Amunicja 9mm BLAZER BRASS FMJ

Moderator: Moderatorzy WBP

Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja 9mm BLAZER BRASS FMJ

Post autor: Mateusz70 »

Spyderco pisze:Dwa dni temu stałem przed dylematem, kupić Brassa czy w tej samej cenie SB 125 grn i czeska amunicja wygrała, przynajmniej broń nie wygląda jak rura z diesla :)
Fakt, fajnie sypie iskrami w nocy
Nie wiem, skąd opinie o nadzwyczajnym brudzeniu lufy przez BLAZER BRASS, jak i ceny 85 groszy za sztukę (Magazyn Uzbrojenia już dawno chyba nie miał dostawy a też ma drożej). Jedyne miejsce, gdzie to można kupić w Warszawie, to chyba Artemix na Woli i ma po 50 zł za paczkę 115 grs lub po 55 zł za paczkę 124 grs. Amunicja więc jest nieco droższa od S&B czy choćby ZVS. Generalnie dość celna, ale bez wyraźnej przewagi którejkolwiek z wymienionych.
A brudzenie się lufy i inne efekty są najpewniej spowodowane nie wytarciem jej do sucha przed strzelaniem, a może zbyt rzadkim czyszczeniem, a więc zabrudzeniem.
Qubis
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 308
Rejestracja: 15 lipca 2018, 09:22
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Amunicja 9mm BLAZER BRASS FMJ

Post autor: Qubis »

Mówisz kolego że brudna lufa to tylko efekt niezbyt częstego czyszczenia lub nie wytarcia...? :027:
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja 9mm BLAZER BRASS FMJ

Post autor: Mateusz70 »

Qubis pisze:Mówisz kolego że brudna lufa to tylko efekt niezbyt częstego czyszczenia lub nie wytarcia...? :027:
A mówię coś takiego? Chyba nie, ale prędzej podejrzewałbym jakąś eleaborację na łuskach CCI o brudzenie niż większe brudzenie broni przez amunicję tej firmy niż przez amunicję konkurencji. Jeśli wykluczy się przyczynę w postaci amunicji, to chyba jasne jest, czemu wskazuję inne potencjalne przyczyny?
Zresztą, bardziej cenię amunicję CCI w kalibrze .22 niż konkretnie BLAZER BRASS. Z całą pewnością stwierdzam mniejsze zabrudzenie lufy po tzw. BLAZER ALUMINIUM [nazwa podobno sklepowa] w porównaniu do czeskiej czy słowackiej produkcji.
Najbardziej brudzi ruski Barnaul, ale kupiłbym chętnie, gdyby była w sklepie. Ma swoje zalety. - Chodzi o 9x19 mm, 115 grs.
specnaz1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 159
Rejestracja: 16 października 2012, 12:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja 9mm BLAZER BRASS FMJ

Post autor: specnaz1 »

BLAZER BRASS latem kupilem ponizej ceny 80gr . Cena byla dobra i w tej cenie wolal bym kupowac ja niz czeskie czy slowackie ammo.
BLAZER ALUMINIUM mialem i wydaje mi sie ze byla toche mocniejsza od innych dostepnych 9mm . Iskrzyla ale to standard przy luskach innych niz mosiezne.
Spyderco
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 428
Rejestracja: 15 listopada 2018, 10:27
Tematy: 13
Lokalizacja: Opole
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja 9mm BLAZER BRASS FMJ

Post autor: Spyderco »

Po prostu Blazer brudzi bardziej, porównywalne to jest z Stv czy xpower, zresztą SB kupuję po 250sztuk za 82gr w kartonie, Blazer wychodzi 83gr, słowackie ammo 80gr, nie ma o czym gadać.

I brudzi niezależnie czy broń jest sucha czy cieknąca olejem ☺
.22, .223, 9x19, 12GA
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja 9mm BLAZER BRASS FMJ

Post autor: Mateusz70 »

Spyderco pisze:Po prostu Blazer brudzi bardziej, porównywalne to jest z Stv czy xpower, zresztą SB kupuję po 250sztuk za 82gr w kartonie, Blazer wychodzi 83gr, słowackie ammo 80gr, nie ma o czym gadać.

I brudzi niezależnie czy broń jest sucha czy cieknąca olejem ☺
Czytając to, zastanawiam się, czy ktoś nie handluje jakąś podróbą. Cena bardzo niska, inne doświadczenia, jeśli chodzi o zachowanie się amunicji. - Ja płacę drożej i BLAZER nie brudzi więcej niż S&B a w aluminiowej łusce nie iskrzy i lufa wykazuje niewielkie zabrudzenia.
Jeśli ktoś śledzi sytuację na rynku, to z pewnością pamięta aferę z partią amunicji innej znanej firmy. Jedni i drudzy twierdzili, że oni handlują amunicją od producenta.
umberto22
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 41
Rejestracja: 03 października 2014, 16:36
Tematy: 2
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja 9mm BLAZER BRASS FMJ

Post autor: umberto22 »

Hoz85 pisze:Ja Blazerów miałem 150 sztuk. Bardzo fajnie mi się strzelało z tej amunicji. Niestety w mojej okolicy na chwilę obecną niedostępna, a szkoda bo strzelała dobrze i cenę też miała bardzo atrakcyjną.

Jak ma ktoś możliwość zakupu to polecam. Sam bym chętnie kupił zamiast s&b.
Pojawiła się właśnie ta amunicja w sklepie na Chełmie.
Kupiłem, sprawdzę może w tygodniu..
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja 9mm BLAZER BRASS FMJ

Post autor: Hoz85 »

Poza strzelnicą DSTeam nie znam żadnego obiektu na Chełmie, który ma coś wspólnego z bronią i amunicją :583:
Co to za sklep?
umberto22
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 41
Rejestracja: 03 października 2014, 16:36
Tematy: 2
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja 9mm BLAZER BRASS FMJ

Post autor: umberto22 »

Hoz85 pisze:Poza strzelnicą DSTeam nie znam żadnego obiektu na Chełmie, który ma coś wspólnego z bronią i amunicją :583:
Co to za sklep?
Dixie Pomerania, znajdziesz na fb, ul. Przemyska
bjabrzyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 02 stycznia 2019, 01:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Amunicja 9mm BLAZER BRASS FMJ

Post autor: bjabrzyk »

Są dwa rodzaje Blazerów w sklepach... I tak, chodzi mi o teoretycznie tą samą amunicję w tej samej gramaturze tj. blazer brass 124gr, mosiężna łuska itp. Ta co sprzedaje Artemix jest inna od tej z MU. Można poznać która jest która po... chropowatych napisach na boku pudełka tej z MU (białe napisy numeru produktu czy czegoś tam). Mam obie i różnią się znacznie celnością i odczuwalną mocą.

PS. Pierwszy post na forum i już jątrzę ;) ale czytam od dawna!
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”