WPA Poznań

Moderator: Moderatorzy WBP

robertos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 271
Rejestracja: 15 lutego 2015, 23:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: robertos »

Gladius na sportowe, dwuręczny na kolekcjonerskie ;)
D0min
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 04 kwietnia 2016, 12:06
Tematy: 3
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: D0min »

Logos82 pisze:..
W zeszłym roku odbywałem kurs na instruktora strzelectwa i w grupie kilka osób która ma już pozwolenie dopiero ode mnie dowiedzieli się o opcji sport + kolekcja.
Choć może to kwestia poznańskiej mentalności i po prostu szkoda wydawać więcej o 242zł ;laughing:
Wydaje mi się że problem może wynikać z tego że w Poznaniu są tylko dwa kluby które oferują od razu ścieżkę sport i kolekcja czyli Dywizjon i Zbrojownia. Stare kluby są nastawione na sport i bardzo często osoby funkcyjne w tych klubach nie wiedzą o możliwości uzyskania pozwolenia kolekcjonerskiego. Po prostu inne kluby nie wiedzą lub nie przekazują informacji nowym zawodnikom.
KSK Nieczajna
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: KG92RS »

D0min pisze:Po prostu inne kluby nie wiedzą lub nie przekazują informacji nowym zawodnikom.
Ale co Kluby mają do tego? Przecież w sieci, w "milionie miejsc" są wszystkie informacje... Klub - w zasadzie nigdy - nie "przekazał" mi jakichkolwiek informacji. Nie było takiej potrzeby.
Awatar użytkownika
Didymos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 30 października 2014, 10:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Węgrów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Didymos »

Otóż to, w klubie sportowym dowiesz się czegoś o sporcie, źródeł wiadomości o kolekcjonerstwie trzeba poszukać na własną rękę.
Ja, zanim zapisałem się do klubu sportowego, byłem już "oczytany" w necie nt. wszelkich możliwych konfiguracji pozwoleń, przy okazji kilku kolegów też sprowadziłem na właściwą, sportowo-kolekcjonerską ścieżkę :)
kerth
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 23 listopada 2013, 23:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Okolice Poznania
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: kerth »

Ba, w WPA, jak składałem wniosek, rozmawiałem z 4 innymi osobami (z różnych klubów) - nikt nie wiedział o takiej możliwości.
Przygoda się zaczęła.
tstiller
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 30 grudnia 2018, 18:11
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: tstiller »

Wczoraj byłem zanieść dokumenty na sport + kolekcję + dopuszczenie do WPA Poznań. Potwierdzam, że było bardzo miło i uprzejmie. Wniosek przyjęty bez żadnego marudzenia.
Awatar użytkownika
jasiu226
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 12 lutego 2009, 14:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Szamotuły
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: jasiu226 »

tstiller pisze:Wczoraj byłem zanieść dokumenty na sport + kolekcję + dopuszczenie do WPA Poznań. Potwierdzam, że było bardzo miło i uprzejmie. Wniosek przyjęty bez żadnego marudzenia.
Coś w tym dziwnego? To jest ich obowiązek, od tego są... :roll:
XD-9 TACTICAL MOD.2 9x19
CZ P-10F
Savage MSR-15 Recon .223REM
Typhoon Ataman XP-02
tstiller
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 30 grudnia 2018, 18:11
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: tstiller »

Sądząc po niektórych opiniach o różnych WPA które się tutaj pojawiają, coś dziwnego. Ja w każdym razie byłem pozytywnie zaskoczony :) Obowiązki obowiązkami, ale zwykła ludzka życzliwość i uprzejmość to fakt zawsze warty odnotowania.
Ostatnio zmieniony 24 marca 2019, 20:42 przez tstiller, łącznie zmieniany 1 raz.
bobby29
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 02 kwietnia 2019, 16:39
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: bobby29 »

