Tantal wz 88

Moderator: Moderatorzy WBP

specnaz1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 159
Rejestracja: 16 października 2012, 12:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: specnaz1 »

KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 538
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: KudrigY »

Jeżeli w ogóle myślisz o jakiejkolwiek optyce (post) radzieckiej, to poczytaj o nich na tej stronie: http://russianoptics.net/545.html

Ja co prawda mojego Tantala sprzedałem, ale cały czas bawię się ruskim AK-74, i często strzelam z niego z PK-A (50 m) albo z ZFK 4x25 (100 m, więcej nie było okazji...). Oba montaże zapewniają osiowość. Zgodnie z tabelką z russian optics, to oznacza, że mam montaż zgodny z fabrycznym, który wymaga 0,3 cala przesunięcia.

Aha, POSP 6x36 to wg mnie będzie już overkill. Popróbuj najpierw czegoś x4. Ktoś w Trójmieście powinien coś ciekawego mieć. Ja sam wiem o jednym ZFK, w wersji na eksport (bez trytów...) bo sam chciałem go odkupić, zanim nie znalazłem prawilnego Zeissa z obrazkiem radioaktywności ;)
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
Awatar użytkownika
ROBERTOS-R2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 12 stycznia 2016, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Trojmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Tantal wz 88

Post autor: ROBERTOS-R2 »

KudrigY pisze:często strzelam z niego z PK-A (50 m)
Duża jest kropka w PK-A że tylko do 50m? i jak to jest z "efektem" tuby przy strzelaniu z kolimatora PK-A.
Co byś innego polecił produkowanego w comblocu do tantala...
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 538
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: KudrigY »

Punkt jest ok :). Ale ja nie mam astygmatyzm, i mi wszystkie pasują :) Co do 100m, to nie po to mam łącznie 5 sensownych optyk combloku (do ww. dochodzą jeszcze POSP, LD-6 i ostatni nabytek z jesieni, PO 3,5x21p), żeby na dystans jechać z koli :)

Co ja sadze o efekcie tuby, dla Ciebie nie powinno mieć najmniejszego znaczenia. Dogadaj się z kim i po prostu spróbuj. Każdy ma inaczej.

Jakbym miał coś polecić to najlepiej mi pasuje ZFK, bo leciutka, ale za bardzo mi szkoda kolekcjonerskiej optyki, i ląduje na broni tylko przy dwójnogu, etc.

Czekam jeszcze na Rakursa, jedzie z Rosji, ale na razie najbardziej uniwersalny jest PO, mimo że dość ciężki. Za to FOV idealny :)

Aha, co byś nie kupił, to kombinuj bakę, chyba że zaakceptujesz złożenia do brody, zamiast do policzka. Wszystkie dostępne ruskie optyki na boczny montaż siedzą bardzo wysoko na broni.
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
Awatar użytkownika
ROBERTOS-R2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 12 stycznia 2016, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Trojmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Tantal wz 88

Post autor: ROBERTOS-R2 »

KudrigY pisze:.... Oba montaże zapewniają osiowość. Zgodnie z tabelką z russian optics, to oznacza, że mam montaż zgodny z fabrycznym, który wymaga 0,3 cala....
Otrzymałem odpowiedź na pytanie, które montaże będą osiowo na szynie Tantala i otrzymałem odpowiedź od nokto info:

"Wszystkie te montaże i lunety z bocznym montażem mają przesuniętą oś optyczną. Zrobiono żeby łuska wylatywała bez przeszkód"

Sam już nie wiem, chyba sam wystrugam... :angry:
Awatar użytkownika
ROBERTOS-R2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 12 stycznia 2016, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Trojmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Tantal wz 88

Post autor: ROBERTOS-R2 »

ROBERTOS-R2 pisze:
KudrigY pisze:.... Oba montaże zapewniają osiowość. Zgodnie z tabelką z russian optics, to oznacza, że mam montaż zgodny z fabrycznym, który wymaga 0,3 cala....
Wysłałem pytanie, które montaże będą osiowo na szynie Tantala i otrzymałem odpowiedź od nokto info:

