Rusznikarze - Warszawa

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
peter79
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 121
Rejestracja: 08 marca 2016, 08:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rusznikarze - Warszawa

Post autor: peter79 »

Top Gun - ja dla odmiany nie polacam.

Moja urzekająca historia:
Ponad miesiąc temu karabinek kilka zrobił mi dubleta za jednym pociągnieciem spustu. A że strzelnica w Rembertowie to do Top Gunu blisko więc z marszu podjechałem. Mówię jaki jest problem. Plus poprosiłem o ocenę stanu lufy rozeznanie się jak by to było z jej wymianą. Mam teraz 10,5 ale mam fantazję wymienić na 14,5. Karabinek SiG 516 - tłok więc wymiana lufy może nie być taka prosta i oczywista.

Ok. Usterkę sprawdzą. Wymiana lufy to pewnie muszą sprowadzić oryginalną SiGa ale się zorientują i dadzą znać. Akurat na nieco ponad tydzień wyjeżdżałem więc spoko, może u nich poleżeć.
Telefon, karabinek do odbioru. Wróciłem do Wawy. Jadę do Top Gun. Nie wiedzą czemu wali dublety. Ale 100pln skasowali. Uj wie za co. Lufy nikt nie ocenił. Zapomnieli. To akurat zrobili od ręki. O wymianie lufy zapomnieli. Ale już pan zaraz sprawdzi i na maila mi wyślę. Nie muszę mówić że minął ponad miesiąc i cisza w temacie. Za to później w ciągu jednego dnia dogadałem się mailowo w GunsHelp z Krakowa że mi to lufę wymienią. Z odbiorem i dowozem do Warszawy i bez zużywania promesy. Sami się starą lufą zajmą.
Minął ponad miesiąc. Taką mam robotę wyjazdową. Dziś pierwszy raz po odebraniu karabinka z Top Gun pojechałem na strzelnicę. Przerwa długa była więc radośnie wywaliłem w niecałą godziną 10 magazynków :) Ale problem powrócił. Trzy razy chyba dublety, a raz nawet triplet. Internet. W końcu dzięki niemu każdy może być specjalistą w każdej dziedzinie. I net mówi to co pewnie jest najbardziej oczywiste. Wyrobiona sprężynka pod przerywaczem albo zęby na linii przerywacz-kurek. Przebieg karabinka dochodzi do 8k więc nie byłoby to dziwne. Tylko urwa ja rusznikarzem nie jestem. Nie mogli specjaliści dla spokoju wymienić chociaż tej sprężynki za 5zł i skasować mnie na kolejne 50zł? Czy wszystkich trzech podejrzanych części? Ja tak sobie myślę że nikt nawet do tego mojego karabinka nie zajrzał. Sprężynkę zamówiłem i sam sobie wymienię. A po dokładnym obejrzeniu podejrzewam że powodem jest to że pin trzymający kurek coś luźno lata. I to też sam sobie wymienię.

A tak już tytułem post scriptum kupiłem też ich środek do czyszczenia. Ja prdl jak to śmierdzi. Mnie odrzuca, a co dopiero żona by powiedziała jak jej śmierdzi chemia od ProTech :)
cezarycezary
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 11 października 2015, 00:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rusznikarze - Warszawa

Post autor: cezarycezary »

peter czytając Twoj post nasuwa mi sie tylko jedno skojarzenie, miej pretensje tylko do siebie, kilka razy korzystałem z usług TOP GUN i nie mogę nic złego powiedzieć zrobili zawsze to co im zleciłem, jedyne co to może są tylko drodzy, teraz uwaga ,, to co im zleciłem,, czyli otrzymywałem papierek ,, potwierdzenie przyjecia do serwisu,, a w nim jest rubryczka ,,cel przyjęcia,, i zawsze pilnowałem tego by kolo przy kompie przy stole recepcyjnym wpisywał dokładnie taka usługę jaka zlecałem. Potem nigdy nie było problemów że czegoś nie zrobiono o czymś zapomniano itp itd, bo nawet nie wiem kto zajmował sie moim strzeladłem i do kogo trafił. Jeśli tego nie dopilnowałes w zleceniu masz likwidacja dubletow a reszta na ,,gembę,, to mniej pretensje do siebie, ja już dawno nauczyłem sie by wszystko brać na papier, pozdrawiam
Awatar użytkownika
peter79
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 121
Rejestracja: 08 marca 2016, 08:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rusznikarze - Warszawa

Post autor: peter79 »

Wiesz, ja miałem nadzieję że oddaję w ręce profesjonalistów. Dopiero później doczytałem, doszedłem co jest najbardziej prawdopodobną przyczyną. Jak idę do lekarza to nie mówię żeby mi zrobił operację na kręgosłupie tylko że mnie plery napierd. i żeby coś z tym zrobił.
cezarycezary
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 11 października 2015, 00:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rusznikarze - Warszawa

