Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: Spitfire24 »

Grom911 pisze:A czy któryś z kolegów podpowie mi jak wyglada porównanie jakości wykonania rugera SR1911 z Kimberem 1911 stainles II i Bul 1911 classic, oczywiście w .45
Nie miałem Kimbera czy Bula, ale miałem Rugera SR1911. Jakościowo bardzo dobrze wykonany, wyplułem z niego ok 500 szt. belotki. Nigdy się nie zaciął. Sprzedałem a teraz trochę za nim tęsknię 8-) .
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
Mr.Pete
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2014, 11:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: Mr.Pete »

Jak można sprzedać taką piękną "jedenastkę"?! :D

Kimbera będę miał w sobotę, postaram się podzielić opinią o jakości wykonania. Wiem, że zaraz polecą na mnie gromy, że Kimber to już nie ten sam Kimber itd, itp, ale moim zdaniem to nadal firma, która robi ponadprzeciętne solidne "1911" (z tych fabrycznych, z tych ze średniej półki) i coś mi się wydaje, że z tej trójki to może być najlepszy.

Tego Bula trzymałem tylko w ręku, do środka nie miałem okazji zajrzeć. Z zewnątrz super wykonanie, spust bardzo delikatny, przynajmniej dla mnie. Tyle mogę powiedzieć. Chwyt to już od wielkości łapska zależy, ja mam małe rączki, to i dobrze mi się go trzymało.
Awatar użytkownika
Dziubek29
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 83
Rejestracja: 10 grudnia 2015, 14:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: Dziubek29 »

Mam SR1911. Spitfire, sprzęt porządny:-D. Jak masz chęć to do Starachowic wpadnij. Ruger bardzo porządnie wykonany. Po 500 szt Spitfire i moich drugie tyle spasowany jak nowy. Kimbera miałem w ręku tylko 9 mm. Wygląda ładnie, ale rozklekotany trochę był. Ale to sprzęt strzelnicy, więc nie wiem ile przeszedł, pewnie nieźle przechodzony.
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: Spitfire24 »

Dziubek29
No nie wiem czy to dobry pomysł, bo jeszcze będę chciał go odkupić 8-) ;laughing: .
Ale tak btw to dzięki za propozycję. :piwo:
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
Zbigniew Hawk
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 17 stycznia 2019, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: Zbigniew Hawk »

A może jakaś opinia o turku
https://parabellum.pl/girsan-mc-1911.html
RIDING4GOD
Awatar użytkownika
Mr.Pete
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2014, 11:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: Mr.Pete »

No to powiem dwa słowa o Kimberze, zwłaszcza że coś ostatnio sporo złego się słyszy na naszym zaściankowym podwórku o tej broni, ale to totalne bzdury (albo zawiść), przynajmniej po moim doświadczeniu.
Zawsze pragnąłem Kimbera, bo dla mnie (i w granicach mojego budżetu) to taki idealny przykład klasycznej i porządnej "1911" (mowa oczywiście o tych kanonicznych modelach a nie "race gunach", które też Kimber ma w ofercie). Po tym jak się naczytałem, jak to niby "kimbery zdziadziały", zacząłem mieć wątpliwości, ale w końcu stwierdziłem, że najlepiej prezkonać się samemu, trzymając go w dłoni i strzelając z niego. :)
No i co mogę powiedzieć? A same dobre rzeczy, żadnej łyżki dziegciu.
1. Wygląda pięknie pięknie, wykonanie zapiera dech w piersiach.I to nie tylko mnie a całej rzeszy kolegów, którym go pokazałem.
2. Spasowany bardzo dokładnie, przynajmniej dla mnie - amatora i entuzjasty. Tolerancje ciasne tak, że nic nawet na 0,01mm nie drgnie i się nie "chyboce na boki".
3. Wykończenie w środku perfekcyjne, żadnych niedoróbek, widocznych ubytków, zadziorów, nierówności etc.
5. Spust fabryczny i jak dla mnie w pełni satysfakcjonujący, nazwałby go raczej "miękkim". Przypominam, że mnie potrzebny Kimber do "mienia" i czystej frajdy, a nie wyczynu/czy jakieś precyzji.
6. Strzela tak jak należy, żadnych zacięć, odrzut jak w 9mm (obstawiam, że to dzięki długiej żerdzi urządzenia powrotnego i lufie 5"). Bardzo przyjemna broń w użyciu i jakaś taka dystyngowana. ;)

PODSUMOWUJĄC:
Kimber jak na swoją półkę cenową jest po prostu świetny i wart każdej złotówki, a plotki a jakimś pogorszeniu jakości to bzdury po prostu.
Pamiętać tylko trzeba, że to nie jest customowy Wilson za 20 tys., ale wszystkim innym konkurentom z tego samego poziomu chyba daleko jeszcze do niego. :)
Polecam każdemu.
Awatar użytkownika
Mr.Pete
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2014, 11:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: Mr.Pete »

