Win10 vs Win7

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6030
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Win10 vs Win7

Post autor: ravkill »

Michaus pisze:Instalował ktoś z Was Office'a 2019 na MOLPowej licencji?
Ja miałem wątpliwą przyjemność przed świętami.
Brak mi brzydkich słów, aby to opisać.
U mnie w firmie, oprócz paru Vipów(księgowość), Finansowy, libre office wygryzł dawno cały microsoft. Mam przymiarki żeby wygryźć jeszcze windowsy na końcówkach... Oczywiście są jeszcze terminale, ale nie śmiejcie się - na windows 2003r2 serwer... (oczywiście zwirtualizowane). Niestety dostawca ERPa pomału mnie zmusza do upgradu terminali...Pewnie będę beta testerem svr 2019 (bo nie ma za bardzo na co zdowngradować)
Ostatnio zmieniony 09 stycznia 2019, 21:46 przez ravkill, łącznie zmieniany 1 raz.
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: adnikauto »

@Slubku lubie Ciebie i nie bede sie z Toba spieral :one:

Wrzucilem ten temat dzisiaj u mnie w pracy i przyznam, ze niektorym nieco poszlo cisnienie do gory.... ;laughing:

BTW z uzytkowaniem komputerow to tak samo jak z inwestowaniem liczy sie dywersyfikacja, rozne "pudelka" z roznymi systemami...

Moj multimedia system z Win. 7 podlaczony do TV szlag trafil po instalacji upgrade darmowego antivirusa. Trzeba bylo edytowac registry bo moje profile sie "nie ladowalo"... :090:

Zrobilem, dziala... ale jakby nie to musialbym drugi system podlaczyc tylko trzeba miec fizycznie ten "drugi" system. :103:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Win10 vs Win7

Post autor: Michaus »

ravkill pisze:Pewnie będę beta testerem svr 2019
Instalowałem i testowałem svr2019 w maju 2018. Wygląda dokładnie jak obecny wypust Win10.
Poza tym żadnych innowacji (bardzo subtelne różnice do svr2016).
Na moim prywatnym serwerze jest 2008 (taką mam licencję), ale będzie jeszcze jakiś Linuch.

Zepsułem sobie wirtualkę z macos'em i trzeba będzie stawiać od nowa (muszę, bo pomagam czasem właścicielom Mac'ów, ale nie stanowi to motywacji do kupienia sobie makbuka).
Na jakimś starym terminalu postawię Antix'a (taki odchudzony Debian), żeby zainstalować kontroler od Ubiquiti. Na razie serwer włączam tylko po to, żeby coś sprawdzić i nie zniósłbym, gdyby miał chodzić 24h/7.
Terminal mocno prądożerny nie jest i ma ten plus, że go nie słychać.
adnikauto pisze:Moj multimedia system z Win. 7 podlaczony do TV szlag trafil po instalacji upgrade darmowego antivirusa.
Wg mnie, te darmowe antywirusy są szkodliwe, bo usypiają czujność użytkownika, który jest przekonany o aktywnej ochronie, podczas gdy one nie chronią, one tylko absorbują zasoby sprzętowe komputera.
Nie masz pojęcia ile miałem (niejednokrotnie) sprzątania po tym syfie.
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Win10 vs Win7

Post autor: Ślubek »

Ależ spieraj się! :piwo:

BTW, podobno to Amerykanie mawiają, że nie ma czegoś takiego jak darmowe obiady. :^)

Darmowy antywirus? No cóż, zapłaciłeś swoim czasem poświęcając go na naprawę systemu. :^)

A na serio: najgorzej jak się dwa antywirusy pogryzą na komputerze. Ale to nie temat na dyskusję "Win10 vs Win7".

Czy to się nam podoba, czy nie, systemy operacyjne się zmieniają. A w sytuacji, gdy komputer ma być podłączony do Internetu (gdzie rządzą "źli crackerzy"), trzymanie staroci (np. obecnie Win XP) to takie samo proszenie się o kłopoty jak instalacja oprogramowania bez SP1 :^) Tylko że jedyną możliwością "załatania" starocia jest aktualizacja do nowego systemu. A SP1 w końcu się kiedyś pojawi, bo nie ma programów bez błędów.

