Mały pistolet do noszenia

Moderator: Moderatorzy WBP

Candyman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 03:27
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Candyman »

APS pisze:
biper pisze:Proste pytanie:
Przy współczesnych, małych, lekkich i ergonomicznych pistoletach 9x19 (Glock 43, Sig P365, XDs, HK P30SK/HK SFP-SK, SCCY itd.) ma jeszcze sens szukanie jakichś kompromisów?
Wszystko pięknie, ale jest jeszcze jeden parametr - szerokość. 6-ka z jednorzędowym magazynkiem zawsze wygra z dwurzędową, polimerową 9-ką.. A niestety klockowaty pistolet odstaje.
Ale czemu porównujesz do dwurzędowej dziewiątki, skoro oponenci piszą, że do obrony spokojnie wystarczy jednorzędowy subkompakt?
KULIT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 02 marca 2016, 11:18
Tematy: 14
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: KULIT »

KudrigY pisze:
Jak będzie chęć, to można się umówić na jakiś dzień, i porównać kilka 9x17 i 9x18 na ZKS na żywo. Sam z rzeczy mniej spotykanych na 9MM mogę dołożyć do porównania CZ-83, ale liczę że ktoś inny przyniesie P-83 czy makarowa, bo mi się moich nie będzie chciało czyscić :p Ale jak będzie potrzeba, to wezmę te 3 sztuki... Bo ostatniego z moich maluchów, czyli P-64 to bym nie targał, raczej wiadomo że będzie najmniej sensowną 9MM do samego strzelania... Do noszenia żeby sobie poprawiać samopoczucie, ok, do strzelania, nie bardzo...
Mogę sie dołączyć do testów na ZKS z Kimberem Micro 9 :)
Candyman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 03:27
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Candyman »

Chciałem się pochwalić wynikiem z SCCY, ale gdy przeczytałem o tych 86 punktach z XDSa to mi się wstyd zrobiło :shame:
No ale niech będzie - 63 punkty. Na usprawiedliwienie dodam, że to było 10/10 a nie 10/13, no i to jest tylko DA. Spróbowałem też z subsonic 140 gr S&B, ale wynik o dziwo gorszy. Pistolecik dobrze leży w ręku, mimo że mam dość duże łapy. Kupiłem w Toruniu, razem z całkiem przyzwoitą kaburą wewnętrzną Blade-Tech. Nosi się całkiem nieźle, najwygodniej dla mnie (z uwagi na sadło) między 3 a 6 godziną. Nawet w aucie nie przeszkadza, podczas gdy Shadow wyraźnie uwiera. Trochę wnerwia ten DAO (długi skok i duża siła), ale to jego podstawowe zabezpieczenie - mam wersję CPX-2. W każdym razie po wystrzeleniu z SCCY paczki amunicji, gdy wziąłem do ręki Shadowkę to tak jakby sama strzelała ;laughing: Tak czy inaczej jestem zadowolony. Gdybym zaczął się bać chodzić po ulicach to się nada.
A i jeszcze jedno: w magazynek wchodzi 9 naboi, dziesiątego nie da rady wcisnąć,




Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 stycznia 2019, 22:32 przez Candyman, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3222
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: biper »

Candyman.. a coś mi się zdaje, że jakbyś strzelił z XDs'a to byś się zdziwił uzyskanym wynikiem, skoro przy 10/10 z DAO (i o 0.2" krótszej lufie) masz 63pkt. :)
XDs ma spust o charakterystyce praktycznie SA (tak mi się przynajmniej wydaje - jeśli jest on kopią "grubszego" brata - XDm'a).

:piwo:
Ostatnio zmieniony 10 stycznia 2019, 22:38 przez biper, łącznie zmieniany 3 razy.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: s1k0r3k »

Czy mógłby mi ktoś doradzić wewnętrzną kaburę z kydeksu do sfp9sk? Czy nada się również do p30sk, czy mają jakieś nieodpowiadające dźwigienki albo wymiary? I czy znajdę coś ciekawego w sklepie, czy szukać dobrej piekarni? I czy pasuje jakiś model kabur AlienGear?
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2019, 01:31 przez s1k0r3k, łącznie zmieniany 2 razy.
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Fokat »

HKSFP9 to wbrew pozorom spory pistolet. Ja mam 191 cm i waże 78kg i nie byłem w stanie nosić w wewnętrzej kaburze.
Przymierzałem się do hybrydy IWB Light Defender CrossBreed, chyba jedne z lepszych na rynku, tylko cena lekko zaporowa.
ismahel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 29 października 2017, 18:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: ismahel »

SFP9 to pełnowymiarowy pistolet. Gdzie on pasuje do tego tematu?
s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: s1k0r3k »

Sfp9sk pasuje.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: montrala »

Ja korzystam z kabury wewnętrznej Comp-Tac Minotaur Neutral Cant (noszę ją AIWB) do HK P30. Nosiłem w niej z powodzeniem również P2000SK, P30L i SFP9. Spokojnie da się i P30SK i SFP9SK.

