Buty

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Buty

Post autor: MaciekSz »

Ale nie "taktyczne", gromy ani inne militarne i udające militarne.
Chodzi mi o bardzo porządne, z twardej i grubej skóry licowej (nie z plastiku oklejonego skórką), szyte, wysokie, sznurowane buty na solidnym protektorze. Nie aż tak wysokie jak glany, ale prawie.
Czy ktoś jeszcze szyje takie buty?
Maciek
.62 i .69
Levonor
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 26 września 2018, 11:28
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Buty

Post autor: Levonor »

Moje poszukiwania tego właśnie rodzaju skończyły się na https://hunt-fish.eu/pl/p/BADILE-MEINDL ... KINGOWE/82. Warunki jak podałeś, buty bez membrany- dla niektórych to minus, mnie właśnie o to chodziło. Bardzo porównywalny model, w podobnej cenie, robi jeszcze Hanwag- sama skóra, bez membrany, Vibram, no i przyszywane podeszwy, ostatecznie zadecydowały względy estetyczne. Nie są może najtańsze na rynku, no ale cóż- "tradycyjne" metody produkcji nie są tanie, "made in Germany" też pewnie dodatkowo podbija cenę. Co do jakości- noszą się dobrze, oczywiście trochę lepiej czują się poza miastem- ale nie są to typowe buty "tylko w ciężki teren". Po pół roku żadnych usterek technicznych nie zauważyłem, no ale w tego typu butach to raczej spodziewane...
Ostatnio zmieniony 14 stycznia 2019, 19:40 przez Levonor, łącznie zmieniany 1 raz.
blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Buty

Post autor: blair7 »

Zobacz RedRock, jak dla mnie mega wygodne do chodzenia na co dzień mam niskie, są też wysokie. Zresztą dużo modeli mają.
Xtz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 19 listopada 2008, 19:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Buty

Post autor: Xtz »

Maciek, musisz chyba określić się bardziej ;)
Do czego mają być używane, jak długo na nogach jednorazowo itp, membrana lub jej brak...
Proponuję przejrzeć fora outdorowe - tam są baardzo konkretne podpowiedzi.

Wiesz, że gruba skóra licowa, sztywność i solidny protektor = ciężki, sztywny but, który daje w kość po dłuższym chodzeniu? I mówię to z perspektywy kogoś, kto buty trekingowe nosi najczęściej po 8 godz. dziennie, prowadzi w nich samochód i takie tam.

Do tego obecnie większość butów (nawet, te z linków powyżej) mają olejowane skóry nubukowe (taka skóra jest tańsza, bo szlifowanie wyrównuje niedoskonałości) i stąd popularność membran - nubuk bardziej chłonie wodę.
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Buty

Post autor: MaciekSz »

Mają być bez membrany.
W butach trekkingowych lub Caterpillarach chodzę na co dzień i nie dają mi w kość, ale trwałością nie dorównują butom z pełnej skóry licowej.
Nie szukam zresztą typowych trekingów, które mają określoną konstrukcję, usztywnienia itd. Raczej po prostu skórzanych, solidnych butów, które układają się do stopy i odpowiednio traktowane wytrzymują lata.

Przykład tego, o co mi mniej więcej chodzi:

https://www.google.pl/search?client=ope ... 8&oe=UTF-8
Ostatnio zmieniony 14 stycznia 2019, 22:25 przez MaciekSz, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciek
.62 i .69
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1024
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Buty

Post autor: slepe_oko »

MaciekSz pisze:Ale nie "taktyczne", gromy ani inne militarne i udające militarne.
Chodzi mi o bardzo porządne, z twardej i grubej skóry licowej (nie z plastiku oklejonego skórką), szyte, wysokie, sznurowane buty na solidnym protektorze. Nie aż tak wysokie jak glany, ale prawie.
Czy ktoś jeszcze szyje takie buty?
Hanzel
:512:
Xtz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 19 listopada 2008, 19:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Buty

Post autor: Xtz »

Może nie do końca w takiej formie jak to pokazałeś, ale...
Kurcze, miało nie być taktycznie, to trudne ;)
Myślałeś o czymś dedykowanym policji?
Haix - bardzo dobra firma i, wyprzedażowe, są w baardzo dobrych pieniądzach (tylko głównie czarne).
np. https://armyworld.pl/product-pol-5893-B ... -Nowe.html
- na tej stronie są jeszcze inne, które ogólnie, spełniają kryteria (nawet takie z membraną, ale nieszczelną ;laughing: - też unikam membran).
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Buty

Post autor: Michaus »

