Prośba o identyfikację karabinu

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5757
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prośba o identyfikację karabinu

Post autor: sas88 »

Już to kiedyś wyjaśniałem, ale w żłobku, więc zniknęło niby sen jaki złoty...

No to jeszcze raz:

Wesson - produkcja Palmetto w kalibrach .45 i .50. Ośmiokątna, grubościenna lufa (ścianka ok. 1 cm!) niepełne, proste łoże pod lufą, zamek wykonany ze stali. Nowsze modele wyposażono w tzw. pseudowlotkę.

Foster - producent Bondini, kaliber .45. Lufa oktagonalna, przechodząca w okrągłą, zamek mosiężny. Łoże niepełne, ale o innym kształcie niż w Wessonie, nieco zaokąglone.

"Berdanka" - producent bliżej nieokreślony, kaliber. 45. Pełne łoże, zamek ze znalu/cynkalu. Lufa wewnątrz często nosząca ślady obróbki.

Tyle, oczywiście jeśli idzie o repliki, bo oryginały to bardziej skomplikowana sprawa, ale nie chcę już wprowadzać zamieszania.
Ostatnio zmieniony 08 maja 2019, 21:22 przez sas88, łącznie zmieniany 1 raz.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
jorge
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 366
Rejestracja: 03 lutego 2007, 19:38
Tematy: 14
Lokalizacja: Cieszyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prośba o identyfikację karabinu

Post autor: jorge »

I słusznie Pawle, bo co Ty tam wiesz o oryginałach ;laughing: ;laughing: ;laughing:
user
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prośba o identyfikację karabinu

Post autor: kapera »

pisze:...... bo oryginały to bardziej skomplikowana sprawa, ale nie chcę już wprowadzać zamieszania.
O ile chodzi o oryginały to z prawej strony alfabetycznie wynalazcy , patenty i schematy http://www.american-firearms.com/americ ... START.html
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5757
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prośba o identyfikację karabinu

Post autor: sas88 »

Z całym szacunkiem Irku, ale to są patenty różnych "wynalazków", czyli np. karabinu rewolwerowego Wessona, czy odtylcówki Fostera.
Odprzodówek nikt nie patentował, bo były czymś normalnym, a że zamki się trochę różniły?

Moim zdaniem, podkreślam, ze moim, to co uważamy za repilkę Wessona (I co sam producent tak nazwał) jest w istocie repliką tarczówki Fostera, nawet florystyczny wzór na zamku jest taki sam. A zamek Wessona trochę się różni. Bardziej skomplikowany jest.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5757
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Prośba o identyfikację karabinu

Post autor: sas88 »

I słusznie Pawle, bo co Ty tam wiesz o oryginałach ;laughing: ;laughing: ;laughing:
Tu ni ma nic do śmiacia, panie Jurku. Ciężko to wszystko ogarnąć.
Ale jedno jest pewne, Berdanka była tylko jedna, odtylcówka na scalaki.I służyła w ruskim wojsku.
ładnych parę lat. :-D
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
janpol62
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 17 kwietnia 2019, 20:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Jelenia Góra
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Prośba o identyfikację karabinu

Post autor: janpol62 »

Mam jeszcze jedną prośbę dotyczącą tego "badziewiaka" ze znalu. Ma ktoś może rysunek złożeniowy tego karabinu?
OKI
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 15 września 2019, 13:43
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Prośba o identyfikację karabinu

Post autor: OKI »

Kilka lat temu czytałem te wpisu na forum bo miałem okazję kupić za 1500 zł takiego Wrssona w koło z Coltem New Army .Oczywiście kupiłem bo było to dwie ulicę dalej i nie wymagało żadnego wysiłku. Dostałem do tego kół wszystko co spadkobierca posiadał.Kule,proch,kapiszony, tarcze miarke do prochu itp.Byl to bardzo dobry wybór.Karabin jest bardzo celny obojętnie czy strzela się kulami czy pociskami.Ze 100 metrów w kartkę z zeszytu nie ma żadnego problemy.Ze 130 metrów przebija blachę 0,5 mm.Dalej nie próbowałem bo nie ma gdzie.Karabin jest po prostu za***isty. Sam składa się do strzału co w Hawkenie było wręcz niemożliwe Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony celności a tej broni.Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”