Kule 562 vs Minie 578(575)

Moderator: Moderatorzy CP

Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 887
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Kule 562 vs Minie 578(575)

Post autor: Irek M »

Czy jest jakiś kolega na forum, który wymieniłby się kilkoma/kilkunastoma pociskami Minie podanego kalibru? W zamian odleję kule 562, 575 lub inne albo Minie 45 lub conikale 445. Chciałbym sprawdzić je w Zouave 58. Po dzisiejszym strzelaniu z kuli 562 jestem zadowolony ale sporo osób poleca Minie.
Awatar użytkownika
zbiho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 447
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 00:11
Tematy: 7
Lokalizacja: Bochnia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kule 562 vs Minie 578(575)

Post autor: zbiho »

Mam trzy kokile Minie, mogę się zamienić za kule, bo kokili do kul nie mam.
Proszę o wiadomość na priv
Zbyszek
Albo rybki i akwarium.
Awatar użytkownika
mar_kow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 303
Rejestracja: 23 września 2012, 11:11
Tematy: 4
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kule 562 vs Minie 578(575)

Post autor: mar_kow »

Irek M pisze:Czy jest jakiś kolega na forum, który wymieniłby się kilkoma/kilkunastoma pociskami Minie podanego kalibru? W zamian odleję kule 562, 575 lub inne albo Minie 45 lub conikale 445. Chciałbym sprawdzić je w Zouave 58. Po dzisiejszym strzelaniu z kuli 562 jestem zadowolony ale sporo osób poleca Minie.
Nie mam co prawda Minie na wymianę ale mam pytanie jakiego rodzaju ma Kolega Minie .45 ?? Planuję kupić kokilę .450 ale nie widziałem jak wyglądają pociski z niej. Plan jest taki: https://saguaro-arms.com/product-pol-18 ... 9-450.html. Pocisk dedykowany do Tryon'a 1:21. Cena dość wysoka a mam do dyspozycji tylko fotki...
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 887
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kule 562 vs Minie 578(575)

Post autor: Irek M »

mar_kow pisze:
Irek M pisze:Czy jest jakiś kolega na forum, który wymieniłby się kilkoma/kilkunastoma pociskami Minie podanego kalibru? W zamian odleję kule 562, 575 lub inne albo Minie 45 lub conikale 445. Chciałbym sprawdzić je w Zouave 58. Po dzisiejszym strzelaniu z kuli 562 jestem zadowolony ale sporo osób poleca Minie.
Nie mam co prawda Minie na wymianę ale mam pytanie jakiego rodzaju ma Kolega Minie .45 ?? Planuję kupić kokilę .450 ale nie widziałem jak wyglądają pociski z niej. Plan jest taki: https://saguaro-arms.com/product-pol-18 ... 9-450.html. Pocisk dedykowany do Tryon'a 1:21. Cena dość wysoka a mam do dyspozycji tylko fotki...
Sorki,za pomyłkę literówkę - moje Minie to 454 z kokili Lee 454 298 M.

Zbiho, ja nie chcę się pozbyć kokili.
Awatar użytkownika
zbiho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 447
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 00:11
Tematy: 7
Lokalizacja: Bochnia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kule 562 vs Minie 578(575)

Post autor: zbiho »

A ja kokili nie chcę od Ciebie, mówię, że takiej nie posiadam, to na pociski się zamienię za kule z tejże.
Mar_kow, mam kokilę Lymana Minie .45", mogę Ci pocisków zrobić na próbę, ta Pedersoli to jakoś tak nie Miniowo wygląda, tyle tylko że ma dziurę w d..
Albo rybki i akwarium.
Awatar użytkownika
mar_kow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 303
Rejestracja: 23 września 2012, 11:11
Tematy: 4
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kule 562 vs Minie 578(575)

Post autor: mar_kow »

zbiho pisze:[...]
Mar_kow, mam kokilę Lymana Minie .45", mogę Ci pocisków zrobić na próbę, ta Pedersoli to jakoś tak nie Miniowo wygląda, tyle tylko że ma dziurę w d..
Te z Lymana mam i strzelałem. Średnio latają, gorzej niż Maxiball'e. Podejrzewam że to kwestia kiepskiego smaru połączonego z małymi rowkami w Minie. Głębokie rowki Maxi + nawet kiepski kupny smar jakoś dawały radę. Muszę odpalić "laboratorium" smarownicze bo mam już wosk. Ciekaw jestem tych Pedersoli - mają wyraźne rowki... Ale wyrzucić ponad 4 stówki na darmo średnio mi się widzi... Może "ktoś coś" ma jakieś doświadczenia odnośnie tej kokili ??
Awatar użytkownika
zbiho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 447
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 00:11
Tematy: 7
Lokalizacja: Bochnia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kule 562 vs Minie 578(575)

Post autor: zbiho »

Nie mam akurat przy sobie tej kokili Lymana, ale wydaje mi się że rowki na smar to ma większe od tej Pedersolego i pod odpowiednim kątem, no i trzy.

A co z Miniakami do Zouava? Robimy zamianę?
Ostatnio zmieniony 11 kwietnia 2019, 20:09 przez zbiho, łącznie zmieniany 2 razy.
Albo rybki i akwarium.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”