Budżetowa zabawa w long range

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

pekin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 279
Rejestracja: 11 stycznia 2004, 17:50
Tematy: 8
Lokalizacja: poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżetowa zabawa w long range

Post autor: pekin »

Mam taki zestaw na sprzedaż za 3500 pln :one:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżetowa zabawa w long range

Post autor: Spitfire24 »

Panowie przepraszam, ale te wasze dywagacje są trochę … akademickie.
Jeżeli ten karabin ma być do zabawy, to po pierwsze musi się podobać. Bo co po super sprzęcie, jak biorąc go z szafy będziesz myślał "kur.. co za ohydny kloc" :-D .
Dalej to już sobie sami dobierajcie parametry takie jak cena, długość, producent, celność wg uznania.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżetowa zabawa w long range

Post autor: Vantor »

No zgadzam się, tylko też o tym jest ten temat, żebym do tego wyglądu miał też w miarę parametry i cenę :D Chyba się udało, bo wgląda na to, że cz 457 wpisuje się w moje potrzeby, a nawet nie wiedziałbym o jego istnieniu :D
Ostatnio zmieniony 10 czerwca 2019, 20:19 przez Vantor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jareknr1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 805
Rejestracja: 13 stycznia 2012, 20:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżetowa zabawa w long range

Post autor: Jareknr1 »

Dywagacje sa jakie sa, a ze wiele o long range w nich nie ma to bym powiedzial, ze tylul watku moze malo trafiony jest. Lecz, ze z drugiej strony nadrabiaja tematem "zabawa" wiec moze i pasuje tak jak jest. Wiedzy technicznej sie wprawdzie z tego watku zaczerpnac nie da, ba, jest nawet troche twierdzen sprzecznych z podstawowymi faktami o wymienianych tu konstrukcjach broni (np Brno 4 jak najbardziej magazynek posiada) ale nic to bo jak sie tu ktos laknacy wiedzy zaplacze, to wujek google zawsze pomoze mu wyjsc z bledu, jesli tylko bedzie taki ktos mial chec.

No a ze juz po 3-ch stronach koledzy doszli do sedna, ktore dobrze podsumowal kolega Spitfire,to i jest ok. Teraz kazdy, kupi sobie taki design jaki mu odpowiada (np z piorunami na lozu, fluoroescencyjnym plastykiem albo kokardka na kolbie) i bedzie trafial "kawal blachy na 200m" tak samo dobrze jak kazdy inny i o to chodzi, nie?

Ja bym nawet dodal, ze i chinska lupka 3-12 to w zasadzie zbedny luksus jest! W sensie nie tylko, ze wystarczy ale, ze na 200m, blaszany poper mozna sobie trafiac chocby i z repliki M4 w kalibrze .22 LR i w ogole optyki do tego nie trzeba miec. No oczywiscie snajperskiego wygladu wtedy sie nie ma wiec jakby co (po kosztach) pusty tubus tez jak najbardziej wchodzi w gre. Najwazniejsze, ze w tym zestawie, nie tylko wkladaniem pojedynczych naboi ale nawet przeladowywaniem nie trzeba sie przejmowac a zatem Mozna? Mozna! I jest git, i ok!.
Ostatnio zmieniony 10 czerwca 2019, 21:38 przez Jareknr1, łącznie zmieniany 1 raz.
NIkt nam nie wmowi, ze czarne jest czarne a biale jest biale!
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżetowa zabawa w long range

Post autor: Vantor »

No proszę, ktoś sprostował. Faktycznie brno 4 ma magazynek (moja wypowiedź była bardziej w formie dopytania się).

Co do tego, że tytuł mało trafiony to się nie zgadzam. Czyż 200m nie jest dla Ciebie dalekim dystansem? Tym bardziej przy karabinku 22 lr? Wiadomo, że jeśli kolega strzela z 50bmg, to 200m nie zrobi na nikim wrażenia. Cóż, nie mniej ja jestem amatorem i dla mnie jest to "long range", i uważam, że jest to subiektywne. Aczkolwiek zamierzam nadal tak to nazywać :)
Awatar użytkownika
sl3dziu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 10 grudnia 2016, 11:33
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżetowa zabawa w long range

Post autor: sl3dziu »

Dziwne że nikt jeszcze nie zaproponował Vostocka CM-2..

Amerykańce na luzie strzelają >300 yardów z podłych CZ455, ale co się oni mogą znać.

