Sabatti tactical luneta

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

piotrjub
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 20 listopada 2011, 19:07
Tematy: 0
Lokalizacja: 3 Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti tactical luneta

Post autor: piotrjub »

Tylko Andrzej wspominał „Co do Kahles-ów, to zadowolony byłem z K624 z siatką SKMR3, a słabo oceniałem Kahlesa K1050”, obserwując jego wybory lunet trochę się uśmiecham dla mnie są czasami dziwne.
222; 223; 243; 308; 30-06; 8x57JRS; 9,3x62; 375H&H; 12/70; 16; 20; 22 LR; 6,35; 7,65; 9 Para; 9 Makarov; 38 Special; 6BR; 30BR; 6,5x47; 284; 6mmAR; 6.5 SLR; 416Barrett;
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 19
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti tactical luneta

Post autor: GreenHeart »

piotrjub pisze:
GreenHeart pisze: 2. tubus 34 mm wymiata ze zdolnością zmierzchową.
Możesz rozwinąć co masz na myśli.
Napisałem to w kontekście własnych doświadczeń i porównania lunet o podobnych parametrach powiększenia i wielkości obiektywu ale odmiennych rozmiarów tubusa. Wg mojej subiektywnej oceny w dzień lepszy jest NF a w nocy lepiej widać przez Deltę. Skoro NF może mieć lepsze szkła to różniaca mogła wynikac z wielkości tubusu. Ot takie moje dywagacje ale oczywiście zaraz zaczniecie sypać wzorami z czym się zgadzam, dlatego określam ten sposób oceny jako subiektywny i idąc z nurtem przyznaje że wielkość tubusu nie ma znaczenia poza możliwościami regulacji.
Tak czy siak lupka jest ok i oprócz pokrętła paralaksy, pokrywy baterii mógłbym przyczepic się jedynie do podświetlenia na powiększeniu x4.5 gdyż litery nieco mieszają sie z krzyżem i powstaje złudzenie przesunięcia punktu celowania, jednak nie jest to ąz tak upierdliwe.
I jeszcze kwestia marketingowa. Zamiast osłon przezroczystych wolałbym żeby Delta dodawała osłony gumowe. Do topowej lupki mogliby pokusić się choć o te montowane na bok - lecz to tylko taka pierdoła. osobiście polecam dokręcenie dźwigni powiększenie na lokcite bo potrafi się odkręcić cholerstwo podczas strzelania.
Lunete testuje w lesie podczas polowań z podchodu (kolimator by się do niej jeszcze przydał) także zobaczymy jak się sprawi.
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Sabatti tactical luneta

Post autor: SpaceDog »

piotrjub pisze:Tylko Andrzej wspominał „Co do Kahles-ów, to zadowolony byłem z K624 z siatką SKMR3, a słabo oceniałem Kahlesa K1050”, obserwując jego wybory lunet trochę się uśmiecham dla mnie są czasami dziwne.
Rozmawiałem z nim wczoraj - i mówił, że był zadowolony z SKMR3 do czasu... aż zobaczył siatki Delty - konkretnie tą ,,wzorowaną" na H59 :wink:
Wybory wyborami, a wyniki wynikami - Andrzej strzela świetnie na co jest masa wymiernych dowodów :wink: więc najwyraźniej Delta nie przeszkadza mu w wygrywaniu - choćby ostatnio w Skarżysku.
tytus160
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 185
Rejestracja: 29 stycznia 2017, 10:06
Tematy: 4
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti tactical luneta

Post autor: tytus160 »

SpaceDog pisze: Rozmawiałem z nim wczoraj - i mówił, że był zadowolony z SKMR3 do czasu... aż zobaczył siatki Delty - konkretnie tą ,,wzorowaną" na H59 :wink:
Wybory wyborami, a wyniki wynikami - Andrzej strzela świetnie na co jest masa wymiernych dowodów :wink: więc najwyraźniej Delta nie przeszkadza mu w wygrywaniu - choćby ostatnio w Skarżysku.
Hmm, ale przecież w nowych Strykerach 5-50 są proste siatki DLS? Z tego co AP pisał na fb to właśnie ma tę nową Deltę 5-50 z klikiem 0,05 -tam jest DLS-1.
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2019, 10:54 przez tytus160, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti tactical luneta

Post autor: Spitfire24 »