Win 7 też kiedyś będzie takim starociem. Postępu się nie zatrzyma, luddyści też próbowali niszczyć maszyny tkackie i nic to nie dało. Zamiast narzekać, trzeba szukać takiego sposobu konfiguracji systemu, żeby dostosować go do siebie. A najlepiej, aby zrobili to inni, przed nami.

I jeszcze jedno - ciekawe, że dyskutujemy n/t Win10 vs Win 7 pomijając Win 8. Coś w tym jest :*)
Obrazek
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Win10 vs Win7

Post autor: Michaus »

Windows 10 sam w sobie jest dobrym systemem.
Ciekawość Microsoftu wyłączamy za pomocą OOSU10 i pozostaje tylko kwestia aktualizacji, które nie zawsze są dobrze sprawdzone i przetestowane.
MS kilkukrotnie wycofywał update'y, bo coś zwalił.
Osobną kwestią dotyczącą aktualizacji..., jest to, co poniżej (bęc! niespodzianka):

Obrazek
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: adnikauto »

Tia... wszystkie one dobre... :) najlepszy komputer /najbezpieczniejszy/ to ten w piwnicy- przysypany tona wegla... ;laughing:

@Michaus

To zdjecie powyzej to sie nadaje do dzialu "Humor" - Czarny... :roll: to jest zupelny kibel!

BTW- tak mi przyszlo do glowy- moze taki temat komputerowy zalozymy- "Czas startowania Waszego Komputera" - od nacisniecia guzika do pelnego dzialania systemu operacyjnego z podaniem wersji Windowsa oczywiscie full boot a nie z hibernacji... :one:

Co Wy na to ?
:wink:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
V@A
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 254
Rejestracja: 30 grudnia 2018, 18:09
Tematy: 7
Lokalizacja: CANADA - QUEBEC
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: V@A »

Jak tak czytam te wasze posty, to az sie ciesze ze kilka lat temu przeskoczylem z XP na OSX . Dzisiaj trudno by mi bylo powrocic do windy.
The older I get, the less I care about your feelings....
Awatar użytkownika
PawelW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7560
Rejestracja: 26 lutego 2006, 11:40
Tematy: 109
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: PawelW »

To zdjecie powyzej to sie nadaje do dzialu "Humor" - Czarny... :roll: to jest zupelny kibel!
To - niestety - nie jest humor. W środę, przed wyjściem z pracy puściłem aktualizację (łącze 3x100 Mb/s up-down)na jedenastu laptopach (LENOVO na i7). Wczoraj rano - po 14 godzinach :!: :!: - stan aktualizacji wahał się od 14% (!!) do 84%.Kiedy o godz 12.00 przenosiłem się do następnej firmy na dwóch laptopach jeszcze trwała.
Bez komentarza....
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Win10 vs Win7

Post autor: Ślubek »

Całkiem niedawno jedna z poprawek Win7 powodowała, że po zakończeniu aktualizacji nie pojawiał się ekran logowania, tylko cały czas było "Aktualizuję, nie wyłączaj komputera".
Jak ktoś nie wiedział, że można nacisnąć Trzech Króli to mógł czekać ad mortem defaecatam. :-?
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Win10 vs Win7

Post autor: Michaus »

Ślubek, dzięki za info. Jakby mi się przydarzyło, to będę pamiętał o trzech królach. :033:

Obrazek
PawelW pisze:przed wyjściem z pracy puściłem aktualizację (łącze 3x100 Mb/s up-down)na jedenastu laptopach (LENOVO na i7)
Szybkość łącza, jak się okazuje, ma znaczenie bardzo drugorzędne.
Zastanawiało mnie, czemu tak długo to zajmuje i co te komputery tak intensywnie ciągną... Zacząłem obserwować ruch sieciowy i wyszło na to, że tak "naprawdę nie dzieje się nic".
Microsoft ma chyba jakąś sprytną politykę oszczędzania swoich serwerów z aktualizacjami.

