Klony AR-15 - część I

Moderator: Moderatorzy WBP

biggman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 18:56
Tematy: 1
Lokalizacja: Siedlce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: biggman »

Kupiłem nowego Rugera Mark IV Target w wersji Stainless Steel, w którym była wada korony lufy, poniżej wrzucę zdjęcie. Korona wyglądała jakby jakiś rzeźnik ją wykańczał. Niestety zakup trochę na szybko i nie wyłapałem tego w sklepie. Reklamacja trwała kilka miesięcy, maile, pisma, telefony, nerwy, itp. nic przyjemnego.

Obrazek

Po zakończeniu sprawy, kupiłem następnego nowego Rugera Mark IV Target w wersji Stainless Steel. I ręce mi opadły jak zobaczyłem lufę po wyczyszczeniu. Posiadała ślady po obróbce, ale nie jakiś drobne ryski, tylko konkretne zadrapania poprzeczne, też zdjęcie wrzucę poniżej. Broń była przestrzelana na Policji, lufa brudna, niestety mimo dokładnego oglądania nie byłem w stanie tego wyłapać. W końcu broń nowa... wyciora do sklepu nie brałem :052:
Z broni nie oddałem ani 1 strzału postanowiłem ją zareklamować i zakończyć przygodę z firmą Ruger. Czyli znowu reklamacja, maile, pisma, telefony, nerwy.

Obrazek

Obrazek

Podsumowując dużo straconego czasu i też gotówki na paliwo. Dystrybutor Rugera na Polskę też niestety nie wykazał się dobrą wolą, wszystko przebiegało opieszale, próbowano mnie zbyć. Mimo wielu telefonów z mojej strony i tak potrafili o mnie zapomnieć jak byli w lokalnym sklepie, tak abym mógł im przekazać broń na reklamację. O przyjeździe dystrybutora poinformował mnie lokalny sklep :-?
Wiele mógłbym jeszcze napisać, ale myślę że to co jest powyżej spowoduje że Ci co to przeczytają, zastanowią się 2razy nad zakupem Rugera, a przynajmniej obejrzą go dokładnie w sklepie, z wyciorem :-D

Ja już całkowicie omijam tą firmę. Słyszałem że nie tylko ja miałem podobne problemy. Nie wszyscy podobne rzeczy też zauważą, zgłoszą, broń strzela to jest ok.

Ps. Aha jeszcze mi się przypomniało że pierwszy pistolet po miesiąc leżenia w szafie pokrył się równomiernie kropkami rdzy :shock: przypominam wersja Stainless Steel, po przetarciu szmatką z olejkiem na szczęście prawie wszystko zeszło. Na żadnej innej broni nigdy nic takiego nie zauważyłem, w domu nie mam wilgoci. Niby jedna z największych firm produkujących broń w USA, a tyle wpadek, ja się na dobre zraziłem.
koks
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 407
Rejestracja: 07 maja 2003, 14:47
Tematy: 24
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: koks »

Nie zazdroszczę straconych nerwów i kasy :shock:
Może dystrybutor ściąga odpady? Wysłać e-mail i fotki do działu obsługi klienta firmy Ruger z pytaniem czemu do tej części Europy dostarczają padline :evil:
GP-100 .357
Springfield TM 1911 .45
Rem700 DCR .223
APS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 272
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: APS »

koks pisze:Może dystrybutor ściąga odpady? Wysłać e-mail i fotki do działu obsługi klienta firmy Ruger z pytaniem czemu do tej części Europy dostarczają padline :evil:
Problemy występują tak samo w Europie zachodniej oraz w Skandynawii.
biggman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 20 sierpnia 2017, 18:56
Tematy: 1
Lokalizacja: Siedlce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: biggman »

koks pisze:Nie zazdroszczę straconych nerwów i kasy :shock:
Może dystrybutor ściąga odpady? Wysłać e-mail i fotki do działu obsługi klienta firmy Ruger z pytaniem czemu do tej części Europy dostarczają padline :evil:
Moje reklamacje były wysyłane do producenta Ruger USA, także centrala wie o wszystkim. Mają jakiś duży problem z produkcją i kontrolą jakości na to wychodzi. Rozumiem że wpadka może się zdażyć każdemu, ale powinna zostać szybko i z korzyścią dla klienta rozpatrzona. Rzeczywistość jest całkiem inna, serwis robi pod górkę, wszystko ciągneło się około 7 miesięcy, a poniesionych kosztów nikt mi nie zrekompensował.
mike33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 158
Rejestracja: 26 stycznia 2015, 12:45
Tematy: 6
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: mike33 »

Dzięki za odpowiedź. Nie zazdroszczę.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Klony AR-15

Post autor: Shooter7 »

Powiem tak,

Rugger to kropka w kropke Chrysler, a dla tych co nie wiedza, to Chrysler'a mozna porownac z Syrsnka 104.