SpaceDog pisze:
Jeśli chodzi o szkła, to informacja z pierwszej ręki jest taka... że pochodzą dokładnie z tej samej japońskiej firmy, która robiła serie NXS Nightforce i porównując obie lupki obok siebie (na dwóch różnych karabinach) coś może w tym być :wink:
Mi do pełni szczęścia brakuje dokładniejszego wyskalowania paralaksy - tylko numerkami bo ostrzy bez problemu i na 800 i na 1000m - dalej nie sprawdzałem.
Jedna uwaga - jest dość wrażliwa na prawidłowy skład. Jeśli NF czy S&B pozwalał na minimalne ruchy głową/okiem na boki... tak tu skład musi być idealnie w osi optycznej.
Mam Deltę taką o jakiej pisze SpaceDog i mogę potwierdzić to co on napisał. Osobiście jestem z niej zadowolony, natomiast do listy uwag dopisałbym jeszcze to że czasem jak chce się włączyć/wyłączyć podświetlenie to można odkręcić kapsel od gniazda baterii. Poza tym szkło jest fajne. Patrzyłem kiedyś przez Khalesa AP i mając obok moją Deltę to miałem wrażenie że Delta jest odrobinę czystrza i ostrzejsza.
tytus160 pisze:Hmm, ale przecież w nowych Strykerach 5-50 są proste siatki DLS
Ale Andrzej na Zimowej ofensywie mówił, że tą Deltę kupił do tarczy i na F-Class więc akurat siatka jest do tego jak najbardziej w porządku.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
tytus160
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 185
Rejestracja: 29 stycznia 2017, 10:06
Tematy: 4
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti tactical luneta

Post autor: tytus160 »

Tak, wiem że do tarczy i wiem, że się nadaje. Tyle, że w ogóle nie jest podobna do H59 :)
piotrjub
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 20 listopada 2011, 19:07
Tematy: 0
Lokalizacja: 3 Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti tactical luneta

Post autor: piotrjub »

SpaceDog pisze: Rozmawiałem z nim wczoraj - i mówił, że był zadowolony z SKMR3 do czasu... aż zobaczył siatki Delty - konkretnie tą ,,wzorowaną" na H59 :wink:
Wybory wyborami, a wyniki wynikami - Andrzej strzela świetnie na co jest masa wymiernych dowodów :wink: więc najwyraźniej Delta nie przeszkadza mu w wygrywaniu - choćby ostatnio w Skarżysku.
To że Andrzej świetnie strzela to wszyscy wiedzą.
Dla tego podałem, że czasami się uśmiecham widząc jego wybory lunet - mam tu na uwadze wybór lunety jak i również siatki, to są dwa nierozłączne wybory.
Właśnie wybór lunety Kahles z pokrętłem balistycznym 17,5 MOA na jeden obrót czy wybór NF Copetition z siatka jak pamiętam DDR-2, to są dla mnie dziwne wybory, dopowiem do takiego zastosowania jak robił.
A co do wymiernych dowodów to jeśli było by to kryterium wyboru to znaczy kto strzelił by lepiej od Andrzeja to jego luneta jest lepsza?
Lecimy teraz ze zwycięzcami zawodów i kto z jakiej lunety strzelał?
Tak jak podawałeś u niego raczej nie ma problemu aby o wyborze decydowała cena, powinien wybierać to co jest najlepsze.
Taką ciekawostką ma być ta najnowsza luneta S&B, również czekam na kolegi Marcha GENESIS która jest już podobno wysłana, i nie ukrywam że będą czekał na opinie obu kolegów na temat tych lunet.
U mnie nawet mam na jednej broni taki zestaw Luneta Nightforce ATACR 7-35x56 Tremor3 .1Mil-rad i Luneta March High Master 10-50x56 MTR-1 1/8MOA
nie ma idealnego rozwiązania do wszystkiego a już paru kolegów mówi że NF powinienem brać o takich jednak parametrach ATACR 5-25x56.

A jak już chcemy mocno wchodzić w marketing - to słyszymy ta sama fabryka co NF :-D
czyli porównujemy się do lepszych
czyli wybór gdzie nie decyduje cena jest praktycznie jasny :wink:
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2019, 14:44 przez piotrjub, łącznie zmieniany 2 razy.
222; 223; 243; 308; 30-06; 8x57JRS; 9,3x62; 375H&H; 12/70; 16; 20; 22 LR; 6,35; 7,65; 9 Para; 9 Makarov; 38 Special; 6BR; 30BR; 6,5x47; 284; 6mmAR; 6.5 SLR; 416Barrett;
tytus160
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 185
Rejestracja: 29 stycznia 2017, 10:06
Tematy: 4
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti tactical luneta

Post autor: tytus160 »

"czyli wybór gdzie nie decyduje cena jest praktycznie jasny"

Też nie do końca, każda z topowych marek będzie chwalona w zależności od preferencji użytkownika :)

A jak budżet ogranicza to też nie jest łatwo - bo zawsze rodzi się wątpliwość czy nie warto "doskładać" i dołożyć do lepszej ;-)
Jak za 5k - to może jednak lepiej taką za 7,9k (jak nowe Delty) - no ale skoro 7,9 to może jednak dołożyć i kupić za 10k Kahlesa, a skoro 10 to może jednak za 12,5 NF? Itp. itd. :)
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Sabatti tactical luneta

Post autor: SpaceDog »

tytus160 pisze:Tak, wiem że do tarczy i wiem, że się nadaje. Tyle, że w ogóle nie jest podobna do H59 :)
Owszem nie jest. Tylko Andrzej ma również 4,5-30/56 i tam już jest H59 ;laughing:
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Sabatti tactical luneta

