Czy na tym terenie mogę zrobić strzelnicę?

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1001
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy na tym terenie mogę zrobić strzelnicę?

Post autor: Linek »

Jedną rzecz to zabezpieczenia przed opuszczeniem kuli

Nie wiem na ilu strzelnicach strzelałeś ale od ziemi rykoszetuje wszystko

Druga sprawa Hałas to też ominiecie ?

Wszystko można zabezpieczyć Ekrany zbudować tylko czy warto ?

Jak dla mnie lokalizacja w skali do 5 ma góra 2. Jak będziesz bardzo uparty to zrobisz ale za ile i jak długo ci to pofunkcjonuje to nikt ci gwarancji nie da

Usypanie wałów na średniej wielkości strzelnicę to około 100 tyś zł wyliczysz to z przemieszczenia m3 ziemi niezbędnych do usypania skarpy kulochwytu. Zawsze ktoś strzeli nad kulochwytem tylko nie zawsze jest to zauważone. Dla mnie ekrany uniemożliwiające strzelanie ponad wałem powinny być koniecznością na wszystkich otwartych strzelnicach.

Dla mnie koledzy podający przykład działających strzelnic np na pasterniku są niepoważni uważając że wydasz z 200 tyś zł na zabezpieczenie prywatnej strzelnicy bo najbliższą masz 50 km dalej.
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
Piotr_JG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 989
Rejestracja: 25 listopada 2003, 22:16
Tematy: 7
Lokalizacja: Jelenia Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy na tym terenie mogę zrobić strzelnicę?

Post autor: Piotr_JG »

spiritus pisze:Podasz przykłady?
Zobaczyłbym jak to jest zbudowane.
Te w mojej okolicy: Wrocław - Stadion Olimpijski (w zasadzie w środku miasta), Jelenia Góra - strzelnica Bractwa Kurkowego (jakieś 200-300m od strzelnicy dokładnie w osi jest ruchliwa droga, kilkadziesiąt metrów od pawilonu ze stanowiskami jest budynek mieszkalny.) Podobnie jest z drugą strzelnicą w Jeleniej Górze przy ul. Leśnej - tutaj dość ruchliwa droga biegnie równolegle do osi a budynki mieszkalne są trochę dalej (200-300m).
Byłem kiedyś na zawodach w Niemczech w miejscowości Forst Tamtejsza strzelnica naprawdę mnie zszokowała. Dosłownie w środku miasta, od ulicy i chodnika gdzie spacerowali ludzie do osi było KILKA metrów. I jedynie betonowy płot.
Piotr
Jarowit
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 06 czerwca 2018, 19:24
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy na tym terenie mogę zrobić strzelnicę?

Post autor: Jarowit »

W Warszawie za ZKS-em stadion a zanim ruchliwa szosa.
Gdzieś czytałem o 300 m od zabudowy mieszkalnej, ale to tylko z powody hałasu.
Ale z drugiej strony jeden niezadowolony we wsi i jak ze strzelnicą w Górze Kalwarii.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2019, 23:38 przez Jarowit, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Czy na tym terenie mogę zrobić strzelnicę?

Post autor: Ślubek »

spiritus pisze:Podasz przykłady?
Zobaczyłbym jak to jest zbudowane.
Np. strzelnica LOK w Żyrardowie przy ul. Marii Konopnickiej 13. Za kulochwytami ulica, a za ulicą... cmentarz... :^)
spiritus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 51
Rejestracja: 04 lipca 2018, 23:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy na tym terenie mogę zrobić strzelnicę?

Post autor: spiritus »

Ślubek pisze:
spiritus pisze:Podasz przykłady?
Zobaczyłbym jak to jest zbudowane.
Np. strzelnica LOK w Żyrardowie przy ul. Marii Konopnickiej 13. Za kulochwytami ulica, a za ulicą... cmentarz... :^)

oo ironio :D
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy na tym terenie mogę zrobić strzelnicę?

