ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Moderator: Moderatorzy WBP

galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: galka90 »

Kolega spitfire miał to wycenić, ale niech poczeka z wycinaniem, abym sprawdził wymiary. Jeżeli wola tłumu będzie wydłuże łoże i coś poprawie. Uwagi larpaka też przyjąłem wiem o co chodzi postaram się to wykonać, ale jestem pewien, że jego projekt tani nie będzie i łoże będzie musiało składać się z dwóch czesci lub nie rozłożymy raczka bez zdjęcia loża.

Wacham się z zaczepami do kolby, ponieważ uważam, że z aluminium szybko się wyrobią, a dodatkowo wiele osób modyfikuje kolbę i będzie musiało to być w dwóch wersjach. Może lepiej zrobić tylko frezy i jak w oryginale że stali dorobić czy to pilnikiem czy wyjąć jakoś z oryginału
Ostatnio zmieniony 29 stycznia 2019, 22:01 przez galka90, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3223
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: biper »

A jest jakaś szansa, aby choć trochę zwęzić to łoże przy samym kabłąku, aby tak klockowato w tym miejscu nie wyglądało?
Drugie pytanie.. chodzi mi po głowie od jakiegoś czasu, jak śledzę ten projekt.. Dałoby się na tym łożu (na bocznych ściankach) zrobić szczeliny w standardzie MLock?
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: galka90 »

Pierwsze pomyślę zrobi się ale najwcześniej 5lutego. Ogólnie to nie jest dużo większe od standardowego chwytu raka i przy kabłąku wygląda podobnie. Co do drugiego pomyślę bo te otwory są dla cienkich kilku milimetrowych płaskich powierzchni. Tu z boku jest lite aluminium mam pewien pomysł, ale potrzebuje wymiarów szczelin i śrub w nich montowanych.
Ostatnio zmieniony 29 stycznia 2019, 22:35 przez galka90, łącznie zmieniany 2 razy.
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 537
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: KudrigY »

Tu masz projekt dublujący komercyjny panel m-lok, gdzie wkręcasz na śruby tą blaszkę, i masz m-lok z czegokolwiek :)

https://www.thingiverse.com/thing:2954185

projekt w STL, jeżeli dobrze widzę - powinno się dać zdjąć wymiary.
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: galka90 »

Oglądam ten zielony chwyt i wydaje mi się że nie uda mi się zmieścić tego m-lock, żeby to było łatwe w obróbce i wytrzymałe. Duża rzeźba wyjdzie wewnątrz lub element zrobiny z dwóch części co też zwiększa koszty. Poczekam na wycenę i będziemy wiedzieć czy jest sens mocno to modzić, bo może się okazać że gra nie warta świeczki
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: Spitfire24 »

galka90 pisze:Miała być to wersja ostateczna, a już myślę żeby chwyt wyciągnąć do przodu i wydłużyć szynę do końca tej osłony sprężyny powrotnej. Da to dużo miejsca na szyny na bokach dokręcane we własnym zakresie oraz dłuższą szynę dolną, a tam według uznania latarki lasery i inne niezbędne taktyczne wyposażenie raka, bo po co nam glocki i ar skoro można mieć ręczny automat komandosa:)
Wydłuż, to super pomysł … chyba :-D , bo nie wiem jak będzie wyglądał. Trzeba by go delikatnie powyoblać
biper pisze:A jest jakaś szansa, aby choć trochę zwęzić to łoże przy samym kabłąku, aby tak klockowato w tym miejscu nie wyglądało?
A to już jest na pewno super pomysł.
Przemo77 pisze:Mam i sprawdzałem już szynę, mocowanie wchodzi ale baaardzo ciasno, trzeba by troszkę poprawić żeby nie trzeba było szlifować.
To nie jest problem, każde mocowanie jakiegokolwiek akcesorium na szynę picatinny jest z jednym elementem ruchomym.
biper pisze:Dałoby się na tym łożu (na bocznych ściankach) zrobić szczeliny w standardzie MLock?
To jest zły pomysł, bo po pierwsze osłabia ścianki, a po drugie podraża wytworzenie chwytu.
galka90 pisze:Kolega spitfire miał to wycenić, ale niech poczeka z wycinaniem
Wysłałem pliki koledze, czekam na razie na wycenę.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: LARPAK »

Mi się ten kształt przy kabłąku podoba - nie jest zbyt zaokrąglone/obłe tylko tak jak być powinno.
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: galka90 »

Co do m-lock rezygnuję z tego ponieważ w tej konfiguracji to i tokarz-frezer to wykona. Jeśli dodam m-lock obróbka będzie kosztować majątek.

Co do chwytu przy kabłąku to chciałem zachować kształt raczkowego. Dodatkowo w tej konfiguracji wszystko jest plug and play. Jak zwęże z tyłu będzie trzeba tylna śrubę zmienić, więc projekt będę musiał zrobić pod konkretną śrubę z normy.
Wydłużyć chwyt raczej jutro to zrobię. Co do zaokrągleń one są ale nie zrobię ich mocno w tej części chwytu bo musi być miejsce pod prowadnicami kolby na montaż kolimatora. Mogę wydłużony chwyt pozaokrąglać dopiero, ale tam byłoby fajne miejsce na dokręcenie szyny nawet całkiem długiej i to stabilnie dokreconej.

Ważniejsze jak rozwiązać problem zaczepów kolby tych metalowych o których pisałem.
Ostatnio zmieniony 30 stycznia 2019, 19:42 przez galka90, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3223
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: biper »

M-Lock to była ot taka fanaberia :) Wytrzymałość i przede wszystkim opłacalność ważniejsze.
Co do kształtu przy kabłąku.. No właśnie widziałbym coś bliżej oryginału - mam wrażenie, że jest on jednak nieco bardziej wyoblony i promień tej obłości wchodzi na śrubę.

Być może to tylko gra światła, ale w wersji custom'owej mam wrażenie, że jest bardziej kanciasto..

Obrazek

vs

Obrazek
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: galka90 »

Wchodzi na śrubę, ale przyjrzę się temu i może odrobinę poprawię jeśli jeszcze jest mało :)
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: kuras999 »

Wygląda super ale zgadzam się że możnaby zaokrąglić od strony kabłąka i od spodu. Oryginalny chwyt też nie jest ostro zakończony od spodu.
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: galka90 »

miałem mało czasu więc tylko dwie wersje

Pierwsza zmniejszyłem tył przy kabłąku i zwiększyłem zaokrąglenia szerokość ta sama
Obrazek

Druga wersja wydłużony z przodu oraz modyfikacje jak wyżej
Obrazek
Obrazek
Obrazek

To wydłużenie będzie miało jedną wadę. Broń w pozycji gotowej do strzału (z zamkiem z tyłu) będzie źle wyglądała bo chwyt będzie wystawał dalej niż zamek


ok jest też trzecia
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2019, 19:13 przez galka90, łącznie zmieniany 1 raz.
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: galka90 »

tak szczerze powiedziawszy jak zamontujesz inny chwyt kolimator i coś jeszcze też nie wejdzie do kabury:
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: kuras999 »

Jak dla mnie rewelacja :) obstawiam 3
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2019, 19:29 przez kuras999, łącznie zmieniany 1 raz.
galka90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 10 kwietnia 2017, 17:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: ZTS - PM wz. 63 RAK - modyfikacje.

Post autor: galka90 »

trzecia wersja musi mieć poprawkę na inną śrubę z tyłu, bo standardowa będzie odstawać. Musze jakąś dobrać.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”