Strzelba Doruk

Moderator: Moderatorzy WBP

m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: m2c »

Hmm może kupię taką i wpakuję do Fabarma, przecież magazynki mają jednakową średnicę to i sprężyny powinny pasować.

http://sklep.magazynuzbrojenia.pl/pl/p/ ... ka-A4/2546 CHCĘ!!! Czemu mi nikt nie powiedział że tam takie fajne rzeczy są :P
Ostatnio zmieniony 19 lutego 2019, 11:26 przez m2c, łącznie zmieniany 1 raz.
Klurik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 135
Rejestracja: 16 lutego 2016, 15:38
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: Klurik »

Na szczęście to nie drukarka zabezpieczona chipem, tylko zwykły kawałek metalu. Nie dowie się w jakiej marki strzelbie obecnie jest :D
“He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man.” - Dr. Johnson
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: Wilek1 »

m2c pisze:...
http://sklep.magazynuzbrojenia.pl/pl/p/ ... ka-A4/2546 CHCĘ!!! Czemu mi nikt nie powiedział że tam takie fajne rzeczy są :P
:piwo:
nie wiem po co to komu, ale za taka cene, to faktycznie fajna zabaweczka, namiastka obrzyna ;)
Awatar użytkownika
zgred4
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 14 lutego 2018, 09:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: zgred4 »

Klurik pisze: @zgred4
sprężyny jakieś są - http://sklep.magazynuzbrojenia.pl/pl/p/ ... ynka-/2502
spróbować można, najwyżej nie wyjdzie :)
No właśnie widziałem. Zmierzę tylko swoją najpierw. Dzięki :)
mipper
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 15 lipca 2013, 22:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: mipper »

Te Armsan-y są równie dobre co Doruki? bo nigdzie nie moge znaleźc o nich żadnej opinii?
chodzi mi konkretnie o Armsan P612 S
wrc69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 02 sierpnia 2016, 08:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: wrc69 »

Mam RS-XS i złego słowa nie powiem.
Czy są lepsze też nie napiszę, bo nie mam (jeszcze) Doruka.
7,62x25 / 7,62x39 / 7,62x54R / 9x19 / 12GA
reaper1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 16 stycznia 2016, 08:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: reaper1 »

Pytanie o Eternal Competition.

Panowie, Panie, jak z niezawodnością, uszkodzeniami, wadami?
Nie mogę się doszukać negatywnych opinii.
Chcę wymienić mojego mossberga 930jm pro na ww. i nie przejmować się zacięciami czy upierdliwym czyszczeniem.

Czy ktoś ma regularne problemy z tą strzelbą? Czy jest wybredna jeśli chodzisz o jakąś konkretną amunicje?
Qubis
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 308
Rejestracja: 15 lipca 2018, 09:22
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Strzelba Doruk

Post autor: Qubis »

A co się dzieje z Mosbergiem jeśli można zapytać?
reaper1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 16 stycznia 2016, 08:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: reaper1 »

Czasem się przytnie, a to "czasem" wystarczy, żeby spaść w klasyfikacji o kilka pozycji (zdarzy się, że łuska jest niepoprawnie wyrzucona - utyka w komorze i trzeba dłubać paluchem).
Ładowanie nie jest takie gładkie, jak w nowszych konstrukcjach.
Dodatkowo denerwuje mnie czyszczenie tego 3 elementowego tłoka.
Ogólnie ta strzelba, to kawał żelastwa.
Ostatnio zmieniony 03 marca 2019, 18:25 przez reaper1, łącznie zmieniany 1 raz.
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: m2c »

Daj znać jak wymienisz, też mam dosyć tego tłoka :P Oprócz tego nie mam uwag, ale to czyszczenie to masakra.
Ostatnio zmieniony 03 marca 2019, 23:05 przez m2c, łącznie zmieniany 1 raz.
alien
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 259
Rejestracja: 30 kwietnia 2015, 16:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: alien »

Powiem tak. Mam Mossberga 930 JM bo zawsze go chciałem mieć. Najwyraźniej marketing zrobił swoje. Niestety ale strzelba mnie zawiodła. Kupując ją nie wiedziałem jeszcze że będę strzelał dynamicznie no i jak się jednak okazało że będę to zaczęły się problemy.
Beznadziejny port ładowani. Za krótka łyżka, która boleśnie kaleczy palce. Mały przycisk zrzutu zamka. No i za słaba sprężynka spustu. Odstające łoże, o które przy szybkim ładowaniu zahacza się.
Zasadniczo jestem w szoku że Rodzina Miculek-ków reklamuje tą strzelbę bo strzelba wyjątkowo nie nadaje się do IPSC. Oczywiście wydałem "worek" kasy poświeciłem niezliczone ilości godzin i doprowadziłem ją w końcu do stanu w którym mógłbym powiedzieć. JEST OK. Mimo to czasami potrafi kaprysić.
W związku z tym zacząłem się zastanawiać na co ją wymienić bo oferta strzelb dedykowanych do IPSC jest coraz większa.
Następna po Mossbergu, który kosztuje ok 3500 jest Beretta 1301 no ale ona kosztuje ok 5000. Są też inne jeszcze "fajniejsze" strzelby ale tu cena leci w górę do 6000. Niestety wszystkie te strzelby też miewają problemy a czasami nawet duże problemy.