Co do tego czy "widać, nie widać, trochę widać i nie widać, teraz widać" (kto pamięta skąd to?) to dla noszenia IWB/AIWB większe znaczenie ma długość i ułożenie rękojeści, niż długość lufy czy grubość broni. Oczywiście małe jednorzędówki są bardziej komfortowe (głównie dlatego że lżejsze) ale nie zgodzę się że SFP9 czy P30L trudno ukryć. No chyba że się idzie w kąpielówkach na plażę ;)
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
milvuc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 19 lutego 2010, 21:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: milvuc »

Ktoś się wreszcie pochwali Sigiem P365? Czy przynajmniej ktoś macał to cudeńko? Jak dla mnie rewelacja szerokość jak jednorzędowy pistolet a mamy 10+1.
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Fokat »

montrala pisze:. Nosiłem w niej z powodzeniem również P2000SK, P30L i SFP9.... Oczywiście małe jednorzędówki są bardziej komfortowe (głównie dlatego że lżejsze) ale nie zgodzę się że SFP9 czy P30L trudno ukryć. No chyba że się idzie w kąpielówkach na plażę ;)
SFP9 to kompakt, aspirujący do pełnowymiarówki, generalnie kawał gnata. Przy moich parametrach, gdzie widać chusteczkę hignieniczną wsadzoną w przednią kieszeń, SFP9 był koszmarem do noszenia. Bardzo dużo zależy od anatomii, sposobu ubierania, przyzwyczajeń użytkownika.
Każdy musi wypracować własny system.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: montrala »

To jest rzecz o której przeczytasz na każdym poważnym forum o CCW w USA. Kiedy nosisz broń, to ubierasz się do broni i do tego dopasowujesz styl, a nie odwrotnie. Nie ma tu "zjeść ciastko i mieć ciastko". Co nie oznacza, że muszą to być spodnie 5.11 i kamizelka IDPA ;)
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
Kaszpir77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 16 kwietnia 2013, 19:18
Tematy: 3
Lokalizacja: podpoznańska wieś
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Kaszpir77 »

montrala pisze: Co do tego czy "widać, nie widać, trochę widać i nie widać, teraz widać" (kto pamięta skąd to?)
Asterix i Obelix Misja Kleopatra - tak dla rozluźnienia tematu :)
www.pro-cp.pl

CP i WBP
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Wilek1 »

milvuc pisze:Ktoś się wreszcie pochwali Sigiem P365? Czy przynajmniej ktoś macał to cudeńko? Jak dla mnie rewelacja szerokość jak jednorzędowy pistolet a mamy 10+1.
Tez uprzejmie prosze, + porownanie z G43 oraz S&W Shield.

Glock 43 ciut (nieodczuwalnie) dluzszy (taki sam jak Shield) i to moze byc plus, masa/wys./szer. ta sama, a z powiekszonym magiem 9+1 (Shield 8+1).
Awatar użytkownika
lasooch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 200
Rejestracja: 12 marca 2017, 14:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Pruszków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: lasooch »

Abstrahując od porównania teoretycznych wymiarów, miałem w ręku tego samego dnia G43, M&P shielda i Siga P365. Sig ma bardzo fajną strukturę rękojeści i kleił mi się do ręki. Jak na takiego kurdupla, to byłem bardzo zaskoczony, jak dobrze leży w łapie. Duża zasługa kopytka w magazynku, bo daje ładne oparcie dla najmniejszego palca. Mam raczej duże dłonie i długie palce, G43 i shield były zgodnie z oczekiwaniami zbyt małe do pewnego chwytu, Sig natomiast bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Generalnie ani nie szukam takiego pistoletu, ani go nie potrzebuję, macane było przypadkiem, przy okazji innych broni, a jakoś tak od dnia macania, ciągle chodzi po głowie :wink:
Problem jest tylko taki, że P365 ma jakieś problemy wieku dziecięcego, na bieżąco eliminowane w produkcji.
cz1 - problem ze spustem
https://www.youtube.com/watch?v=BYCCQjx0M8M
cz2 - problem z wyciągiem łuski
https://www.youtube.com/watch?v=ok5QQKtkVP0
cz3 - podsumowanie ;)
https://www.youtube.com/watch?v=4U5sPGhO9pw
I szczegółowe porównanie konstrukcji generacji 1 i 2:
https://www.youtube.com/watch?v=NGJ1Gf4lxyE
oraz generacja 3:
https://www.youtube.com/watch?v=tJEbvC58-ps
I jak tak sobie patrzę na te pistolety, szczególnie na ich przyrządy, to mam wrażenie, że u Szustera dwa tygodnie temu macałem niestety gen 1. Nie pamiętam zielonej muszki, raczej trzy takie same białe kropy na muszce i szczerbince. A być może inne przyrządy idą na Europę i USA? Sprzedawca był świadomy akcji serwisowej P320, o zmianach w konstrukcji P365 nic nie był w stanie powiedzieć, więc warto się upewnić przed ew. zakupem.
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2019, 15:43 przez lasooch, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”