Klony AR-15 - część I

Moderator: Moderatorzy WBP

krzH
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 02 marca 2014, 15:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: krzH »

czarnyrafal pisze:Witam
Macie jakieś doświadczenia z Eagle Arms AR 15 ( Armalite)

Doświadczenie mam, niewielkie bo kilka set kulek, ale jest. Ogólnie wrażenia OK. Na 50m w czarnym 9,10 na mechanicznych przy moim nikłym doświadczeniu strzeleckim (pierwsza broń, mam ją od 6 m-cy). Już wiem, że będę chciał założyć freefloat handguard, niski blok oraz dwójnóg. Raczej taki codzienny pykacz niż poważna broń na zawody. Wrażenia ogólnie pozytywne, dobry karabin za niską cenę, nic więcej. Wszystkie elementy dobrze spasowane, nic się nie majta, nie klekocze. Kolba MFT, nie klekocze, sztywna, dla mnie wygodna. Przeziernik MFT do przeżycia, taki tańszy MBUS. Trzeba mieć mały płaski śrubokręt aby go zerować. I tak wyników tym nie zrobisz. Niestety w lufie pojawił się na bruździe jakiś wżer, czy inne uszkodzenie materiału. Broń czyszczona regularnie, po każdej wizycie na strzelnicy. Mam zdjęcie z sondy. Kupowałem w Best Hunters. Wysłali mail do Armalite aby zdecydować co z tym zrobić. Niestety, Armalite pomimo wysłania maila w połowie grudnia do dziś nie odpowiedział. Dostali ponaglenie od Bestów. Jeżeli tak dalej pójdzie złożę reklamację a problemy komunikacyjne na linii dostawca-dystrybutor pozostawię Best Hunterom do rozwiązania. Patrząc z dzisiejszej perspektywy dorzuciłbym te 1500-2000 i kupił coś lepszego z zamontowanym freefloatem.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 13 stycznia 2019, 15:12 przez krzH, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Spitfire24 »

Mareek1980 pisze:Przymierzam się do zakupu pierwszego karabinka na platformie AR-15, amunicja .223 Rem. i 5,56 x 45 mm NATO, długość lufy 16". ...
Obejżyj sobie jeszcze FedArma. Jak na pierwszy karabin to jest to super sprzęt. I kosztuje 2990 pln, za różnicę kup amunicję i trenuj.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Maciej.N
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 319
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 22:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Maciej.N »

Potwierdzam karabinek jest ok
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Spitfire24 »

krzH pisze:Jeżeli tak dalej pójdzie złożę reklamację a problemy komunikacyjne na linii dostawca-dystrybutor pozostawię Best Hunterom do rozwiązania. Patrząc z dzisiejszej perspektywy dorzuciłbym te 1500-2000 i kupił coś z freefloatem.
Magazyn Uzbrojenia jako gwarant FedArm działa natychmiast, a sam karabinek ma już łoże freefloat.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
krzH
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 02 marca 2014, 15:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: krzH »

Spitfire24 pisze:
krzH pisze:Jeżeli tak dalej pójdzie złożę reklamację a problemy komunikacyjne na linii dostawca-dystrybutor pozostawię Best Hunterom do rozwiązania. Patrząc z dzisiejszej perspektywy dorzuciłbym te 1500-2000 i kupił coś z freefloatem.
Magazyn Uzbrojenia jako gwarant FedArm działa natychmiast, a sam karabinek ma już łoże freefloat.

Tutaj Best Hunters też są gwarantem. Nie złożyłem reklamacji jako takiej po prostu. Poszła prośba o opinie producenta. Producent działa, moim zdaniem, opieszale.

Wracając do tematu, też polecam od razu zakup karabinu z łożem freefloat. Bardzo ułatwia to dalszą rozbudowę, konfigurowanie pod siebie. Jest to elastyczna platforma, tak do dynamiki jak i pykania na większe odległości. Zanim możliwości strzelca przerosną możliwości sprzętu, to spokojnie wystarczy do nauki 8-) .
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Spitfire24 »

A dziś znalazłem na FB taki test FedArma (przebieg 19.000 szt.).
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
krzH
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 02 marca 2014, 15:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: krzH »

Dokończę temat reklamacji, aby nie było ;). Poszedłem do sklepu i wymieniłem karabin na inny. Sama obsługa sklepu (właściciele?) zdziwieni brakiem odpowiedzi od producenta. Także obsługa klienta ze strony sklepu na wzorowym poziomie, wszystko poszło gładko i z pełnym profesjonalizmem. Pozostało tylko przestrzelać :)
Ostatnio zmieniony 22 stycznia 2019, 10:23 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: 2. Na Forum niedopuszczalne jest: j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.
w0jski
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 06 grudnia 2016, 16:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: w0jski »