Post autor: cezarycezary »

peter no masz racje ale właśnie odkad mam ,,pukawki,, to sie nauczyłem że nic na ,,gembe,, wszystko na papier a z rusznikarzami jak widać tym bardziej, potem zawsze masz podkładkę że zleciłes a nie zrobili wiec nie musisz placic za friko.
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 944
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rusznikarze - Warszawa

Post autor: Ultra3000 »

Widzę że znaleźć dobrego rusznikarza to jak znaleźć ogarniętego mechanika samochodowego czy lekarza ..
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
chief-moonshine
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 130
Rejestracja: 09 stycznia 2015, 15:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rusznikarze - Warszawa

Post autor: chief-moonshine »

Nawet trudniej, bo rynek mniejszy a co za tym idzie też i wybór. Co do Top Guna to muszę zgodzić się z opinią obu kolegów - są świetni w wykonywaniu nawet bardzo trudnych napraw, o ile dokładnie wiesz czego chcesz. Natomiast diagnostyka i drobiazgi nie są ich mocną stroną. Zawdzięczam im zreanimowanie paru moich strzeladeł które były w stanie niemal agonalnym, ale przez lata mojego korzystania z ich usług nazbierało im się też kilka wpadek - na szczęście drobnych. Mi osobiście ten model raczej pasuje, bo drobne rzeczy przy broni staram się robić sam, a do diagnostyki najczęściej wystarcza youtube i fora u hamburgerów. Rozumiem jednak irytację osób które za te pieniądze chciałyby mieć kompleksową usługę.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rusznikarze - Warszawa

Post autor: KG92RS »

Top Gun... Muszę przyznać, że po pierwszym kontakcie pozostał pewien niesmak...
Usługa: zrobienie kompletu z pistoletu i dodatkowej lufy, czyli papierologia plus oznaczenie dwóch luf i zamka. Lufy rozumiem - z zamkiem się uparli, że "muszą, bo nowa ustawa" -> bzdura, ale nie kłóciłem się, bo mi nie przeszkadza i zależało mi na czasie (dodam, że zlecenie było jeszcze w lipcu, więc PRZED nową ustawą).

Powody niesmaku:
1. Miało być zrobione "do końca przyszłego tygodnia", trwało prawie miesiąc (a zależało mi na czasie).
2. Cena -> ustalenia przez telefon: 400 zł. Ale to było prawie miesiąc wcześniej (jak zacząłem rozważać możliwość zastosowania takiego sposobu na utrzymanie się poniżej 51 sztuk), nie pamiętałem z kim rozmawiałem, więc się nie kłóciłem. "Szef wszystkich szefów" (bo akurat był) stwierdził: 500 zł. OK. Przy odbiorze: "Szef powiedział, że ma kosztować 600 zł"... Następnym razem wezmę na piśmie, bo nie są słowni...
3. Oznaczenie zamka: ostatecznie, zamiast zamka oznakowali SUWADŁO!!! Widać nie potrafili rozłożyć...
4. Na końcu wizyty, jak pooglądałem ich sposoby niszczenia AK i Tantali (bo przeróbka to to nie jest...), usiłowali mi wmówić, że nie wiem, jak działa mechanizm spustowy AK...

Oznakowali bardzo ładnie, muszę przyznać. Będę korzystał z ich usług, ale tylko dlatego, że nie znam nikogo na podobnym poziomie technicznym. Niestety, ze sporą niechęcią i tylko w przypadkach krytycznych, kiedy nie będę miał innego wyjścia. Kilka rzeczy, które mam w planach od dosyć dawna, jeszcze sobie poczeka.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Rusznikarze - Warszawa

Post autor: montrala »

Ja mam z Top-Gun dobre doświadczenia, może dlatego że robiłem wcześniej z ich głównym rusznikarzem pewne ciekawe projekty jeszcze w Arsenale i wyrobiliśmy sobie pewien model współpracy:

- ja bardzo dokładnie opisuję (czasem z rysunkami czy zdjęciami) co ma być zrobione i sam się martwię jak to potem będzie działało.

albo

- ja określam co chcę osiągnąć, a oni określają czy to wykonalne i wybierają metodę wykonania.

Natomiast jako klient zawsze pamiętam o zasadzie, którą miał na wejściu do biura kolega, u którego serwisowałem samochód: "Robimy szybko, solidnie, tanio. Wybierz dwa." Dlatego nie oczekuję cudów.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rusznikarze - Warszawa

Post autor: KG92RS »

montrala pisze: "Robimy szybko, solidnie, tanio. Wybierz dwa." Dlatego nie oczekuję cudów.
Oczywiście. Ale w tym przypadku: sami określili cenę, sami określili termin, a robota była bardziej papierowa, niż mechaniczna. Zawalili termin i oznaczyli suwadło, zamiast zamka, mimo iż sami się upierali, że muszą oznaczyć zamek. Już nawet nie wspominam, że na wystawienie faktury czekałem godzinę...

