Luneta Delta Optical Stryker HD 4.5-30x56 - opinie

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Luneta Delta Optical Stryker HD 4.5-30x56 - opinie

Post autor: Shooter7 »

Coz Rubel musi sie krecic, wiekszosc firm robi jezeli nie tak samoto podobnie.

:wink:
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Luneta Delta Optical Stryker HD 4.5-30x56 - opinie

Post autor: Spitfire24 »

Shooter7 pisze:
DaimonWawa pisze:Czyli wypowiadasz sie o siatce Delty na podstawie siatki IORa?
Kazda siatka pierwszoplanowa na najmniejszym powiekszeniu powoduje, ze z prawie niewidzialnego dot'a na najwiekszym powiekszeniu staje sie duzo wiekszy i siatka DELTA*y nie jest tu jakas inna.
Moze powieksz na maxymalne powiekszenie i sprawdz jaka czesc tarczy na 1000 m + przesloni Ci ten dot, niezaleznie jaka ma strdnice.
:wink:
Będąc w zeszłym tygodniu w Skarżysku zrobiłem zdjęcia tarczy przez lunetę Delta StrykerHD 4,5-30x56 na maksymalnym powiększeniu. Białe pole w centrum to kwadrat o boku 6,5 cm. Czarne koło ma średnicę 21,5 cm. Każdy niech sobie sam oceni czy krzyż jest cienki czy nie.
Obrazek
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 944
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Luneta Delta Optical Stryker HD 4.5-30x56 - opinie

Post autor: Ultra3000 »

Krzyż jest stanowczo za gruby.... jeśli ktoś robi skupienia poniżej 30 mm (0,13 MOA) na 800 m ;laughing: a tak na serio to wg mnie jest idealny.
Ostatnio zmieniony 29 kwietnia 2019, 09:50 przez Ultra3000, łącznie zmieniany 1 raz.
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Dino1984
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 760
Rejestracja: 05 czerwca 2008, 14:22
Tematy: 93
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Luneta Delta Optical Stryker HD 4.5-30x56 - opinie

Post autor: Dino1984 »

Cholera... nie znam się, ale jak dla mnie to krzyż jest idealny.
.177, 22LR, 5,45x39, .223, 6,5x55 SE, .300BLK, .308, 7,62x54R, 30-06, 9x19, 44 Mag, 12 ga
KS Proelia
"Ubi concordia, ibi victoria"
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 18
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Luneta Delta Optical Stryker HD 4.5-30x56 - opinie

Post autor: GreenHeart »

I tak i nie.
Zalety są wiadome ale ostatnio z wad przy mierzeniu odległości krzyżem na odległości ok 600m machnąłem się o 0.1 mil i zamiast 570 wyszło ok 690m (na prawdę było 530m). Był to tylko trening pomiaru odległości krzyżem ale jakbym strzelał to już w powietrze. Pomyliłem się bo gdy mierzy się pomiar na liniach poziomych to gdy krawędź celu jest akurat na środku poziomej lini małego krzyżyka to wtedy można pomylić się o tego milsa. Trzeba pamiętać żeby pomiar sprawdzić jeszcze pomiędzy innymi punktami na siatce. Do pomiarów w warunkach polowych w końcu przydał się monopod, bo jeśli podczas strzału można jeszcze włożyć lewą łapę pod kolbę to akurat podczas kręcenia paralaksą i jednoczesnym operowaniem na chwycie pistoletowym bez stabilnego podparcia kolby jest to upierdliwe. A powiedzmy sobie szczerze że ta luneta została stworzona do strzelania taktycznego i w pole nie zawsze zabieramy cały majdan ze sobą. I jeszcze raz podkreślę pokrętło paralaksy mnie wkurza bo jest nieprecyzyjne i ciężko chodzi i zmiana powiększenia chodzi nadal ciężko i trzeba się z nią wręcz siłować. Kliki powtarzalne

Poniżej zimny strzał z wprowadzoną korektą wiatru na oko :). Odległość oszacowana za pomocą siatki 520m (mierzona w o wiele przydługim czasie) i potwierdzona namiarami gps - w końcu to tylko trening
Po analizie wyszły błędy nie sprzętu ale strzelca. Gdybym zamiast 520m wprowadził 530m czyli tak jak było (ostatecznie zmierzyłem odległość dalmierzem) to kalkulator naprowadziłby mnie wyżej, czyli w stronę środka a gdybym oszacował wiatr zamiast 2m/s na 3 m/s (czyli tak jak było rzeczywiście) to znów strzał zbliżyłby się w prawo czyli w stronę środka. Generalnie z lunety jestem zadowolony i ze sprzętu jestem zadowolony jak i z elaboracji jestem zadowolony. I tak jestem w szoku że pierwszy strzał na zimnej lufie, bez wcześniejszego treningu na tej odległości wyszedł tak ładnie za pierwszym razem.

