Promesa a zmiana adresu zamieszkania

Moderator: Moderatorzy WBP

Luk@s81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 12 lipca 2013, 19:02
Tematy: 20
Lokalizacja: Chojnów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Promesa a zmiana adresu zamieszkania

Post autor: Luk@s81 »

Witam.

Zmieniłem adres zamieszkania i mam dwie niewykorzystane promesy. Czy WPA powinno mi na starych promesach poprawić adres, czy też mam je zdać i wystąpić o nowe płacąc kolejny raz za nowe promesy? Pytam, ponieważ wydaje mi sie, że wpa powinno poprawić adres, natomiast Pani z wpa twierdzi, że stare po prostu przepadły i muszę zapłacić za nowe.
czandragon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 23 listopada 2016, 20:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa a zmiana adresu zamieszkania

Post autor: czandragon »

Miałem podobny problem - zmienił mi się numer dowodu.
W WPA W-wa na starych promesach wpisali nowy numer dowodu podbili pieczątka i po kłopocie
Luk@s81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 12 lipca 2013, 19:02
Tematy: 20
Lokalizacja: Chojnów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa a zmiana adresu zamieszkania

Post autor: Luk@s81 »

Kiedyś jak zmieniłem dowód to mi również Pani z wpa poprawiła go na promesie, podbiła się i wszystko grało. Ba nawet jak na promesie wpisała złą decyzję to też skreśliła i poprawila, a teraz ta sama osoba twierdzi, że nie może dokonać poprawki adresu na promesie. Dlatego coś mi tu nie gra. A nie sądzę, aby zmieniły się wytyczne w tym zakresie.
Awatar użytkownika
dect
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 334
Rejestracja: 27 listopada 2007, 16:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Promesa a zmiana adresu zamieszkania

Post autor: dect »

Nie ma jednolitych wytycznych, zalezy od WPA, a jak sam widzisz czasem nawet to nie jest konsekwentne. Pomorski WPA powiedział przy wizycie, że dopóki dane w dowodzie zgadzają się z tymi na prom... zaświadczeniach ;) to jak dla nich jest ok i nie trzeba poprawiać
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa a zmiana adresu zamieszkania

Post autor: shapi »

Prosta piłka. Czy sprzedawca Ci sprzeda broń, jak bedziesz miał promesy ze starymi danymi? Sprzeda, bo przy nowym dowodzie nawet nie bedzie miał możliwości porównania adresów (przy starym w sumie też, bo adres zameldowania to nie adres stałego pobytu z promes). Więc nikt przy zakupie nie powinien robić problemu. Czy WPA może robić problemy jak kupisz cos na nieaktualne promesy? Nie, nie może, bo nie ma do tego podstaw prawnych.
hubertg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 04 lipca 2012, 12:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrołęka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa a zmiana adresu zamieszkania

Post autor: hubertg »

Dokładnie jak napisał shapi. Z Wpa Radom po telefonie z zapytaniem co w tej sytuacji, dowiedziałem się że jeśli mam nowy dowód bez adresu i nie będę go wymieniał, to mam wykorzystać promesy i wszystko ok. Do wymiany promes wg nich zmusza zmiana dowodu. Promesy wykorzystałem, w umowach wszędzie pisałem nowy adres i wszystko ok.
Novilius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 19 maja 2015, 13:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa a zmiana adresu zamieszkania

Post autor: Novilius »

Luk@s81 pisze:A nie sądzę, aby zmieniły się wytyczne w tym zakresie.
Byłem w piątek 12.04 w WPA Wrocław i przypadkiem podsłuchałem rozmowę innej osoby w tej sprawie i pani w okienku twierdziła, że właśnie od tego dnia mają nowe wytyczne i nową opinie prawną i nie "przebijają" już promes.
shapi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Krk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa a zmiana adresu zamieszkania

Post autor: shapi »

My na tym forum co chwila wałkujemy te same tematy.

http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=75 ... 7&start=30

Polecam ostatni post. Kolega który tam się wypowiadał nie potrafił co prawda wstawić całego pisma, ale tutaj jest sygnatura pisma którą podrzucił:
ES-893/782/19/BB
Zgodnie z tym pismem (w każdym razie wg słów kolegi który je dostał) KGP twierdziło że należy promesy poprawiać.
Novilius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 19 maja 2015, 13:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa a zmiana adresu zamieszkania