@Zbigniew Hawk - sam jestem ciekaw jakieś rzetelnej opinii od kogoś, kto go ma, kto go rozebrał, dokładnie obejrzał i postrzelał z niego. Myślę teraz o budżetowej "jedenastce", którą by można "ciorchać" na zawodach i mam dylemat, czy postawić na tanie i jako takie Norinco (cena ok 2k), czy na tego turka (cena podobna, 2,3k).
Na innym podobnym forum czytałem jedną opinię i gość mówił, że jak na tę najniższą półkę cenową, to ten Girsan prezentuje się bardzo dobrze i chyba lepiej od chińczyka. No ale to była lakoniczna wypowiedź.
Awatar użytkownika
Zbigniew Hawk
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 17 stycznia 2019, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: Zbigniew Hawk »

O pistoletach Girsan w tym 1911 jest artykuł w Arsenał 9/2018. Chyba na niego się zdecyduję tym bardziej, żona akceptuje cenę. Z Kimberem to pewnie bym się musiał wyprowadzić :-)
Podoba mi się inna wersja wykończenia( bright white ) ale w Polsce niestety chyba nie ma
http://girsan.com.tr/en/project/mc-1911-1
RIDING4GOD
Awatar użytkownika
Mr.Pete
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2014, 11:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: Mr.Pete »

Zbigniew,
akceptacja żony najważniejsza. :)
No i Kimber mimo wielu zalet, ma tę jedną wadę...ryzyko wyje*ania z domu przez żonę. :D
TommyX31
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 30 października 2017, 15:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Chrzanów
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: TommyX31 »

Ja mam BUL'a 1911 Classic Gov. w .45. Powiem tak - wart każdej złotówki, a tych nie wołają za dużo (3,5 k).
Fantastycznie spasowany, rozkładanie proste. Nie ma łożyska lufy tylko lufa rozszerza się ku końcowi i blokuje w zamku. Pełna żerdź, wspaniały spust.
Każdy kto strzelał z niego miał efekt "WOW jaki spust !".
wrc69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 02 sierpnia 2016, 08:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: wrc69 »

Ja zbieram na to:
http://sklep.magazynuzbrojenia.pl/pl/p/ ... Black/1670
Sorki, ale dla mnie rozszerzana na końcu lufa to ani "1911", ani "Classic"
7,62x25 / 7,62x39 / 7,62x54R / 9x19 / 12GA
mrq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 226
Rejestracja: 24 listopada 2017, 15:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: mrq »

Tisas w 9x19 dostępny obecnie w MU jest niestety z bezpiecznikiem iglicy i to na domiar złego aktywowany spustem, nie bezpiecznikiem chwytowym. Nie wiem jak wersja w 45ACP. Spust jest bez możliwości regulacji(pre/overtravel). A tak to całkiem fajnie zrobiona 1911 :) No i za takie pieniądze... ;)
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1407
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 119
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: zoom2 »

A możesz podać więcej szczegółów o tym zabezpieczeniu?
Znane są mi 1911 z takim bezpiecznikiem ale jestem zaskoczony tym, że Tissas to wprowadził w sowich modelach.
No i te o których słyszałem, bezpiecznik iglicy miały "zdejmowany" bezpiecznikiem chwytowym
mrq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 226
Rejestracja: 24 listopada 2017, 15:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: mrq »

Typowy bezpiecznik iglicy - w zamku jest taki dynks ze sprężynką (jak w klocku itp.), a w szkielecie, tam gdzie przerywacz i wyrzutnik, po prawej stronie jest dźwigienka, uruchamiana przez wciśnięcie spustu, która wciska bezpiecznik iglicy. Też się zdziwiłem, bo kolega dziki zarzekał się, że Tisas robi dla nich specjalnie model bez bezpiecznika. No i nie kupiłem... :(
BTW, to się da przerobić, ale trzeba mieć płytkę dystansową z dziurkami - sprzedaje to Brownells albo można dać do zrobienia komuś z dostępem do frezarki. Wywala się wtedy cały ten śmieć od bezpiecznika. Mi się osobiście nie chce z tym bawić... i dlatego odpuściłem Tisasa.
lenon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 17 listopada 2017, 21:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Piaseczno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: lenon »

O ile Tisas nie wymyślił czegoś nowego to prawdopodobnie działa to jak w Coltach "Series 80". Sama blokada jest bardzo podobna jak w Glocku (tyle że w tylnej części iglicy zamiast z przodu). Mechanizm jej zdejmowania jest jednak inny - oparty o 2 dodatkowe "dźwigienki" znajdujące się w szkielecie i uruchamiane przez spust w pierwszej fazie jego ruchu, zanim nastąpi kontakt z zaczepem spustowym (sear). Jeśli jest to dobrze wykonane to efekt jest jak w dobrym spuście 2-oporowym. Najpierw 2-3 mm miękkiego spustu, potem "ściana" i strzał.
Mam takiego Colta "Series 80" i mi osobiście to nie przeszkadza, ale jestem przyzwyczajony do 2-oporowych spustów (wszystkie współczesne wyczynowe pistolety do konkurencji ISSF takie mają). Tyle że tu nie da się regulować tego pierwszego oporu.
Wpisz sobie w Google "colt series 80 safety" i kliknij w obrazki. Tak łatwiej zrozumieć jak to działa niż z opisów "słowno-muzycznych". Jest też trochę filmików na YT (m. in. jak taką blokadę usunąć).
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”