AR-15 do 12k

Moderator: Moderatorzy WBP

Aktyn
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 21 lutego 2019, 13:03
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

AR-15 do 12k

Post autor: Aktyn »

Moi Drodzy.

Szukam AR-15 do dynamiki, który już będzie odpowiednio stuningowany i będzie mi służył przez wiele lat. Będzie to mój pierwszy i jedyny AR-15. Dotychczas strzelałem jedynie statycznie. Zamontuję na nim holograf Vortexa.

Mam kilka pytań:
- lufa 14,5" czy 16,5" ? Mam tylko 1,7m wzrostu, więc wolałbym coś mniejszego, ale martwię się o Power Factor.
- gwint 1:9 i amunicja .223rem 55gr to dobre połączenie?
- Jeśli chodzi o firmę: przymierzałem się do kilku karabinków, m.in. DD, Schmeisser, Sig Sauer, HK. Najlepiej leży mi Schmeisser AR15 Dynamic L z lufą 14,5″. Ba, mam wrażenie, że pasuje do mnie idealnie. Jest wart tych 10k?

P.S. Wiem, że Sig Sauer MCX to nie AR-15.
Ostatnio zmieniony 12 kwietnia 2019, 21:45 przez Aktyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Browning Ultra XS, CZ 75 Shadow 2, CZ 455 Thumbhole Yellow.
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AR-15 do 12k

Post autor: poeta »

Wzrostu mam poniżej 170cm i nie widzę problemu z używaniem ar 18" bo to nie ma znaczenia. Chcesz strzelać ipsc to min 16" właśnie dla świętego spokoju przy używaniu taniej ammo 55gr. Najwięcej zalet ma właśnie 18" z długim układem gazowym tu jest możliwość zrobienia systemu z lekkim suwadłem odpowiednim buferem.
Aktyn
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 21 lutego 2019, 13:03
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: AR-15 do 12k

Post autor: Aktyn »

Możesz rozwinąć ostatnie zdanie?
Browning Ultra XS, CZ 75 Shadow 2, CZ 455 Thumbhole Yellow.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AR-15 do 12k

Post autor: MarcinD »

Zerknij na oferte JP w tym przedziale cenowym, to bron typowo do sportu, ma szereg fajnych rozwiazan w tym, wlasnie low mas operating system czyli odchudzone suwadlo, z 18" lufa masz za 12 z groszem, przy czym ten grosz na bak jest do urwania. Z nieznanych mi przyczyn nie widuje ich jakos duzo u strzelcow, byc moze dla tego, ze nie sa tacticool jakos specjalnie;)
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Gebel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 244
Rejestracja: 25 grudnia 2014, 19:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AR-15 do 12k

Post autor: Gebel »

Na MP Polski IPSC Daniel Defense 2018 było trochę JP...
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AR-15 do 12k

Post autor: MarcinD »

Mozliwe, zawodnik mojego pokroju na zawodach tej rangi nie bywa;) na strzelnicach gdy pykam rekreacyjnie moj bywa jedyny, a pof-ow, dd i pws-ow jak mrowkow:) zreszta znajduje to odzwierciedlenie na tym forum, gdzie jp tez jest raczej egzotyczny.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Gebel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 244
Rejestracja: 25 grudnia 2014, 19:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AR-15 do 12k

Post autor: Gebel »

Niemalo ludzi strzela z JP na karabinie rankingowym tylko tych zawodow jest obecnie tyle co kot napłakał:/ no i raczej sie na tym forum nie udzielają

Inna sprawa ze dostępność tego sprzętu jest ograniczona z racji jednego dystrybutora i niewielkiej podaży, ale o tym pewnie wiesz;) Pozdro
Ostatnio zmieniony 13 kwietnia 2019, 19:57 przez Gebel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1324
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: AR-15 do 12k

Post autor: sql »

Zawodów rankingowych nie ma w ogóle :/.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Gebel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 244
Rejestracja: 25 grudnia 2014, 19:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AR-15 do 12k

Post autor: Gebel »

Racja przyjacielu, miałem na myśli to co się ostało w tym roku;)
Ostatnio zmieniony 13 kwietnia 2019, 20:12 przez Gebel, łącznie zmieniany 1 raz.
Thrud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 963
Rejestracja: 07 października 2012, 19:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AR-15 do 12k

Post autor: Thrud »

