Precyzyjna wiatrówka

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Precyzyjna wiatrówka

Post autor: rokasa58 »

Konso pisze:Podoba mi sie ten Walther LGU i tu pytanie, może naiwne, czy przy wiatrówce tej klasy potrzebny jest przegląd zerowy czy mozna po wyjęciu z pudełka od razu cieszyć się precyzyjnym strzelaniem ??
Można, ale kilka rzeczy samemu możesz poprawić
https://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?f=71&t=15564
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Precyzyjna wiatrówka

Post autor: Shooter7 »

Konso pisze:Wszystkie z wymienionych z dolnym naciągiem, rozumiem że taka technologia jest najlepsza ?
A jak z częściami zamiennymi do tych wiatrówek z wyższej półki ?
Chcesz miec cos naprawde precyzyjnego to

Feinwerkbau od modelu 300 S a jeszcze bardziej " fajniuejsze " to modele od 600 w zwyz.

Jezeli w przypadku szkla cena nie gra roli to Kahles K 1050

:wink:
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1426
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Precyzyjna wiatrówka

Post autor: Yurko »

Fajnie! Ale po doświadczeniach z próbami okiełznania "dzikiego mutanta" jakim jest Gamo Replay przejście na dowolną kulturalną wiatrówkę, typu Weihrauch HW77 czy Walther LGU albo LGV to będzie szok :-D Nie ma sensu eskalować. Może na prawdę warto by tym razem obejrzeć sobie różny sprzęt przed zakupem. "Pomacać" przymierzyć się i zobaczyć jak działa. Jest wielu kolegów, którzy na pewno chcieli by się pochwalić. Kupowanie tylko po wyglądzie na zdjęciach, skutkuje tym, że ktoś kupuje takie Gamo. Wiem, bo sam tak kiedyś zrobiłem...
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
tom_n
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 28 grudnia 2009, 21:58
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Precyzyjna wiatrówka

Post autor: tom_n »

Podpisuję się pod słowami kolegi, podejrzewam że nawet HW50s będzie solidnym krokiem naprzód. A przymiarkę, jak z butami, warto zrobić - na zdjęciach wszystkie wyglądają podobnie...
toby
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 05 kwietnia 2004, 09:48
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Precyzyjna wiatrówka

Post autor: toby »

Jeśli łamany i dobry to HW 98/95 (moim zdaniem 98 ze względu na możliwość regulacji "pod siebie" baki i stopki) lub Walther LGV master pro (choć ma regulowaną tylko stopkę to ma wysoką bakę wygodną do optyki w przeciwieństwie do HW 95). Moim zdaniem w LGV otrzymujesz więcej za mniej - chociażby ślizg na tłoku, którego w HW nie uświadczysz. W przypadku dwóch LGV z jakimi miałem do czynienia (rok 2017 - może teraz jest inaczej) oba dawały więcej niż radę po wyjęciu z pudła w przeciwieństwie do HW.
Optyka moim zdaniem tylko z regulacją paralaksy. Tu ile wyłożysz tyle dostaniesz. Przy niskim budżecie warto pochylić się nad HAWKE Vantage 3-9x40 lub 4-12x40.
Awatar użytkownika
Konso
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 21
Rejestracja: 29 kwietnia 2019, 14:40
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Precyzyjna wiatrówka

Post autor: Konso »

Dziękuje koledzy za obszerne porady. Myślę, że zdecyduję się na Walthera LGU.
Tylko mam pewne obawy bo przeglądam sieć i nigdzie nie ma sklepu oferującego części do tej wiatrówki (oryginalne części a nie tuningowe). na allegro zero, w sieci mało. Czy jest jakiś konkretny sklep online albo oficjalny dystrybutor ?? Nie interesuje mnie zamawianie z zagranicy.
Przepraszam za moją upierdliwość ale nie chcę wtopić jak z tym nieszczęsnym Gamo i wolę wszystko sprawdzić.
Poproszę o linki do sprawdzonych sklepów z częściami do Walthera LGU.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 07 czerwca 2019, 23:11 przez Konso, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SDz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 44
Rejestracja: 13 lipca 2018, 21:37
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Precyzyjna wiatrówka

