Mały pistolet do noszenia

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
WRL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 495
Rejestracja: 11 września 2009, 13:46
Tematy: 0
Lokalizacja: LU
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: WRL »

Ja uważam, że każdy powinien nosić to co ma :-D

Ja mam HK USP Standard. I teraz co mam drugi mniejszy do noszenia kupić ... ?
Ostatnio zmieniony 09 stycznia 2019, 12:25 przez WRL, łącznie zmieniany 1 raz.
Ave
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 09 lutego 2014, 20:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Ave »

Cały problem w tej dyskusji i innych na forum o użyciu broni w samoobronie jest taki, że nikt tego nigdy nie robił. Nie przypominam sobie, żeby na przestrzeni ostatnich powiedzmy 10 lat usłyszał o jakimkolwiek użyciu broni w samoobronie przez osobę cywilną. Stąd wiedzą praktyczna na ten temat w Polsce jest mierna. Na forum - może kogoś urażę - wypowiadają się w duże dzieci. Jest piaskownica, są fajne zabawki. Chętnie czytam o tym co jest fajniejsze do strzelnica na strzelnicy. Temat samobrony z użyciem broni znacznie wykracza poza wiedzę posiadaczy broni do celów sportowych czy kolekcjonerskich.
Broń służy do zabijania. Dobór kalibru? Jeżeli brakuje komuś doświadczenia to najlepiej zapytać o to praktyka. Proszę spytać tych co zabijają na codzień np myśliwych. Czy któryś z nich strzeliłby do dzika w nagonce z .22, a jeśli nie to dlaczego? Każdy praktyk na to odpowie bez zastanowienia.
Czy strzał z TT będzie ok? Na strzelnicy na pewno będzie miał swój niepowtarzalny klimat.
Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Wielki_Wezyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 12 stycznia 2017, 19:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Wielki_Wezyr »

Wilek1 pisze:...nosic TT do ochorny osobistej ? to tak na serio ???
Nie czytaj wszystkiego tak dosłownie, napisałem to pół żartem, co nie zmienia faktu, że TT (mój egzemplarz) jest niezawodny i trzymając ją czuję się pewny odparcia każdego ataku, to żelazo dodaje +10 mocy:) - ponownie, pół żart, żeby nie było.
Hubert pisze:@Wielki_Wezyr
Napisz proszę jak sprawuje się P232. Masz go całego w nierdzewce SL czy two-tone ze szkieletem alu? Najlepiej to daj postrzelać bo o ile się nie mylę jesteśmy z jednego klubu.
Przestrzeliłem kilkaset sztuk bez żadnych problemów, amunicja meksykańska i czeska, poręczny, bardzo mało wystający kurek, pasuje mi praca spustu, dobrze leży mi w dłoni, odrzut mniejszy niż w P83.
Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to jak działa decocker, mam problem aby obsłużyć go gładko kciukiem, może kwestia wprawy jeszcze.
Napisz prive, możemy się umówić kiedyś.
Fokat pisze: Ja korzystam z walthera PPK, kaliber smętny bo 7,65, moc obalająca też nie za wysoka.
Wiem, wiem, zaraz paru napisze o mocy obalającej, magazynku (minimum 15 plus 1 ), torach lotu pocisku i pierdylionie innych czynników,.
PPK jest super i uwielbiam swojego, natomiast przez problem ze zbijaniem spłonek straciłem do niego (swojego) zaufanie.
Ave pisze:Cały problem w tej dyskusji i innych na forum o użyciu broni w samoobronie jest taki, że nikt tego nigdy nie robił. Nie przypominam sobie, żeby na przestrzeni ostatnich powiedzmy 10 lat usłyszał o jakimkolwiek użyciu broni w samoobronie przez osobę cywilną. Stąd wiedzą praktyczna na ten temat w Polsce jest mierna. Na forum - może kogoś urażę - wypowiadają się w duże dzieci. Jest piaskownica, są fajne zabawki.
Masz racje ale po to jest forum, żeby sobie pogadać właśnie.
Przypadków użycia broni w samoobronie przez cywila było co najmniej kilka, 2-3 opisywał Trybun, pewnie można odszukać.
/ .22 / 7,62x25 / 7,65 / 9 Short / 9 Makarow / 9 Para /
/ .357 Magnum /.44 Magnum /
/ 5,45x39 /
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: montrala »