Post autor: Novilius »

No cóż... Wałkujemy ciągle te same tematy i pewnie będziemy je wałkować choćby dlatego, że WPA dostało najprawdopodobniej nowe wytyczne z KGP w sprawie promes. Także wytyczne o których piszesz (z lutego) prawdopodobnie są już zwyczajnie nieaktualne.
Piszę najprawdopodobniej bo powołuje się jedynie na słowa pani z WPA a sam tego pisma jeszcze nie widziałem na oczy.
Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 615
Rejestracja: 31 października 2018, 09:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa a zmiana adresu zamieszkania

Post autor: Tomtap »

na dniach będę zmieniał miejsce zamieszkania, a mam stado promes do wykorzystania, więc pewnie przetrenuję temat ze stołecznym WPA, napiszę co tam mi wymyślą.
Hyouka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 282
Rejestracja: 15 maja 2017, 14:42
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa a zmiana adresu zamieszkania

Post autor: Hyouka »

Tak się akurat złożyło że byłem niedawno w Warszawskim WPA złożyć wniosek o zniesienie podziału, korzystając z okazji poprosiłem o aktualizacje adresu stałego pobytu na dwóch z moich promes. Nie było problemu: policjant przekreślił stary, wysktrobał nowy, podbił, złożył autograf i tyle.
Ostatnio zmieniony 15 kwietnia 2019, 12:28 przez Hyouka, łącznie zmieniany 1 raz.
Luk@s81
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 12 lipca 2013, 19:02
Tematy: 20
Lokalizacja: Chojnów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa a zmiana adresu zamieszkania

Post autor: Luk@s81 »

Informacja z dziś. Po rozmowie z Panią z WPA KGP z Warszawy (tel. 22 6014276) żadne WPA nie nanosi żadnych poprawek na promesach. Jeśli jakiekolwiek dane się zmieniły należy odesłać nieaktualne zaświadczenia, zapłacić kolejne 17 zł i wystąpić o nowe zaświadczenia. Jest to nowa interpretacja ich prawnika (kolejna ), który twierdzi, że Rozporządzenie nie przewiduje możliwości jakichkolwiek poprawek w zaświadczeniach.
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1364
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa a zmiana adresu zamieszkania

Post autor: rokada »

Mam nadzieję, że konieczność ponownego wniesienia opłaty nie dotyczy przypadków, gdy poprawki są niezbędne z powodu nieprawidłowego wystawienia zaświadczeń przez WPA? Pytam, bo już mi się zdarzyło dostać promesy z błędnie wpisanym adresem...
Awatar użytkownika
mic-ek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 312
Rejestracja: 29 września 2016, 20:02
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Promesa a zmiana adresu zamieszkania

Post autor: mic-ek »

Czy przy zmianie miejsca stałego pobytu mamy obowiązek dostarczenia legitymacji do poprawy adresu?
Zmieniłem adres, pismo wysłałem przez epuap, czyli zgodnie z pkt 26 powiadomiłem organ. Dzwonią z WPA, że muszę niezwłocznie dostarczyć wszystkie legitymacje do zmiany adresu.
Jak obecnie w Poznaniu wygląda zmiana adresu na promesach? (Na dowodzie nie mam adresu, więc najchętniej bym nic z tym nie robił).
.22 lr,.32 s&w long, 7,62x25, 9x18 makarov, 9x19, 7,62x54R, .308win, 7,62x39, 12/70, 16/70, 7,62x39, 5,56x45
Awatar użytkownika
dect
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 334
Rejestracja: 27 listopada 2007, 16:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Promesa a zmiana adresu zamieszkania

Post autor: dect »

Jedno nie ma z drugim nic wspólnego. DO ma adres zameldowania, a na potrzeby WPA jest potrzebny adres stałego pobytu. Spełniłeś ustawowy obowiązek przez epuap i nigdzie nie ma narzuconego obowiązku aktualizacji książeczki /czek, ale można to zrobić przy okazji wizyty.

Co do zaświadczeń to chyba jest po uważaniu. Ktoś tu pisał że był świeżo w stołecznym WPA i zmienili , a w pomorskim dopóki dane z dowodu (w praktyce pewnie chodzi o numer) się zgadzają to nic z tym nie robią
Ostatnio zmieniony 29 kwietnia 2019, 18:02 przez dect, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”