WPA Gdańsk - po staremu

Moderator: Moderatorzy WBP

piotrw87
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 16 lutego 2018, 09:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: piotrw87 »

Żeby ograniczyć kontakty z WPA wszystko zleciłem radcy prawnemu. Papiery radcy prawnemu przekazałem 20.11.2018 a 22.01.2019 pozwolenia i dopuszczenie były do odbioru. Teraz czekam na promesy. Biorąc pod uwagę okres świąteczny, to poszło całkiem sprawnie.
Ostatnio zmieniony 27 stycznia 2019, 21:53 przez piotrw87, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dect
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 334
Rejestracja: 27 listopada 2007, 16:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: dect »

piotrw87 pisze:Żeby ograniczyć kontakty z WPA wszystko zleciłem radcy prawnemu. Papiery radcy prawnemu przekazałem 20.11.2018 a 22.01.2019 pozwolenia i dopuszczenie były do odbioru. Teraz czekam na promesy. Biorąc pod uwagę okres świąteczny, to poszło całkiem sprawnie.
I teraz za każdym razem przy kontakcie z WPA będziesz z niego korzystał?
piotrw87
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 16 lutego 2018, 09:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: piotrw87 »

dect pisze:
piotrw87 pisze:Żeby ograniczyć kontakty z WPA wszystko zleciłem radcy prawnemu. Papiery radcy prawnemu przekazałem 20.11.2018 a 22.01.2019 pozwolenia i dopuszczenie były do odbioru. Teraz czekam na promesy. Biorąc pod uwagę okres świąteczny, to poszło całkiem sprawnie.
I teraz za każdym razem przy kontakcie z WPA będziesz z niego korzystał?
Nie.
s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: s1k0r3k »

Ja nie dziwię się skorzystaniu z pomocy specjalisty. W końcu wysłanie poleconego do WPA to skomplikowana, wymagająca wielu tygodni przygotowań akcja strategiczna, której niejeden przedstawiciel narodu tak nieodpowiedzialnego i nieprzygotowanego do kontaktu z WBP, by sobie nie poradził. Mógłby np. przykleić znaczek obrazkiem do koperty, albo wysłać list do siebie. Po co ryzykować? Ja codziennie po bułki wysyłam kuriera, bo sam bym się pomylił i kupił chleb. A tak kolega czekał na papiery tylko 2 miesiące, gdzie Ci wszyscy nieodpowiedzialni czekają AŻ 2 miesiące, a nawet miesiąc w dobrym WPA.
Awatar użytkownika
fusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1409
Rejestracja: 03 lutego 2009, 11:40
Tematy: 10
Lokalizacja: GD/NO
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: fusz »

Wiesz, w sumie czasami ludzie miewają ciekawsze rzeczy do zrobienia, niż chociażby sterczenie na poczcie. Szkoda pary na takie pitolenie.
Jedyny wniosek, jaki można wyciągnąć z wypowiedzi piotrw87 jest taki, że sprawa trwała 2 m-ce. Czyli dość krótko zwłaszcza, że święta, przełom roku itd.
SG3M, SKS Ardea, a zabawki różne, małe i duże...
umberto22
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 41
Rejestracja: 03 października 2014, 16:36
Tematy: 2
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: umberto22 »

No to napiszę kilka ciepłych słów o obsłudze w WPA.
Przemiła obsługa, pomoc w prawidłowym sformułowaniu wniosku, niezbędne poprawki.

Moja procedura trwała niespełna miesiąc- 09.01 złożyłem wnioski (faktycznie potrzebne są 3), a 07.02 odebrałem pozwolenie.
Od razu złożyłem wnisoki o "promesy", które są już dziś do odbioru.
Jako, że mieszkam blisko, zdecydowałem się na odbiór osobisty.
SERKOT
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 18 lutego 2018, 10:31
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: SERKOT »

Mnie to śmieszą słowa z postanowienia wydanego przez WPA:
"Sprawy nie zostały załatwione w terminie z uwagi nna konieczność umożliwienia stronie, przed wydaniem decyzji, zapoznania się i wypowiedzenia się w sprawie......."
Termin na zapoznanie się to 7dni od dostarczenia pisma, a sprawa wydłużona o miesiąc :-D
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Hoz85 »

Jeżeli te 7 dni oczekiwania na wgląd do akt powoduje przekroczenie 30 dni na wydanie decyzji to logiczne, że wydłużą o kolejny przysługujący im termin...czyli o kolejne 30 dni.

Ekspertem KPA nie jestem, ale z tego co wiem to nie mogą sobie od tak wydłużyć postępowania o 7,8 czy ile im się widzi dni.
diablo62
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 25 sierpnia 2013, 15:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: diablo62 »

Warto dodać, że w celu dokonania wglądu do akt należy się wcześniej umówić, bo to że na stronie jest napisane "przyjęcia interesantów 7:30 - 15:30" nie oznacza, że w tych godzinach można coś załatwić, tylko że budynek jest czynny do tej godziny. Tak się dowiedziałem. Osoba odpowiedzialna za okazywanie akt, niestety tego dnia pracowała do 14:00 (ciężko stwierdzić czy nagła sytuacja, ale z kontekstu wynikało, że to chyba norma).