Przyznam że się trochę tego przestraszyłem jak zobaczyłem kolegę przeklinającego strzelbę za ok 6000 zł i nie był to odosobniony przypadek. W związku z tym zacząłem szukać tańszego rozwiązania. Okazało się że są dwie strzelby Tureckich producentów dostępne w Warszawie. Jedna ma inercyjny system a druga gazowy.

System inercyjny w moim wypadku odpada bo: Strasznie kopie i nie wybacza złego składu, wymaga wyższych naważek tak od 28g no i w końcu okazało się że koledzy, którzy ją wcześniej kupili mają z nią problemy.
Ja preferuję system gazowy i mimo że co 300-400 strzałów trzeba czyścić tłok to mimo wszystko wolę to bo:
System gazowy pracuje delikatniej nie wymaga tak dużych naważek i do napędzenia go wystarcza 24g.
Co przekłada się na dość duże oszczędności bo amunicja 24g jest znacznie tańsza niż 28g.
Na ratunek przyszedł mi Magazyn Uzbrojenia ze swoim Dorukiem Competition. Okazało się co bardzo miło mnie zaskoczyło, że strzelba nie wymaga na starcie modyfikacji. Nie trzeba ciąć portu lub robić innych "drastycznych" przeróbek.

Ostatnio dowiedziałem się z ich Facebooka, że będzie albo już jest nowa wersja jeszcze bardziej zmodyfikowana pod IPSC i jeśli to prawda to w tej chwili nie ma lepszej strzelby w przedziale od 2000 do 4000 bo następna jest dopiero Beretta za ok 5000
Dla mnie decyzja jest oczywista ;-)
glowka7
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 12 sierpnia 2015, 16:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: glowka7 »

To ja dołożę swoje pięć groszy, mam od roku strzelbę z MU Eternal Gladiator Dynamic 24" i złego słowa o niej nie mogę powiedzieć. Na pierwszych wizytach na strzelnicy zdarzyło się parę zacięć a poźniej już tylko sama przyjemność ze strzelania. Mam porównanie do kolegi Mossberg 590A1 który był już trzy razy na naprawie gwarancyjnej a cena prawie trzy razy większa. Ergonomia dużo lepsza od wspomnianego Mossberga. Mechanizm przeładowania działa naprawdę dobrze. I z czystym sumieniem mogę ją polecić i nie jako strzelbę budżetową.
grafi808
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 27 lutego 2017, 15:16
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: grafi808 »

Mam strzelbę Competition od kwietnia. Kolega z klubu kupił teraz wersję II, wcześnie pożyczał na zawodach moją :-D . Strzelba jest bardzo fajna, dobrze układa się do ramienia - dobrze wyważona. Ma kilka drobnych mankamentów. Pierwszy - przycisk zwalniania zamka ma ostre krawędzie, trzeba się przyzwyczaić lub zaokrąglić. Drugi - sprężyna magazynka, zwłaszcza w nowszej wersji jest twardsza od tej z Mossberga 930jm pro (można wymienić na Nordic Components i dopasować). Trzeci - łyżka mogłaby być z 5mm dłuższa - sporadycznie stwarza to problem przy ładowaniu (opisano to wcześniej). Czwarty - obowiązkowa klamra spinająca lufę z magazynkiem - bez tego przedłużka magazynka ma tendencję do odkręcania się. Klamry nie należy skręcać zbyt mocno - może spowodować zacięcie followera (miałem na ostatnich zawodach). Port ładowania - dla mnie za mało podcięty - poprawiałem. Czoki należy sprawdzać co jakiś czas - potrafią się wykręcać.
Z powodu zacięcia followera w moim Competition, strzelałem na zawodach z Mossberga 930jm pro kolegi. Jedyna różnica na plus to łatwiejsze ładowanie dzięki słabszej sprężynie w magazynku. Niestety przy którymś strzale broń się sama zabezpieczyła :-? Chwilkę potrwało zanim zrozumiałem co się stało.
Competition obsługuje bez problemu każdą amunicję 24g i wyżej. Próby z 21g były kiepskie - co 3-4 nabój nie przeładował (fajka). Może po dotarciu strzelby byłoby lepiej, ale nie próbowałem.
Podsumowując - Eternal Competition to naprawdę świetna, zwłaszcza za swoją cenę strzelba. Jak napisałem wyżej, ma kilka drobnych mankamentów, do których można się przyzwyczaić lub poprawić. Gdybym miał ponownie wybierać - stosunek jakości do ceny spowodowałby że bez wahania kupiłbym ją ponownie.
Największy problem z jakim się spotkałem używając ją, to kiepska partia amunicji na jaką trafiłem - problem ze zbijaniem spłonek.
Całe szczęście - trafiło mi się to tylko raz -
Ostatnio zmieniony 04 marca 2019, 20:34 przez grafi808, łącznie zmieniany 1 raz.
dziki_pl
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 11 września 2007, 08:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: Strzelba Doruk

Post autor: dziki_pl »

Większy przycisk jest w testach, ma gładkie krawędzie.
Łyżka w planach.
Klamra spinająca była od nas?
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelba Doruk

Post autor: galka90 »

Czyli ma być competition 3?? A miałem kupić 2 chyba jednak poczekam:) fajnie jak przycisk i łyżka będzie do dokupienia jako akcesoria w waszym sklepie dla posiadaczy starszych generacji
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”