Strzelnica w powiecie - kolejna edycja

Moderator: Marin205

oldtimer
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 439
Rejestracja: 28 września 2005, 09:02
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Strzelnica w powiecie - kolejna edycja

Post autor: oldtimer »

A ja zawsze uważałem, że obrona to przede wszystkim kwestia woli a nie wymagania czegoś od kogoś;
czyli idąc tym tokiem rozumowania - jak zawsze będziemy liczyć, że ktoś mas obroni, a młodzież nawet nie będzie wiedziała gdzie jest wylot lufy.... :-/
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica w powiecie - kolejna edycja

Post autor: Garfield »

Samorządy nie zajmują się obronnością państwa. To dla nich równie ważne zadanie jak np hodowla surykatek. Ich zadaniem jest przede wszystkim zajęcie się podstawowymi potrzebami mieszkańców. Jeżeli mieszkańcy głośno i w dużej liczbie nie domagają się strzelnicy to takowa nie powstanie.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
oldtimer
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 439
Rejestracja: 28 września 2005, 09:02
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Strzelnica w powiecie - kolejna edycja

Post autor: oldtimer »

Czyli wszystko jasne - jeśli obywatele (mieszkańcy gminy) nie mają ochoty posiadać elementarnych umiejętności przydatnych w razie "W" ...... :(
Awatar użytkownika
oryks
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1912
Rejestracja: 23 czerwca 2006, 12:10
Tematy: 19
Lokalizacja: Osielsko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica w powiecie - kolejna edycja

Post autor: oryks »

A może ta argumentacja o obronności po prostu nie przekonuje społeczeństwa albo i wkurza czy niestety śmieszy ? Znane mi osoby które złapały bakcyla zachwycone są raczej świetną rekreacją na strzelnicy i samym posiadaniem jako takim. To wszystko, proste przyjemności dla normalnych ludzi bez żadnej wielkiej ideologii. Takowe mogą pojawić się jako następstwo wzrostu popularności posiadania a nie odwrotnie.
KUJAWSKO-POMORSKA GRUPA STRZELECKA
Tomek_J
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 29 lipca 2008, 22:38
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica w powiecie - kolejna edycja

Post autor: Tomek_J »

oldtimer pisze:Czyli wszystko jasne - jeśli obywatele (mieszkańcy gminy) nie mają ochoty posiadać elementarnych umiejętności przydatnych w razie "W" ...... :(

A kiedy obywatele gminy mają ćwiczyć swoją obronność, jeżeli "prime time" strzelnicy rezerwuje dla siebie WOT? We wtorek o 8 rano, czy w niedzielę o 21, jak już wotowcy pójdą grzecznie spać po dobranocce?
Program MONu został tak zaprojektowany, że każdy samorząd, który by poszedł na współpracę, sam by sobie strzelił w kolano budując plac zabaw dla dużych chłopców w mundurach udających żołnierzy ucinając sobie możliwość sensownego wykorzystania przez siebie obiektu, za który poza dotacją z MONu trzeba potem płacić podatki, utrzymywać, remontować, znosić skargi sąsiadów itp itd.

Dobry samorząd powinien iść na współpracę z istniejącymi klubami/stowarzyszeniami/miejscowym LOKiem i adaptować nieużytki, lub wolne przestrzenie w obiektach przemysłowych na strzelnice komercyjne 10/25/50. Do nauczenia obsługiwania się broni w zupełności wystarczy, przy okazji zaspokoi potrzebę strzelców i sportowców. A strzelnice 300m niech sobie MON buduje na swoich terenach.

Znam prywatną szkołę (SP + LO), która po przeniesieniu się do większej lokalizacji wygospodarowała przestrzeń na strzelnice 25m - główny cel własciciela to komercja w porach, gdy nie ma w szkole lekcji- ale w godzinach lekcyjnych będą na niej trenowały dzieciaki ze szkoły. Da się? :)
KPN60, KDW60, KDW3x40.
oldtimer
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 439
Rejestracja: 28 września 2005, 09:02
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Strzelnica w powiecie - kolejna edycja

Post autor: oldtimer »

...a ten WOT to są jakieś zielone ludki od sąsiada....? bo może jestem naiwny i myślałem że formują ich z lokalsów..... :roll:
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica w powiecie - kolejna edycja

Post autor: Garfield »

To MON zrobił sobie WOTowców. A jak sobie zrobił to niech sobie szkoli a nie zrzuca tego na samorządy.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
oldtimer
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 439
Rejestracja: 28 września 2005, 09:02
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Strzelnica w powiecie - kolejna edycja

Post autor: oldtimer »

Czyli jednak (jak mawiał Pietrzak w kabarecie) - historia uczy jednego: że nigdy nikogo niczego nie nauczyła..... :(
Dalej będziemy się użerać kto za co ma płacić, a czas ucieka;
Czy MON czy gmina - jedno i drugie utrzymywane z podatków...
Niestety wciąż tkwimy mentalnie w końcówce Najjaśniejszej Rzeczpospolitej przed rozbiorami...
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica w powiecie - kolejna edycja

Post autor: Garfield »

MON jakoś sobie daje radę ze szkoleniem WOTu bez samorządowych strzelnic. IMHO cały ten program był wielką wydmuszką wyprodukowaną w celach propagandowych z założeniem że nikt się na to nie złapie. I zadziałał zgodnie z założeniami.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
panKompot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 170
Rejestracja: 20 września 2017, 14:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica w powiecie - kolejna edycja

Post autor: panKompot »

Nie. Był to sztandarowy pomysł jednej osoby. Jak to w służbach. Przenoszą cię i nikomu innemu nie zależy. A takie teksty że to wydmuszka ma zawsze tylko opozycja.
Agnieszka: ale to i tak nieważne bo zarówno jedni jak i drudzy muszą nas rozbroić. Prędzej czy później.
Ostatnio zmieniony 23 kwietnia 2019, 14:58 przez panKompot, łącznie zmieniany 1 raz.
Ten niżej śmierdzi rybką...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mapa Strzelnic w Polsce”