Post autor: SpaceDog »

Dokładnie - nikt, kto wywalił 16-18tys na Marcha czy NF nie dopuści do siebie... że można równie dobrze, a jednak dużo taniej ;laughing:
Dlatego szanuję Andrzeja - ma do tego zdrowy dystans i nie widzi sensu przepłacać za samą ,,markę"... Tak samo skomentował to na YT jeden z testujących Deltę - że skoro w takiej cenie pojawiły się takie szkła, to on nie widzi sensu płacenia po 4-6tys $ za inne lunety.
Na szczęście miałem okazję strzelać z całej światowej czołówki zarówno karabinów wyborowych jak i lunet... i nikt niczego mi nie wmówi :027:
Oczywiście zgadzam się, że wybór lunety i siatki podyktowany jest tym, co się strzela... dlatego dla mnie March może nie istnieć. Nie ma ani jednej siatki w swojej ofercie, która by mnie interesowała... że o aberracjach w modelu 80x nie wspomnę... 60x jest pod tym względem dużo lepszy optycznie.
Dziś strzelałem z S&B 5-45/56 PMII - co prawda nie z siatką LRR którą osobiście uważam za świetną (również w zakresie podświetlania), a zwykłym P4F. Bardzo fajne szkło. Gdybym mógł sobie na nie pozwolić, to byłby mój wybór... choć np. ma gorzej rozwiązaną sprawę sterowania podświetleniem - nie tak jak Delta czy NF - nie ma pozycji pośrednich, na których podświetlenie jest wyłączone tylko trzeba skręcić je do zera - nie przepadam za takim rozwiązaniem.

Nie trzeba się też licytować tym, kto z czego strzela... Ktoś to już zrobił za nas 8-)

Obrazek

Obrazek
abersfelderami
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 877
Rejestracja: 13 października 2011, 06:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wroclaw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti tactical luneta

Post autor: abersfelderami »

W fclass duzo do wyboru nie ma, na szczescie sa tansze niz taktyczne.
S&B- wszystko dobre oprocz odleglosci od oka
March- wszystko dobre, lekki.
Kahles- najdokladniejsze kliki
NF-wszystko dobre, ale co poniektorzy nie sa pewni klikow
Delta- chwalone szklo i kliki, ale nie ma marki, jak dlugo bedzie na rynku? jakosc na dluzsza mete? jak z gwarancja, czy musza wysylac je do Japonii? duzo niepewnosci.Dobra cena. Kogo jest ta luneta? Jezeli Trijicon ma ta sama, to najprawdopodobniej Japonczycy dali swoje szklo, wyprodukowali w Chinach i wystawili na sprzedarz, zmieniaja tylko pokretla, siatki i logo.
Moge sie mylic.
abersfelderami
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 877
Rejestracja: 13 października 2011, 06:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wroclaw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti tactical luneta

Post autor: abersfelderami »

...albo wszystko jest z Chin, nawet szklo, czesc gdzie sa wiezyczki (turret housing) jest typowo chinska, moze byc za to skladana w Japonii, szczegolnie ze precyzyjne ustawienie szkiel nie jest latwe.
Tutaj trijicon;
http://bulletin.accurateshooter.com/201 ... -powerful/
Tu facet chwali i krytykuje Delte http://www.sporting-rifle.com/reviews/d ... hd-review/
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2019, 18:21 przez abersfelderami, łącznie zmieniany 2 razy.
tytus160
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 185
Rejestracja: 29 stycznia 2017, 10:06
Tematy: 4
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti tactical luneta

Post autor: tytus160 »

Wiele parametrów identycznych w tym Trijiconie 5-50x56 i Delcie 5-50x56.
Pytanie czy to źle, czy dobrze?
abersfelderami
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 877
Rejestracja: 13 października 2011, 06:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wroclaw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti tactical luneta

Post autor: abersfelderami »

To ta sama luneta, czy dobrze ? chyba tak, musza dbac o imie (w rzeczywistosci skurwiele, mialem z nimi duzo problemow). Przygladam sie tej lunecie i zauwazam wiecej wplywu Tangent Theta (Trijicon) niz Delty. Sightmark ma tez te same rozwiazania wiezyczek, zero stop, itp.
Wyglada na miedzynarodowa kooperacje :-D
abersfelderami
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 877
Rejestracja: 13 października 2011, 06:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Wroclaw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sabatti tactical luneta

Post autor: abersfelderami »

Czy ktos z kolegow widzial jakakolwiek fabryke Delty w kraju? Delta nie podaje, ze sa to ich lunety. Wyglada na to ze Delta tylko sprzedaje produkty, glownym wspolpracownikiem Delty jest Yukon (Bialorus), Yukon ma fabryki w Chinach. Delta podaje tez inne kompanie z ktorymi kooperuje, zapomina tylko podac, ze naleza one do Yukon.
Bawie sie w sledczego 8-)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”