WPA Poznań

Moderator: Moderatorzy WBP

tstiller
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 30 grudnia 2018, 18:11
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: tstiller »

Ciekawe, ja wnioskowałem całkiem niedawno o taki sam zestaw i wydruki z systemu przeszły bez problemu.
Awatar użytkownika
dect
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 334
Rejestracja: 27 listopada 2007, 16:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Poznań

Post autor: dect »

Może się zaraz okazać, że to jednak wymysł konkretnego Kowalskiego,który dostał wniocha na biurko. Jak to już było poruszane w tym wątku, nie tylko KAŻDE WPA to księstwo udzielne,ale w ramach nich nierzadko cześć biurek zachowuje się podobnie.
Awatar użytkownika
wicked28
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 13 sierpnia 2015, 15:37
Tematy: 1
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: wicked28 »

Pabl0 pisze:Witam wszystkich,

WPA Poznań nie uznaje wydruków z systemu PZSS. Dziś dostałem pismo, że albo prześlę oryginały (lub notarialnie poświadczone kopie) patentu i licencji w terminie 7 dni, albo nie wydadzą mi pozwolenia.


Pozdrawiam.
Mam dokładnie ten sam problem. Wczoraj podczas wywiadu środowiskowego dzielnicowy przyniósł mi pismo z WPA o tej samej treści co twoja. I ten czas na załatwienie sprawy, 7 dni. No przecież nawet jak jutro rano o 6.00 wyślę mailem prośbę do PZSSu o fizycznie przesłanie podpisanych oryginałów zaświadczeń o patencie i licencji to i tak nie zdążę tej sprawy załatwić w 7 dni. I dlatego nie wiem co robić, bo widzę dwa wyjścia, ale oba niosą ze sobą ryzyko. Pierwsze to wziąć swój plastik z patentem bo za ten akurat zapłaciłem jak składałem papiery na egzamin dać do notariusza aby mi skserował i poświadczył kopię z oryginałem oraz wziąć wydruk licencji z portalu internetowego i poprosić notariusza o to samo. Problem polega na tym, że notariusz może nie chcieć potwierdzić mi licencji bo tam nie ma żadnych podpisów (znaczy na wydruku z portalu PZSS) i tu pojawia się pierwszy problem. Drugi to taki, że jeżeli nawet przekonam notariusza aby mimo wszystko potwierdził mi tą licencję a WPA nie uzna mi tego i tak, to wydadzą decyzję administracyjną odmowną i wniosek o pozwolenie oraz dopuszczenie będę musiał składać na nowo, a to wiąże się z ponownymi badaniami lekarskimi i kosztami. Druga droga to pisać pismo do WPA o wydłużenie terminu na dostarczenie niezbędnych dokumentów z powodu niemożności załatwienia sprawy w tak krótkim czasie. Nie wiem tylko czy WPA się zgodzi. Dziwne jest to, że na stronach BRACTWA znalazłem informację, że WPA w innych województwach robią to samo co tu w Wielkopolsce. Różnica jednak polega na tym, że w innych miejscach dają terminy 2 tygodniowe, co jest bardziej racjonalne niż 7 dni.
Nie wiem doradźcie coś...
Pozdrawiam
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą."
Augustyn z Hippony
Awatar użytkownika
dect
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 334
Rejestracja: 27 listopada 2007, 16:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Poznań

Post autor: dect »

Kolatalo mi sie po glowie, ale jednak dobrze pamietalem, ze nieodzalowany 9x19 juz o tym pisal:

http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=75 ... a#p1696860
Awatar użytkownika
rybek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 747
Rejestracja: 14 września 2004, 14:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: rybek »

