WPA Poznań

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Stefan12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 lipca 2016, 11:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Poznań

Post autor: Stefan12 »

Tomtap pisze:
czyli, że mają jakieś przesłanki, np. informację (trafioną lub nie), że nie jesteś członkiem klubu, opcjonalnie robią "badania przesiewowe".

nadal zdumiewa mnie Twoje nastawienie na komplikowanie rzeczy tak banalnych, tudzież swoboda interpretacji sytuacji.

Sienkiewicz nazwałby "pieniaczem".
Nie mają żadnej przesłanki, bo gdyby ją mieli, to postępowanie o cofnięcie pozwolenia by wszczęli.
Nie ma też żadnego przepisu, który nakłada obowiązek na posiadacza pozwolenia na broń do celów sportowych czy kolekcjonerskich,by corocznie składał ponownie dokumenty.

I nie jest rzeczą banalną spełnianie bezprawnych zachcianek kogoś z WPA, jeśli wiąże się to ze stratą czasu, paliwa, itp.
A teraz przemnóż tą "banalną" rzecz przez tysiące posiadaczy pozwolenia na broń.
zbrojownia.org
MOTOR-PIL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 93
Rejestracja: 12 maja 2013, 20:05
Tematy: 13
Lokalizacja: Piła
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: MOTOR-PIL »

A dlaczego zasłoniłeś nazwisko pod tymi wypocinami. Wiedzieli byśmy kto tam się nudzi.
Ja wszelkie pisma od nich, bez podstawy prawnej, wyrzucałem do kosza. Już tu kiedyś pisałem. Ale nie wszystkim się podobało. Dane o naszych przynależnościach mają co roku z klubów i stowarzyszeń. Chyba że u Ciebie sytuacja jest niejasna.
Awatar użytkownika
Stefan12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 lipca 2016, 11:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Poznań

Post autor: Stefan12 »

Nazwisko wymazałem żeby mnie żadne RODO nie dopadło.

A sytuacja u mnie jest jak najbardziej klarowna, dostałem licencję na 2019 już w styczniu i jestem nieprzerwanie członkiem w 2 klubach.
To pismo dostałem razem z czerwoną książeczką bo rejestrowałem kolejny egzemplarz broni.

Może to w ramach takiej drobnej złośliwości-upierdliwości, żebym sobie nie myślał, że kupowanie kolejnej broni to tylko przyjemność i radocha.
zbrojownia.org
MOTOR-PIL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 93
Rejestracja: 12 maja 2013, 20:05
Tematy: 13
Lokalizacja: Piła
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: MOTOR-PIL »

Rodo-srodo. Nazwisko pod rodo nie podpada, a to jest urzędnik państwowy i to niskiej jakości jak widać, więc tym bardziej trza upubliczniać. Coś tam pajacuje, żeby było widać że jest potrzebny. Nie namawiam, bo potyczka pewna, ale ja bym olał.
Awatar użytkownika
Stefan12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 lipca 2016, 11:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Poznań

Post autor: Stefan12 »

Znalazłem odpowiedź na moje pytanie w starym wątku.
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=75 ... 1#p1253463
9x19 pisze:
ZBYCH pisze:Witam
Jak w temacie - dziś dostałem wezwanie do przedstawienia ważnej licencji PZSS pod groźbą "wszczęcia postępowania administracyjnego w kierunku cofnięcia pozwolenia na broń, z uwagi na ustanie okoliczności faktycznych stanowiących podstawę do wydania pozwolenia".
Stąd moje pytanie:
Czy konieczne jest coroczne dostarczanie WPA ważnej licencji?
Nie ma takiego obowiązku!!!! Osoba, która uzyskała już pozwolenie na broń niczego nie musi już udowadniać. To organ Policji ma obowiązek zebrania dowodów wskazujących, że odpadły okoliczności faktyczne stanowiące podstawę wydania pozwolenia, a więc musi zdobyć wiarygodny dowód na to, że osoba nie ma ważnej licencji (pomijam fakt czy są to "okoliczności" faktyczne).

Jeżeli WPA chce wszcząć postępowania osobie, która ma licencję ważną na dany rok, a nie przedstawi jej Policji, to niech je wszczyna. Niech prowadzi następnie postępowanie i niech cofnie pozwolenie. Odwołanie będzie bardzo proste - decyzja narusza prawo, gdyż posiadam licencję PZSS numer .... wydaną dnia .... z ważnością na rok ......

