Wniosek o pozwolenie sportowe

Moderator: Moderatorzy WBP

Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Wniosek o pozwolenie sportowe

Post autor: Vantor »

Hej.
Lada moment będę składał wniosek o pozwolenie na broń sportową do celów sportowych. Bez kolekcjonerki i dopuszczenia, bo wiek mi na to nie pozwala (z tego co zrozumiałem - wnosząc o dopuszczenie również trzeba mieć ukończone 21 lat).
Parę rzeczy odnośnie tego wniosku mnie dręczy i chciałbym dla świętego spokoju dopytać oraz doradzić się.

Sytuacja wygląda mniej więcej w ten sposób, że licencje już mam, badania robię w tym tygodniu, czekam na kwity z pzss (żeby przyśpieszyć postępowanie w wpa ogarniam to sam zamiast zostawiać to im), pod koniec miesiąca mam zawody i zaraz po zawodach (z tego co mi wiadomo z wyrobionymi startami mogę ubiegać się o więcej sztuk i są jakieś szanse, że mi je przyznają) chcę składać wniosek w WPA Olsztyn. Na zawodach jest 8 konkurencji, jest z nich komunikat klasyfikacyjny pzss. Zależy mi jednak na tym, żeby postępowanie trwało jak najkrócej, więc nie chcę przesadzić z ilością jeśli może to spowodować przeciągnięcie się postępowania etc.

Mój klub udostępnia taki wzór podania: http://www.strzelamyinaczej.pl/wp-conte ... 3%B3r.docx

Jest tam taki fragment:
W związku z powyższym niezbędne mi jest 10 egzemplarzy broni i na tą liczbę składają się następujące rodzaje i typy broni:
broń bocznego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 6 mm:
pistolet sportowy do strzelań precyzyjnych,
karabin sportowy do strzelań precyzyjnych,
broń centralnego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 12 mm:
pistolet centralnego zapłonu do strzelań precyzyjnych,
pistolet centralnego zapłonu do strzelań dynamicznych
karabin centralnego zapłonu do strzelań precyzyjnych
karabin centralnego zapłonu do strzelań dynamicznych
karabin centralnego zapłonu do strzelań na odległość do 300 m,
broń gładkolufowa:
strzelba gładkolufowa do konkurencji Trap
strzelba gładkolufowa do strzelań dynamicznych
broń czarnoprochowa:
pistolet czarnoprochowy do konkurencji z użyciem wyłącznie broni czarnoprochowej
Zastanawiam się czy nie da się dorzucić tu jeszcze paru pozycji w celu uzasadnienia większej ilości i czy ma to sens. Np. karabin czarnoprochowy, rewolwer czarnoprochowy, strzelba samopowtarzalna (w regulaminie zawodów klubowych jest zapis
UWAGA w konkurencji strzelba dynamiczna nie dopuszcza się innej broni niż strzelba powtarzalna
- a więc do dynamiki przyda się zarówno samopowtarzalna jak i powtarzalna (do zawodów klubowych) - rozdzielamy na 2 - mamy o 1 więcej? Może do tego jeszcze karabin bocznego zapłonu do strzelań długodystansowych?

Można coś z tego tu dodać? Może coś innego? Ile sztuk mogę wyciągnąć, ile mogę uzasadnić? O ile mogę się starać z 8 startami?


Druga sprawa to zapis:
W przypadku pozytywnego rozpatrzenia mojego wniosku rezygnuję z przysługującego mi prawa do zapoznania się z aktami sprawy.
Czytałem na forum, że ktoś mimo tego zapisu miał problem. http://www.forum-bron.pl/viewtopic.php?t=134299
Zaproponowano w tym temacie taki format:
"Oświadczam, że rezygnuję z prawa do zapoznania się z aktami sprawy przed wydaniem decyzji przez organ pierwszej instancji."
Zmieniać czy nie?

Kolejna rzecz:
Broń zamierzam przechowywać w miejscu zamieszkania: adres przechowywania broni
Taki zapis znajduje się we wzorze wniosku. Z tego co się orientowałem nie mam obowiązku podawać adresu przechowywania broni. I jeśli to prawda to nie mam zamiaru tego robić. Czy mogę więc to usunąć?


W jaki sposób składać wniosek, żeby było najszybciej? Osobiście? ePUAP? Pocztą raczej nie będzie prędko.


