Lubuskie pogaduchy ... ciąg dalszy

LGST przy LOK Nowa Sól

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Qubis
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 308
Rejestracja: 15 lipca 2018, 09:22
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Lubuskie pogaduchy ... ciąg dalszy

Post autor: Qubis »

duber pisze:Nie znasz ceny tego ustrojstwa :wink:
męczyguma by mi nie zdjął koła z przodu bez rozkręcania błotnika,odpinania od niego węzyków hamulcowych itp...
ale to sie przyda do wielu innych rzeczy,np smarowanie łancucha w drugim moto,czyszczene felg itp
ot na zime coś cza było skręcać z nudów
A czemu tak?
Trochę słabe zdjęcia ale widzę że zaciski masz normale Nizin. Jakoś nie kumam czemu zwykły stojak pod lagi by nie wszedł albo pod główkę ramy.
Zaciski i tak trzeba odkręcić więc może mechanik to jakiś popapraniec. A to że się przyda do czyszczenia to na pewno, odpada robota na kolanach
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8460
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 40
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lubuskie pogaduchy ... ciąg dalszy

Post autor: duber »

Hamulce ma jak piszesz ale jak ustawie w menu 2 osoby, inna siła na pompie to jak bym kotwice zarzucił. W grupie zawsze jadę ostatni bo już nie raz by mi zaparkowali. Zresztą 90% japoncow ma tej firmy. W dwóch Hondach też je miałem i zylety
Przód na stojaku jeszcze bym podniósł pomijając chybotliwosc tego i w razie Niemca gleba...nie mam do tych stojaków zaufania jak moto waży ponad 300kg. Z tyłu wał itp też lipa. Pod silnik nie da rady bo plastyki katalizator..
Miało to być uniwersalne do wszystkiego na dwa moto.
Gdybym miał to kupić czy zlecić komuś do zrobienia to pewnie bym tego nie miał bo koszta Alu po zbuju ale samemu i takie tam...
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2019, 10:18 przez duber, łącznie zmieniany 3 razy.
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
Awatar użytkownika
radim92
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2148
Rejestracja: 01 lutego 2012, 12:34
Tematy: 8
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lubuskie pogaduchy ... ciąg dalszy

Post autor: radim92 »

A nie dało by radę podeprzeć ramy przy sterach od kierownicy?
CZ 75 SP-01 Shadow 9x19, Mosin wz. 1891/30, Uskon AS16, Kbk AKM "Jack" 7.62x39
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8460
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 40
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lubuskie pogaduchy ... ciąg dalszy

Post autor: duber »

Nie wiem nie zaglądałem tam ale wątpię bo dość mocno moto jest zabudowane i wątpię aby naprawdę pewna podpórka by tam była. Ale nawet gdyby to owy stojak by nie pomagał przy innych pracach np smarowanie łańcucha.
Biorę np Suzuki wyjeżdżam na to chromoniklowa rurka zabezpieczam przednie koło, widać tam blachę po bokach z otworami, przeciągam między nimi rurę przez felge aby nie podniosło przodu i odsuwam najazd tak że tylne koło jest w powietrzu i myje zmaruje... Musze tak bo Suzuki nie ma centr nóżki.
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
Qubis
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 308
Rejestracja: 15 lipca 2018, 09:22
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Lubuskie pogaduchy ... ciąg dalszy

Post autor: Qubis »

90procen japońskich moturów ma zaciski Tokico :052: . Kawa jest najlepsza(sam za Zx10r) to ma heble Nisina :)
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8460
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 40
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lubuskie pogaduchy ... ciąg dalszy

Post autor: duber »

90% tych fajnych :one:
miałem hondy nie były złe kiedyś gadali honda to honda...ja juz chyba do hondy nie wrócę :mad:
teraz tylko....
Obrazek
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2019, 18:28 przez duber, łącznie zmieniany 1 raz.
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
Awatar użytkownika
radim92
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2148
Rejestracja: 01 lutego 2012, 12:34
Tematy: 8
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lubuskie pogaduchy ... ciąg dalszy

Post autor: radim92 »

Dlatego wolę nakedy bo jest łatwiejszy dostęp do poszczególnych części i coś zrobić.
CZ 75 SP-01 Shadow 9x19, Mosin wz. 1891/30, Uskon AS16, Kbk AKM "Jack" 7.62x39
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8460
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 40
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lubuskie pogaduchy ... ciąg dalszy

Post autor: duber »

a co Ty robisz przy moto ze ci dostęp potrzebny?
zastanów sie co piszesz...poza wymianą opony czy czyszczniem łancucha nic wiecej
gdybym ja miał patrzeć na dostep częsci to jezdził bym komarkiem
co ty teraz sam zrobisz w moto? jak tam wiecej elektroniki jak w niejednym nowym aucie
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
Qubis
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 308
Rejestracja: 15 lipca 2018, 09:22
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Lubuskie pogaduchy ... ciąg dalszy

