Buty strzeleckie Ppn rozmiar

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

boromistrz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 21 sierpnia 2013, 22:03
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Buty strzeleckie Ppn rozmiar

Post autor: boromistrz »

Jak prawidłowo dobrać rozmiar butów strzeleckich do konkurencji Ppn? Czy takie buty powinny być "za duże" czy powinny być dopasowane. Normalnie nosze rozmiar 43, przymierzałem ostaniu buty firmy Sauer w rozmiarze 43 i były "za duże" co najmniej o 1,5 rozmiaru, miałem w nich luźną stopę nawet po zawiązaniu.
Tr3n3r
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 15 grudnia 2015, 17:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Buty strzeleckie Ppn rozmiar

Post autor: Tr3n3r »

W przepisach ISSF dotyczących konkurencji pistoletowych informacje o butach znajdują się w punkcie 8.5. Niestety nie znajdziesz tam informacji o tym jaki powinien być rozmiar. W przepisach karabinowych jest powiedziane że rozmiar buta musi być taki sam jak rozmiar stopy zawodnika. Biorąc to zdroworozsądkowo but powinien być taki żeby nie uciskał ale też stopa nie "latała", innymi słowy taki rozmiar jak nosisz "na co dzień". Najlepiej zmierzyć wkładkę buta w cm i napisać do producenta danego modelu żeby porównać rozmiarówkę.
boromistrz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 21 sierpnia 2013, 22:03
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Buty strzeleckie Ppn rozmiar

Post autor: boromistrz »

Zamówiłem zgodnie z zaleceniami producenta czyli długość stopy + 1cm i wyszło dużo za dużo. Teraz czekam na rozmiar 41 i zobaczymy co będzie...
mh59ab
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 20 lipca 2018, 17:38
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Buty strzeleckie Ppn rozmiar

Post autor: mh59ab »

Ja zamówiłem Sauer Easy Top. Sam mam rozmiar 43. Zamawiałem rozmiar 41, ale sklep nie miał ich na stanie i zaproponowali rozmiar 42. Te okazały się idealne i został mi zapas około 1cm w bucie.
milczacy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 06 lipca 2016, 09:32
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Buty strzeleckie Ppn rozmiar

Post autor: milczacy »

Zasadniczo jest chyba tak jak i z butami "cywilnymi" (zresztą, to samo z ciuchami). Co producent, to inna standaryzacja rozmiarowa.
Ja mam stopę rozmiaru 45, a w szafce buty od 43 i 3/4 do 46 ;) Dlatego, zawsze albo mierzę bezpośrednio na nodze, a jak nie ma takiej opcji - to dobieram buta odpowiedniego względem długości stopy w cm.
But na moje, to ma być wygodny i dopasowany.
Mam gehmany w rozmiarze 44 i idealnie pasują na moją stopę rozmiaru 45.
FWB P44
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”