Diamondback db9rb i odmiany

Moderator: Moderatorzy WBP

poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback db9rb i odmiany

Post autor: poeta »

Alfik pisze:Miałem problem ze zrywaniem płaszcza.
Karabin wymieniono na nowy problemem był wslizg lufy i flashhider.

Miałem spust SSA-E niestety zdarzało się strzelanie serią...
W tej chwili mam Hiperfire Competition 24C i działa świetnie
na oryginalnym magazynku zdarzały się zacięcia i zamek nie zostawał w tylnym położeniu
Na Magpulu i Glocku wszystko jest cacy.
Ponoć pękają iglice i warto się zaopatrzyć w zapas.
Miałem jedno zacięcie w którym iglica zablokowała się w kanale po wystrzeleniu około250szt

Gwint 1/2/28 TPI sprawdzone w TOP GUN Nowe mogą mieć już gwint od 7.62

Karabin celny - na 25M robi 100/100 do tarczy karabinowej pole 10 - 3cm na zwykłej pelotce 8gr

PYTANIE:

Jaki kupić kompensator i gdzie go dostane w Polsce...

Nie odpisujcie, że nic nie daje - czytałem dyskusje w sieci... ale są wywody ludzi znających znakomicie fizykę z których wynika, że jednak coś daje i lepiej mieć niż nie mieć.
Fizyka fizyką, to ciężki swobodny zamek on jest winny odrzutowi i kompensator tego nie zmieni
Awatar użytkownika
Alfik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 197
Rejestracja: 15 listopada 2014, 21:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Legia Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback db9rb i odmiany

Post autor: Alfik »

Chłopie... wiem jaki tam jest zamek i ile waży... wiem sporo o sprężynach i kompensatorach czy buforach i nie potrzebuje w tej kwestii porad. Właśnie tego typu 'porad" chciałem uniknąć...

Potrzebuje za to porady:
Jaki kompensator dostane w PL na ten gwint do 9mm PCC.

Czy to tak trudno rozumieć???
Ostatnio zmieniony 14 stycznia 2019, 21:48 przez Alfik, łącznie zmieniany 2 razy.
"Naród, który jest gotów poświęcić swoją wolność na rzecz bezpieczeństwa i wygody, nie jest wart tych wartości i straci je wszystkie" - Benjamin Franklin
Awatar użytkownika
Ghav
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 01 lutego 2016, 20:39
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback db9rb i odmiany

Post autor: Ghav »

W best hunters mieli pod ten gwint - kupiłem u nich do mojego PCC.
Brownells ma też kilka kompensatorów do PCC w ofercie.
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback db9rb i odmiany

Post autor: poeta »

Skoro jest gwint 1/2'' przynajmniej u mnie tak jest. To jakikolwiek do 223 który ma tyle miejsca że można rozwiercic go do 10mm. Lantac dragon się nadaje. Więc kup ładnie wyglądający skoro będzie robił za atrapę. W Pl nie widziałem nigdzie poza brownells który nie jest jak wiadomo od ręki. Sam kupię jakiegoś chinola i rozwierce dam znać jak poszło
Awatar użytkownika
szogun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 555
Rejestracja: 25 lutego 2007, 18:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback db9rb i odmiany

Post autor: szogun »

Alfik pisze: Jaki kompensator dostane w PL na ten gwint do 9mm PCC.
W Polsce z tym gwintem do 9 mm nie ma kompensatorów. W sklepach.
Zostaje kupno poza PL.
Do swojego DB mam taki: https://www.venomdd.com/products/ar9-9mm-compensators
Pozdrawiam
Robert
www.ligasportera.pl
Awatar użytkownika
Cerber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1241
Rejestracja: 05 czerwca 2003, 11:49
Tematy: 73
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Diamondback db9rb i odmiany

Post autor: Cerber »

Możliwe, że do wiosny to się zmieni ;)
i pojawi się kompensator do broni na 9x19 w mojej ofercie.