Najświeższe wieści z naszego WPA:
1. Związki strzeleckie nie wypełniają swojego ustawowego obowiązku dostarczania informacji, czyli "wykazu członków uprawiających łowiectwo lub strzelectwo z użyciem własnej broni" - art. 27 UoBiA, więc obowiązek ten WPA przerzuca na posiadaczy broni.
2. Nie można przesłać wyciągu z systemu PZSS, ale można pojawić się osobiście w WPA z plastikową licencją plus ksero i pracownik przyjmujący ksero poświadczy za zgodność z oryginałem. Czyli papieru bez podpisów nie przyjmują, ale plastik bez podpisu przyjmują ;laughing: ;laughing: ;laughing:. Ciekawe co będzie jak PZSS całkowicie zrezygnuje z plastiku. Już teraz jak zauważyłem koleżeństwo na zawodach legitymuje się licencją w smartfonie. Trzeba będzie zrobić ksero obrazu smartfona ? :shock:
"Nigdy nie jest po wojnie. Zawsze jest przed wojną."
Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 622
Rejestracja: 31 października 2018, 09:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Tomtap »

a właśnie miałem napisać, że to przecież banalnie proste, bo wystarczy osobiście składać i oprócz wydruku pokazać plastik. jasne, nie każdy ma czas, odległość itp. a ile można stracić na odbijance zdalnej?
ja wolę wszystko załatwiać bezpośrednio.

takie problemy to... jak w banku chcesz przedstawić zaświadczenie z Urzędu Skarbowego w formie elektronicznej, to dopiero usłyszysz. że tylko oryginały papierowe. dlaczego? bo powołują się na mocno przestarzałe zapisy ustawowe, że ważny jest tylko papierek z pieczątką z orzełkiem, a tej w wersji elektronicznej po prostu brak. co ciekawsze, zaświadczenia z ZUS przyjmują bez mrugnięcia. absurd w dobie upraszczania procedur i ułatwiania życia dzięki technice.
strzelnica
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 242
Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Poznań

Post autor: strzelnica »

Narzekacie na wymagania WPA, które są w pełni uzasadnione przy tym bałaganie.
Winnych tej sytuacji, poszukajcie w PZSS.
To niespójne działania, regulaminowo-portalowy chaos a nawet widzimisię, zmusiły policjantów do odrobienia lekcji z lektury regulaminów licencji oraz patentu.
Śmiem twierdzić, że tutejsza większość ich nie czytała, nie wspominając o wchodzeniu w szczegóły.
Z czasem podziękujecie im za normalizowanie tego bajzlu rodem z PZSS, który sami zaakceptowaliście, udając jak włodarze PZSS, że tak jest dobrze a nawet lepiej.
Dobrze to było do 2015r. , bo dalej to już tylko własna i radosna twórczość PZSS.
Brawa dla tego i kolejnych WPA.
Awatar użytkownika
wicked28
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 13 sierpnia 2015, 15:37
Tematy: 1
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: wicked28 »

Tomtap pisze:a właśnie miałem napisać, że to przecież banalnie proste, bo wystarczy osobiście składać i oprócz wydruku pokazać plastik. jasne, nie każdy ma czas, odległość itp. a ile można stracić na odbijance zdalnej?
ja wolę wszystko załatwiać bezpośrednio.

takie problemy to... jak w banku chcesz przedstawić zaświadczenie z Urzędu Skarbowego w formie elektronicznej, to dopiero usłyszysz. że tylko oryginały papierowe. dlaczego? bo powołują się na mocno przestarzałe zapisy ustawowe, że ważny jest tylko papierek z pieczątką z orzełkiem, a tej w wersji elektronicznej po prostu brak. co ciekawsze, zaświadczenia z ZUS przyjmują bez mrugnięcia. absurd w dobie upraszczania procedur i ułatwiania życia dzięki technice.
Ciekawe skąd masz kolego takie informacje? Bo ja dzisiaj telefonicznie usłyszałem od pani st. sierżant prowadzącej moją sprawę, że WPA nie zatwierdzi mi nawet kopii tych dokumentów ani plastików potwierdzonych notarialnie. Usłyszałem, że mają być oryginały z pieczątkami i podpisami i koniec. No i teraz kop się z koniem obojętne czy na odległość, czy bezpośrednio przy ladzie WPA. No ale myślałem, że zamiast krytyki, czy głupich komentarzy znajdę tutaj jakąś merytoryczną podpowiedź. Ale niestety widzę, że nic z tego... dobrze, że przynajmniej jeden z moich kolegów podsunął mi bardzo dobry pomysł jak wybrnąć z tej ślepej uliczki.
Pozdrawiam serdecznie
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą."
Augustyn z Hippony
Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 622
Rejestracja: 31 października 2018, 09:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Tomtap »

