WPA Warszawa po nowemu

Moderator: Moderatorzy WBP

wrc69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 02 sierpnia 2016, 08:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: wrc69 »

W sprawie terminów wydawania promes:
DZIAŁ VII
Wydawanie zaświadczeń
Art. 217. § 1. Organ administracji publicznej wydaje zaświadczenie na żądanie osoby ubiegającej się o zaświadczenie.
(...)
§ 3. Zaświadczenie powinno być wydane bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie siedmiu dni.
Dz.U.2016; Poz.23 Kodeks Postępowania Administracyjnego - tekst jednolity
7,62x25 / 7,62x39 / 7,62x54R / 9x19 / 12GA
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: carambas »

Tomtap pisze:o to to to - "termin zakończenia sprawy jako szczególnie skomplikowanej",
(...) że mają kupę roboty i muszą jechać procedurami to nie ich wina, ja tam nie mam żadnych pretensji.
Łaskawy urzędnik przestrzega prawa. To nic, że kłamią w uzasadnieniach -- pozwolenia na broń są rutynowe i nie ma tam nic skomplikowanego. Ważne, że przynajmniej wypełniają swoje obowiązki, nic że dwa razy za wolno.

WPA Warszawa to fajne WPA, ale każdy z nowym pozwoleniem powinien składać skargę na przewlekłe postępowanie, bo nie ma żadnego uzasadnienia, żeby pisali od roku, że weryfikacja 3 rejestrów i wystawienie sztampowej decyzji jest skomplikowane.
Awatar użytkownika
Riviero
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 04 marca 2017, 18:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Riviero »

carambas pisze:
Tomtap pisze: ...bo nie ma żadnego uzasadnienia, żeby pisali od roku, że weryfikacja 3 rejestrów i wystawienie sztampowej decyzji jest skomplikowane.
A tymi trzema rejestrami to mnie zaciekawiłeś. Jakie rejestry policja ma dyspozycji i korzysta przy wydawaniu takich pozwoleń? Jeden to na pewno Krajowy Rejestr Karny (czy delikwent niekarany). A te dwa pozostałe?
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: MarcinD »

Nie wiem jakie rejestry sprawdza, ale na egzaminie na full kolekcje mignely mi moje papiery, i z tego co pamietam lecieli tralem po cbs, cba, kontrwywiadzie i zhp:P Az sie zdziwilem ile sluzb sie dowiedzialo o moim istnieniu. Stad moze to przedluzanie, bo pamietam, ze i tak nie wszyscy im odpowiedzieli.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
wrc69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 02 sierpnia 2016, 08:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: wrc69 »

Żartujesz??
7,62x25 / 7,62x39 / 7,62x54R / 9x19 / 12GA
PMW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 188
Rejestracja: 13 listopada 2006, 12:47
Tematy: 15
Lokalizacja: Waw@PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: PMW »

tak czy siak chyba w WPA w-wa cos sie moze polepszylo
albo poczatek roku jakos sprzyja wydajnosci na tm froncie pracy...
bo kolega mial dostac pozniej (pismo standart o szzegolnie skomplikowanej sprawie i ze 2 mce)
a dostal prawie miesiac wczesniej : )
(nie wiem czy moja probka obserwacji statystycznie istotna bo moze to tylko jedyny i odosobniony przypadek )
PMW #
Bombel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 422
Rejestracja: 04 maja 2014, 19:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Bombel »

Zwróciłem się dziś do Pani z WPA z zapytaniem co zrobić z promesą na strzelbę, którą wcześniej dostałem, a na ten rok nie przedłużałem licencji na S i dowiedziałem się, że jeśli mam starą decyzję z podziałem cz, bz i gładka to mogę sobie po prostu kupić strzelbę bez względu na to czy mam na nią licencję. Pani z okienka dodała także, że sprawa by się zmieniła, gdybym wystąpił o zmianę decyzji, czyli usunięcie podziału - wtedy wszystko trafia do jednego worka i mogę kupować tylko bz i cz bez licencji na S.
Czy ktoś już przerabiał posiadanie strzelby, mając na nią decyzję, ale nie mając licencji? Faktycznie jest tak jak się dowiedziałem - bez konsekwencji? Niestety nie mam tego stanowiska na piśmie.
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: m2c »

Jak nie masz licencji to mogą ci cofnąć pozwolenie na strzelbę, ale póki nie cofną to je masz i możesz strzelbę kupić.
jacwawa
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 24 listopada 2016, 21:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: jacwawa »

Ciekawa interpretacja. A wydawałoby się, że powinno być odwrotnie, czyli jeśli masz decyzję bez podziału a masz licencję nawet tylko na cz to możesz mieć wszystko, gdyż dalej masz licencję, więc spełniasz warunek konieczny. W wersji z podziałem było wyszczegolnione ile takiego rodzaju a ile takiego rodzaju broni i jeśli straciłeś licencję na strzelbę mogli Tobie zmienić decyzję i usunąć gładkolufową. Podsumowując niczym podejmiesz jakieś kroki spróbuj uzyskać tą informację na piśmie i podziel się nią prosze tutaj na forum.
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Garfield »