Post autor: Qubis »

radim92 pisze:Dlatego wolę nakedy bo jest łatwiejszy dostęp do poszczególnych części i coś zrobić.
Pamiętaj że stare przysłowie mówi, że lepsza siostra e burdelu niż kolega na Hondzie ;laughing:
Co do dostępu to trochę też uważam że golas ma lżej bo jednak jakieś tam zmiany olejku, filtra oleju, filtra powietrza, świec szczelniaczy w lagach czy wymiana łańcucha ( ciebie nie dotyczy chodzi olej w wale też trzeba czasem zmienić), trzeba jakoś ogarnąć
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2019, 19:43 przez Qubis, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8460
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 40
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lubuskie pogaduchy ... ciąg dalszy

Post autor: duber »

olej wlewam od góry silnika spuszczam na dole ,filtr tez na dole czyli tak samo jak w golasie
swiece filtry powietrza w kazdym moto prawie wymuszaja zdjęcie baku czyli to samo
ja mam owiewke i 6 srubek do niej,10 min dłużej
olej w wale raz na 2-3 lata,wlew wylew z tyłu dostep idealny.mycie łancucha to ok dobra godzina zabawy wymiana oleju 10 minut

druga sprawa ,robiłem pełen serwis w ASO w Poznaniu
wymiana swiec(4),wymiana oleju motul 7100,wymiana oleju w wale,filtry oleju powietrza KN,wymiana płynu hamulcowego i chłodniczego,ogólny cały przegląd...800zł?
hmm warto lapy brudzić?
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2019, 20:00 przez duber, łącznie zmieniany 1 raz.
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8460
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 40
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lubuskie pogaduchy ... ciąg dalszy

Post autor: duber »

heh tu facet wymienia uszczelke pokrywy zaworów bez sciagania baku w kawie ,mistrz :052:
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
Qubis
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 308
Rejestracja: 15 lipca 2018, 09:22
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Lubuskie pogaduchy ... ciąg dalszy

Post autor: Qubis »

Ja tam lubię grzebać i zawsze mam pewność że nic mi nie porysowali i wszytko dokręcone z odpowiednim momentem. Z ASO miałem różne przygody więc sam się naumialem podstawowych czynności ale jak kto woli. :piwo:
Awatar użytkownika
radim92
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2148
Rejestracja: 01 lutego 2012, 12:34
Tematy: 8
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lubuskie pogaduchy ... ciąg dalszy

Post autor: radim92 »

Sam robiłem olej, świece, kable, koła, filtr powietrza, linkę prędkościomierza. Najbardziej irytujące było przy wymianie linki te plastiki. Niby dostęp łatwy przy liczniku ale jak ktoś ma ręce dziecka a nie normalnego mężczyzny.
CZ 75 SP-01 Shadow 9x19, Mosin wz. 1891/30, Uskon AS16, Kbk AKM "Jack" 7.62x39
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8460
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 40
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lubuskie pogaduchy ... ciąg dalszy

Post autor: duber »

z wiekiem przechodzi chęc samodzielneo grzebania...(jak już chce pogrzebac biore suzuki sv i tam...) fakt olej sam wymienię bo to wstyd do aso dawac na to, ale robiłem przegląd z racji i tak rozbierania całych plastyków...grzech było tego nie wykorzystać.Potem jak lukłem na rachunek to wielki ciul za robote było...
Ale wszystko poza wymianą oleju zrobie w aso raz ze chce mieć to w książeczce i w razie sprzedaży moto pare złoty więcej wyciągne,dwa np płyn hamulcowy wymienic to masakra znaczy sie kolejność prac.GTR ma bardzo rozbudowany ukł hamulcowy nieumiejętne odpowietrzenie i masz pozamiatane.kilka trybów hamowania,hamujesz przodem tył tez sam hamuje,hamujesz tyłem przód tez sam...są rózne rozdzielacze itp i jak od du.py strony zaczniesz to ...
Z drugiej str płyny,swiece,filtr powietrza zmieniasz co 2-3 lata wiec poza olejem co roku co tu więcej robic?
chciałem aku wyjąc na zime z moto jak zobaczyłem ile to roboty to został w moto...i tam go podłączam
w tak rozbudowanych motorach czasem niewiedza moze duzo kosztować i lepiej zapłacic tym co wiedzą z czym to sie je...bo jedna wtyczka za duzo rozpieta może dużo kosztować
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8460
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 40
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Lubuskie pogaduchy ... ciąg dalszy

Post autor: duber »

np klka dni temu wertuje instr obsł bo szukałem plusa po stacyjce i czytam a tam pisze ze moto ma czarną skrzynke ...rejestruje ostatnie kilkadziesiąt godzin jazdy.predkosc obr przechył moto i wiele innych.w razie wypadku policja jak poprosi serwis udostępnia dane z niej-tak pisze
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Lubuska Grupa Strzelectwa Terenowego”