wicked28 pisze:
Tomtap pisze:a właśnie miałem napisać, że to przecież banalnie proste, bo wystarczy osobiście składać i oprócz wydruku pokazać plastik.
Ciekawe skąd masz kolego takie informacje? Bo ja dzisiaj telefonicznie usłyszałem od pani st. sierżant prowadzącej moją sprawę, że WPA nie zatwierdzi mi nawet kopii tych dokumentów ani plastików potwierdzonych notarialnie. Usłyszałem, że mają być oryginały z pieczątkami i podpisami i koniec.
otóż kolego mam takie nie informacje, tylko doświadczenie z WPA KSP, stąd o tym napisałem. przyznaję - z początków roku, więc może być nieaktualne, ale stawiam że jednak działa w Wawie. zresztą powyżej jeden z kolegów też to potwierdził w stosunku do Poznania. co do informacji telefonicznie udzielanych to... ich wiarygodność jest w przypadku chyba każdego WPA co najmniej średnia...
romuch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 25 marca 2019, 20:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: romuch »

Panowie, pytanie.
Jestem na etapie oczekiwania na licencję. Czy najprościej będzie jak tylko licencja pojawi się w portalu poprosić o wysłanie oryginałów i w razie czego mieć je dla WPA ?
Czy taką prośbę można załatwić mejlem lub dzwoniąc do PZSS czy trzeba jakoś oficjalnie ?
Faklasz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 02 kwietnia 2019, 18:42
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Faklasz »

W klubie mówili, że PZSS wie o problemach WPA z uznawaniem licencji / patentu na podstawie wydruku z portalu i żeby napisać maila z prośbą o przysłanie podbitego papierka. Podobno działają w tym zakresie całkiem sprawnie.
MIKOLAJW197
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 10 czerwca 2019, 23:05
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: MIKOLAJW197 »

Podpinając sie pod temat :)
Złożyłem wniosek 6 czerwca, i czytajac wasze posty troche sie przestraszylem.

Jak ja skladalem papiery to Pani powiedziala ze druków z systemu nie akceptują ale jak mam ksero licencji to wystarczy (bo ona potwierdzi zgodność z plastikiem)
Co do patentu to nic nie wspomniala.

Czy na moim miejscy pisalibyscie za wczasu maila do PZSSu o dokumenty z podpisem?

Ps. Jak dlugo czekaliście na jakis odzew od nich? WPA dzwoni jak cos im nie pasuje? Kiedy odezwal sie do was dzielnicowy?
Skupiony
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 10 kwietnia 2018, 10:23
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Skupiony »

Jak nie akceptują, to niech wydadzą decyzję odmowną i w odwołaniu się tłumaczą.
strzelnica pisze:Narzekacie na wymagania WPA, które są w pełni uzasadnione przy tym bałaganie.
Uznawanie jakichkolwiek wymagań WPA za uzasadnione jest niesmaczne.
Awatar użytkownika
dect
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 334
Rejestracja: 27 listopada 2007, 16:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Poznań

Post autor: dect »

Skupiony pisze:Jak nie akceptują, to niech wydadzą decyzję odmowną i w odwołaniu się tłumaczą.
strzelnica pisze:Narzekacie na wymagania WPA, które są w pełni uzasadnione przy tym bałaganie.
Uznawanie jakichkolwiek wymagań WPA za uzasadnione jest niesmaczne.
Ciagle nie odpowiedziales na moje pytanie.
Awatar użytkownika
MalyMisio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 15 października 2017, 19:16
Tematy: 5
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: MalyMisio »

No i ja się doczekałem odpowiedzi od WPA o wszczęciu postępowania. Oczywiście dokumenty wygenerowane elektronicznie sobie mogę wsadzić w ....... muszę dostarczyć oryginał lub ksero poświadczone przez notariusza w terminie 7 dni :piwo:
Ostatnio zmieniony 15 czerwca 2019, 21:16 przez MalyMisio, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”