Beż żadnej napinki sam na początku roku skompletowałem zestaw bieda-long-range:
+ CZ 455 Varmint - 1300 zł (używka jak nowy)
+ Hawke Vantage 3-9x50 AO - 350 zł
+ montaż Delta Optical - 40 zł (?)
+ bipod a'la Harris od chińczyków - 100 zł
+ baka od chińczyków - 30 zł
-------------------------------------------------------------------
Razem: 1820 zł

Obrazek

Doszły do tego sprężynki redukcyjne do spustu Yodave ale nie miałem jeszcze okazji ich testować.

Zgodnie z mądrością narodów strzelać z tego się nie da, bo to nie Anschutz

100 m, Lapua Center-X, 3 trafienia jedno obok drugiego to raczej przypadek niż rzeczywiste umiejętności, pozostałe 3 trafienia rozsiane dookoła to efekt braku umiejętności skupienia na dłużej dwie minuty.
Obrazek
LibreJG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 02 października 2017, 17:14
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżetowa zabawa w long range

Post autor: LibreJG »

Co do strzelania z 22lr to jeszcze podlinkuje stronę, która może zainteresować niektóre obecne tu osoby.

https://sklep695868.shoparena.pl/

Widziałem na ich stronie, że organizują ciekawe zawody long range z kalibru 22lr (100-200m). Polecam również ich bloga, kilka ciekawych rzeczy można się dowiedzieć. Na zdjęciach z zawodów widać bardzo dużą liczbę zawodników z karabinkami od CZ.
Myślę, że warto promować taki typ strzelania bo same założenia oraz zbiór umiejętności jakie się ćwiczy jest zbliżony do strzelania na 300-800m z większych kalibrów, a jednak cena broni, potrzebnej na tą odległość optyki i oczywiście amunicji jest znacznie niższa. No i łatwiej z dostępnością strzelnic, które oferują oś ok. 200m.
9x19mm, 22lr, 12/76, 308.
Awatar użytkownika
Jareknr1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 805
Rejestracja: 13 stycznia 2012, 20:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżetowa zabawa w long range

Post autor: Jareknr1 »

Vantor pisze: Czyż 200m nie jest dla Ciebie dalekim dystansem? Tym bardziej przy karabinku 22 lr? Wiadomo, że jeśli kolega strzela z 50bmg, to 200m nie zrobi na nikim wrażenia. Cóż, nie mniej ja jestem amatorem i dla mnie jest to "long range", i uważam, że jest to subiektywne. Aczkolwiek zamierzam nadal tak to nazywać :)
Jesli chodzi o centralny zaplon, to 200m nie jest dalekim dystansem tylko srednim. Oczywiscie jak chcesz mozesz nawet 50m nazwac LR ale co to zmieni?

A jesli chodzi o .22 LR to byly juz watki tu na forum o strzelaniu z tego kalibru na 200-300m (np. "jak trenowac") i na 100m sa nawet regularne zawody w Nidzicy, gdzie ludzie z optyka uzyskuja skupienia 25-15 mm w seriach 20 strzalow a wiec praktycznie kazda przestrzelina laczy sie z sasiednia a wygrywa ten co ma wiecej centralnych dziesiatek (oznaczanych na tarczy punktem <1Sqmm). Bez optyki z kolei (choc rzadziej w tej konkurencji ktos startuje) ludzie tam strzelaja 80-50 mm czyli cos a'la wynik jaki z ta mega lupa na CZ uzyskal kolega sl3dziu (i pozostali amerykanie). Zatem biorac to pod uwage, ten dystans mozna w 22 LR spokojnie porownac do Mid Range w zaplonie centralnym .

Natomiast ten tu watek jak dotad nie jest o LR tylko o karabinkach .22 co fajnie wygladaja i trafiaja na 200m w blache, wiec tak jak pisalem mozesz to zrobic z jakiegokolwiek chcesz, z dowolna lupka albo i bez. Raczej bym sie "gdzie" a nie "czym" tu martwil bo nada sie do tego karabinek kazdy.
Ostatnio zmieniony 10 czerwca 2019, 22:52 przez Jareknr1, łącznie zmieniany 1 raz.
NIkt nam nie wmowi, ze czarne jest czarne a biale jest biale!
Awatar użytkownika
jmarcinkowski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 399
Rejestracja: 20 lipca 2006, 16:09
Tematy: 9
Lokalizacja: Obok Torunia :)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżetowa zabawa w long range

Post autor: jmarcinkowski »

Witam.

Kiedyś do takiego dalszego strzelania zmontowałem sobie na bazie CZ455 taki zestawik. Strzelało toto naprawdę zacnie :)

Obrazek

Pozdrawiam - Jacek
9x19 - CZ75B, 308 WIN - T3x, 223 - CTR, 22LR - CZ457 i S&W Victory
Gabriel.223
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 17 listopada 2015, 15:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżetowa zabawa w long range

Post autor: Gabriel.223 »

[quote="jmarcinkowski"]Witam.