Aktyn pisze:Szukam AR-15 do dynamiki, który już będzie odpowiednio stuningowany i będzie mi służył przez wiele lat. Będzie to mój pierwszy i jedyny AR-15. Dotychczas strzelałem jedynie statycznie. Zamontuję na nim holograf Vortexa.
Kolego - nie masz jak rozumiem żadnego doświadczenia w dynamice, a jesteś gotowy wydać niemałe pieniądze na karabin z wyższej półki. I do tego na "pierwszy i jedyny AR-15". Sorry, nie tędy droga. Sam nie wiesz czego potrzebujesz, jakie elementy są istotne, za co warto zapłacić, a jednak oczekujesz że za pierwszym razem trafisz na ideał. Duży błąd. Przejdź się zawody dynamiczne wyższej rangi i porozmawiaj z zawodnikami. Spytaj, który to już z kolei karabinek i ile przy nim zmienili w stosunku do stanu wyjściowego. A przy okazji pamiętaj, że tuningowanie to sprawa indywidualna - jednemu np. fabryczny chwyt doskonale odpowiada, inny wypróbował 10 nim wreszcie stwierdził "tak, to ten". Na razie kup coś taniego (S&W MP-15, FedArm), do tego duuuużo amunicji i trenuj pod okiem doświadczonych strzelców. A za rok - półtora zaczniesz rozumieć co tak naprawdę chcesz kupić i dopiero wtedy zacznij myśleć o poważnych wydatkach. W przeciwnym wypadku za jakiś czas znajdziemy Twój karabinek w dziale "Kupię - Sprzedam".
To nie karabin czy broń palna. To jednosuwowy silnik cieplny spalania wewnętrznego ze swobodnym tłokiem.
Janusz123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 259
Rejestracja: 12 stycznia 2016, 08:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Ślůnsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AR-15 do 12k

Post autor: Janusz123 »

Oczywiście że można kupić dobrze za pierwszym razem jeśli się wcześniej zrobi odpowiedni research. BCM Recce 16 MCMR. A dlaczego to akurat to już sobie doszukaj sam. Na pewno znajdziesz więcej recenzji BCM'a niż takiego Schmeisser'a.
Awatar użytkownika
bailif
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 30 maja 2017, 14:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Chorzów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AR-15 do 12k

Post autor: bailif »

Kup to co Ci sie podoba i na co Cie stac - jezeli teraz stac Cie na karabinek za ~10k to nawet jezeli za rok czy dwa stwierdzisz ze to nie to, kupisz drugi, od przybytku w szafie glowa nie boli jest ew wiecej czyszczenia ;) Ja strzelam z DD z 18" lufa s2w, jedyny minus po prawie 2 latach uzywania to ciezar lufy kiedy rwe go jedna reka ze stolika - chociaz rak raczej slabych nie mam, pozatym dlugi system gazowy w 18" dziala mieciutko i se go chwale, jestem podobnego wzrostu jak Ty ;)
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2018
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AR-15 do 12k

Post autor: Dexter »

Kolego - nie masz jak rozumiem żadnego doświadczenia w dynamice, a jesteś gotowy wydać niemałe pieniądze na karabin z wyższej półki. I do tego na "pierwszy i jedyny AR-15". Sorry, nie tędy droga. Sam nie wiesz czego potrzebujesz, jakie elementy są istotne, za co warto zapłacić, a jednak oczekujesz że za pierwszym razem trafisz na ideał. Duży błąd. Przejdź się zawody dynamiczne wyższej rangi i porozmawiaj z zawodnikami. Spytaj, który to już z kolei karabinek i ile przy nim zmienili w stosunku do stanu wyjściowego. A przy okazji pamiętaj, że tuningowanie to sprawa indywidualna - jednemu np. fabryczny chwyt doskonale odpowiada, inny wypróbował 10 nim wreszcie stwierdził "tak, to ten". Na razie kup coś taniego (S&W MP-15, FedArm), do tego duuuużo amunicji i trenuj pod okiem doświadczonych strzelców. A za rok - półtora zaczniesz rozumieć co tak naprawdę chcesz kupić i dopiero wtedy zacznij myśleć o poważnych wydatkach. W przeciwnym wypadku za jakiś czas znajdziemy Twój karabinek w dziale "Kupię - Sprzedam".
JEEEEST, forum nie zawiodło :D. Po pierwszej linijce byłem całkowicie pewien, że taki post się pojawi <3.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”