiczyć takie strzelanie jak na zawodach, a tam wolno ładować tylko z pojemników jednodawkowych.
Nam strzelać nie kazano...
...my to po prostu lubimy.
Kyle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 04 kwietnia 2014, 12:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re:

Post autor: Kyle »

yho pisze:Żeby ważyć trzeba jeszcze mieć czym.
Swego czasu nabyłem precyzyjną wagę elektroniczną do 0,01g z wyświetlaniem w grainach również. Zważyłem, że łuska od ttki daje mi 1,2 g +/- 0,1g , co mnie zadziwiło precyzją.
Pewnego dnia przyszedł do mnie aptekarz i kręciliśmy patrony do Sharpsa. Kazałem mu odmierzać ładunki 3,5g. Po chwili mnie zawołał i powiedział: patrz.
1) waga wyzerowana
2) dosypuje proch idealnie na wskazanie 3,50 g
3) zabiera z kupki część prochu
4) wsypuje z powrotem zabraną część
5) waga pokazuje 3,65 albo cokolwiek innego, ale nie 3,50 g

Sprawdźcie swoje wagi elektroniczne dokładnie w ten sam sposób - ciekawe co będzie :-)

Wydaje mi się, że waga szalkowa, działająca na zasadzie masy wzorcowej będzie 100 razy lepsza od elektronicznej za 300 zł, a pewnie będzie gorsza od elektronicznej za 3000 zł :-)
Pozwolę sobie subtelnie odkopać. Nie wiem jak było te ~10 lat temu, jak kolega to pisał, ale obecnie za kilkadziesiąt zł można kupić już dobrą wagę, która będzie wykrywała wzrost wagi nawet jeśli będziemy dodawać po jednym ziarenku prochu (nie będzie takiego "płynięcia" że dodasz po ziarenku ponad 0,1g, a waga nadal będzie pokazywać np. 0).
Porównanie dobrej wagi (ta z czarnym korpusem) do śmieciowej (ta ze srebrną obudową):

- ta czarna ma dokładność wg. spec. +-0,003g i rozdzielczość do 0,001g ... i co najważniejsze nie "płynie", kiedy dodajesz po ziarenku.
I jeszcze porównanie do czegoś droższego:
Ostatnio zmieniony 11 czerwca 2019, 19:33 przez Kyle, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
mar_kow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 303
Rejestracja: 23 września 2012, 11:11
Tematy: 4
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Re:

Post autor: mar_kow »

[quote="Kyle"[...]Pozwolę sobie subtelnie odkopać. Nie wiem jak było te ~10 lat temu, jak kolega to pisał, ale obecnie za kilkadziesiąt zł można kupić już dobrą wagę, która będzie wykrywała wzrost wagi nawet jeśli będziemy dodawać po jednym ziarenku prochu (nie będzie takiego "płynięcia" że dodasz po ziarenku ponad 0,1g, a waga nadal będzie pokazywać np. 0).
[...]
[/quote]

Złota łopata się należy :-D . Ale prawdą jest że wczoraj tez do mnie dotarła elektroniczna waga Lymana pocket touch. Niby nic szczególnego ale sam doszedłem że dysproporcje wagowe rzutują na wyniki w tarczy...
pejaka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 06 września 2008, 13:07
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jak waga prochu

Post autor: pejaka »

Łopata to za mało, za odkopywanie tematu z przed 10 lat należy się co najmniej :-D :
Obrazek
Ale i tak dzięki wielkie za chęć niesienia pomocy tym, którzy proch odmierzają "na oko".
Kyle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 04 kwietnia 2014, 12:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Re:

Post autor: Kyle »

mar_kow pisze:Ale prawdą jest że wczoraj tez do mnie dotarła elektroniczna waga Lymana pocket touch.
Nie wiem, czy to ta z tego testu porównawczego:

... niby też potrafi płynąć (jeśli się dozownikiem dodaje powoli, to potrafi nie zarejestrować wzrostu wagi)
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jak waga prochu