Póki co zbieram informacje...
Już jest problem ze zbyt długim łożem do lufy np. w starszych DB9RPB z lufą 10".
Przejście na gwint zaczyna się ok. 20mm wewnątrz łoża. Gwint jest 1/2"-28

Jak to jest faktycznie w nowszym? Producenci różne rzeczy wypisują w opisach, trzeba weryfikować.
Obrazek
wiciuryn1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 277
Rejestracja: 05 listopada 2016, 00:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback db9rb i odmiany

Post autor: wiciuryn1 »

Udało mi się znaleźć na youtube
Widzę, że nie tylko ja miałem ten problem-o którym pisałem na początku tego tematu
https://youtu.be/7X3-LLMQHAc
Ostatnio zmieniony 15 lutego 2019, 20:58 przez wiciuryn1, łącznie zmieniany 1 raz.
Gmg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 31 lipca 2016, 07:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback db9rb i odmiany

Post autor: Gmg »

Kilka moich spostrzeżeń na temat DB 9rb. Mam go nieco ponad tydzień. W tym czasie przeleciało przez niego około 1500 kulek.

Początkowo wrażenia super. W zasadzie wszystkie strzelania karabinowe ogarnialem na PCC. Na zwykłego ARa przesiadałem się tylko na koniec treningu i strzelałem jeden magazynek.

Niestety zaraz po zakupie zaczęły się problemy. Po pierwsze karabinek przy bardzo szybkim strzelaniu zaczynal pruć serią. Czyszczenie i smarowanie za bardzo nie pomaga. Teraz jestem w stanie wywołać ten jakże niezwykle porządny efekt kiedy mam ochotę. Wystarczy że zejdę że splitami poniżej 0.2s. dużo radosci mi to daje. Najlepsze czasy bill drilla osiągnąłem właśnie na DB PCC.

Karabin również świetnie nadaje się do ćwiczenia usuwania zacięć. FTF zdarza się często przy szybkim strzelaniu. Niezależnie od magazynka - oryginalne od Glocka, KCI czy jeszcze inne. Łącznie z dodanym do zestawu magazynkiem UTG.

Gniazdo magazynka ciaśniejsze niż w glocku - problem z magazynkami innych producentów - ciężko je wsadzić i wyjąć. Musiałem obrobić kilka magazynków 33rd żeby swobodnie wypadały z gniazda. Przy magwellu ostra krawędź, magazynki haczyly. Trzeba było ją usunąć bo zdzierała mi plastyk z przedniej górnej krawędzi magazynków. Dremel załatwił sprawę.

Dlatego karabin nadaje się świetnie również do ćwiczenia swoich umiejętności rusznikarskich.

Dziś dodatkowo stwierdziłem że pazur wyciągu wygolił się na łyso. Nie wyciąga łuski z komory.

Szukając usterki (początkowo myślałem że pazur po prostu zapchał się syfem) rozebrałem dziś karabinek i zobaczyłem znaczne zużycie BCG.

Znacznie większe niż w moim POFie z którego napierniczam od półtora roku bez opamiętania.

Rany rany. Tyle atrakcji i to w dwa tygodnie. Inne moje klamki przez lata nie dostarczyły tyle emocji. Jutro karabinek wraca na reklamacje. Mam nadzieję że dostanę kasę z powrotem albo nowy egzemplarz który natychmiast będzie do zanabycia drogą kupna.

Jak tylko sprawa się rozstrzygnie - jadę po PWSa.
Awatar użytkownika
Cerber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1241
Rejestracja: 05 czerwca 2003, 11:49
Tematy: 73
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Diamondback db9rb i odmiany

Post autor: Cerber »

Wiosna nastała ;)
Zgodnie z moją wcześniejszą deklaracją zaprojektowałem kompensator do karabinków kaliber 9x19mm.
W połowie kwietnia będzie gotowa pierwsza, mała partia z gwintami 1/2"-28 i 5/8"-24.
Do Diamondback DB9RPB10 dodatkowo adapter/przedłużka z nakrętką kontrującą.

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Milass
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 09 czerwca 2014, 08:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback db9rb i odmiany

Post autor: Milass »

Witam

Chciałbym odświeżyć temat.