Kiedyś do takiego dalszego strzelania zmontowałem sobie na bazie CZ455 taki zestawik. Strzelało toto naprawdę zacnie :)

[img]https://images84.fotosik.pl/1053/81768f9401ecca66.jpg[/img]

Pozdrawiam - Jacek[/quote]

Pytania
-czy kolba to klynsky czy inna
- ryflowana lufa w oryginale czy dorabaiana
Awatar użytkownika
aksel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1278
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 13:13
Tematy: 42
Lokalizacja: Zawisza Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżetowa zabawa w long range

Post autor: aksel »

W sumie amunicja 0,22 ma oznaczenie lr ( Long range :-D ) więc chyba do zabawy w przedszkole długodystansowe da radę.
Ale jak wiadomo boczniaka raczej się nie elaboruje więc sprowokujmy kwestię amunicji która daje najlepszą powtarzalność. Praktycznie każdy producent ma w ofercie coś specjalnego. Ale czy HV a więc mocniejsza wystarczy czy niekoniecznie musi być mocniejsza ? Rzuciła mi się w oczy jakaś specjalna SK. Może obok zdań na temat wyboru karabinka ktoś podzieli się swoim doświadczeniem w tej kwestii.
Guns and .....roses
Awatar użytkownika
jmarcinkowski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 399
Rejestracja: 20 lipca 2006, 16:09
Tematy: 9
Lokalizacja: Obok Torunia :)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżetowa zabawa w long range

Post autor: jmarcinkowski »

Gabriel.223 pisze: Pytania
-czy kolba to klynsky czy inna
- ryflowana lufa w oryginale czy dorabaiana
Lufa ryflowana oryginalna, od Thumbhole Grey, dorobiony gwint na końcu w rusznikarni, kolba... nie wiem, taką kupiłem kiedyś razem z poprzednim karabinkiem.

Pozdrawiam - Jacek
9x19 - CZ75B, 308 WIN - T3x, 223 - CTR, 22LR - CZ457 i S&W Victory
Awatar użytkownika
jmarcinkowski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 399
Rejestracja: 20 lipca 2006, 16:09
Tematy: 9
Lokalizacja: Obok Torunia :)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżetowa zabawa w long range

Post autor: jmarcinkowski »

aksel pisze:Ale czy HV a więc mocniejsza wystarczy czy niekoniecznie musi być mocniejsza ? Rzuciła mi się w oczy jakaś specjalna SK. Może obok zdań na temat wyboru karabinka ktoś podzieli się swoim doświadczeniem w tej kwestii.
Co do amunicji, to przez te wszystkie lata jeszcze nie trafiłem na amunicję HV, która dobrze by latała. Duża prędkość i płaski tor lotu to nie zawsze to co gwarantuje sukces.U mnie, powtarzam wyraźnie, u mnie, najlepiej sprawdzała się amunicja, której prędkość oscylowała w granicach 320 m/s. Każda szybsza, co prawda strzelała do przodu ale skupienia nie dawała. We wszystkich CZ455, które miałem i mam naprawdę dobrze lata SK Rifle Match. Droższych nie próbowałem, bo za dużo strzelam a mój portfel ostatnimi czasy świeci pustkami :)

Pozdrawiam - Jacek
9x19 - CZ75B, 308 WIN - T3x, 223 - CTR, 22LR - CZ457 i S&W Victory
Pabu
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 30 marca 2016, 22:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Opolskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżetowa zabawa w long range

Post autor: Pabu »

Obrazek
Tak wyglądała u mnie czerwona SK z CZ455 Grey Thumbhole na 100m.
Lekki wiatr 8-10m/s, dwie serie 5 i 10 strzałów z bipoda podróba Harris. Luneta - jakaś chińska 4-16x50 chyba...
Dla zabawy strzelałem w łuski ze strzelby na 100m i jest to fajne wyzwanie.
Awatar użytkownika
jmarcinkowski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 399
Rejestracja: 20 lipca 2006, 16:09
Tematy: 9
Lokalizacja: Obok Torunia :)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Budżetowa zabawa w long range

Post autor: jmarcinkowski »

Teraz mam takie coś:

Obrazek

I nic więcej mi nie potrzeba o zabawy :) No...chyba, że inna luneta :)

Pozdrawiam - Jacek
9x19 - CZ75B, 308 WIN - T3x, 223 - CTR, 22LR - CZ457 i S&W Victory
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”