Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: adnikauto »

Witam,

W koncu moge napisac cos konkretnego... :!:
Drugie strzelanie w tym roku z AA 200HC a jednoczesnie pierwsze ktore mozna okreslic mianem "precyzyjnego" :wink:

/PCP na razie nie "tykam"/ "mecze" "sprezyny"...

Obrazek Obrazek Obrazek

Dystans dokladnie ten sam jaki strzelalem w czwartek z pistola- HW 45 /do popperow/ czyli 28 oraz 30 yardow, dzisiaj natomiast na pierwszy ogien poszla AA 200HC i probowalem znalezc odpowiedz na pytanie, ..."jak bardzo zapomnialem strzelania przez zime"???.... :roll:

Obrazek Obrazek Obrazek

Zerowanie optyki /na plaskim terenie/, strzelanie natomiast na przewyzszenie 6 i 7 stop...

Obrazek Obrazek

Zabraklo mi zoltej farby wiec maznalem zielona- niespecjalnie dobry pomysl ale byla jeszcze czarna do wyboru... hm... :roll:

Obrazek Obrazek Obrazek


Zeby sie prosto liczylo strzelalem po 10 razy do popperow oraz do tarcz... z popperami nie bylo problemu z trafianiem- moge zaryzykowac twierdzenie, ze przy obliczeniu opadu moglbym strzelac na 60- 70 yardow z tarczami natomiast tak rozowo nie bylo....


Obrazek Obrazek


Jak ta z 28 yardow jeszcze "jak Cie moge" to ta z 30 yardow po prostu kopnela mnie w doope i powiedziala... "sp***rzaj stary 60-letni Dziadu"...


Jest w tym i mojej winy bo zmienilem w trakcie strzelania POI 2- kliki w prawo a zapomnialem podniesc POI w gore a przeciez nachylenie terenu czego nie wiadac na zdjeciach jest zarabiste, zbocze pokryte liscmi daje podejsc tylko jak jest sucho bo jak mokro to mozna ryjcem pojechac w dol...

Pierwsze koty za ploty, cwiczenie czyni Mistrza- jak bede robil jedna przestrzeline na dowolnym dystansie lub gasil swieczki to niechybnie- "siem pochwalem".... :one:


Poki co :piwo: i zeby nie bylo... nie ma jak to strzelanie ze "sprezyny"... ;laughing: :) :one:
Ostatnio zmieniony 07 kwietnia 2019, 03:42 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
AJU
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 64
Rejestracja: 17 września 2015, 10:34
Tematy: 9
Lokalizacja: Goliszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: AJU »

Tx200 to bardzo dobry karabinek w .22 z mięciutkim/małym odrzutem... niestety, patrząc na Twoje skupienia w tym dystansie twierdzę, że coś jest nie tak. Nie wiem czy to sama dmuchawka, czy obsługa...
28y to blisko, powinieneś uzyskiwać skupienia 10-15mm bez problemu.
Za to teren masz przedni, różnorodny - nic tylko ćwiczyć :)
Ostatnio zmieniony 07 kwietnia 2019, 06:40 przez AJU, łącznie zmieniany 1 raz.
AA TX200 + Delta Stryker HD
________DGST Beaver________
Nie lubię wegetarian - smakują jak króliki...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: adnikauto »

@AJU

Dziekuje. :piwo:
Karabinek byl stuningowany, strzela prawie bezodrzutowo :-D. To tylko i wylacznie Operator.
Zmienie strategie. Skupie sie tylko na 28 Y a poppery zostawie dla relaksu oka.
Wiem, ze to JA nie karabinek- czulem na karabinku prace oddechu, bicie serca, drzenie rak....etc.
AJU pisze: 28y to blisko, powinieneś uzyskiwać skupienia 10-15mm bez problemu. :)
A ten malutki cytat zostawie jako moje Motto! :one:
Dzieki za konstruktywna krytyke. :one:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: czemar »

Adam sporo osób tak ma .
Cele różne byle nie tarcza i idzie dobrze nawet zmieniając dystans co chwila i nie kręcąc nastawami .
Tarcza dysyans 30m -siewnik .
Ale.....papier jest na halę w teren popery lub figurki czy inny złom , porozstawiane na różnym dystansie i jest zabawa oraz trening w jednym .
M.
Vortex na Kruszynie :one:
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: adnikauto »

@Czemar

Dzieki Marku za slowa pocieszenia i otuchy :piwo: Jesli Kolega AJU pisze, ze "norma" na dystansie 28 yardow jest 10-15 mm to nie ma zmiluj sie /ze inne okulary mialem, ze "pod gorke" bylo, ze komary zaczely ciac, itp. :one: / albo jest tyle albo nie :shock: :suprise:

Tarczy w cholere nie oszukam... a faktycznie to tylko 28 yardow a nie 50... :101:

Musze zaczac strzelac na powaznie, wiem z lektury Forum przez dlugi czas ze inni w moim wieku lub starsi strzelaja lepiej... nie chcialbym wchodzic w "terytorium" dobierania, mycia i wazenie srutu bo na Olimpiade nie jade- to taka wymowka ale i bez tego mam kupe roboty do zrobienia....!