D0min pisze:
Logos82 pisze:..
W zeszłym roku odbywałem kurs na instruktora strzelectwa i w grupie kilka osób która ma już pozwolenie dopiero ode mnie dowiedzieli się o opcji sport + kolekcja.
Choć może to kwestia poznańskiej mentalności i po prostu szkoda wydawać więcej o 242zł ;laughing:
Wydaje mi się że problem może wynikać z tego że w Poznaniu są tylko dwa kluby które oferują od razu ścieżkę sport i kolekcja czyli Dywizjon i Zbrojownia. Stare kluby są nastawione na sport i bardzo często osoby funkcyjne w tych klubach nie wiedzą o możliwości uzyskania pozwolenia kolekcjonerskiego. Po prostu inne kluby nie wiedzą lub nie przekazują informacji nowym zawodnikom.
To mój pierwszy post zatem Cześć wszystkim.
Jeżeli chodzi o Dywizjon w tym momencie nie organizuje kursów na patent strzelecki http://zbrojownia.org/index.php/szkolen ... eleckeigo/. Jak już zdecydowałem się na posiadanie broni to szykują się zmiany...
mari11
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 28 lutego 2009, 19:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: mari11 »

Do zdania patentu nie potrzeba żadnych kursów wystarczy trochę poczytać ustawę oraz potrenować na odpowiedniej aplikacji.
romuch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 25 marca 2019, 20:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: romuch »

Cześć wszystkim też jestem nowy. Czekałem z przywitaniem na odpowiedni moment bo pewnie wkrótce będę miał wiele pytań.

Kolego bobby29 piszesz o Dywozjonie a dajesz link do Zbrojowni. Akurat sam robiłem kurs w Dywizjonie 24 marca. Myślę, że jak znowu zbierze się kilka zainteresowanych osób to zrobią następny.
robertos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 271
Rejestracja: 15 lutego 2015, 23:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: robertos »

mari11 pisze:Do zdania patentu nie potrzeba żadnych kursów wystarczy trochę poczytać ustawę oraz potrenować na odpowiedniej aplikacji.
Egzamin praktyczny też na podstawie ustawy?
Thrud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 963
Rejestracja: 07 października 2012, 19:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Thrud »

Regulamin egzaminu patentowego, § 7 ust. 4 pkt b) "Warunkiem uzyskania patentu strzeleckiego jest złożenie prawidłowo wypełnionego wniosku o nadanie patentu strzeleckiego, potwierdzonego przez kierownika klubu stwierdzającego przynależność wnioskodawcy do klubu należącego do PZSS od co najmniej 3 miesięcy oraz uczestnictwo wnioskodawcy w szkoleniu wstępnym." A szkolenie wstępne to nic innego jak kurs. Dobrze przygotowany i poprowadzony kurs to nie tylko minimum wiedzy potrzebnej do zdania egzaminu, ale także solidny pakiet informacji co można/trzeba/nie wolno robić po uzyskaniu pozwolenia. I zapobiega mało rozsądnym pytaniom na forum.
To nie karabin czy broń palna. To jednosuwowy silnik cieplny spalania wewnętrznego ze swobodnym tłokiem.
bobby29
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 02 kwietnia 2019, 16:39
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: bobby29 »

Oczywiście chodziło o Zbrojownie. Ja swoją drogę do patentu, licencji, pozwolenia, promesy z kilku przyczyn (gł. finansowych) ale i z wygody wybrałem przez Braterstwo jednak i tak na końcu czekają boje z WPA Poznań ze względu na rejon zamieszkania, martwi mnie tylko czy zdążę się wyrobić zanim miłościwie panujący czegoś nie pogrzebią w Ustawie o broni i amunicji , dobrze że wybory dopiero na jesieni.
Ostatnio zmieniony 03 kwietnia 2019, 21:59 przez bobby29, łącznie zmieniany 2 razy.
D0min
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 04 kwietnia 2016, 12:06
Tematy: 3
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: D0min »

mari11 pisze:Do zdania patentu nie potrzeba żadnych kursów wystarczy trochę poczytać ustawę oraz potrenować na odpowiedniej aplikacji.
Trenujesz strzelanie i bezpieczne zachowanie z bronią w aplikacji? wniosek na patent podpisuje kierownik klubu i jakoś wątpię żeby ktoś podpisał osobie która widzi pierwszy raz na oczy i nie ma pojęcia jak się taka osoba zachowuje z bronią.
KSK Nieczajna
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”