45--70 govt

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Parabellum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 797
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 08:17
Tematy: 53
Lokalizacja: Szczawno-Zdrój/Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 45--70 govt

Post autor: Parabellum »

Na brownells.pl są Starline'y za 334 zł za 100 sztuk, tylko dojdzie jeszcze VAT i cło, no i wysyłka ze Stanów, ale tu już rozumiem ma formalności z ITAR-em ogarnięte.

A tak nawiasem mówiąc, też chciałbym wypróbować takiego patentu w moim Sharpsie - płytę mam na razie na mosiężne gilzy, więc póki co i tak nie ma sensu bawić się tym przypadku w papierowe patrony.

Czy można by użyć takiej łuski, tocząc nową tulejkę pod wymiar .45-70 z podtoczeniem dna tulejki na kryzę (długość komory w tulejce odpowiada praktycznie długości tej łuski z kryzą) i ewentualnym bocznym nacięciem dla ręcznej ekstrakcji?
Ostatnio zmieniony 22 marca 2019, 22:32 przez Parabellum, łącznie zmieniany 1 raz.
Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 45--70 govt

Post autor: Jedrula »

Oczywiście nie masz pojęcia o co mi chodzi szczególnie, że odnosiłem to do kwestii trwałości.
Jak zmienię na na "stożek bez znacznych zmian średnicy i bez szyjki" to wystarczy czy mam jeszcze zbieżność policzyć??
Ostatnio zmieniony 23 marca 2019, 12:48 przez Jedrula, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Jędrzej
Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 45--70 govt

Post autor: Jedrula »

Dobrze, napiszę prościej, napisałem walcowa bo to jakiego DOKŁADNIE kształtu nie miało dla sprawy większego znaczenia, a było to dużo szybsze do napisania niż to co już wcześniej Ci zaproponowałem. Ważne było że nie ma znacznych zmian średnicy i nie ma szyjki, że rzeczywiście jest stożkiem, a raczej jego fragmentem, wiedziałem cały czas.
Na tym kończę i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 23 marca 2019, 15:07 przez Jedrula, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Jędrzej
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amunicja - CP”