Alfa Proj 35xx

Moderator: Moderatorzy WBP

bezor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 18 grudnia 2007, 08:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: bezor »

oczywiście mm
Awatar użytkownika
paproć
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 25 sierpnia 2013, 21:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: paproć »

Dzięki za informacje. Dla pewności jeszcze dopytam - kaliber 357?
Awatar użytkownika
Przemo77
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 17 stycznia 2017, 21:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Słubice
Grupa: Użytkownik komercyjny

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Przemo77 »

357 w nierdzewce - mierzone przed chwilą 40,95mm (z nagarem) ;laughing:
CZ75B Omega, PM-63 Rak, ALFA-PROJ 3541steel 357 Magnum, TT-33 1944, UZKON AS46, AKMS 7,62x39 1981, Remington Speedmaster 552 .22, TOZ17 .22, Iż43M 16/70, MOSIN 7,62x54R, P-64 9x18, WALTHER GSP .22
bezor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 18 grudnia 2007, 08:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: bezor »

Tak, kaliber .357
arek k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 15 sierpnia 2012, 13:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: arek k »

Witam Planuję zakup alfy z 6 cal lufą Gdzie znajde info jaki jest szybki skręt gwintu interesuje mnie kal 357 mag,38 sp oraz 9 para
arek k
pjp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 208
Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:05
Tematy: 25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: pjp »

Panowie, czy Wasze Alfy mają luz na blokadzie bębna, tzn. czy da się nim lekko obracać tam i z powrotem?
Zaobserwowałem, że przy kurku w spoczynku ten luz jest łatwo wyczuwalny, przy napiętym natomiast wyraźnie "zanika". Spowodowane jest to tym, że sama blokada trudniej się kołysze w szkielecie na boki.
Sam luz jest sumą węższej blokady w stosunku do nacięć na bębnie oraz zbyt szerokiemu wycięciu w szkielecie gdzie wychodzi sama blokada i w tym miejscu się kołysze na boki.
Jak to jest u Was?
Klurik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 135
Rejestracja: 16 lutego 2016, 15:38
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Klurik »

To samo u mnie.
“He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man.” - Dr. Johnson
Kukaw
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 11 lutego 2019, 20:26
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Kukaw »

Mam model 9261 i tez zauważyłem ten luz, który przy napięty kurku jest minimalny. Poza tym spust SA bardzo fajny. W zestawie do rewolweru były dwa moonclipy do trzymania amunicji w bębnie. Czy poza latwiejsza ekstrakcją łusek sa one do czegoś potrzebne? 9mm osadzone bez tego trzyma się w bębnie i chyba nie byloby problemu ze strzelaniem bez moonclipow. Ma ktoś może rewolwer w tym kalibrze?
Ramesses
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 425
Rejestracja: 03 listopada 2018, 21:45
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Ramesses »

Mam od kilkunastu dni Alfę 3561 i luzy dokładnie tak jak opisane powyżej przez Kolegów. Nie mam wielkiego doświadczenia z rewolwerami bo przed Alfą miałem z 15 lat prywatnie tylko Rossi kal.22 i przez ok.3,5 roku na wyposażeniu służbowym Arminiusa 38spec. Ale o ile pamiętam w nich też tak to wyglądało. Wiekszy luz przy kurku zwolnionym mniejszy ledwo wyczyluwalny przy napiętym. Wiec to chyba norma i nigdy nie zastanawiałem się jaki element konstrukcji za to odpowiada. Generalnie jest wszystko ok. i nie ma się czym przejmować.
Ostatnio zmieniony 02 grudnia 2019, 12:23 przez Ramesses, łącznie zmieniany 1 raz.
9x19/357mag/45ACP/.22 LR/223rem
pjp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 208
Rejestracja: 08 grudnia 2011, 12:05
Tematy: 25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: pjp »

dzięki za odzew
Awatar użytkownika
Sorge
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 28 maja 2020, 20:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Sorge »

Witam.
Przymierzam się do zakupu Alfy 3541. Przeczytałem cały temat, który liczy sobie już kilka lat ... więc mam pytanie do kolegów posiadających od dawna rewolwery tej firmy. Jak po kilku latach oceniają swój zakup i jakość firmy Alfa. Warto zaufać i kupić?
Czy jednak wstrzymać się "z bólami" i odłożyć kasę na coś droższego?
petn
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 16 marca 2016, 14:29
Tematy: 0
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: petn »

Już trochę ołowiu przez moją przepuściłem. Strzelam tylko .38 sp bo tylko na taki nabój mam wersję. Nie mogę narzekać. Po około 2 tys strzałów spust zaczyna chodzić przyjemniej z mniejszym oporem bo jak wyżej czytałeś regulacja jest , ale praktycznie nic nie daje. Na początku luzowała się śrubka trzymająca oś bebna. Po maźnieciu słabym klejem anaerobowym już długo mam spokój. Standardowo z muszki wypada po pewnym czasie kawałek czerwonego plastiku. Ja pozbyłem się tego badziewia które w precyzyjnym strzelaniu nie pomaga i dopasowałem kawałkiem twardego tekstolitu. Teraz cała muszka jest czarna. Szerokość muszki dla mnie też była za szeroka i została delikatnie odchudzona. Co do wersji z rękojeścią z tworzywa jest strasznie mała i jeśli będziesz zdecydowany na Alfę przymierz się też do tej drewnianej.
Ja swoją zmieniłem na dorobiona przez Wojtka Multona i po kilku poprawkach strzela się wyśmienicie. To tyle. Gdybym miał dwukrotnie większe fundusze kupił bym napewno s&w 4 cale ,ale nie miałem a cała różnica w cenie poszła już napewno w elaborację amunicji do niej.
Awatar użytkownika
Sorge
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 28 maja 2020, 20:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Sorge »

petn - Dzięki za informację.
Po tylu stronach tematu spodziewałem się, że więcej kolegów zabierze głos. Widać zmienili zainteresowania co do broni... :wink:
mike4356
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 03 października 2012, 23:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: mike4356 »

Albo nie zmienili, tylko nie każdemu się od razu coś chce skrobać na forum :wink:

Mam Alfę 3561 w nierdzewce, będzie już z 2 lata. Może koło 1000 sztuk wystrzelone, mieszane 357 Magnum, 38 special, a na lokalne zawody nawet 38 special wad cutter. Spustu nie regulowałem bo dla mnie jest całkiem przyjemny z fabryki. Nie zauważyłem żeby się jakoś zmienił z użyciem. Dzisiaj zauważyłem że czerwony plastik z muszki prawie wylata. Poza tym, wszystko dalej działa bez zarzutu. Mam porównanie z S&W 686 kolegi, lufa też 6 cali. Spust trochę przyjemniejszy, wykonanie lepsze. Cena ponad 2 razy jak cena Alfy. Zakupu Alfy nie żałuję
Awatar użytkownika
Sorge
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 28 maja 2020, 20:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Alfa Proj 35xx

Post autor: Sorge »

Dzięki za odpowiedź. Utwierdzasz mnie w przekonaniu, co do zakupu. :-D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”