Post autor: slaw2 »

Dlatego Ci co chcą ważyć bardzo dokładnie używają wag szalkowych.
U mnie na elektronicznej trzeba podnieść do góry ważony przedmiot i opuścić wtedy pokazuje zmianę.
nerokpl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 28 lutego 2017, 19:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jak waga prochu

Post autor: nerokpl »

Wykonanie dokładnych pomiarów wagowych w dokładnościach analitycznych (+/- 0.1 mg) i dokładniejszych to cała teoria. Mała próbka zasad:
RADWAG Publikacja
Używałem wagi z ChRL z dokładnością 0.1 g i pływała strasznie, przy ponownym ważeniu tej samej naważki różnice były znaczne, ale reagowała szybko.
Teraz używam G2 1500 od Hornady z dokładnością 0.1 grain do 500 grains masy i powtarzalność jest bardzo dobra, ale reaguje wolno. Czas reakcji wagi to sposób filtracji do uzyskania wyższych dokładności. Przy używaniu dozownika trzeba to robić trochę wolniej.
Oczywiście pewnie niektóre wagi z ChRL o dokładności 0.1 grain będą równie dobre jak H2 1500.
Ostatnio zmieniony 12 czerwca 2019, 22:11 przez nerokpl, łącznie zmieniany 1 raz.
Zielonorogi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1308
Rejestracja: 19 stycznia 2007, 09:34
Tematy: 49
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jak waga prochu

Post autor: Zielonorogi »

...
Ostatnio zmieniony 09 grudnia 2022, 14:30 przez Zielonorogi, łącznie zmieniany 1 raz.
nerokpl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 28 lutego 2017, 19:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jak waga prochu

Post autor: nerokpl »

Nie testowałem naważek o różnicach 0.1 grain. Nie widzę na razie takiej potrzeby. Nie wiązałbym również dokładności wagi z minimalnymi różnicami między naważkami. Z Twojego doświadczenia jaka minimalna różnica w masie naważki ma wpływ na 100 metrów?
Ostatnio zmieniony 12 czerwca 2019, 23:19 przez nerokpl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mar_kow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 303
Rejestracja: 23 września 2012, 11:11
Tematy: 4
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jak waga prochu

Post autor: mar_kow »

Zielonorogi pisze:
z ciekawości zapytam jak się zmienia na 50/100 metrów skupienie lub wysokość trafienia przy zmianie naważki o 0,1 grain ?
;laughing:
Waga to dobra rzecz biorąc pod uwagę sypanie "z grubsza" a z dokładnością przynajmniej do 1 grain'a. Wtedy jakieś różnice są.
Ostatnio zmieniony 13 czerwca 2019, 07:02 przez mar_kow, łącznie zmieniany 2 razy.
nerokpl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 28 lutego 2017, 19:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jak waga prochu

Post autor: nerokpl »

mar_kow pisze:
Waga to dobra rzecz biorąc pod uwagę sypanie "z grubsza" a z dokładnością przynajmniej do 1 grain'a. Wtedy jakieś różnice są.
Twoja Lyman Packet Touch również ma +/- 1/10 grain'a. Czy to oznacza, że każdy kto ma takie wagi odmierza naważki o różnicach 0.1 grain?
To po prostu wagi o dokładności 0.1 grains i nic więcej.
Awatar użytkownika
mar_kow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 303
Rejestracja: 23 września 2012, 11:11
Tematy: 4
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: jak waga prochu

Post autor: mar_kow »

nerokpl pisze: [...]
To po prostu wagi o dokładności 0.1 grains i nic więcej.
Dokładnie tak. Dla mnie waga będzie przydatna raczej do pocisków bo przy odlewaniu czasami wychodzą niezłe "kwiatki". Proch to zwykle z miarki.
Ostatnio zmieniony 13 czerwca 2019, 09:21 przez mar_kow, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”