Miały nie być militarne, ale najbardziej do opisu pasują trzewiki wz. 919/MON.
Jak opuścisz na nie nogawkę, to wyglądają bardzo cywilnie. :wink:
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Xtz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 19 listopada 2008, 19:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Buty

Post autor: Xtz »

Michał, ja tu światowo, a Ty MON ;laughing: ;laughing: ;laughing:
:piwo:
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Buty

Post autor: Michaus »

Ojtam..., ale za to jaki będzie miał wybór (Demar, Wojas, Armex, Protektor i Gregor SA.). :033:
Tak poważnie, to chciał solidnych butów ze skóry licowej, które nie mają żadnych udziwnień membran itp., a MON dość dobrze się w to wpisuje.
Wojas robił cywilne wersje, które wyglądały lepiej a były równie proste, więc może coś w tym kierunku...
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Zielonorogi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1309
Rejestracja: 19 stycznia 2007, 09:34
Tematy: 49
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Buty

Post autor: Zielonorogi »

Ostatnio zmieniony 14 stycznia 2019, 23:26 przez Zielonorogi, łącznie zmieniany 2 razy.
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Buty

Post autor: MaciekSz »

Michaus pisze:Ojtam..., ale za to jaki będzie miał wybór (Demar, Wojas, Armex, Protektor i Gregor SA.). :033:
Tak poważnie, to chciał solidnych butów ze skóry licowej, które nie mają żadnych udziwnień membran itp., a MON dość dobrze się w to wpisuje.
Wojas robił cywilne wersje, które wyglądały lepiej a były równie proste, więc może coś w tym kierunku...
Ty chyba nie chodziłes w tym modelu :/ Takie rady, to wiesz co. To najbardziej niewygodne badziewie, jakie miałem. Ani do miasta, ani na wycieczkę.

Hanzele znam, ale ostatnio jest sporo narzekań na jakość.
Maciek
.62 i .69
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Buty

Post autor: Michaus »

Chodziłem i to naprawdę sporo. Za wyjątkiem porannego biegania w trampkach, to były buty na cały dzień.
Gdy wychodziliśmy do cywila, wydano je nam (oraz skarpety i zielone majtki, koszulki).
Buty mam do dziś, dbam o nie i wyglądają jak nowe.
Moje zrobili w firmie Protektor Lublin.

Mam Meindle, Chiruca i Salomony, ale 919 też czasem założę i nie noszę ich za karę.
Wydaje mi się, że to sprawa odpowiedniego dopasowania i umiejętnego zasznurowania, bo widziałem takich, którym po całym dniu musztry, zjadły pół pięty... oni raczej nie podzielają mojego zadowolenia z tych butów.

Kiedyś zastanawiałem się nad Prabos BW 2000, ale w sumie to co aktualnie mam, to mi wystarcza.
MaciekSz pisze:Takie rady, to wiesz co.
Wiem... Pewnie mam sobie wsadzić... w buty. :wink:
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Buty

Post autor: MaciekSz »

To ja nie wiem. Raczej nie mam problemu z układaniem butów, bo od zawsze preferuję takie, które tego wymagają. Mimo tego MON-y były bezkształtne, luźne tam gdzie powinny trzymać, a obcierające tam, gdzie powinien być luz.
Może trafiłem na złą partię albo producenta, nie wiem. W każdym razie drugiej szansy im nie dam, również dlatego, że nie jestem "taktycznie gotowy na koniec świata" i nie mam ochoty wyglądać jak zbieg z NSR-u ;)
Dlatego szukam czegoś o cywilnym wyglądzie i solidnej konstrukcji.
Mam np. 15-letnie glany Steel. Chciałbym czegoś równie solidnego, ale bardziej neutralnego. Na razie szukam - Brytole mają ciekawą ofertę, ale 1,5 kafla za buty niestety nie dam.
Maciek
.62 i .69
Zielonorogi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1309
Rejestracja: 19 stycznia 2007, 09:34
Tematy: 49
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Buty

Post autor: Zielonorogi »

Niestety Maciek żyjemy w bantustanie i ceny angielskich butów są dla nas wysokie.
Ale dostajesz porządną skórę + buty ramowo szyte, wystarczają na wiele lat i można je regenerować tj. wymienić po latach podeszwę na nową.
Jeżeli będziesz śledził stronę śledzia z linku wyżej to tam pojawiają się regularnie promocje/ostatnie sztuki do max -50%, może coś trafisz.
Wejdż na główna strone, filtruj po boots i sale.
https://www.herringshoes.co.uk/search.p ... search_box

Jeszcze coś takiego przychodzi mi do głowy :
https://www.noble-house.eu/catalog/prod ... ucts_id=80
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”