Poszukuję opinii odnośnie karabineka FedArm AR-15 16″ .223.

Moderator: Moderatorzy WBP

Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poszukuję opinii odnośnie karabineka FedArm AR-15 16″ .223.

Post autor: Wilek1 »

Fedarm to dobra budżetówka, nie ma wątpliwosci, ale osoby ktore miesiacami czekają na dostepnosc to chyba sado-maso... :shock:

Moze glupio pisac w wątku o Fedarmach - ale w BestHunters macie teraz promocje na Armalie za 2990 :idea:
+ magazynek + kolba Mini (sam dokupowalem taką bo mi sie podoba) + przyrzady celownicze = wszystko w cenie ! (Fedarm ich nie ma)
Mi tylko nie pasowalo łoże takie jak ma Armalite/S&W, ale moze Wam pasuje, a oferte swietna i od ręki... 8-) Gotowe do strzelania.
Ostatnio zmieniony 03 maja 2019, 16:09 przez Wilek1, łącznie zmieniany 1 raz.
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Poszukuję opinii odnośnie karabineka FedArm AR-15 16″ .223.

Post autor: dziki_pl »

System mamy ten sam, powiadomienia w sklepie. One przychodzą partiami w kolejności kliknięcia, jak w międzyczasie się wyprzedadzą to nie wysyła do kolejnych. Nie ma sensu wysyłać powiadomień jak nie ma już dostępnych. Teraz spodziewamy się dostawy powyżej dwustu sztuk. Zamówiliśmy więcej ale otrzymujemy część zamówienia :(
Minor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 16 sierpnia 2017, 00:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poszukuję opinii odnośnie karabineka FedArm AR-15 16″ .223.

Post autor: Minor »

mpv2 pisze:To chyba ja z tymi swoimi żartami na temat komitetów kolejkowych namieszałem.
Nie, nie. Chodziło mi o wpisy z okolicy 15 kwietnia w tym wątku. Jakaś tam burzliwa dyskusja była.
Wilek1 pisze:Fedarm to dobra budżetówka, nie ma wątpliwosci, ale osoby ktore miesiacami czekają na dostepnosc to chyba sado-maso... :shock:
Ale FedArmy są dostępne a przynajmniej jeszcze chwilę temu były -> tylko nie bezpośrednio od magazynu uzbrojenia... Ostatnio chyba właśnie łatwiej je gdzieś bliżej granic Polski kupić niż we Warszawie;)
dziki_pl pisze:System mamy ten sam, powiadomienia w sklepie....
Czyli klęska urodzaju:P Pewnie wielu sprzedawców by chciało mieć takie problemy. Można różne rzeczy pisać o tym karabinie, ale biznesowo należą Ci się gratulacje za skrojenie oferty i przekonanie do niej takiej ilości osób.
mpv2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 12 maja 2017, 11:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poszukuję opinii odnośnie karabineka FedArm AR-15 16″ .223.

Post autor: mpv2 »

Wilek1 pisze:Fedarm to dobra budżetówka, nie ma wątpliwosci, ale osoby ktore miesiacami czekają na dostepnosc to chyba sado-maso... :shock:

Moze glupio pisac w wątku o Fedarmach - ale w BestHunters macie teraz promocje na Armalie za 2990 :idea:
+ magazynek + kolba Mini (sam dokupowalem taką bo mi sie podoba) + przyrzady celownicze = wszystko w cenie ! (Fedarm ich nie ma)
Ale dlaczego sado-maso? To nie jest np mój pierwszy AR, mogę poczekać. Przyrządy celownicze to u mnie leżą w kartoniku szt. kilka, coś się dobierze. To samo magazynki. Spust sie przełoży albo wymieni sprężynki jak będzie znośny. Kolbę synowi z Asg podwędzę bo ma fajną. :one:
Wilek1 pisze: Mi tylko nie pasowalo łoże takie jak ma Armalite/S&W, ale moze Wam pasuje, a oferte swietna i od ręki... 8-) Gotowe do strzelania.
No i tu jest pies pogrzebany. W fedziu zakładam co mi tylko przyjdzie do głowy bez ingerencji rusznikarza. Bipody,przyrządy celownicze składane, chwyty, itp. itd.
Nie twierdze że że inne budżetowe są gorsze. Po prostu mniej mi pasują. Wiec wolę spokojnie poczekać.
Jak kupowałem pierwszego Ara to tez kupiłem Mossberga MMR bo był tani i uniwersalny. I jest całkiem fajne uczucie gdy kundelkiem za 4k i chińską biegówką obstrzelasz kogoś ze sprzętem podliczając lupkę i dodatki wartym więcej niż cała moja szafa wraz z zawartością. :piwo:
No ale z drugiej strony jakbym miał wolną kasę... :027:
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poszukuję opinii odnośnie karabineka FedArm AR-15 16″ .223.

Post autor: Wilek1 »

No tak, trafiles, oczywiscie moje "rozwazania" obejmowały właśnie czekanie na pierwszego ARa,
ja nie czekalbym tylko kupil od reki inny, np. Armalite i cieszyl sie strzelaniem...
Faktycznie załozyłem, ze budzetowe kupuje sie jako pierwsze wlasnie (a potem juz drozsze) :)
Ile w tym racji, nie wiem :) ale po co komu 3-4 budzetowe (a wiec podobne) ARy ? (z ciekawosci ?)
Rozumiem np. jeden 18-20" drugi Krotki, kazdy z innym osprzetem, itp.... ale to juz nie wpada w budzetwoki - one sa drozsze...
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poszukuję opinii odnośnie karabineka FedArm AR-15 16″ .223.

Post autor: kuras999 »

Ja się ktoś już nastrzela z droższego i widzi że cena nijak nie przekłada się na efekty a każda rysa na broni boli pewnie jak na samochodzie to kupuje kolejne żeby wreszcie ten cały sprzęt z szuflady na czymś zamontować. Sam osobiście nie lubię przekładania różnych przyrządów celowniczych, mam już te docelowe dobrane i wyzerowane i nie mam zamiaru ciągle ściągać i zakładać wyrabiać gwinty i sprawdzać zero. A czasem postrzelał bym sobie z optyki która się kurzy.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2019, 10:36 przez kuras999, łącznie zmieniany 1 raz.
mpv2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 12 maja 2017, 11:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poszukuję opinii odnośnie karabineka FedArm AR-15 16″ .223.

Post autor: mpv2 »

Wilek1 pisze: Faktycznie załozyłem, ze budzetowe kupuje sie jako pierwsze wlasnie (a potem juz drozsze) :)
Ile w tym racji, nie wiem :) ale po co komu 3-4 budzetowe (a wiec podobne) ARy ? (z ciekawosci ?)
Rozumiem np. jeden 18-20" drugi Krotki, kazdy z innym osprzetem, itp.... ale to juz nie wpada w budzetwoki - one sa drozsze...
Jakby to powiedzieć syn zrobił papiery to dostanie w spadku MMRa. Córka strzela ze mną, tylko że któreś z nas ma koślawe oko i ustawienia przyrządów zupełnie nie pasują. Więc celuję w zestaw 16" bo wolę statycznie + upper 10" Dla młodej pod dynamikę i zabawę. Za taki zestaw około 4,5k, a przełożyć uppery to minuta. Nie wiem może źle kombinuję ale...
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poszukuję opinii odnośnie karabineka FedArm AR-15 16″ .223.

Post autor: Wilek1 »

No jasne, tak jak mowilem, to akurat fajny pomysl miec dlugi/standard + króciaka, MU ma miec w 1 zestawie 16 i 10... za 4,5 tys max. Moze nawet na 1 promese :)
Ostatnio zmieniony 04 maja 2019, 12:06 przez Wilek1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3245
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poszukuję opinii odnośnie karabineka FedArm AR-15 16″ .223.