Jak siekupuje, to sie na zabawkach nie oszczedza, ja Rugera nawet w przedstartach nie bralem pod jakakolwiek uwage !

:wink:
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Spitfire24 »

To dziwne, bo ja mam Rugera AR556 od trzech lat, przebieg ze 3.000 kulek i nigdy nie miałem z nim problemów.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Klony AR-15

Post autor: montrala »

APS pisze: Obrazek
Gas key nie jest w osi w stosunku do suwadła i stawia za duży opór, nie trafia też idealnie w rurkę gazową.
Ja tu widzę niepoprawnie zablokowane śruby mocujące klucz gazowy. Pewnie są też przedmuchy pod kluczem. To że krzywo, to o ile trafia w rurkę, to nie ma znaczenia. Ten zespół suwadła jest do rozebrania i ponownego, porządnego złożenia.
Ostatnio zmieniony 12 kwietnia 2019, 10:47 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
APS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 272
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: APS »

Ruger słabo zaciska śruby i wszyscy na to marudzą, ale przedmuchów nie ma. Gas key jest szczelny, to przedni otwór pod śrubę jest źle wywiercony. To że krzywo, powoduje większe tarcie powierzchni bocznych a MPR jest bardzo ciasno spasowany fabrycznie.

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 kwietnia 2019, 12:57 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Super Tomo 93
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwietnia 2019, 23:38
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Super Tomo 93 »

Mam podobne problemy z moim mpr :cry: (zamek nie zostaje w tylnym położeniu) czekać aż się dotrze, wymienić magazynek na jakiś inny (np. fab-a) czy gwarancja ? :583:
Ostatnio zmieniony 14 kwietnia 2019, 23:44 przez Super Tomo 93, łącznie zmieniany 1 raz.
Super Tomo 93
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwietnia 2019, 23:38
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Super Tomo 93 »

montrala pisze:
APS pisze: Obrazek
Gas key nie jest w osi w stosunku do suwadła i stawia za duży opór, nie trafia też idealnie w rurkę gazową.
Ja tu widzę niepoprawnie zablokowane śruby mocujące klucz gazowy. Pewnie są też przedmuchy pod kluczem. To że krzywo, to o ile trafia w rurkę, to nie ma znaczenia. Ten zespół suwadła jest do rozebrania i ponownego, porządnego złożenia.
Jestem świeży odnośnie platformy ar 15 i mam pytanie jak rozpoznałes ze zdjęcia, że śruby mocujące są niepoprawnie zablokowane ? Pytam z czystej ciekawości. Sam mam mpr-a i chętnie mu się bliżej przyjrzę :-D
APS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 272
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: APS »

Super Tomo 93 pisze:Mam podobne problemy z moim mpr :cry: (zamek nie zostaje w tylnym położeniu) czekać aż się dotrze, wymienić magazynek na jakiś inny (np. fab-a) czy gwarancja ? :583:
Albo gwarancja, albo najpierw dobry rusznikarz któremu będzie się chciało obejrzeć karabinek.
Awatar użytkownika
Bomb_Squad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 320
Rejestracja: 27 grudnia 2012, 20:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Bomb_Squad »

Super Tomo 93 pisze:Jestem świeży odnośnie platformy ar 15 i mam pytanie jak rozpoznałes ze zdjęcia, że śruby mocujące są niepoprawnie zablokowane ? Pytam z czystej ciekawości. Sam mam mpr-a i chętnie mu się bliżej przyjrzę :-D
Obrazek

U góry za słabo na dole poprawnie...
Because We do not beg for Freedom, We fight for It ! ! !
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Klony AR-15

Post autor: montrala »

Te w tym MPR nie są nawet za słabo, są w ogóle nie zablokowane. Są co prawda firmy, które nie blokują i jest dobrze, ale tu są ślady że ktoś udawał że blokuje a to nie wróży dobrze.

Poza tym sam fakt że śruby są odpowiednio zablokowane nie świadczy że są przykręcone właściwym momentem czy też że użyto odpowiedniego uszczelniacza pod kluczem. Ale zwykle jak ktoś się postarał na końcu właściwie zablokować śruby, to i po drodze nie poszedł na skróty.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
Leczo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 113
Rejestracja: 10 kwietnia 2016, 11:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Leczo »

Bomb_Squad pisze:
Super Tomo 93 pisze:Jestem świeży odnośnie platformy ar 15 i mam pytanie jak rozpoznałes ze zdjęcia, że śruby mocujące są niepoprawnie zablokowane ? Pytam z czystej ciekawości. Sam mam mpr-a i chętnie mu się bliżej przyjrzę :-D
Obrazek

U góry za słabo na dole poprawnie...

Z ciekawości, aż sprawdziłem swojego MPR'a dla porównania. Wyszło coś pośredniego, czyli jakościowa loteria.

Obrazek
9x19 9x18 7,65x17 7,62x39 .223 Rem .22LR 12/76 5,56x45 .38 .357
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”