W takich sytuacjach zawsze przypomina mi się ta scena:
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Win10 vs Win7

Post autor: Ślubek »

Michaus pisze:Microsoft ma chyba jakąś sprytną politykę oszczędzania swoich serwerów z aktualizacjami.
Ma. Gdzieś podczas konfiguracji Win7 albo Win10 mignęła mi usługa pobierania aktualizacji protokołem Torrent. Oszczędza to nie tylko serwery, ale i łącze.
A jak się ma 11 komputerów do aktualizacji, to się poprawki pobiera na serwer domeny i dopiero potem puszcza przez SCCM. :^)
kaliber .44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 802
Rejestracja: 24 grudnia 2008, 22:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: kaliber .44 »

Michaus pisze:Instalował ktoś z Was Office'a 2019 na MOLPowej licencji?
Ja miałem wątpliwą przyjemność przed świętami.
Brak mi brzydkich słów, aby to opisać.
Nie jestem informatykiem, ale czasem coś tam od MS sprzedam i jak możliwości, wiedza i umiejętności pozwolą, zainstaluję. Podzielam Twój pogląd. Na razie mam przykre doświadczenia z Klientem, który to ode mnie kupił i żałuję, że nie zrobiłem dokumentacji filmowej/fotograficznej całego procesu. Problemy zaczynają się już po zalogowaniu do konta użytkownika MS. Dopóki będzie w ofercie STD 2016, każdemu uprawnionemu tylko to będę sprzedawał, jak zajdzie potrzeba. W MS Polska była pod telefonem dla sprzedawców/zawiadowców Office taka kobitka, Agata K. ;) ona nawet przez telefon każdy problem z Office była w stanie rozwiązać, ale z tego co wiem, przeszła do jakiejś innej dywizji czy jak tam się ich działy zwą. I amba fatima.
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2019, 20:53 przez kaliber .44, łącznie zmieniany 1 raz.
666... 6 komór, 6 kul, 6 strzałów...
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6030
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Win10 vs Win7

Post autor: ravkill »

Ślubek pisze:
Michaus pisze:Microsoft ma chyba jakąś sprytną politykę oszczędzania swoich serwerów z aktualizacjami.
Ma. Gdzieś podczas konfiguracji Win7 albo Win10 mignęła mi usługa pobierania aktualizacji protokołem Torrent. Oszczędza to nie tylko serwery, ale i łącze.
A jak się ma 11 komputerów do aktualizacji, to się poprawki pobiera na serwer domeny i dopiero potem puszcza przez SCCM. :^)
Zdecydowanie ma... Koniecznie trzeba ustawić w win 10 sieć wifi jako połączenia taryfowe, bo inaczej potrafił cały transfer LTE odziałowego wpierdzielić - tylko jedna win 10 w sieci i 100 giga transferu LTE szło na wsparcie innych klientów MicroShitu... Co by było śmieszniej nie idzie tego żadnym firewallem sprzętowym tego ruchu wyciąć... Oczywiście OO shut up też świetnie działa...(ale to później wyszło, niż problem). Czekam tylko na moment, gdy microsoft zacznie hostować swoją chmurę moimi zasobami (głowy nie dam czy już teraz to się dzieje, bo win 10 potrafi czasem pięknie zamulać procesami microsoftowymi... całkiem szybkie procesory). Generalnie cały microsoft traktuję jako zło koniecznie, w ilości jakiej są niezbędnie koniecznie. To zresztą chętnie mówię przedstawicielom microshitu, którzy kiedyś dość często mnie gnębili (ale jakoś ostatnio na szczęście przestali.. czyżby RODO, albo opinia do decydentów dotarła...).

Co do pani Agatki i wparcia - normalka w MicroShicie- zawsze pomocnych ludzi zwolnią/ przeniosą, a karierę i posadki robią przeważnie nieużyteczne szkodniki, na zupełnie bezużytecznych, dla użytkownika produktu stołkach... Jak to w korporacjach...
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2019, 21:27 przez ravkill, łącznie zmieniany 4 razy.
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Win10 vs Win7

Post autor: adnikauto »

Jeszcze jedna "wartosc dodana" Win. 10 :090:

...."The latest Windows 10 Insider build, number 18312, introduces a new feature wherein the operating system reserves a big old chunk of disk space, effectively expanding its on-disk footprint by another 7GB"....
https://arstechnica.com/gadgets/2019/01 ... an-update/

Milej ekspolatacji "dziesiatki".... :) oraz duzo, duzo... miejsca na dysku... :wink:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6030
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Win10 vs Win7

Post autor: ravkill »

"Fajnie" - czyli 15 compute sticków - z hdd 32gb, mogę już powoli wywalać na elektrośmieci...
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”