Frezowany AKS Bułgarski czy tłoczony AKMS Radom 11 ?

Moderator: Moderatorzy WBP

mustang88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 11 października 2017, 21:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Frezowany AKS Bułgarski czy tłoczony AKMS Radom 11 ?

Post autor: mustang88 »

Co sądzicie ? Niby frezowany lepszy, trwalszy i bez dyskusji, ale jestem ciekaw waszej opinii. Czy ktoś ma doświadczenie jak z celnością broni na 50m ? bo na tym mi najbardziej zależy, wiem że AK to nie dziurkacz snajpersk, ale chociaż powiedzcie, który da radę lepsze skupienie robić. Ogólnie za każdą opinię na temat tych karabinów będę wdzięczny zwłaszcza na temat AKMS Radom bo jakoś mi bardziej odpowiada :)
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2019, 13:20 przez mustang88, łącznie zmieniany 2 razy.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Frezowany AKS Bułgarski czy tłoczony AKMS Radom 11 ?

Post autor: KG92RS »

Najlepiej mieć obydwa :)

Mam bułgarskiego AKS-a i węgierskiego AKMS-a -> nie zauważyłem różnic na tarczy. Amunicja: przepakowana konserwa.
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1053
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Frezowany AKS Bułgarski czy tłoczony AKMS Radom 11 ?

Post autor: krzychu22lr »

Był tu kiedyś długi wątek dt. użytkowania kbk AK w wojskowych konkurencjach strzeleckich. Autor (ksywki zapomniałem) był zwolennikiem AK (frez) ponieważ ten miał, w opinii autora, lepszy spust. Co jednak wcale nie musi być prawdziwe w Twoim przypadku (choćby ze względu na różne sposoby kastracji karabinków - wnioski z tamtego wątku dotyczyły broni wojskowej). Dyskusje o większej wiotkości komory tłoczonej, i wpływie tego faktu na celność, są bardzo ciekawe, ale w praktyce różnice te są pomijalne. Ja np. zawsze lepiej strzelam z AKM, prawdopodobnie dlatego, że stała kolba z mniejszym skosem bardziej mi pasuje, a broń tak nie ciąży w rękach.

Pytanie też czy ma być to dla Ciebie broń bardziej do mania, czy do sportu? W pierwszym wypadku musisz sobie odpowiedzieć co jest bardziej fajne (np. AKMS jest powszechny, ale polski, bułarski AKS to już rzadszy widok). W drugim wypadku - jeśli nadal chcesz mieć AK, to najlepszy będzie zwykły AKM, choćby ze względu na ilość części tuningowych.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
mustang88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 11 października 2017, 21:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Frezowany AKS Bułgarski czy tłoczony AKMS Radom 11 ?

Post autor: mustang88 »

wybór sprowadza się tylko do tych dwóch egzemplarzy ponieważ akurat mam je do wyboru i takie mi się podobają ... musi mieć kolbę składaną więc AKM odpada, podoba mi się AKMS Radomski bo raz że polski a dwa że fajnie wygląda to drewno... i w sumie rozchodzi się tylko o to, czy to frezowanie w bułgarskim AKS jest na tyle istotnym czynnikiem że lepiej jego wybrać?

karabin będzie w w sumie tylko do jednej konkurencji gdzie jest wymagane strzelanie z karabinków systemu AK na 50m stojąc
nic nie będe w nim zmieniał więc kwestia tuningu nie ma znaczenia no chyba że założe kompensator cerber na niego i nic więcej
Mateu.sz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 65
Rejestracja: 02 listopada 2017, 14:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Internety
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Frezowany AKS Bułgarski czy tłoczony AKMS Radom 11 ?

Post autor: Mateu.sz »

Cała teoria o wyższości frezowanego nad tłoczonym jest moim zdaniem naciągana.
Sam mam tłoczoną wersję i celność jest bardziej niż zadowalająca. Nie widzę różnicy względem np. GNa.
Może frezowany jest celniejszy przy ogniu seryjnym...nie wiem.

Od zawsze chorowałem na AK(M)Sa i gdybym miał kupować to brałbym 11 z Radomia.
Nawet gdyby w całym micie było ziarno prawdy...to przy strzelaniu na 50 m wpływ pracującej komory zamkowej będzie pomijalny.
Jak mawiał trener Piechniczek „Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka”.
mustang88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 11 października 2017, 21:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Frezowany AKS Bułgarski czy tłoczony AKMS Radom 11 ?

Post autor: mustang88 »

a sądzę że nie osiągnę nim przebieg 10 tys kulek żeby wyższość frezowania komory miało znaczenie co do jej trwałości :)
sirocco
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 220
Rejestracja: 01 kwietnia 2011, 20:32
Tematy: 12
Lokalizacja: Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Frezowany AKS Bułgarski czy tłoczony AKMS Radom 11 ?

Post autor: sirocco »

Mam to i to. Moim zdaniem w celności nie ma różnicy. Działają tak samo. Jest inny układ kolby, w AKMS na wprost w AKS pod kątem do dołu. To ma wpływ na skład. Mam tyle bo mi szkoda z naszych strzelać :-D więc Bułgar jest tym do zabawy.
To mój zestaw (Tantal kolegi)

Obrazek
wz. 48, KK150, CZ75 Omega, Ruger 512 Mk III i...
milo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 13 kwietnia 2015, 22:10
Tematy: 0
Lokalizacja: 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Frezowany AKS Bułgarski czy tłoczony AKMS Radom 11 ?

Post autor: milo »

[quote="sirocco"] Mam tyle bo mi szkoda z naszych strzelać :-D

no właśnie z niektórych naszych nabytków żal nam strzelać. Kto tego nie ma ;laughing:
bldzmarcin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 477
Rejestracja: 30 sierpnia 2015, 21:26
Tematy: 22
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Frezowany AKS Bułgarski czy tłoczony AKMS Radom 11 ?

Post autor: bldzmarcin »

Przewaga frezowanej komory jest możliwość łatwego oraz pewnego przykrecenia do niej szyny do bocznego montażu. A to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o montaż cekownikow optycznych do Ak
mustang88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 11 października 2017, 21:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Frezowany AKS Bułgarski czy tłoczony AKMS Radom 11 ?

Post autor: mustang88 »

Kolega ze zdjęciem ... Śliczny zestaw, wyglądają razem jak rodzina :), a propos montażu to ja nic kompletnie nie mam zamiaru z nim robić, sama mechanika jak fabryka, może kompensator zmienię ale raczej tez wątpię
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”