"Wszystkie te montaże i lunety z bocznym montażem mają przesuniętą oś optyczną. Zrobiono żeby łuska wylatywała bez przeszkód"

Sam już nie wiem, chyba sam wystrugam... :angry:
Awatar użytkownika
ROBERTOS-R2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 12 stycznia 2016, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Trojmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Tantal wz 88

Post autor: ROBERTOS-R2 »

:shot11:
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 538
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: KudrigY »

Kilka rzeczy z nokto brałem, i szanuję tego sprzedającego, ale tym razem pisze od rzeczy. Fotki dwóch moich zabawek na ruskim AK-74 zrobione dosłownie kilka minut temu:

Najpierw fotki ZFK:
Obrazek, Obrazek, Obrazek

I jeszcze P03,5x21P:
Obrazek, Obrazek, Obrazek

W obu przypadkach dźwignie nie są naprężone, mają jeden obrót za mało, więc optyki wyglądają na odchylone od pionu (każda w inna stronę:), bo tak jest - ale widać, że siedzą w osi lufy, chyba nie ma wątpliwości? PK-A nie wrzucam, bo nie mam pod ręką (pożyczony...), ale jest tak samo.

Niedowiarków zapraszam na ZKS, ale na ich koszt :p

Tak się zastanawiam - może trzeba mieć spec szynę, żeby wszystko grało?

EDIT: teraz jak myślę, to te dedykowane optyki są dlatego tak wysoko, żeby właśnie nie dochodziło do uderzeń łusek... Tak czy inaczej - dedykowane optyki (te dwie mają siatki do 5,45x39...) są osiowe.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2019, 20:08 przez KudrigY, łącznie zmieniany 1 raz.
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
Awatar użytkownika
kamilos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 140
Rejestracja: 22 lutego 2010, 12:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: kamilos »

Koledzy bodajże na forum Braterstwa Kolega opisywał problem z dedykowaną optyką do AKM dokładnie do WBP Jack, od Nokto.
Suma-sumarum po sprawdzeniu montażu w WBP okazało się że karabinek jest OK, po rozmowie z sprzedawcą Nokto okazało się że sam składa montaże ( uchwyty ) do lunet PO by pasowały do poszczególnych karabinków.
Osobiście kupiłem tam montaż do SKS i bez pilnika celem ustawienia osiowości montażu się nie obyło.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2019, 20:16 przez kamilos, łącznie zmieniany 1 raz.
HW 97k, Łucznik kl. 187, FWB 300s,
Awatar użytkownika
ROBERTOS-R2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 12 stycznia 2016, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Trojmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Tantal wz 88

Post autor: ROBERTOS-R2 »

Rozmawiałem z nim, zdawało się że wie co mówi, choć podsumował że nie wie dokładnie bo nie ma Tantala. Moja szyna ma 13mm a do szczerbiny od szkieletu (nie od szyny) jest 17mm, czyli do osi 31mn od zewnętrznej powierzchni szyny

Obrazek


Obrazek
Woow po3.5 wygląda kozak
Awatar użytkownika
ROBERTOS-R2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 12 stycznia 2016, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Trojmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Tantal wz 88

Post autor: ROBERTOS-R2 »

Rozmawiałem z nim, zdawało się że wie co mówi, choć podsumował że nie wie dokładnie bo nie ma Tantala. Moja szyna ma 13mm a do szczerbiny od szkieletu (nie od szyny) jest 17mm, czyli do osi 31mn od zewnętrznej powierzchni szyny
Woow po3.5 wygląda kozak

Obrazek
Obrazek
Moim zdaniem takie wymiary powinien mieć montaż boczny Tantala (na szynę od P.Tobysa)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 maja 2019, 20:54 przez ROBERTOS-R2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ROBERTOS-R2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 12 stycznia 2016, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Trojmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Tantal wz 88