Obrazek
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 944
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Luneta Delta Optical Stryker HD 4.5-30x56 - opinie

Post autor: Ultra3000 »

ja w sobote strzelalem pierwszy raz w zyciu na otwartej strzelnicy i na dystansie 300 m, wiatr silny (momentami nawet 6 m/s), ale glownie w plecy. amunicja sklepowa Norma Match 6.5 CM. udalo mi sie zrobic skupienie 0,3 MOA (26 mm) w 5 strzalowej serii. wyliczenia przesuniecia krzyza robione na Streloku, prawie mozna powiedziec, idealnie wyliczyl (z mala poprawka 0,1 MIL w dol).
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 944
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Luneta Delta Optical Stryker HD 4.5-30x56 - opinie

Post autor: Ultra3000 »

Stryker 1T dziś zakupiony :-D czekam jeszcze na montaż Tier (zamówiony dziś w UK, jednoczęściowy, średni, krótki, 0 MOA). Luneta jest mega. Wbrew opiniom niektórych Użytkowników pokrętło paralaksy chodzi gładko i bez oporu. Zoom trochę ciężej, ale po dokręceniu "wichajstra" kręci się również ładnie. Nowe wieżyczki, z licznikiem pełnych obrotow. Nie mogę się już doczekać wietrzenia, na początek zerowanie na 100 m :502:
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 944
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Luneta Delta Optical Stryker HD 4.5-30x56 - opinie

Post autor: Ultra3000 »

rzecz niesamowita! wczoraj w poludnie zamowilem montaz Tier z UK, dzis juz mam go rekach :-D
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Dzikidzik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 26 marca 2018, 20:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Legnica
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Luneta Delta Optical Stryker HD 4.5-30x56 - opinie

Post autor: Dzikidzik »

Ultra3000 pisze:rzecz niesamowita! wczoraj w poludnie zamowilem montaz Tier z UK, dzis juz mam go rekach :-D
No i pięknie, gratulacje lunetki i montażu :) . Teraz czym prędzej leć ze sprzętem na "spacer" i testy testy testy :) Byłbym wdzięczny za obiektywną opinię, zwracając uwagę nawet na drobiazgi. Jakby Ci się chciało, to i za "tracking test" byłbym wdzięczny.
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 944
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Luneta Delta Optical Stryker HD 4.5-30x56 - opinie

Post autor: Ultra3000 »

chwilke potestowalem nowa optyke bo mi ammo zaczelo szwankowac, cos jakby wybuchaly splonki albo iglica robila w nich dziure. konkretnie chodzi o Sako Precission Scenar-L w 6.5 CM (136 gr). wczesniej uzywalem Federal AE (120 gr) i nigdy nic zlego sie nie dzialo. postanowilem kupic cos ciezszego i podczas 2 pobytow na strzelnicy z rzedu kilka razy jakby zablokowal mi sie zamek (mam Remington 700), jakby iglica sie cofnela czy cos. musialem kilka razy go rozkrecac i wtedy bylo ok, ale do kolejnego strzalu. po awarii przy ryglowaniu zamka wajcha jakby bezwladnie chodzila, bez zadnego oporu, tak jakby nic w niej nie zaskakiwalo, spust nie dzialal (byl jakby karabin nie byl przeladowany). po demontazu zamka i rozkreceniu go, wypadala z niego brakujaca czesc splonki (metalowe koleczko o srednicy ok 1 mm) - luska nr 3.

luska nr 1 to Federal i prawidlowo zbita splonka, luska nr 2 to Sako i wybrzuszona splonka, luska nr 3 tez Sako ale juz z dziura w splonce.

Obrazek

czyzby jakas wadliwa partia amunicji? mial juz ktos cos takiego? mialem wtedy jeszcze Norme Match 130 gr i z nia nic sie nie dzialo zlego.

co do samej lunety to kozak :-D jestem mega zadowolony choc nie nastrzelalem sie za duzo. mimo to przy strzelaniu pierwszy raz na 300 m i na otwartej strzelnicy udalo mi sie zrobic skupienie 0,28 MOA (5 strzalow) tymi nieszczesnymi Sako...
Ostatnio zmieniony 06 maja 2019, 15:48 przez Ultra3000, łącznie zmieniany 1 raz.
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Dzikidzik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 26 marca 2018, 20:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Legnica
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Luneta Delta Optical Stryker HD 4.5-30x56 - opinie

Post autor: Dzikidzik »

Miałem to samo w kalibrze 6.5x55SE, tyle ze amunicja S&B. Spłonki są słabej jakości, w mojej opinii zbyt twarde. Możliwe, że to tylko jakas partia. W moim przypadku na prawie 200szt. trafiło się 6szt. z przebitymi spłonkami.

Po tym procederze przestałem kupować a zacząłem składać sam.

Odnośnie lunety, to planuje zakup na dniach, mam tylko dylemat czy brać pierwszy czy drugi plan. Każda ma swoje plusy i minusy, tyle, że jednak więcej jest dostępnych strzelań tarczowych niż taktycznych...

Jednak łatwiej kupować buty niż gadżety :)
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 944
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Luneta Delta Optical Stryker HD 4.5-30x56 - opinie

Post autor: Ultra3000 »

Czyli to wina amunicji... Ja mam lunetę w pierwszym planie
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
DaimonWawa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 214
Rejestracja: 15 lutego 2016, 20:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Luneta Delta Optical Stryker HD 4.5-30x56 - opinie

Post autor: DaimonWawa »

Tak, te łuski, spłonki, blokujące się zamki maja bardzo duzo wspólnego z lunetą w tytule
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 944
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Luneta Delta Optical Stryker HD 4.5-30x56 - opinie

Post autor: Ultra3000 »

Te spłonki to była dygresja do mojego testowania nowej lunety. Żeby nie tworzyć nowego wątku zapytałem o ten problem właśnie na tym wątku. Nie widzę w tym nic złego.
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Luneta Delta Optical Stryker HD 4.5-30x56 - opinie

Post autor: SpaceDog »

Dzikidzik pisze:, mam tylko dylemat czy brać pierwszy czy drugi plan.
Siatka jest cienka i delikatna... Na bank nie utrudni strzelania do papieru, a możliwość pomiaru odległości na każdym powiększeniu - w taktyce dość istotna.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”