Post autor: SDz »

Odświeżę temat zapytaniem czy zakupiłeś tego LGU? Amoże inny karabinek? :wink:
Jeśli coś ot polecić mogę HW98 z lufą łamaną. Ładny, kulturalny karabinek. Wyposażony jest w fabryczną regulowaną stopkę i bakę. Jedyną małą wadą w tym karabinku jak dla mnie bo nie wysoki jestem był spust a raczej jego odległość od chwytu. Da się dorobić spust cofnięty i myślę że było by już ok :wink:
Rozglądnąć można było by się jeszcze w stronę AirArmsa na modele TX200 HC/Mk3 i Prosport. :wink:
Steyr Challenge HFT&Walther LG400&HW100&HW30s
brrupsz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 81
Rejestracja: 05 listopada 2009, 19:32
Tematy: 3
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Precyzyjna wiatrówka

Post autor: brrupsz »

Konso pisze:Dziękuje koledzy za obszerne porady. Myślę, że zdecyduję się na Walthera LGU.
Tylko mam pewne obawy bo przeglądam sieć i nigdzie nie ma sklepu oferującego części do tej wiatrówki (oryginalne części a nie tuningowe). na allegro zero, w sieci mało. Czy jest jakiś konkretny sklep online albo oficjalny dystrybutor ?? Nie interesuje mnie zamawianie z zagranicy.
Oficjalnym dystrybutorem Walther/Umarex jest sklep zaczynający się na militaria, a kończący na pl. Potrzebowałem nową część i po tygodniu była na miejscu. Pytałem bezpośrednio Umarexa i taka jest polityka firmy - części tylko u dystrybutora na dany kraj. W ostatnim czasie miałem na własność:
hw77k (strzelało się z niej trudno, nie mogłem się dogadać z tym sprzętem, a była zrobiona "na full ze ślizgami" i miała stosunkowo niską energię)
hw97k w drewnie i polimerze (stosunkowo prosta do strzelania w drewnie, fajny sprzęt - bez ślizgów; polimer moim zdaniem za lekki i mocniej wierzgała mimo zwiększonej wygody - ponownie brałbym tylko w drewnie)
tx200 mk3 w opcjach standard, short stroke, tłok z lgu (najłatwiej się strzelało z tłokiem od LGU, częściowo przez krótszy skok tłoka, a częściowo przez obniżoną energię z tego wynikającą. jednak w każdej postaci wrażliwa na chwyt)
walther lgu transfer port 3.5mm z odchudzonym tłokiem i tłokiem standardowym (najcięższy i najłatwiejszy sprzęt w strzelaniu mimo wyższej energii niż wszystkie pozostałe. łatwy niezależnie od wagi tłoka)

Dodatkowo w hw77k i 97k jest wyczuwalny skręt w osi karabinka przy strzale. W tx200 i lgu tego nie czuć lub czuć marginalnie dzięki obrotowemu tłokowi. Nie jest to wielki problem, ale występuje i trzeba popracować nad chwytem mając to na uwadze (w 77k i 97k). Jeżeli chodzi o działanie spustu to hw97/77, potem tx200 i na końcu LGU. Wszystkie udało mi się ustawić tak jak chciałem, ale czuć, że LGU ma najmniej dopracowany mechanizm. Lekki luz na boki języka, słychać sprężynkę od napięcia "na luzie", śrubka od regulacji twardości przy mocnym wykręceniu dosyć luźna. Wkurzał mnie też język spustu w tx200, ścięty pod różnymi kątami zamiast płaski. Mimo to z powyższych pozostałem przy LGU. Dla mnie najbardziej przewidywalny sprzęt, który potrafiłem wyczuć od razu. Wszystkie karabinki były tak samo celne, różniły się trudnością w uzyskaniu tej celności. Miałem takie wrażenie, że im dłuższą lufę miała wiatrówka tym trudniej było mi uzyskać powtarzalne skupienie na tarczy. Krótka lufa, duży ciężar to zdecydowanie moi faworyci.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”