Poza powyższym, póki co atmoafera zarówno po stronie Pani przyjmującej podanie, jak i dzielnicowego bardzo w porządku (bez specjalnych uprzejmości, ale pełna profeska i bez niepotrzebnych uwag).
SERKOT
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 18 lutego 2018, 10:31
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: SERKOT »

@Hoz85- logika logiką ale śmieszne jest usprawiedliwienie, nie chodzi juz o fakt przedłużenia o kolejne 30dni. Nie przyznają się do moze swojej opieszałość, do zbyt długiego czekania na np info z krs, niewydolności systemu....(tylko gdybam bo na ręce im nie patrzę) . Tylko wina jest konieczność udzielenia wglądu do akt. Skoro jest przewidziane 30dni to te 7 dni jest w to wliczone. Zatem zostaje. 23 na obrobienie tematu. Skoro przedłużają to te 7 dni nie moze wpływać na fakt przedłużenia. Przyczyną leży w tym ze sie nie wyrobili w tych 23 dniach z kwitami.
Nie wiem czy w miarę krótko i sensownie to wyjasnilem.
Proszę nie czytać tego jako zarzutów i nie robić g.....burzy.
Mnie tylko śmieszy w jaki sposób jest zrzucana wina.
Ostatnio zmieniony 06 marca 2019, 22:23 przez SERKOT, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Hoz85 »

Nie czytam tego jako zarzutów.
Wspominałem chyba wcześniej w tym temacie, że WPA w Gdańsku dało mi przedłużenie postępowania z takim samym powodem jak ten do którego się odnosisz.
W moim odczuciu osoba prowadząca moją sprawę z premedytacją doprowadziła do przedłużenia i co więcej - użyła tego przedłużenia do maksimum możliwości.
Wgląd w akta dokonałem jeszcze przed 30'tym dniem czy może dosłownie dzień/dwa po przekroczeniu - już teraz nie pamiętam.
Pomyślałem, że "OK - decyzja zaraz i tak przyjdzie także spoko - niech sobie przedłużają". Decyzja została wysłana do mnie 59-tego dnia.
Jest oczywiste, że niektórzy w WPA Gdańsk używają procedur tak, aby mieć jak najwięcej czasu na realizację postępowania. Napisałem "niektórzy" bo po postach innych kolegów z Pomorskiego widać, że sprawę można załatwić w przeciągu 30 dni.

Ogólnie moja droga do pozwolenia na broń była bardzo długa i wyboista - trwała jakieś 14 miesięcy. Długo. Jeszcze jak na samym końcu drogi zostałem potraktowany tak jak opisałem powyżej miałem już dość, ale trzymana w ręku decyzja i otrzymane ekspresowo promesy były wystarczającą nagrodą za tyle czekania.
Awatar użytkownika
Poisonblade
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 18 stycznia 2019, 09:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Poisonblade »

Dla mnie jak na razie WPA w Gdańsku to profesjonalna i życzliwa instytucja.
Na pozwolenie czekałem równo 59 dni, też miałem przedłużenie, ale byłem na to gotowy - koledzy składający wcześniej też tak mieli, więc w ogóle mnie to nie zdziwiło / zaniepokoiło. Chyba to idzie z klucza...
To sport / pasja na lata, więc ten miesiąc dłużej strzelania z broni klubowej nie robił mi różnicy.

Promesy - max 7 dni, wpis do książeczki na miejscu.
Rejestracja Walthera GSP z konwersją .22 / .32 na jedną promesę - bez żadnego problemu.

Ale w sumie to nie terminy mnie pozytywnie nastawiają do WPA (bo to wcale nie szybko, ale pewnie wszędzie jest podobnie) ale nastawianie do klienta.

Wszyscy mili, życzliwi, profesjonalni. Od Policjanta na bramie (zwykle jestem po 15.00) do bezpośrednio obsługującego przy biurku.
Nie czuję się jak petent w urzędzie, atmosfera wręcz przyjazna. Mam świadomość, że jeżeli bym się zaczął awanturować z jakiegoś powodu, to pokazali by mi swoje drugie oblicze ;) Ale na "dzień dobry" nastawienie Policji jest pozytywne, nie robią z nas potencjalnych uzbrojonych freaków lub "czego Pan tu dupę zawraca". Jestem zadowolony.
Ppn, Kpn, Psp, Pcz, Ksp, Kdw, Kcz, long range, 12/70
SERKOT
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 18 lutego 2018, 10:31
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: SERKOT »

:piwo: :-D dla wszystkich którzy walczą lub juz zwyciężyli :-D
Awatar użytkownika
dect
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 334
Rejestracja: 27 listopada 2007, 16:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: dect »

Przeszukałem wątek i forum ale nie znalazłem. Czy Gdańsk bez problemu zmienia adres na promesach (po zmianie stałego pobytu na 3m) czy trzeba się przepychać pismami wg przykładu jaki kiedyś podał ś.p. 9x19?
Awatar użytkownika
dect
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 334
Rejestracja: 27 listopada 2007, 16:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: dect »

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”