Czy takie mini "dziurki" "wżerki" na iglicy to normalny stan związany z użytkowaniem czy powiniem to zareklamować?
Przebieg ok 200 kulek.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/_uq ... 0LuLD~rypW

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/9ny ... cfLZ8vrOpj

pd
w
Ostatnio zmieniony 22 stycznia 2019, 13:30 przez w0jski, łącznie zmieniany 1 raz.
Qba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 136
Rejestracja: 19 kwietnia 2004, 15:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Qba »

Nie wygląda na normalny stan. U siebie mam przebieg około 600 kulek a śladu na iglicy żadnego.
lemuchr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2017, 08:45
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: lemuchr »

wygląda to na wadę odlewu. Tak było od początku?
Midland Gun 30-06, Mosi OWG .308Win, AKM "strzałka w trójkącie" 1974, S&W MP15 .223Rem, Uzkon AS16 12Ga, Fair Sport 2x12Ga, CZ Brno ZH 301 2x16 Ga.

Szafa na broń jest jak telewizor. Nigdy za duża :D
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: poeta »

To nie jest normalne na iglicy, ale dowiedz się czy możesz oddać do gwarancji samą iglicę, bo jak masz oddać cały karabin to lepiej kupić iglicę.
JAC72
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 759
Rejestracja: 11 września 2009, 20:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: JAC72 »

Jaki odlew?! Co też Kolego wypisuje :shock:
Iglica wygląda jak oczyszczona na szczocie po porządnym zardzewieniu lub po nieprawidłowej obróbce cieplnej (hartowaniu), podczas której zniszczono strukturę powierzchni zewnętrznej. Po usunięciu np. zgorzeliny lub zbyt długim wygrzewaniu w zbyt wysokiej temperaturze mogą powstać uszkodzenia, które po oczyszczeniu zwykle zostawiają takie ubytki, jak na zdjęciu.
JAC72
w0jski
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 06 grudnia 2016, 16:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: w0jski »

Na początku była normalna - żadnymi druciakami jej nie czyściłem
...postaram się zareklamować a jak się nie da to widziałam na stronie BH, że nowa iglica Stag Armsa kosztuje 39 zł więc tragedii nie ma...
Rozumiem, że dopóki nie pęknie tą można strzelać bez ryzyka uszkodzenia innych elementów zamka?
Awatar użytkownika
Besthunters.pl
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 15 kwietnia 2015, 16:25
Tematy: 122
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Re: Klony AR-15

Post autor: Besthunters.pl »

krzH pisze:Dokończę temat reklamacji, aby nie było ;). Poszedłem do sklepu i wymieniłem karabin na inny. Sama obsługa sklepu (właściciele?) zdziwieni brakiem odpowiedzi od producenta. Także obsługa klienta ze strony sklepu na wzorowym poziomie, wszystko poszło gładko i z pełnym profesjonalizmem. Pozostało tylko przestrzelać :)
Dziękujemy za dobre słowo. Niech karabinek służy i sprawa frajdę!
w0jski pisze:Na początku była normalna - żadnymi druciakami jej nie czyściłem
...postaram się zareklamować a jak się nie da to widziałam na stronie BH, że nowa iglica Stag Armsa kosztuje 39 zł więc tragedii nie ma...
Rozumiem, że dopóki nie pęknie tą można strzelać bez ryzyka uszkodzenia innych elementów zamka?
W takich przypadkach zawsze sugerujemy reklamowanie produktu. W procesie reklamacyjnym dołożymy wszelkich starań by wyjaśnić zaistniałą sytuację i dostarczyć produkt sprawny.
Obrazek
Zapraszamy do naszego sklepu internetowego!
Znajdziesz nas na: Facebook, Instagram oraz Twitter. Codziennie nowe informacje i promocje!
Kontakt: 22 873 09 50, sklep@besthunters.pl
karlus
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 06 października 2015, 18:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: karlus »

Koleżanki i koledzy strzelający z luf o skoku 1-7, proszę się przyznać jak wam lata amunicja 55g na dystansie 100m? Przymierzam się do Staga 15 Tactical, z lufą 16” i skokiem 1-7. Przewiduję 70% dynamikę, i 30% tarcze.

Przeczesałem forum i internet , straciłem na to parę dni życia, jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem rozumuje to tak ( proszę poprawić jeśli się mylę ) : strzelanie lekkim ( krótkim) pociskiem na odległości do 50m nie powinno stanowić problemu, a na dystanse powyżej 100m i tak lepiej użyć cięższego pocisku. Ale właśnie te 100m budzi moje obawy.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”