Nie ma czegoś takiego jak " licencja na CZ".
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 538
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KudrigY »

jacwawa pisze:Ciekawa interpretacja. A wydawałoby się, że powinno być odwrotnie, czyli jeśli masz decyzję bez podziału a masz licencję nawet tylko na cz to możesz mieć wszystko, gdyż dalej masz licencję, więc spełniasz warunek konieczny. W wersji z podziałem było wyszczegolnione ile takiego rodzaju a ile takiego rodzaju broni i jeśli straciłeś licencję na strzelbę mogli Tobie zmienić decyzję i usunąć gładkolufową. Podsumowując niczym podejmiesz jakieś kroki spróbuj uzyskać tą informację na piśmie i podziel się nią prosze tutaj na forum.
Ale nigdzie nie jest napisane, że nie cofną decyzji, bo jest szersza niż aktualna licencja. To może potrwać. Ale na razie ma pełne pozwolenie, mimo iż ustała część przesłanek do wydania takiej a nie innej decyzji administracyjnej (utracił licencję na S). Na miejscu kolegi, to bym tej strzelby już nie kupował, mimo że formalnie ma pełne prawo to zrobić. Pewnie prędzej czy później dostanie pismo o wszczęciu postępowania o cofnięciu (czy może zmianie) decyzji KSP... I po uprawomocnieniu - chyba 30 dni na jej sprzedaż...

Znam co najmniej jeden przypadek, w innym WPA, gdzie klub poinformował o utracie S przez delikwenta, i po pół roku była zmiana decyzji. Ale nie mam pewności, czy to nie było zawiadomienie na zasadzie jednostkowego podp***dolenia człowieka, bo znajomek bywa upierdliwy, czy normalna procedura... Ale i tak strzelby nie oddał, bo uciekł z nią na pozwolenie sportowe na cele kolekcjonerskie (miał wolną promesę).
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
Pan Boleslaw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 154
Rejestracja: 21 września 2018, 14:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Pan Boleslaw »

Bombel pisze: na ten rok nie przedłużałem licencji na S

Czy ktoś już przerabiał posiadanie strzelby, mając na nią decyzję, ale nie mając licencji?

Koncepcja ogólnie interesująca. Nieco poza głównym tematem to mnie ciekawi po co w ogóle ktokolwiek "nie przedłuża licencji" na coś co już miał.
W skali roku takie przedłużenie licencji to zazwyczaj zajęcia na dwie godziny w sumie.

Rozumiem, że ktoś mógłby tak zrobić, jeśli zdecyduje, że już w ogóle i nigdy się taką np strzelbą zajmować nie zamierza. No bo ponowne uzyskanie licencji i pozwolenia to jednak znacznie więcej czasu, zachodu i kosztu niż utrzymanie. Rozumiem, że kogoś strzelba może nie bawi w ogóle i ma to gdzieś. Ale oto nie minęły trzy miesiące nowego roku i ten ktoś pyta jak to zrobić żeby jednak mieć strzelbę nie mając licencji.

Intrygujące to.
Bombel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 422
Rejestracja: 04 maja 2014, 19:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Bombel »

@ Pan Bolesław

Trochę odbiegasz od głównego wątku, a temat zaczął się od tego, że zapytałem co z tą promesą zrobić, a nie czy ją mogę wykorzystać i taką oto odpowiedź otrzymałem j/w, żeby ją wykorzystać zgodnie z decyzją, jeśli mam decyzję z podziałem.
Ostatnio zmieniony 11 marca 2019, 18:59 przez Bombel, łącznie zmieniany 1 raz.
Pan Boleslaw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 154
Rejestracja: 21 września 2018, 14:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Pan Boleslaw »

Bombel pisze:@ Pan Bolesław

Trochę odbiegasz od głównego wątku, a temat zaczął się od tego, że zapytałem co z tą promesą zrobić, a nie czy ją mogę wykorzystać i taką oto odpowiedź otrzymałem j/w, żeby ją wykorzystać zgodnie z decyzją, jeśli mam decyzję z podziałem.
Odbiegam od wątku, co napisałem sam już w drugim zdaniu wypowiedzi mej. Nie ma niczego bardzo strasznego w tym chyba. Wątek ma już dwieście stron to może i taki mikroofftop się w nim zmieści, nie pierwszy pewnie.

W Twojej wypowiedzi "Czy ktoś już przerabiał posiadanie strzelby, mając na nią decyzję, ale nie mając licencji?" pojawia się jednak jakby delikatnie zasygnalizowana chęć posiadania tej strzelby. No bo jakbyś tej chęci nie miał to po co pytanie? Promesę do teczki na pamiątkę i koniec zagadnienia.

Natomiast w części odbiegającej od głównego tematu zadałem jeszcze pytanie inne, na które może zechcesz a może nie zechcesz odpowiedzieć, a które brzmi: po co nie przedłużać licencji? To mnie ciekawi bardzo.
Ostatnio zmieniony 11 marca 2019, 19:44 przez Pan Boleslaw, łącznie zmieniany 1 raz.
Bombel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 422
Rejestracja: 04 maja 2014, 19:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Bombel »

Pan Boleslaw pisze:Promesę do teczki na pamiątkę i koniec zagadnienia.
Dowcipniś :) Szkoda, by się zmarnowała, a skoro WPA dało "zielone światło", to fajnie byłoby ją wykorzystać teraz lub w przyszłości, nieprawdaż? Wcześniej jednak lepiej jest się upewnić jak to wygląda w praktyce, szczególnie, że odpowiedź nie została udzielona na piśmie. Dostałem jeszcze możliwość zmiany decyzji na brak podziału.
Pan Boleslaw pisze:Natomiast w części odbiegającej od głównego tematu zadałem jeszcze pytanie inne, na które może zechcesz a może nie zechcesz odpowiedzieć, a które brzmi: po co nie przedłużać licencji? To mnie ciekawi bardzo.


Raczej nie zechcę Cię "karmić" :) jeśli masz potrzebę zadawania pytań indywidualnych, nie na potrzeby wątku jest taki przycisk jak "PW" .
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”