Post autor: ROBERTOS-R2 »

dubel
Ostatnio zmieniony 20 maja 2019, 21:00 przez ROBERTOS-R2, łącznie zmieniany 1 raz.
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 538
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: KudrigY »

ROBERTOS-R2 pisze:Moja szyna ma 13mm...
Zaciekawiłeś mnie na tyle, że znowu odpakowałem grata :)

Moja szyna ma ?zaledwie? 7,5 mm grubości, a wygląda tak:

Obrazek, Obrazek, Obrazek , Obrazek

W rezultacie, bazując na opracowaniu z http://russianoptics.net/ (btw. mega polecam stronę...) wychodzi na to, że ofset 0,3 cala równa się grubości mojej szyny (dobrze kombinuję czy to tylko zbieg okoliczności?):

Obrazek
czyli powinienem mieć osiowość przy:
PK-A
ZFK
i to prawda.
Trochę się w to nie wpisuje PO 3,5 z powyższej tabeli, ale mój to pierwsza wersja, niepodświetlana, która najprawdopodobniej też jest 0,3, więc też pasuje (w tabeli jest inna wersja, cywilna?)

Pytanie jest więc inne, jaka optyka jest osiowa do szyny 13mm? Bo do szyny 7,5mm, to już wiemy :)

PS. PO 3,5 wygląda fajnie, jako optyka też daje radę, ale jakbym miał z tym biegać cały dzień, to odpada - waży około kilograma... Jakby mnie do tego zmusiła sytuacja, to bym się złamał i wrzucił na kałaszka ZFK :) Ale do RPK-74, i zasadzek, etc, to jak znalazł :033: Jeszcze znajdę RPK-74 w moim zasiegu finansowym i zdjęcia takiego zestawu RPK-74 i PO3,5 tutaj wrzucę...
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
Awatar użytkownika
PMB
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 583
Rejestracja: 17 grudnia 2007, 23:36
Tematy: 43
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: PMB »

KudrigY pisze: PO 3,5 wygląda fajnie, jako optyka też daje radę...
A może Kolega coś więcej powiedzieć jak się ten celownik spisywał? Odległość, postawa, amunicja i rezultat?

Mam podświetlaną, cywilną wersje PO 3,5x21P i nie na AK-74 a na Tantalu [ lekko zmienionym ] ( od czasu do czasu ) - niestety nie miałem okazji na sprawdzenie na dystansie większym niż 100m. A na taką odległość, z broni podpartej to i z otwartych przyrządów da się jakoś te przestrzeliny ułożyć.
Najlepsze co wychodziło na małych 4-5 strzałowych grupach

Obrazek
Odległość do celu 100m, 4 strzały z celownikiem - amunicja radziecka - Ługańsk "270", tarcza NT-23P 5 strzałów z przyrządów otwartych - amunicja radziecka - Ługańsk "270" ( punkt celowania - w "podbródek" nastawa "1", i 5 strzałów - amunicja polska, bez zmiany nastaw przyrządów celowniczych, punkt celowania "pod czarne".

Niestety białoruscy konstruktorzy celownika tak go zaprojektowali że nie da się po założeniu optyki korzystać z mechanicznych przyrządów celowniczych - skoro i tak zrobili kilogramową "kobyłe" to już mogli tak rozmieścić wszystkie elementy żeby akurat ten dolny wypust nie był na wprost szczerbinki :)
Obrazek
Весло с ПСО-1
中国85式7.62毫米半自动狙击步枪
Awatar użytkownika
PMB
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 583
Rejestracja: 17 grudnia 2007, 23:36
Tematy: 43
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tantal wz 88

Post autor: PMB »

Sorry za dublet
Ostatnio zmieniony 21 maja 2019, 00:04 przez PMB, łącznie zmieniany 1 raz.
Весло с ПСО-1
中国85式7.62毫米半自动狙击步枪
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”