Post autor: biper »

Wilek1..
Odnośnie Armalite i promocji.. Właśnie o to nam, klientom, chodzi.. Pojawia się konkurencja, która wymusza na innych atrakcyjniejsze ceny i mamy większy wybór w tej samej cenie.
Jak na razie różnica jest taka, że Fedek jest w tej cenie stale i od początku, a Armalite jest w promocji.. oby jak najdłużej z korzyścią dla kupujących, i oby nie tylko Armalite :)
Ostatnio zmieniony 04 maja 2019, 21:08 przez biper, łącznie zmieniany 1 raz.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
artur_s
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 02 kwietnia 2017, 12:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poszukuję opinii odnośnie karabineka FedArm AR-15 16″ .223.

Post autor: artur_s »

a ten upper będzie na promesę czy bez? bo nie wiem jak traktowany jest przez nasze wspaniałe ustawy ??
Ja tam kupiłem fedarm bez problemu, parę dni temu było jeszcze parę sztuk w częstochowie..
a wczoraj zrobiłem sobie wycieczkę do Łodzi i wzbogaciłem sprzęt o przyrządy składane magpula, magazynek 10 nabojowy i kolimator vortex strikefire II..
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poszukuję opinii odnośnie karabineka FedArm AR-15 16″ .223.

Post autor: LARPAK »

artur_s pisze:a ten upper będzie na promesę czy bez? bo nie wiem jak traktowany jest przez nasze wspaniałe ustawy ??
To przeczytaj jeszcze raz ustawę, potem jeszcze raz, spójrz na upper co zawiera, jeszcze raz ustawa i dojdziesz do wniosku, że upper zawiera w sobie lufę z komorą nabojową czyli broń.
Tak, na promesę.
Awatar użytkownika
KOM
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 79
Rejestracja: 19 marca 2018, 17:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poszukuję opinii odnośnie karabineka FedArm AR-15 16″ .223.

Post autor: KOM »

Wilek1 pisze:No jasne, tak jak mowilem, to akurat fajny pomysl miec dlugi/standard + króciaka, MU ma miec w 1 zestawie 16 i 10... za 4,5 tys max. Moze nawet na 1 promese :)
Czy ta informacja z jedną promesą jest nadal aktualna? Czy okazało się że nie jest możliwe sprzedanie dwóch długości luf na jednej promesie?
Pytanie skierowane do MU.
artur_s
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 02 kwietnia 2017, 12:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poszukuję opinii odnośnie karabineka FedArm AR-15 16″ .223.

Post autor: artur_s »

LARPAK pisze:
artur_s pisze:a ten upper będzie na promesę czy bez? bo nie wiem jak traktowany jest przez nasze wspaniałe ustawy ??
To przeczytaj jeszcze raz ustawę, potem jeszcze raz, spójrz na upper co zawiera, jeszcze raz ustawa i dojdziesz do wniosku, że upper zawiera w sobie lufę z komorą nabojową czyli broń.
Tak, na promesę.
No właśnie z MU była informacja, że do zakupionych karabinków może da się upper bez dodatkowej promesy stąd pytanie
Qubis
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 308
Rejestracja: 15 lipca 2018, 09:22
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Poszukuję opinii odnośnie karabineka FedArm AR-15 16″ .223.

Post autor: Qubis »

Może i się uda bo Doctor Gun miał zestaw z dwoma ludami ma jedną promesę
Awatar użytkownika
b4s
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 01 sierpnia 2017, 18:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Poszukuję opinii odnośnie karabineka FedArm AR-15 16″ .223.

Post autor: b4s »

artur_s pisze:No właśnie z MU była informacja, że do zakupionych karabinków może da się upper bez dodatkowej promesy stąd pytanie
Jeśli masz na myśli dokupienie bez promesy drugiego uppera do karabinka który już posiadasz, to nie da się.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”