Pozwolenie do celów rekonstrukcji historycznej

Moderator: Moderatorzy WBP

Franke96
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 03 kwietnia 2017, 10:39
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Pozwolenie do celów rekonstrukcji historycznej

Post autor: Franke96 »

Witam!
Szukam stowarzyszenia- najlepiej w WLKP ale nie jest go konieczne, pod które mógłbym się podpiąć w celu uzyskania pozwolenia na broń do celów rekonstrukcji historycznej. Czy ktoś może mi coś polecić? W forumowej "szukajce" niestety nic konkretnego nie wyskoczyło.
Pozdrawiam


https://www.netgun.pl/bron-poradnik/23/ ... HL13iK62Ks
Awatar użytkownika
carambas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 07 kwietnia 2014, 16:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław / Braterstwo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pozwolenie do celów rekonstrukcji historycznej

Post autor: carambas »

KS Amator ma w statucie rekonstrukcje historyczne. https://braterstwo.eu
past
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 28 sierpnia 2009, 15:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie do celów rekonstrukcji historycznej

Post autor: past »

Franke96 pisze:Witam!
Szukam stowarzyszenia- najlepiej w WLKP ale nie jest go konieczne, pod które mógłbym się podpiąć w celu uzyskania pozwolenia na broń do celów rekonstrukcji historycznej. Czy ktoś może mi coś polecić? W forumowej "szukajce" niestety nic konkretnego nie wyskoczyło.
Pozdrawiam
Przemyśl to papierologia i wymagania jak na broń ostrą, minus na rekonstrukcjach wielki. Większość rekonstruktorów występuje o broń sportową lub kolekcjonerską i korzysta na strzelnicy , a na imprezach ( których ostatnio coraz mniej) bierze od organizatora i ma spokój.
argo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1658
Rejestracja: 18 czerwca 2007, 20:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie do celów rekonstrukcji historycznej

Post autor: argo »

Potwierdzam slowa poprzednika, jeśli starasz sie o pozwolenie na rekonstrukcyjna to jedynie "przy okazji" robienia innego pozwolenia, robienie od zera nie ma sensu, badania egzaminy decyzja szafa proszenie sie zeby ktos cie wział do stowarzyszenia jedynie po to zeby sobie kupic hukowca, przywatnie sporo nad tym myslałem i olałem temat, ide w kolekcjonerskie, hukowce na reko miałby sens jedynie gdyby byly dostepne max na rejestracje, a nie z dzisiejszymi rygorami, które stawiają pod znakiem zapytania sens ubiegania sie o taki rodzaj pozwolenia.
tylko łowy , tylko nitro
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pozwolenie do celów rekonstrukcji historycznej

Post autor: Leśny Dziadek »

argo pisze:Potwierdzam slowa poprzednika, jeśli starasz sie o pozwolenie na rekonstrukcyjna to jedynie "przy okazji" robienia innego pozwolenia, robienie od zera nie ma sensu, badania egzaminy decyzja szafa proszenie sie zeby ktos cie wział do stowarzyszenia jedynie po to zeby sobie kupic hukowca, przywatnie sporo nad tym myslałem i olałem temat, ide w kolekcjonerskie, hukowce na reko miałby sens jedynie gdyby byly dostepne max na rejestracje, a nie z dzisiejszymi rygorami, które stawiają pod znakiem zapytania sens ubiegania sie o taki rodzaj pozwolenia.
jak najbardziej, nie ma sensu robić "czysto" rekonstrukcyjnego!! Zrób pełną kolekcjonerkę, egzamin podobny, a odpadają wymogi "czynnego udziału" czy jak to tam w ustawie jest zapisane. A na pełną kolekcjonerkę kupisz TAKŻE hukowce do rekonstrukcji (ostatnio np można zanabyć takiego Maxima wz 1910 w wersji full auto na ślepą amunicję).
Maciej R
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 20 lutego 2018, 09:09
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie do celów rekonstrukcji historycznej

Post autor: Maciej R »

Tak jak napisali poprzednicy. Ten rodzaj pozwolenia ma sens tylko przy robieniu innego pozwolenia. Koszt jest prawie taki sam jak na broń ostrą, wymagania prawie takie same. Też miałem robić ten rodzaj pozwolenia ale stwierdziłem, że to bez sensu. Imprez coraz mniej.