Karabin sam nawet najlepiej zrobiony i dopieszczony strzelal nie bedzie a pole do poprawy jak widac jest duze... ;laughing: :) a zeby za szybko tarcze sie nie znudzily to mam od licha i ciut roznych "kreciolokow", figurek... potrzeba tez niestety tzw. "zimnej wody kubel na glowe" i to co wydaje sie niby "dobre" musi byc zweryfikowane wlasnie przez tarcze...

Marku, samych dych zycze... :one:
:piwo:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
AJU
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 64
Rejestracja: 17 września 2015, 10:34
Tematy: 9
Lokalizacja: Goliszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: AJU »

Mój poprzedni wpis nie był krytyką tylko radą... Poszukaj, popróbuj czegoś nowego, bo grupy @28y powinny zdecydowanie być ciaśniejsze - oczekuj rozmiaru koniczynki. Chyba, że poprzednie tarczki były strzelane z niepodpartego stojaka...
AA TX200 + Delta Stryker HD
________DGST Beaver________
Nie lubię wegetarian - smakują jak króliki...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: adnikauto »

Ha... :-D nie obrazam sie nawet na krytyke /sluszna w tym przypadku/ przy tym wiem, ze masz racje co do skupienia...
Czy moze byc lepiej :?: zapewne... zalezy od ilosci wolnego czasu, trudno oczekiwac cudow jak czlowiek sie cieszy, ze mogl sie dorwac do karabinka i popykac... a pozniej nie strzela zupelnie z niczego przez 4- 5 tygodni...

Strzelalem ze statywu fotograficznego, z uchwytem piankowym z twardej gabki ale... z glowica calkiem poluzowana - dlatego napisalem, ze czulem kazde uderzenie serca, oddech "na karabinku"...
Byl tylko podparty na uchwycie widocznym na zdjeciu i nie przypiety - zdejmowalem go za kazdym razem do przeladowania...

Obrazek

Tak jak pisalem powyzej, to moje pierwsze "precyzyjne" do tarczy strzelanie z karabinka po zimie w tym roku, styczniowe bylo tylko na przypomnienie sobie obslugi i dzialania sprzetu...

Jak warunki dopisza postrzelam z innego srutu ale musze miec czas na dokladne wyzerowanie optyki i spokoje strzelanie a nie strzelac pod presja w pospiechu bo za gdzine bedzie sie sciemnialo, itd... :wink:

Byc moze musze rowniez zmienic ustawienie spustu... to wszystko jest do zrobienia tylko dzien ma 12 godzin... niestety.

Odleglosc 28 i 30 yardow z podwyzszeniem/pod gorke 6- 7 feet plus ciezki srut cal.22 daje zupelnie inna balistyke niz 28 i 30 na plaskim, tak czy siak- nie ma co sie rozdrabniac... powinno byc lepiej i z tym sie zgadzam a czy uda mi sie osiagnac czy nie to "lepiej" - to juz inna sprawa :one:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: adnikauto »

Odnosnie mojego poprzedniego postu z kwietnia tego roku /strzelanie z AA 20 HC/... przetestowalem na tym samym dystansie przy ladnej pogodzie ok. 19- 20*C karabinek PCP Brococka z optyka mysliwska Bushnella- Bushnell Doa 250 Realtree Trophy Riflescope, 3-9x40


Dystans ten sam, srut wybralem ciut lzejszy, strzelalem z podstawki /niewygodna jak cholera/ nadaje sie tylko jako stojak do pracy z karabinem/ami - absolutnie nie do strzelania...

Ale wracajac do sedna sprawy - karabinki dzialaja dobrze- nawet bardzo dobrze bym powiedzial... to strzelec jest slaby, nie wystarczajaco ostrzelany, nie ma co szukac winy diabel wie gdzie... :?: :!:


Jako rekraacyjne strzelanie typu "ogrodkowego" jest OK, ale nic poza tym- zadna rywalizacja raczej nie wchodzi w gre... :(

Grupy moze deczko "ciasniejsze" niz ze sprezyny - ale PCP na tym dystansie powinno robic jedna dziurke...
Strzelalem zasadniczo po 2 magazynki razy 6 srutow, raz tylko puscilem 6 srutow do tarczy... ponizej zalaczam fotki...