Coś się pozmieniała w tych karabinkach ? Naprawiono te wszystkie awaria i choroby dziecięce ? Pytam bo chodzi mi po głowie PCC 9mm a nie ma co się oszukiwać że w u Nas DD jest najbardziej atrakcyjny kwotowo bo konkurencja to kolejne 1 tyś w górę. Scorpion jakoś nie leży mi w dłoni i raczej wole AR9. Może jakieś propozycje ? Czy lepiej ciułać na coś lepszego niż DD albo na Krissa :)
hubu79
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 125
Rejestracja: 02 lutego 2018, 11:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback db9rb i odmiany

Post autor: hubu79 »

Milass pisze: Czy lepiej ciułać na coś lepszego niż DDalbo na Krissa :)
DD to Daniel Defense
DB to Diamondback
Milass
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 09 czerwca 2014, 08:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback db9rb i odmiany

Post autor: Milass »

hubu79 pisze:
Milass pisze: Czy lepiej ciułać na coś lepszego niż DDalbo na Krissa :)
DD to Daniel Defense
DB to Diamondback
Tak oczywiście chodzi o DB
Awatar użytkownika
Jubszy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 03 listopada 2019, 17:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback db9rb i odmiany

Post autor: Jubszy »

Nam również w ekipie trafił się egzemplarz DB9R z urządzeniem wylotowym z wersji .223, obierał płaszcze aż miło.
Czekamy na wymianę elementu, tymczasem na odkręconym też da się coś strzelić. Poniżej tarcza z pierwszych testów po zerowaniu (50m). Różnica kolosalna w porównaniu z zamontowanym "czokiem" - nie dało się na 25m zmieścić w czarnym na pistoletowej tarczy.
Obrazek

Poza ciasnym flashhiderem jest OK - podaje i pracuje bez awarii.
Awatar użytkownika
noel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 591
Rejestracja: 22 marca 2007, 20:52
Tematy: 22
Lokalizacja: Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback db9rb i odmiany

Post autor: noel »

Jako ciekawostka, co stanie się z łuską przy niepełnym domknięciu zamka w DB9RB. Zdarzyło się to przy kombinacji niepewnego trzymania broni i czegoś w rodzaju bumpfire.
Obrazek
Była to ewidentnie wina strzelca, zaś sam karabinek jest bardzo, bardzo wdzięczny przy strzelaniu. Strzelanie z niego to czysta przyjemność.
hardtmuth
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 98
Rejestracja: 06 lutego 2016, 17:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Diamondback db9rb i odmiany

Post autor: hardtmuth »

Też stałem się posiadaczem DB9RB (dokładnie to DB9RBB). Wszystko ładnie, pięknie dopóki nie poszedłem na strzelnicę.

Magazynek Magpula wypadał, po zmianie na jakiś Glockowski udało się strzelać, potem wróciłem do Magpula i udało się zatrzasnąć go w gnieździe. To jest mały problem, który już się chyba dotarł.

Druga sprawa to full auto.
Oddałem łącznie ok. 40-50 strzałów, ładując najpierw 10, kilka pierwszych ok, potem do końca ok 5 poleciało na auto.
Następnie ładowałem już po 3, by nie być zaskoczonym i co któryś magazynek (może połowa prób) 3 leciały w auto od razu, ew. 2 ostatnie w auto.
Broń czysta, nowa, mechanizmy czyste. Jestem już w kontakcie z dystrybutorem, ma rusznikarz ją obejrzeć, zastanawiam się, co z tego będzie. Na necie dużo historii o full auto z db9rb nie ma (coś na yt).
Wiem, że problem może być z bumpfire, ale trzymałem całość sztywno, do tego na AR-15 (SW MP15) nie miałem nigdy takiej sytuacji.

Nie podoba mi się też wygląd "pazura", który ma kontakt z donośnikiem magazynka, który podnosi blokadę suwadła w tylnym położeniu.
Element wygląda jakby był obrabiany pilnikiem/szlifierką/spawany. Na zdjęciach pokazałem jak wygląda ten element.
Jednej rzeczy nie widać na zdjęciu - element jest odbarwiony jak po przegrzaniu.

Jak wyglądają Wasze bufory?
Podobnie jak poniżej, czy mój jest z tych, który się rozpadnie niedługo?


Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jakie magazynki polecacie, sprawdzone na 30 i więcej naboi?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”