Co do pełnej kolekcjonerki to używanie broni hukowej zarejestrowanej do tego celu jest związane z pewnym ryzykiem. Prawo niby nie zakazuje ale też wyraźnie nie pozwala. Ach te dziury w ustawie... Dopóki coś się nie stanie, np. jakiś wypadek to pewnie ludzie dalej będą tak wykorzystywać.
Franke96
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 03 kwietnia 2017, 10:39
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie do celów rekonstrukcji historycznej

Post autor: Franke96 »

Witam!
Dziękuję wszystkim za sprawne wyjaśnienie tematu.
Aktualnie jestem posiadaczem pozwolenia na broń do celów sportowych.
1) Czy posiadanie tego pozwolenia zwalnia mnie z wymogu robienia kolejnych badań jeśli zdecydowałbym się na pełną kolekcjonerkę?
2) Czy jest gdzieś jakieś sprawdzone "kopytko" które krok w krok mówi co i jak należy zrobić i co składać w kwestii pełnej kolekcjonerki?

Pozdrawiam
PS
Ten "Max 1910" jest właśnie powodem moich rozważań nad zrobieniem tych kwitów :-D
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pozwolenie do celów rekonstrukcji historycznej

Post autor: Leśny Dziadek »

Franke96 pisze:Witam!
Dziękuję wszystkim za sprawne wyjaśnienie tematu.
Aktualnie jestem posiadaczem pozwolenia na broń do celów sportowych.

1) Czy posiadanie tego pozwolenia zwalnia mnie z wymogu robienia kolejnych badań jeśli zdecydowałbym się na pełną kolekcjonerkę?
moim zdaniem (które nie każde WPA zapewne podziela) powinieneś pisać o zwolnienie z części praktycznej, w taki zakresie w jakim masz już sportowe. Ale na wniosek, bo z automatu pójdą po całości. Wnioskuję po mojej sprawie we Wrocławiu - mając pełną kolekcjonerkę, zostałem zwolniony z egzaminu na szkoleniówkę - "bo zakresy się pokrywają"
Franke96 pisze:2) Czy jest gdzieś jakieś sprawdzone "kopytko" które krok w krok mówi co i jak należy zrobić i co składać w kwestii pełnej kolekcjonerki?
Zapisujesz się do właściwego stowarzyszenia, piszesz wniosek, wysyłasz, czekasz co dalej. Podaj mi na PW maila, wyślę Ci wzór
Franke96 pisze: PS
Ten "Max 1910" jest właśnie powodem moich rozważań nad zrobieniem tych kwitów :-D
A to niezmierni mi miło, że moimi perełkami daję impuls do rozwoju osobistego :piwo:
Thrud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 963
Rejestracja: 07 października 2012, 19:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie do celów rekonstrukcji historycznej

Post autor: Thrud »

Każde pozwolenie to odrębne postępowanie i odrębna decyzja. Jeżeli poprzednie badania straciły ważność (3 miesiące) musisz zrobić nowe. Natomiast wspomniane przez Leśnego Dziadka zwolnienie z części egzaminu jest o tyle ważne, ze między innymi zwalnia z najtrudniejszych strzelań, jakimi są pistolet i karabinek BZ. Jeżeli masz pełną licencję zostaje pistolet maszynowy i karabin centralnego zapłonu (8/10 trafień w sylwetkę "Francuza") oraz gazówka (najzabawniejszy egzamin - oddanie 3 strzałów w kierunku kulochwytu).
To nie karabin czy broń palna. To jednosuwowy silnik cieplny spalania wewnętrznego ze swobodnym tłokiem.
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pozwolenie do celów rekonstrukcji historycznej

Post autor: Leśny Dziadek »

eeee, najzabawniejsze jest strzelanie z pistoletu sygnałowego "zgaśnie, zgaśnie, zgaśnie ??? kurna nie zgasła, leć, pacz, leć , no pacz gdzie spadła, jasna du**, pali się, pali sie za kulochwtyem, leć gas, nie nie ty, ty odłóż broń !, no gaś to choleeeera"
sprengkapsel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 310
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 15:09
Tematy: 20
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie do celów rekonstrukcji historycznej

Post autor: sprengkapsel »

Leśny Dziadek pisze:eeee, najzabawniejsze jest strzelanie z pistoletu sygnałowego "zgaśnie, zgaśnie, zgaśnie ??? kurna nie zgasła, leć, pacz, leć , no pacz gdzie spadła, jasna du**, pali się, pali sie za kulochwtyem, leć gas, nie nie ty, ty odłóż broń !, no gaś to choleeeera"
heheheh dokładnie tak jest . Dlatego jesień i zima to złoty czas na strzelanie flarami. Już las raz gasiłem :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”