Jeszcze jedna rzecz mnie martwi - czy przy takim zapisie i uzasadnianiu wniosku nie dostane żadnego podziału? Już chyba wolałbym mieć możliwość kupna tylko 6 czy 8 sztuk, ale dowolnego kalibru i rodzaju niż dorzucone 6 czarnoprochowej i 2 pistolety bocznego do sztuk 15 ;laughing:

Jeśli przypomną mi się jeszcze jakieś pytania to będę pisał. W międzyczasie - będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi i pomoc. Zależy mi na tym, żeby sformułować to w taki sposób, aby postępowanie nie było przedłużane - chyba każdy chciałby mieć własny sprzęt jak najszybciej :-D
Ostatnio zmieniony 12 czerwca 2019, 17:49 przez Vantor, łącznie zmieniany 1 raz.
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Wniosek o pozwolenie sportowe

Post autor: tomekwroclawski »

Na sportowe nie trzeba mieć 21 lat ?
FS98
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 12 czerwca 2019, 12:59
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wniosek o pozwolenie sportowe

Post autor: FS98 »

Nie, jeżeli masz zaświadczenie z klubu.
Prezes podpisuje coś w rodzaju listu motywacyjnego i wtedy można mieć pozwolenie mając 18 lat.
.22 lr/.44/9x19 Para/12GA/10mm Auto/.300 BLK.
wrc69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 02 sierpnia 2016, 08:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wniosek o pozwolenie sportowe

Post autor: wrc69 »

Kolego, ochłoń.
Art. 15. 1. Pozwolenia na broń nie wydaje się osobom:
1) niemającym ukończonych 21 lat, z zastrzeżeniem ust. 2;
(...)
2. Na wniosek szkoły, organizacji sportowej, Polskiego Związku Łowieckiego, stowarzyszenia obronnego pozwolenie może być wydane osobie mającej ukończone 18 lat, jednakże tylko na broń służącą do celów sportowych lub łowieckich.
Dz.U. 199 Nr 53 poz. 549.

Masz jakiś wniosek z klubu?
7,62x25 / 7,62x39 / 7,62x54R / 9x19 / 12GA
FS98
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 12 czerwca 2019, 12:59
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wniosek o pozwolenie sportowe

Post autor: FS98 »

wrc69 pisze: Masz jakiś wniosek z klubu?
Sądzę, że jeżeli ma patent to raczej jest świadomy na jakich zasadach może otrzymać pozwolenie na broń.
Ja sam uzyskałem przed 21 rokiem życia. To nic skomplikowanego. Wystarczy mieć ogarniętego prezesa klubu.
Ostatnio zmieniony 12 czerwca 2019, 18:33 przez FS98, łącznie zmieniany 1 raz.
.22 lr/.44/9x19 Para/12GA/10mm Auto/.300 BLK.
wrc69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 02 sierpnia 2016, 08:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wniosek o pozwolenie sportowe

Post autor: wrc69 »

Vantor pisze:Hej.
Mój klub udostępnia taki wzór podania: http://www.strzelamyinaczej.pl/wp-conte ... 3%B3r.docx
Więc, jeśli "prezes klubu jest ogarnięty", to po co w wodzie mącić. Należy zapytać petentów właściwego, co do miejsca zamieszkania, WPA ile "dają". Jeśli "dają" 6 sztuk broni sportowej, to można dostarczyć kilo komunikatów i dopisać do listy broni miecze świetlne i blastery, nic to nie zmieni.
7,62x25 / 7,62x39 / 7,62x54R / 9x19 / 12GA
FS98
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 12 czerwca 2019, 12:59
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wniosek o pozwolenie sportowe

Post autor: FS98 »

Widzę, że mamy do czynienia z KSI. Tam bez problemu wystawiają papiery ludziom w wieku 18-21 lat.
Natomiast wniosek składa sam zainteresowany. Klub daje tylko papier wspierający.
.22 lr/.44/9x19 Para/12GA/10mm Auto/.300 BLK.
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wniosek o pozwolenie sportowe

Post autor: Vantor »

wrc69 pisze:Kolego, ochłoń.
Art. 15. 1. Pozwolenia na broń nie wydaje się osobom:
1) niemającym ukończonych 21 lat, z zastrzeżeniem ust. 2;
(...)
2. Na wniosek szkoły, organizacji sportowej, Polskiego Związku Łowieckiego, stowarzyszenia obronnego pozwolenie może być wydane osobie mającej ukończone 18 lat, jednakże tylko na broń służącą do celów sportowych lub łowieckich.
Dz.U. 199 Nr 53 poz. 549.

Masz jakiś wniosek z klubu?
Kolego ochłoń. Nie tego dotyczyło pytanie i temat. Czy wszędzie gdzieś ktoś musi się do czegoś przyczepić bez powodu i to jeszcze w tak mało kulturalny sposób?
wrc69 pisze: Należy zapytać petentów właściwego, co do miejsca zamieszkania, WPA ile "dają". Jeśli "dają" 6 sztuk broni sportowej, to można dostarczyć kilo komunikatów i dopisać do listy broni miecze świetlne i blastery, nic to nie zmieni.
No to może mamy tu kogoś z Olsztyna? Jedyne osoby z Ol jakie znam osobiście mają pozwolenie od kilkunastu/dziesięciu lat, więc raczej na tego typu pytanie mi nie odpowiedzą.
FS98 pisze:Widzę, że mamy do czynienia z KSI. Tam bez problemu wystawiają papiery ludziom w wieku 18-21 lat.
Natomiast wniosek składa sam zainteresowany. Klub daje tylko papier wspierający.