Post autor: Mateusz70 »

Trzeba działkę przekształcić w budowlaną, zbudować obiekt kryty, który spełni kryteria. Jeśli zostanie zatwierdzony jako strzelnica? Czemu miałoby to komuś przeszkadzać?
Parabellum ma strzelnicę w budynku, który nie różni się z zewnątrz od sąsiednich budowli. Miasto, ulice, domy mieszkalne w pobliżu.
A odkryty obiekt? Bardziej będzie przeszkadzał. Jeśli spełni normy? Co stoi na przeszkodzie?
Na forum pojawia się sporo tematów z pytaniami, które odpowiedź znajdą w przepisach i w urzędach.
Pogadać jest fajnie, tylko raczej darmowych porad prawnych tutaj ludzie nie udzielają. Może jakieś podstawowe? Radzę poczytać stosowne przepisy, by od czegoś zacząć. Koszty to pewnie katastrofa.
U nas nie Ameryka. Na filmach z YOUTUBE są prywatne strzelnice, gdzie właściwie tylko zdrowy rozsądek zabezpiecza. Tam są jednak wolne obszary i można się zmieścić tak, by nikomu nic nie zagrażało.
Powiedzmy jednak, że strzelnica stanie i musi na siebie zarobić. A broń obiektowa, a pracownicy z uprawnieniami? - Większym problemem będzie rzetelny kosztorys niż dociekanie, czy można zbudować strzelnicę.
Pomysł owszem dobry, ale trzeba zacząć ganiać po urzędach, bankach. Powyliczać koszty szczegółowo.
Tomek_J
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 29 lipca 2008, 22:38
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy na tym terenie mogę zrobić strzelnicę?

Post autor: Tomek_J »

Mateusz70, skończ pier....ć, jak nie masz pojęcia o sprawie. Przejedź się po Polsce i zobacz gdzie i jak funkcjonują odkryte strzelnice, a kolejne powstają jak grzyby po deszczu.
Kwestia samozaparcia, by przejść przez opisane w temacie kroki i cieszyć się ze strzelania na własnej strzelnicy. Jeżeli we wsi trafi się jakiś nawiedzony, to trochę krwi napsuje, ale bardziej nie zaszkodzi. Przykład: strzelnica w Przemyślu. Bardziej w centrum miasta, niż w Przemyślu się nie da. Otoczona kamienicami, szkołą, a nad wałem ogródki działkowe. W gazecie się od czasu do czasu pojawi durny artykuł o tym, że przerażony mieszkaniec znalazł zardzewiałą łuskę od kalacha w kuchni, zarządca strzelnicy wprowadził zakaz strzelania po 18 i w niedzielę, a chłopaki strzelają ze wszystkiego. I dynamikę trenują...
KPN60, KDW60, KDW3x40.
PJU
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 848
Rejestracja: 14 września 2005, 10:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy na tym terenie mogę zrobić strzelnicę?

Post autor: PJU »

MaciekSz pisze: Przecież z samego zebrania próchniczej warstwy z osi możesz mieć hałdę ziemi.
Oczywiście :-D i błoto po jaja jak popada - vide strzelnica w Maleniskach

Bez urazy, ale większość zabierających głos żadnej strzelnicy nie uruchamiała i nie prowadzi :-D ale wiedzę ma.... :-D teoretyczną.
Ostatnio zmieniony 15 maja 2019, 11:04 przez PJU, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Piotrek
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy na tym terenie mogę zrobić strzelnicę?

Post autor: MaciekSz »

Zależy od gruntu.

Bez urazy, ale niektórym się wydaje, że prace ziemne na strzelnicy różnią się czymkolwiek od wszelkich innych prac ziemnych ;)
Ostatnio zmieniony 15 maja 2019, 11:06 przez MaciekSz, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciek
.62 i .69
PJU
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 848
Rejestracja: 14 września 2005, 10:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy na tym terenie mogę zrobić strzelnicę?

