CZ vz 50 wyjęcie iglicy

Moderator: Moderatorzy WBP

KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

CZ vz 50 wyjęcie iglicy

Post autor: KG92RS »

Teoretycznie, rzecz jest prosta: wcisnąć blokadę, przytrzymać i iglica powinna dać się wypchnąć do tyłu.
vz 52 ma taką samą konstrukcję i "bangla".

A w moim egzemplarzu vz 50 - nie chce... Ani drgnie, jakby coś ją jeszcze trzymało... Próbowałem "pocelować" blokadą, żeby trafić w wycięcie - nie pomogło. Wyjąłem pazur wyciągu, żeby się upewnić, że to iglica trzyma wskaźnik obecności naboju w komorze, a nie odwrotnie - trzyma, jak powinna, "pocelowanie" jednym i drugim też nie pomaga.
Próba kręcenia iglicą podczas wciskania blokady, też nic nie daje...

Muszę przyznać, że skończyły mi się pomysły. Czy ktoś - może - spotkał się z taką przypadłością?
Vlad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 19 lutego 2005, 14:55
Tematy: 3
Lokalizacja: Górne Łużyce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ vz 50 wyjęcie iglicy

Post autor: Vlad »

Tutaj jest trochę rysunków z instrukcji, może na coś wpadniesz:
https://forum.valka.cz/topic/view/13104/CZK-vz-50-vz-70
Wygląda na to, że iglicę mogą trzymać 3 elementy: wyciąg, wskaźnik obecności naboju i bezpiecznik :idea:
W jednym z postów jest wspomniane, że w tym pistolecie dochodzi do deformacji materiału zamka, w miejscu jego styku z kurkiem. Otwór (gniazdo) w którym porusza się bezpiecznik ulega deformacji, która powoduje zacinanie się bezpiecznika. Może to zablokowany bezpiecznik uniemożliwia wyjęcie iglicy?
Ostatnio zmieniony 12 stycznia 2019, 21:52 przez Vlad, łącznie zmieniany 2 razy.
"Tak się naucz robić bronią, by naturą swą służyła"
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ vz 50 wyjęcie iglicy

Post autor: KG92RS »

Vlad pisze: Wygląda na to, że iglicę mogą trzymać 3 elementy: wyciąg, wskaźnik obecności naboju i bezpiecznik
(...)
Może to zablokowany bezpiecznik uniemożliwia wyjęcie iglicy?
Jedyne, co powinno trzymać iglicę, to właśnie blokada/bezpiecznik. We vz52, żeby wyjąć iglicę, ową blokadę trzeba wcisnąć głębiej, niż przy normalnej pracy, do odblokowania.
W problematycznym egzemplarzu vz 50, blokada też daje się wcisnąć głębiej. Niestety, nie przynosi to żadnego skutku... Jak iglica siedziała, tak siedzi.

Zauważyłem za to coś, co może być przyczyną problemów -> pod pazurem wyciągu, jest takie wgięcie:
Obrazek

Nie wiem, czy jest fabryczne... Mniej więcej w tym miejscu jest ramię sprężyny pazura, więc może... Ale jakoś dziwnie wygląda.

Czy znalazłby się na forum właściciel innego egzemplarza, uprzejmy na tyle, żeby sprawdzić, czy też ma takie coś?
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ vz 50 wyjęcie iglicy

Post autor: LARPAK »

Sam jestem zainteresowany zakupem tego modelu jak się trafi w odpowiednich okolicznościach więc chętnie poczytam.

Spróbuj może najpierw wyciągnąć pazur wyciągu, ale to niekoniecznie on musi być winowajcą, a może to być zabrudzenie.

Znalazłem film, gdzie facet pokazuje jak wyciągnąć iglicę i to z egzemplarza zakonserwowanego:
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ vz 50 wyjęcie iglicy

Post autor: KG92RS »

LARPAK pisze: Spróbuj może najpierw wyciągnąć pazur wyciągu, ale to niekoniecznie on musi być winowajcą, a może to być zabrudzenie.
Pazur wyjęty -> bez tego, nie zrobiłbym zdjęcia, jak wyżej. To wgięcie jest właśnie pod pazurem wyciągu.
Zabrudzenie - na pewno nie. Po wciśnięciu blokady, iglica porusza się luźniutko w zakresie potrzebnym do oddania strzału. Wciśnięcie głębiej (tak, jak na tym filmie - oglądałem go wcześniej) nie powoduje żadnych zmian...

Wydaje mi się, że problemem jest wgięcie -> ściana kanału iglicy nie jest tam jakoś specjalnie gruba. Ale pewność będą miał dopiero po zobaczeniu innego egzemplarza. Może ktoś się znajdzie...
miras
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 03 stycznia 2005, 09:55
Tematy: 57
Lokalizacja: krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ vz 50 wyjęcie iglicy

Post autor: miras »

W moim egzemplarzu dziala to tak jak opisales.
Trzeba docisnac mocniej blokade i iglica wychodzi.
Blokada ma sprezynke.
Moze wypadla z gniazda i nie mozna docisnac blokady na odpowiednia glebokosc.
W kanale iglicy nie ma nic innego.
Stawiam na problem ze sprezynka.
miras
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 03 stycznia 2005, 09:55
Tematy: 57
Lokalizacja: krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ vz 50 wyjęcie iglicy

Post autor: miras »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Broń szczerze polecam. Niezawodna i solidnie wykonana konstrukcja na wzór Walthera PP :-D

p.s.
widzę , że mam mały zadziorek na blokadzie do wygładzenia :roll:
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ vz 50 wyjęcie iglicy

Post autor: KG92RS »

miras pisze:(...)
Dzięki. A byłbyś jeszcze tak miły i sprawdził, czy pod pazurem wyciągu masz takie wgłębienie, jak na moim zdjęciu?
Ostatnio zmieniony 14 stycznia 2019, 14:54 przez KG92RS, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”