QB78 High power czy normalna

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Michal1977
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 04 stycznia 2019, 22:14
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

QB78 High power czy normalna

Post autor: Michal1977 »

Cześć wszystkim,

chciał bym sobie kupić wiatrówkę na CO2 bo mi się nie chce łamiać lufy, Jedyna z wieloma ocenami to QB78. I znalazłem na olx wersje high power objecują: Wersja HighPover 2017r posiada większą moc , regulację mocy od 12-17J manualna, długą lufę która idealnie przekłada się na celność wiatrówki na dłuższe dystanse, bardzo miękki spust w przeciwieństwie do wersji standardowej Deluxe która posiada bardzo twardy spust.

Myślicie że warto więcej zapłacić?
https://www.olx.pl/oferta/wiatrowka-qb- ... qE8ew.html
tak bym kupił tą tu
https://www.arobron.pl/wiatrowka-co2-in ... 11808.html

80 zł to nie dużo ale za dużo jak tylko za słowa

Dzięki z góry za odpowiedzi
Michal1977
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 04 stycznia 2019, 22:14
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: QB78 High power czy normalna

Post autor: Michal1977 »

widze że ten pan na olx ma też wersje na pcp
https://www.olx.pl/oferta/wiatrowka-qb- ... 44fa4f2a53

co otym sądzićie słyszał ktoś o tym fantomUSA
ja czytam o wiatrówkach pare dni, ale 240m/s przy 5,5mm i 17J to niemożliwe, albo?
Ostatnio zmieniony 04 stycznia 2019, 23:03 przez Michal1977, łącznie zmieniany 2 razy.
Michal1977
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 04 stycznia 2019, 22:14
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: QB78 High power czy normalna

Post autor: Michal1977 »

i high power bez regulacji za 499, to dobra cena
https://www.olx.pl/oferta/wiatrowka-qb- ... 44fa4f2a53
Ostatnio zmieniony 04 stycznia 2019, 23:01 przez Michal1977, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zbynio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 23 kwietnia 2015, 19:41
Tematy: 6
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: QB78 High power czy normalna

Post autor: zbynio »

Odradzam zdecydowanie. W skrócie pisząc to robił ludzi w bambuko i sprzedawał buble.
Poszukaj informacji o użytkowniku : Basterful , Fantom USA. Jeszcze miał kilka innych nazw.
IZH 46
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: QB78 High power czy normalna

Post autor: Yurko »

Zasilanie wiatrówki przystosowanej do CO2 bezpośrednio powietrzem, bez żadnych przeróbek wewnętrznych to głupi pomysł. Wiem, bo sam tego próbowałem. Gdyby chcieć zachować funkcję CO2, najlepiej by chyba było dorobić mocowanie do kartusza na wyższe ciśnienie (niż podane 100 barów) z regulatorem dającym na wyjściu 60 albo co najwyżej 80 barów. Na pewno nie 100. Nie jestem pewny, czy dla tej wiatrówki taka przeróbka ma sens...
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Sandacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 03 listopada 2016, 09:49
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: QB78 High power czy normalna

Post autor: Sandacz »

Miałem kiedyś spięcie z tym Gordonem/Basterfulem/Fantomusem USA gdy zapytałem jak to możliwe by przy śrucie 5,5 i prędkości 240m/s zmieścić się w limicie. Najpierw coś bredził o różnych śrutach a jak spytałem jakie śruty w 5,5 są lżejsze do 0,6 g to dostał szału i wypisywał, że byli już tacy co tylko stracili pieniądze na sądy a jemu i tak nic nie zrobią i jeszcze mase wyzwisk. To chory człowiek. Tylko utwierdziłem się w tym, że wszytko co napisane to ściema i lepiej omijać go szerokim łukiem.
Kup sobie nową QB78 za 350 zł, dorób korek przejściówkę do butli HP 0,2l./butla ma regulator na ciśnienie takie jak ma co2/ Kilka drobnych modyfikacji i masz ponad 100 strzałów z jednego nabijania. /można dymać pompką do PCP/ Przy 4,5 w limicie to już ładna prędkość śrutu i bardzo dobra celność. Na 50 m bez problemu w kapslu się zmieścisz.
Ostatnio zmieniony 05 stycznia 2019, 11:58 przez Sandacz, łącznie zmieniany 2 razy.
Michal1977
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 04 stycznia 2019, 22:14
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: QB78 High power czy normalna

Post autor: Michal1977 »

Dobra dzięki kupję normalną qb78, ale za 350 nigdzie nie widziałem
Awatar użytkownika
JohnLJA
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 12 kwietnia 2011, 07:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Sandomierz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: QB78 High power czy normalna

Post autor: JohnLJA »

