S&W MP Shield 2.0 + kabura

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

S&W MP Shield 2.0 + kabura

Post autor: oscyp »

Cześć,
przymierzam się do tego pistoletu, ale odstrasza mnie skąpość akcesoriów, a przede wszystkim kabur na naszym rynku.
Nie jestem też pewien czy ta sama kabura pasowała by do wersji pierwszej oraz 2.0 zarówno z bezpiecznikiem jak i bez?
Czy posiadacze / macacze mogliby się wypowiedzieć? Może ktoś ma jakieś namiary na dobre kabury do niego (np. IWB)?

z góry dzięki za pomoc
mike33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 158
Rejestracja: 26 stycznia 2015, 12:45
Tematy: 6
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: S&W MP Shield 2.0 + kabura

Post autor: mike33 »

Co do kompatybilności się niestety nie wypowiem. Do Shielda większość piekarni ma już wzorniki. Polecam pytać: combattools, Doubletap Michał Kośmider, Piekarnia kabur Gniezno. Linki do znalezienia w google.

Ja natomiast używam kabury IWB firmy g-code incog. Mi kolega przywiózł ze stanów. Jestem bardzo zadowolony. Mam identyczną do glocka. Klipsy są wąskie więc łatwo ustawić ją w dogodnym położeniu na pasie względem szlufek w spodniach. Do tego tworzywo, z którego wykonana jest kabura, pokryte jest jakby meszkiem, co wpływa znacząco na komfort noszenia.
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: S&W MP Shield 2.0 + kabura

Post autor: oscyp »

Ale to full-kydex z obu stron czy od strony ciała jest skóra? Można nosić z boku lub z przodu czy ma jakieś wymuszone ułożenie?
mike33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 158
Rejestracja: 26 stycznia 2015, 12:45
Tematy: 6
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: S&W MP Shield 2.0 + kabura

Post autor: mike33 »

Ta kabura G-code incog jest w pełni z tworzywa/kydexu. Nie ma wymuszonej pozycji. Można wsadzić w spodnie, gdzie wygodnie. Jest oczywiście w wersji dla lewo i praworęcznych.

Osobiście nie polecam kabur hybrydowych - tzn takich, które są w połowie z kydexu w połowie ze skóry. Owszem są bardzo wygodne, nic nie dociska, nie odparza się itd, ale komfort dobycia i schowania broni jest masakryczny. Po wyjęciu broni kabura zaciska się i trzeba kombinować, by ponownie ją wsadzić - co robi się niebezpieczne szczególnie przy noszeniu przeładowanej broni. Wielu instruktorów w USA odradza kabury hybrydowe. Ale to temat na oddzielną dyskusję.

Ja po przetestowaniu przy innej broni wielu opcji z kaburami, do shielda ostatecznie wybrałem pełną z kydexu.

By była jeszcze wygodniejsza i bezpieczniejsza, przy wkładaniu broni przeładowanej w spodnie dorobiłem sobie taki klin (po ang wedge)z gąbki. Dzięki temu jak stoję i wkładam lub dobywam broń, lufa nie celuje w ciało. Dodatkowo gąbka pomaga przy całodziennym noszeniu, zwiększając komfort. Szczególnie przy siedzeniu (robota za biurkiem czy podróż autem). Klin powoduje też lepsze dociskanie szkieletu broni do brzucha, przez co pistolet odznacza się dużo mniej spod ubrania.

Kilka fotek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: S&W MP Shield 2.0 + kabura

Post autor: oscyp »

o kurcze, spory ten 'klin'!
Ciekawi mnie jeszcze dlaczego masz tylko 1 clip, podczas gdy wszystkie icogi które znajdują mają po 2... to była jakaś wersja na zamówienie czy modyfikowałeś?
mike33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 158
Rejestracja: 26 stycznia 2015, 12:45
Tematy: 6
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: S&W MP Shield 2.0 + kabura

Post autor: mike33 »

Klin proporcjonalny do kałduna ;) ale sprawdza się rewelacyjnie.

Nic nie zmieniałem. Taka była. Ten model: https://www.tacticalholsters.com/product/incog-eclipse/
Belianify
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 23 kwietnia 2021, 14:36
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: S&W MP Shield 2.0 + kabura

Post autor: Belianify »

Odkopuję temat. Czy coś się zmieniło w kwestii dostępności kabur do S&W MP 2.0 ?? W niektórych sklepach widziałem kabury do S&W MP, ale chyba tej pierwszej wersji. Poza tym chciałbym kaburę na ten pistolet, ale z miejscem na pistolet z latarką i fajnie by było, gdyby było zabezpieczenie (nie jest to wymóg) - widziałem taką fajną kaburę, która ma zabezpieczenie od góry od strony płytki oporowej zwalniane kciukiem. Ktoś coś ?
yamnick
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 110
Rejestracja: 11 lutego 2018, 19:22
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: S&W MP Shield 2.0 + kabura

Post autor: yamnick »

Pytasz o kabury do Shielda czy jego większego brata ?
Belianify
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 23 kwietnia 2021, 14:36
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: S&W MP Shield 2.0 + kabura

Post autor: Belianify »

Pytam o standardowego S&W MP 2.0 z 4,25" cal lufą
yamnick
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 110
Rejestracja: 11 lutego 2018, 19:22
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: S&W MP Shield 2.0 + kabura

Post autor: yamnick »

Doubletap już 2 lata temu miał forme do MP 4.25 z Latarka i tamże zakupilem. To byla OWB bez zabezpieczenia.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”