Narobią się w tym WPA, wydadzą pieniądze na głupawą korespondencję i nie uzyskają żadnego efektu.

PS. Już to przerobiliśmy w jednym WPA.
zbrojownia.org
MOTOR-PIL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 93
Rejestracja: 12 maja 2013, 20:05
Tematy: 13
Lokalizacja: Piła
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: MOTOR-PIL »

Czyli trochę grzeczniej, ale to co napisałem i od dawna praktykuję.. Pajacują - niech pajacują. Ich problem.
Pabl0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 04 czerwca 2019, 21:59
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Pabl0 »

Witam wszystkich,

WPA Poznań nie uznaje wydruków z systemu PZSS. Dziś dostałem pismo, że albo prześlę oryginały (lub notarialnie poświadczone kopie) patentu i licencji w terminie 7 dni, albo nie wydadzą mi pozwolenia.


Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mic-ek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 29 września 2016, 20:02
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: mic-ek »

Ale wysłany internetowo dokument z pzss powinien być akceptowany, zresztą w podpisie jest to dodane. To jak z fakturą elektroniczną.
.22 lr,.32 s&w long, 7,62x25, 9x18 makarov, 9x19, 7,62x54R, .308win, 7,62x39, 12/70, 16/70, 7,62x39, 5,56x45
Pabl0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 04 czerwca 2019, 21:59
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Pabl0 »

Mi tego nie musisz mówić. Wytłumacz to WPA...
Mar100
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 28 marca 2019, 00:16
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Mar100 »

Dziwne, ja odebrałem w zeszłym tygodniu papiery i bez problemu przeszły wydruki z portalu PZSS. Jedyna różnica to może taka, że we wniosku napisałem, że załączam zaświadczenie o posiadaniu patentu strzeleckiego nr XXX i zaświadczenie o posiadaniu licencji PZSS nr XXX. Czytając komentarze o innych WPA specjalnie pominąłem słowo "oryginały", żeby było to bardziej strawne na urzędników. Chyba była to dobra decyzja
Awatar użytkownika
MalyMisio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 15 października 2017, 19:16
Tematy: 5
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: MalyMisio »

Pabl0 pisze:Witam wszystkich,

WPA Poznań nie uznaje wydruków z systemu PZSS. Dziś dostałem pismo, że albo prześlę oryginały (lub notarialnie poświadczone kopie) patentu i licencji w terminie 7 dni, albo nie wydadzą mi pozwolenia.


Pozdrawiam.
O co wnioskowałeś do WPA ??
Pabl0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 04 czerwca 2019, 21:59
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Pabl0 »

Wnioskowalem o pozwolenie sportowe, kolekcjonerskie i dopuszczenie.

Listę załączników wziąłem z wniosku na stronie WPA, czyli licencja PZSS i dokument PZSS potwierdzający posiadanie kwalifikacji. Nigdzie nie użyłem słowa "oryginał".

Wniosek złożyłem 2 tygodnie temu. Może mają nowe wytyczne lub po prostu mam pecha. Czekam teraz na papier z magiczną pieczątką.
Awatar użytkownika
rybek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 747
Rejestracja: 14 września 2004, 14:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: rybek »

Pabl0 pisze:Nigdzie nie użyłem słowa "oryginał".
Ale to przecież jest oryginał. Kiedyś PZSS wydawało papier z podpisem i pieczątką i to był oryginał. Teraz system PZSS po zalogowaniu się zawodnika do systemu ( to nie jest jakieś "social" media, gdzie każdy może się zarejestrować. Rejestracja odbywa się na podstawie rzeczywistych danych członków PZSS w jest weryfikowana) generuje oryginalny dokument z licencją. Innego nie ma. Chyba, że istnieje możliwość dostania od PZSS licencji w poprzedniej wersji. Ktoś taką dostał ?
"Nigdy nie jest po wojnie. Zawsze jest przed wojną."
Awatar użytkownika
Zbigniew Hawk
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 17 stycznia 2019, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Zbigniew Hawk »

Każde WPA na swój sposób interpretuje przepisy, pozostaje się zastosować to ichnich wymagań lub wejść w spór w Sądzie Administracyjnym ;-)
RIDING4GOD
Skupiony
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 10 kwietnia 2018, 10:23
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Skupiony »

Napisz oświadczenie pod rygorem odpowiedzialności karnej, że to jest oryginał.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”