Korona lufy

Warsztat wiatrówkowy

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2019
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korona lufy

Post autor: Dexter »

Jedyne co na ten moment "koniecznie" to sprawdź jak to strzela. Potem się zobaczy co koniecznie a co nie. Diagnozy postawione przez internet, na podstawie zdjęcia są warte... No. Powiedzmy, że niewiele.
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1426
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korona lufy

Post autor: Yurko »

aksel pisze:Może nie złota łopata ale na pewno mała łopatka za odkopanie starego tematu.
To naprawdę lufa LW ? :651: Jeśli nawet wzięli surówkę LW to na pewno narzędzia do obróbki były z targowiska od Chińczyków...
Koniecznie wylot do obróbki.
To raczej nie sprawa złej jakości narzędzi ale ich złym ich doborem. Wygląda to na szlifowanie na sucho grubym kamieniem. Ja raczej użyłbym jakiegoś drobnego freza a później bym jeszcze to wypolerował. Nie wiem czy wiatrówka by lepiej strzelała, ale wygląd byłby fajniejszy...
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
aksel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1278
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 13:13
Tematy: 42
Lokalizacja: Zawisza Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korona lufy

Post autor: aksel »

Trudno tam odróżnić gdzie zaczynają się poszczególne bruzdy. Widać za to zadziory po obróbce. Dla samej estetyki już warto poprawić, a dobrze zrobiona korona celności nie pogorszy.
Guns and .....roses
przemar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 06 lutego 2019, 20:04
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Korona lufy

Post autor: przemar »

Dexter zapewne masz rację, ale jako że czas chwilowo nie sprzyja położeniu się, a optyka idzie, to coś tam chciałem poprawić.
Wyszło mi takie o to:
Obrazek
Obrazek
Mam nadzieję, że spełniać będzie chociaż minimalne standardy, pewnie sprawdzę za kilka dni.
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1426
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korona lufy

Post autor: Yurko »

Może ja się nie znam, ale strasznie głęboki lejek Ci wyszedł. Zastanawiałeś się jaki to jest kąt? Bardzo jestem ciekawy co to dało w praktyce, bo ja bym się tak nie odważył głęboko wwiercić...
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korona lufy

Post autor: rokasa58 »

--
Ostatnio zmieniony 05 lutego 2024, 09:58 przez rokasa58, łącznie zmieniany 1 raz.
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
przemar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 06 lutego 2019, 20:04
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Korona lufy

Post autor: przemar »

Kurdde faktycznie może wyszedł zbyt ostro, ale używałem jedynie papieru 800, potem 1200 i polerka filcem z pastą. Ten filc był faktycznie stożkiem. Ale kurna olek z czego jest ta lufa jak filc z pastą polerską by zrobił stożek?? W sobotę wypróbuję, jak będzie du** to trzeba będzie wcielić w życie poprawkę.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2544
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korona lufy

Post autor: adnikauto »

Koledzy, napisze tak- istnieje wiedza mniej lub bardziej "tajemna" na temat kata obrobienia korony lufy...
Osobiscie sie w ten temat nie zaglebialem, wierze i ufam fachowcom ktorzy zjedli zeby w temacie obrobki luf...

Gosc, ktory skracal lufe do legalnych 16.125" w moim 10/22, zakladal mini kompensator oraz pokrywal calosc "DuraCoat barrel Black Oxide" zrobil kat korony = 11* o ile dobrze pamietam...

https://maddmacsprecisiontactical.com/index.html

A oto wspomniana "lufka" :)

Orginal:
Obrazek

Custom:
Obrazek

Z bliska:
Obrazek


Dla tych z Was, ktorzy chca zglebic temat na powaznie a nie bawic sie wiertlem i patrzec "co z tego wyszlo?" polecam material ponizej:

http://riflestocks.tripod.com/targetcrown.html

Pozdrawiam
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
przemar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 06 lutego 2019, 20:04
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Korona lufy

Post autor: przemar »

Co do zrobionej przeze mnie korony w At44 gdzie słusznie Yurko stwierdził że jest za głęboka, i zastanawiałem się czy jej nie poprawić, ale wczoraj i dziś oddałem kilkadziesiąt strzałów. I tak pierwsze dwie fotki z wczorajszego ustawiania otwartych na 10m z podpórką i drugie dwie fotki 30m w trakcie zerowania lunety. Jak na razie nie będę chyba przy niej grzebał. Oprócz korony polerka komory nabojowej i zrobienie magazynków, bo cięły śruty tak, że aż strach.
Jako że z żadnej długiej nie strzelałem chyba 20 lat, to jak na razie mnie to satysfakcjonuje.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Sandacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 03 listopada 2016, 09:49
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korona lufy

Post autor: Sandacz »

Nic już nie poprawiaj. Jedno z praw Murphiego mówi że jak sie coś dostatecznie długo udoskonala to na pewwno sie to spieprzy. To że nie jedna dziurka to twoja wina i srutu a nie korony. W koronie chodzi by koniec lufy był prostopadły do jego przewodu i ma też zabezpieczyć sam wylot przed uszkodzeniem. To czy to mały stożek, czy duży, czy płytki czy głęboki to ma niewielkie znaczenie. Może być nawet bez żadnego zagłębienia byle idelnie równo.
SebastiaN85
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 09 grudnia 2018, 07:28
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Korona lufy

Post autor: SebastiaN85 »

A co do 1 zdjęcia to poprostu jakaś masakra. Zajechanym frezem w rozladowanej wkrętarce było to chyba robione. :090: Miałem już trzy Hatsany ,dwa rozdalem. Jednego sobie zostawiłem. Także śmiało mogę stwierdzić że to szajs ostatniego gatunku, w którym dosłownie wszystko jest do poprawki, i właśnie dlatego je posiadamy, bo po zrobieniu wszystkiego odnosi się wrażenie że to my je stworzyliśmy. Powodzenia i radości że sprzętu.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Warsztat - Wiatrówki”