Na razie mam jeszcze frajde- jak jej zabraknie to posprzedaje zabawki i przerzuce sie na wedkowanie lub szachy... :) :one:

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


I to by bylo na tyle... "postrzelane"... :one:

:piwo:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: czemar »

Adam .
Skup się na jednym dopasuj śrut a potem zakup wiadro tego co najlepiej latało .
Wal ile wlezie a do zimy będą wyniki .
Inaczej się nie da :piwo:
M.
Vortex na Kruszynie :one:
Awatar użytkownika
Ziemo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 140
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 20:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań Nowe Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: Ziemo »

Ile czasu (albo raczej ile pudełek śrutu) potrzebuje nowa sprężyna na "ułożenie się" i zagwarantowanie powtarzalności? Po półtora tysiącu śrucin mam jeszcze wahnięcia na chrono około 0,8 do pół Dżula i nie wiem czy to normalne?
HFT
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: czemar »

To zależy od tego jaka sprężyna i jaki tuning kit w środku .
Nie bez znaczenia jest także ile olowiu idzie na jedno posiedzenie .
Mnie się zdarzało przepuścić przez lufę pudełko albo i więcej jednego dnia .Wtedy mozna przyjąć , że kilka dni i powinna być stabilizacja na pewien czas .
Rozumiem , że strzelasz cały czas z tej samej peletki
M.
Vortex na Kruszynie :one:
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: adnikauto »

czemar pisze:Adam .
Skup się na jednym dopasuj śrut a potem zakup wiadro tego co najlepiej latało .
Wal ile wlezie a do zimy będą wyniki .
Inaczej się nie da :piwo:
M.

Tak Marku, dzieki za rade- tylko ze jest maly problem- pracuje 60 h/tygodniowo plus 6 x 1,5 h na dojazdy... czyli reasumujac prawie 70 godzin tygodniowo mam zajete... poza tym proza zycia codziennego, zakupy, pranie, itd.

...................................................

Na moje nie/szczescie otwiera sie os 350 yardow/320 metrow ok. 7- 8 km ode mnie- wlasnie kompletuje co moge "udzwignac" finansowo na chwile obecna do mojego sztucera .308 chcialbym chociaz sprobowac "wyslac" pare pestek do gonga lub papieru z "prawdziwszego" kalibru... :101: nie mam fizycznej mozliwosci/czasu sie "ostrzelac" z jednego sprzetu i cwiczyc az do upadlego... to i rezulaty sa jakie sa :wink:

Moze jak juz bede na emeryturze... :052:
:piwo:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Ziemo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 140
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 20:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań Nowe Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: Ziemo »

czemar pisze:To zależy od tego jaka sprężyna i jaki tuning kit w środku .
Sprężynę i uszczelki wymieniał mi Senio. Sprężyna z "Superwiatrówek".
Rozumiem , że strzelasz cały czas z tej samej peletki
Tylko Exact 4,51 już od wielu miesięcy.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2019, 09:35 przez Ziemo, łącznie zmieniany 1 raz.
HFT
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: czemar »

Jest tych powodów skoków sporo .
Po pierwsze śrut , niby dobry a jednak...weźmiesz kilka sztuk losowo z pudelka i po pomiarach wyjdzie , że masz różnice w średnicy o :651:
Sprężyna hm.. tutaj nikt Ci nie da 100 %gwarancji bo to drut i czasem może mieć odchyłki w działaniu .
Uszczelki jw .
Ostatnia a może najważniejsza sprawa temperatura sprężyna niestety też się rozgrzewa i im zimniej/cieplej tym większe mogą być różnice .
To są urządzenia mechaniczne i miewają swoje kaprysy a My musimy wpływ tych kaprysów zniwelować do minimum bo wyeliminować się ich do zera nie da :one:
Radził bym strzelać i nie wnikać za bardzo no chyba , że będą odskoki kilkanaście m/s wtedy sprzęt na warsztat .
M.
Vortex na Kruszynie :one:
Awatar użytkownika
Ziemo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 140
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 20:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań Nowe Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: Ziemo »

Dzięki za odpowiedź. Chyba jest już lepiej, bo dziś , po 2 tygodniach od ostatniego bardzo intensywnego strzelania, wiatrówka miała odchyły o 0,2J (1m/s), czyli bardzo fajnie. Alarm raczej odwołany:)
HFT
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”