Post autor: PJU »

MaciekSz pisze: Bez urazy, ale niektórym się wydaje, że prace ziemne na strzelnicy różnią się czymkolwiek od wszelkich innych prac ziemnych ;)
Niczym się nie różnią i dobrze o tym wiem :-D .

Mój dopisek "Bez urazy..." tyczył się wyłącznie teoretycznych komentatorów można/nie można uruchomić strzelnicę :-D
Pozdrawiam
Piotrek
spiritus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 51
Rejestracja: 04 lipca 2018, 23:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy na tym terenie mogę zrobić strzelnicę?

Post autor: spiritus »

Tomek_J pisze:Mateusz70, skończ pier....ć, jak nie masz pojęcia o sprawie. Przejedź się po Polsce i zobacz gdzie i jak funkcjonują odkryte strzelnice, a kolejne powstają jak grzyby po deszczu.
Kwestia samozaparcia, by przejść przez opisane w temacie kroki i cieszyć się ze strzelania na własnej strzelnicy. Jeżeli we wsi trafi się jakiś nawiedzony, to trochę krwi napsuje, ale bardziej nie zaszkodzi. Przykład: strzelnica w Przemyślu. Bardziej w centrum miasta, niż w Przemyślu się nie da. Otoczona kamienicami, szkołą, a nad wałem ogródki działkowe. W gazecie się od czasu do czasu pojawi durny artykuł o tym, że przerażony mieszkaniec znalazł zardzewiałą łuskę od kalacha w kuchni, zarządca strzelnicy wprowadził zakaz strzelania po 18 i w niedzielę, a chłopaki strzelają ze wszystkiego. I dynamikę trenują...

W którym miejscu w Pślu jest strzelnica?
Mam tam jakieś 35-40 km to kiedyś bym pojechał i zobaczył jak to wygląda ;)
tomekwroclawski
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 2443
Rejestracja: 14 listopada 2010, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Czy na tym terenie mogę zrobić strzelnicę?

Post autor: tomekwroclawski »

Jak się to czyta, to należało by w te pędy WKS zamknąć i spychem zrównać...
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Czy na tym terenie mogę zrobić strzelnicę?

Post autor: Ślubek »

spiritus pisze:
Tomek_J pisze:Bardziej w centrum miasta, niż w Przemyślu się nie da.
W którym miejscu w Pślu jest strzelnica?
Pewnie gdzieś w centrum miasta... ;^)
Tomek_J
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 29 lipca 2008, 22:38
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy na tym terenie mogę zrobić strzelnicę?

Post autor: Tomek_J »

tomekwroclawski pisze:Jak się to czyta, to należało by w te pędy WKS zamknąć i spychem zrównać...

A jak.... Kompleks strzelnic sportowo-myśliwskich może nie w centrum miasta, ale na terenie dużego osiedla... W niedzielę starsze panie z osiedla nigdy nie wiedzą, czy słyszą dzwony kościelne wzywające na mszę, czy akurat jest jakieś strzelanie PSZ ;laughing:

Co więcej na osiach 50/25m jedną "warstwę ochronną" pełni budynek z dawnym internatem, gdzie ludzie mieszkają, a trapa można strzelać wręcz z hotelowego okna, nie trzeba iść na stanowisko :D
KPN60, KDW60, KDW3x40.
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy na tym terenie mogę zrobić strzelnicę?

Post autor: MaciekSz »

Ja z kolei znam przypadek strzelnicy położonej dosłownie w środku lasu, której formalne uruchomienie wlokło się latami (albo i nadal się wlecze), bo komuś kompletne nieznającemu przepisów coś się ubzdurało, a był to niestety beton ustosunkowany i chyba decyzyjny. Dlatego jeżeli mają w to iść pieniądze, to zaczął bym od porządnego wysondowania gruntu w miejscowych urzędach.
Maciek
.62 i .69
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”