Pod względem przeróbki na pcp jeszcze lepszą opcją byłby model QB79. Jest on fabrycznie przystosowany do zasilania CO2 z butli paintballowej.
Wystarczy tylko zmienić na butlę hp z regulatorem i mamy pcp. Nie wiem tylko czy obecnie QB79 są produkowane, ponieważ dawno nie widziałem nowych w sprzedaży.
Ostatnio zmieniony 06 stycznia 2019, 19:37 przez JohnLJA, łącznie zmieniany 1 raz.
A gdy umrzeć przyjdzie pora i po swoje przyjdzie szatan, u wrót piekła stańmy razem w drodze do nowego świata...
kuzik71
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 05 grudnia 2016, 18:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: QB78 High power czy normalna

Post autor: kuzik71 »

Nie kupi juz w,w modelu ,GdY zaczynałem zakup PCP właśnie od QB 79 chciałem zacząć ale niestety nic nie znalazłem,po wielu poszukiwaniach natrafiłem na 1 sztukę 79-ki ale po wielu modach..... szkoda ,ze zaprzestano produkcji fajnego karabinka z dużymi możlwościami///
Zoomee
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 05 listopada 2017, 22:31
Tematy: 2
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: QB78 High power czy normalna

Post autor: Zoomee »

Sandacz pisze:dorób korek przejściówkę do butli HP 0,2l./butla ma regulator na ciśnienie takie jak ma co2/ Kilka drobnych modyfikacji i masz ponad 100 strzałów z jednego nabijania. /można dymać pompką do PCP/
Czy można prosić o jakieś szczegóły/ linki / namiary na sklep?
Chętnie bym przerobił swoją QB78.
HW 77K Match .177 (by Hogan), QB 78 .177 (by Eres), Hammerli 850 .177, FWB 600
Sandacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 03 listopada 2016, 09:49
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: QB78 High power czy normalna

Post autor: Sandacz »

Przerobić QB 78 na dobre PCP z regiem to nie takie proste jak osrać koszulę. Sporo na ten temat jest na forum. Prosze poczytać a jak coś będzie niejasne to mogę podpowiedzieć.
Zoomee
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 05 listopada 2017, 22:31
Tematy: 2
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: QB78 High power czy normalna

Post autor: Zoomee »

Sandacz pisze:Przerobić QB 78 na dobre PCP z regiem to nie takie proste jak osrać koszulę. Sporo na ten temat jest na forum. Prosze poczytać a jak coś będzie niejasne to mogę podpowiedzieć.
Wybacz pytanie, wyszukiwanie mi nie pomaga. Główny wątek o QB 78 i jego modyfikacjach to ponad 100 stron.
Mógłbyś mnie naprowadzić?

Z góry dziękuje.
HW 77K Match .177 (by Hogan), QB 78 .177 (by Eres), Hammerli 850 .177, FWB 600
Sandacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 03 listopada 2016, 09:49
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: QB78 High power czy normalna

Post autor: Sandacz »

Przerabiasz zawór starzałowy by otwierał sie przy wyższych ciśnieniach, zmieniasz transferport na szerszy, do kartusza montujesz przejściówkę i do niej przykręcasz butlę HP np. 0,2L. Tak by cię lepiej naprowadzić to powinienem napisać jeszcze 99 stron więc najlepiej daj komuś niech ci przerobi. QB78 mają świetne lufy i jak przerobić zawór strzałowy i podłączyć butelkę z regiem to na 50m dziurawienie kapsli nie jest wielkim wyzwaniem.
Ostatnio zmieniony 12 lutego 2019, 00:14 przez Sandacz, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Krriiss
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 50
Rejestracja: 28 października 2018, 16:32
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: QB78 High power czy normalna

Post autor: Krriiss »

Michal1977 pisze:Dobra dzięki kupję normalną qb78, ale za 350 nigdzie nie widziałem
Na aledrogo są po 375 zestawy.
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 554
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 10
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: QB78 High power czy normalna

Post autor: wichura »

To mój pierwszy post, więc najpierw - dzień dobry wszystkim. Też posiadam qb78, i ją polecam, a dla potencjalnych nabywców info. Wczoraj byłem w markecie "ze wszystkim", w gablocie stała QB78 D (nie diesel, tylko ze "złotym" cynglem), Za 499 pln. Dziś przeglądałem gazetkę tego marketu, i okazuje się że jest "promo", QB 78 kosztuje 150 zł mniej. W poniedziałek chyba przejadę się do tego marketu. Nie podaję nazwy, coby nie dostać po łapkach za "krypto reklamę", powiem tylko że nazwa zaczyna się na J, jak Julia :)
.177, .22, .25, .30, .44
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”