A na samym końcu "wyszarpnęli" jeszcze dodatkową stówę -> dla takiej(!) kwoty postanowili sobie zrobić z gęby cholewę... Ja to nazywam tak: badziewiarze. Jak zrobili coś takiego, to nie ma żadnej gwarancji, że przy "robocie" nie będą działali "po taniości", bo są pazerni. Zniechęcili mnie do siebie BARDZO skutecznie.
kajmus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 20 lutego 2018, 09:12
Tematy: 8
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rusznikarze - Warszawa

Post autor: kajmus »

A moje doświadczenie z Top Gun pozytywne,.
Moja CZ 122 Sport nie zbijala wszystkich splonek, okazało się że jest wyszczerbiona iglica. (kupiłem z tą wada).
Udałem się najpierw do wspomnianego już tu P. Jerzego no bo mam najbliżej.
Stwierdził że da się ta iglice napawać laserowo w cenie 250 zł. O ja naiwny się zgodziłem (wcześniej szukałem nowej ale nigdzie nie mieli, dorobiona przez ślusarza wytrzymała dwa strzelania).
Po 1,5 tygodnia otrzymalem pistolet z regenerowana iglica i poleceniem od p. J żeby strzelać amunicja Geco ze sklepu na Pradze bo to znajomi i dadzą dobra cene.
Na pierwszym strzelaniu okazało się że dalej np Lapua nie zbija. Może taki jej urok. Ale kolega poradził mi oddać na przegląd do Top Guna. I o dziwo założyli nowa dorobiona z ogranicznikiem, że w razie strzału na sucho nie uderza w komorę. I zbija Lapua i SK. Poza tym wymienili sprężyne iglicy. I jestem zadowolony. I szybko w zleceniu napisali 2 tygodnie a zrobili w 3 dni.
Na tej podstawie polecam.
pozdrawiam
.22 /. 32 / .357 / .38/ .45 (ZKS WARSZAWA)
pojke123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 23 listopada 2017, 14:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rusznikarze - Warszawa

Post autor: pojke123 »

Ja oddawałem wszystkie swoje CZ (mam aż dwie :) do top gun na wymianę spustu, kurka itd. plus dodatkowo malowanie cerakote i zawsze byłem zadowolony. Może nie robią najtaniej ale nie narzekam. Kontakt dobry, zawsze robota wykonana szybciej niż pierwotny termin.
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rusznikarze - Warszawa

Post autor: lto »

W temacie: potrzebuję usługi rusznikarskiej polegającej na wystawieniu zaświadczenia, że mój karabin zamiast oryginalnej lufy ma teraz nową, o numerze XYZ. Tylko tyle i aż tyle.

Gdzie warto to zrobić w Warszawie lub okolicach? Mogę się przejechać też trochę dalej, jeśli będzie miało to uzasadnienie.
gregmoto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 16 sierpnia 2016, 10:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rusznikarze - Warszawa

Post autor: gregmoto »

Każdy rusznikarz to zrobi. Atena gun w Dawida ch, Kaliber w Dawida ch, na Dolnej, Top Gun, chyba Magazyn Uzbrojenia. Janki gdzieś odsyłają więc terminy długie.
Awatar użytkownika
BBshooter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 223
Rejestracja: 11 lutego 2004, 20:41
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rusznikarze - Warszawa

Post autor: BBshooter »

Zdecydowanie nie polecam Top-Guna. Pod koniec zeszłego roku oddałem pistolet do malowania. Miało to potrwać maksymalnie do dwóch tygodni. Po mniej więcej miesiącu czekania i paru telefonach z których nic nie wynikało postanowiłem się do nich wybrać żeby dowiedzieć się co się dzieje z moim pistoletem. Okazało się że w trakcie rozbierania broni uszkodzili wyrzutnik o czym oczywiście mnie nie poinformowali przez telefon. Rzekomo zamówili u polskiego przedstawiciela marki oryginał i go zainstalowali. Dopiero w tym tygodniu znalazłem czas żeby podjechać na strzelnicę i postrzelać. Broń zacina się na potęgę. Same FTE które są ewidentnie spowodowane przez niewłaściwą pracę pazura albo wyrzutnika. Jako że malowali sam chwyt pistoletu, zamek nie był rozbierany i przy pazurze nie grzebali. Gdym do nich nie podjechał osobiście to pewnie nawet bym się nie dowiedział że uszkodzili mi pistolet. Obstawiam że zainstalowany wyrzutnik to jakiś tani zamiennik. Zdecydowanie nie polecam. Nawet nie zamierzam u nich tego reklamować.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rusznikarze - Warszawa

Post autor: KG92RS »

BBshooter pisze: 10 lutego 2021, 16:36 Okazało się że w trakcie rozbierania broni uszkodzili wyrzutnik
To teraz się cieszę, że w moim Desert Eagle-u nie potrafili odróżnić zamka od suwadła i nie próbowali tego rozkładać do naniesienia oznaczeń. Mimo, że od mojej ostatniej tam bytności minęło już półtora roku -> nadal wspominam ich z wyjątkową niechęcią.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”