Chyba najlepszy klub na jaki mogłem trafić. Jestem w nim co prawda dopiero pół roku, ale na przestrzeni tego czasu ani jednego złego słowa nie byłbym w stanie powiedzieć :>
wrc69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 02 sierpnia 2016, 08:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wniosek o pozwolenie sportowe

Post autor: wrc69 »

Założyłeś wątek "WPA Olsztyn a wydruki", zapytaj na nim grzecznie kogoś z okolicy (ktoś z Iławy tam odpowiadał i zalecał "rozmowę" z WPA via Poczta Polska) ile "dają" na sportowe i czy ilość komunikatów z zawodów ma wpływ na ilość sztuk broni na pozwoleniu.
W moim, lubelskim, jest odpowiedź: dajemy 6. Dlaczego? Bo komendant tak kazali...
W sprawie rezygnacji z prawa do zapoznania się z aktami pisałem tak:
"Informuję, iż rezygnuję z prawa do zapoznania się z aktami przed wydaniem decyzji, gdy organ Policji dojdzie do wniosku, iż należy wydać decyzje zgodne z moimi żądaniami z niniejszego podania. "
W sprawie przechowywania pisałem taki akapit:
"Po ewentualnym uzyskaniu pozwolenia na broń, będzie ona przechowywana w miejscu mojego zamieszkania. Będzie ona zabezpieczona w sposób przewidziany w § 5.1. rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 26 sierpnia 2014 r. w sprawie przechowywania, noszenia oraz ewidencjonowania broni i amunicji /Dz. U. z 2014 r. poz. 1224/."
Nie pisałem adresu, jest przecież w nagłówku wniosku.
Pismo pisałem 2 lata temu, podstawa prawna jest aktualna.
7,62x25 / 7,62x39 / 7,62x54R / 9x19 / 12GA
FS98
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 12 czerwca 2019, 12:59
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wniosek o pozwolenie sportowe

Post autor: FS98 »

Vantor pisze:Chyba najlepszy klub na jaki mogłem trafić. Jestem w nim co prawda dopiero pół roku, ale na przestrzeni tego czasu ani jednego złego słowa nie byłbym w stanie powiedzieć :>
Ja jestem w Braterstwie. Paweł też jest bardzo w porządku. Składki bardzo tanie i jest wsparcie dla ludzi o mniejszych portfelach (osobiście nie mam problemów finansowych, ale to jak ludzie postrzegają nasze hobby jest bardzo ważne też i dla nas, a udostępnianie ludziom o niskich zarobkach strzelectwa to bardzo dobry ruch).
Ostatnio zmieniony 12 czerwca 2019, 20:31 przez FS98, łącznie zmieniany 2 razy.
.22 lr/.44/9x19 Para/12GA/10mm Auto/.300 BLK.
Skupiony
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 10 kwietnia 2018, 10:23
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wniosek o pozwolenie sportowe

Post autor: Skupiony »

Vantor pisze:Hej.
Bez kolekcjonerki i dopuszczenia, bo wiek mi na to nie pozwala (z tego co zrozumiałem - wnosząc o dopuszczenie również trzeba mieć ukończone 21 lat).
Wnioski napisz razem z wnioskiem o zawieszenie tamtych postępowań. W najgorszym razie zamrozisz 252 zł do czasu zwrotu opłaty skarbowej, jeśli nie dadzą.
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wniosek o pozwolenie sportowe

Post autor: Vantor »

A nie jest przypadkiem tak, że postępowanie nawet nie zostanie wszczęte? Albo zostanie wszczęte i od razu zamknięte. Będzie to wprost mówiąc kłamstwo, bo nie spełniam wymagań. Na bank to nie przejdzie i nikt mi nie da kolekcjonerki w wieku ponizej 21 lat to po co kombinować i robić problemy im i mrozić sobie kasę. Cały wniosek zostanie odrzucony - na moje oko. Czy się mylę? Z resztą na 100% przeciągnie to sprawę a tego nie chcę. Za rok zrobię sobie badania drugi raz i wyrobię kolekcję + dopuszczenie - jeśli będę czuł taką potrzebę.
Ostatnio zmieniony 12 czerwca 2019, 21:17 przez Vantor, łącznie zmieniany 2 razy.
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wniosek o pozwolenie sportowe

Post autor: Vantor »

Bardziej jednak zależy mi na tym, aby zrobić to szybko. Takie kombinowanie na pewno przedłuży procedurę. Raz już do wpa dzwoniłem, nie wiem czy chcę to robić ponownie - tym bardziej z takim pytaniem. Na listy czekał już nie będę, bo to wydłuży sprawę jeszcze bardziej.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”