WRL pisze:Ja mam HK USP Standard. I teraz co mam drugi mniejszy do noszenia kupić ... ?
No jasne! Najlepiej HK USP Compact. Albo HK P2000SK względnie P30SK ;)
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
WRL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 495
Rejestracja: 11 września 2009, 13:46
Tematy: 0
Lokalizacja: LU
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: WRL »

@montrala

Jako przykładny fanboy HK tak też pewnie zrobię :-D i pewnie kupię USP compact, jednak gdy masz do wykorzystania tylko jedna promesę trzeba myśleć uniwersalnie :wink:

Miałem ostatnio okazje popróbować G43 oraz G26 w trakcie jednego ze strzelań i powiem wam, że jednak wolę broń Full Size. Dla mnie FS jest bronią uniwersalną, natomiast wszystkie sub compacty nadają się tylko jako broń obronna (do 5-7m). Może i fajnie się noszą jednak przy strzelaniu mają np. większy podrzut.

Ogólnie to trzeba być elastycznym, ale jak się nie ma co się lubi ... :-D
maciek199815
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 233
Rejestracja: 03 lipca 2012, 12:22
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: maciek199815 »

Ave pisze:Nie przypominam sobie, żeby na przestrzeni ostatnich powiedzmy 10 lat usłyszał o jakimkolwiek użyciu broni w samoobronie przez osobę cywilną.
.
Rok temu, napad na kantor, Pisz, obrona.
ismahel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 29 października 2017, 18:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: ismahel »

WRL pisze:@montrala

Jako przykładny fanboy HK tak też pewnie zrobię :-D i pewnie kupię USP compact, jednak gdy masz do wykorzystania tylko jedna promesę trzeba myśleć uniwersalnie :wink:

Miałem ostatnio okazje popróbować G43 oraz G26 w trakcie jednego ze strzelań i powiem wam, że jednak wolę broń Full Size. Dla mnie FS jest bronią uniwersalną, natomiast wszystkie sub compacty nadają się tylko jako broń obronna (do 5-7m). Może i fajnie się noszą jednak przy strzelaniu mają np. większy podrzut.

Ogólnie to trzeba być elastycznym, ale jak się nie ma co się lubi ... :-D
Raczej się nie zgodzę. Ja ze swojego XDSa trenowalem i strzelalem zawody PCZ 25m 10z13 ocenianych regularnie przekraczając 70 punktów z rekordem na poziomie 86pkt. Podrzut mojego w 9mm jest niewiele większy od plastika FS typu glock.

To jest naprawdę dobra i celną broń dająca się nosić wygodnie w sposób niewidoczny..
Awatar użytkownika
WRL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 495
Rejestracja: 11 września 2009, 13:46
Tematy: 0
Lokalizacja: LU
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: WRL »

Wkleisz tarczę?
nazarr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 196
Rejestracja: 24 kwietnia 2016, 14:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: nazarr »

Jest szansa że niebawem G48 pogodzi wielu :-D
co do kompaktowych i subkompaktowych pistoletów to pozytywne wrażenia mam w temacie Ruger sr9c 9x19, natomiast XDs na którego czekałem 2 lata zupełnie mi nie podszedł, niestety.
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Fokat »

Xds i 86 punktów na 100 na 25 metrów?
Czyli przykładowo 9 dziewiątek i 1 piątka?
Chyba przestanę czytać forum. Albo to "opowieści drzewa sandałowego". Nawet u specjalsów nie widziałem takich skupień.
Czasem mam wrażenie, że to forum cyborgów z terminatora, a nie zwykłych strzelców :)
Ostatnio zmieniony 09 stycznia 2019, 17:27 przez Fokat, łącznie zmieniany 3 razy.
ismahel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 29 października 2017, 18:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: ismahel »

Nie robię fotek tarcz ale na kolejnym treningu zrobię. Wyraźnie zaznaczyłem że to rekord tak się ułożyło po prostu siła statystyki i fartem . 80 przeskoczyłem może 1-2 razy poza tym w życiu. Jeśli mam podsumować dokładniej to 7/10 podejść wynik jest powyżej 70 punktów. Rzadko poniżej 65 punktów. Rzadko też pod 80 czy ponad 80 punktów.

Ale srednio te 70+, przy czym plusjest raczej maly, da się strzelać z tego pistoletu. Jedyną zmiana było wymiana spustu na Power Precision . Uważam że to bardzo przyzwoity wynik. Więc na pewno się nie zgodzę że subcompact to broń na 5-7 metrów.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3241
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: biper »

nazarr pisze:Jest szansa że niebawem G48 pogodzi wielu :-D
Eeee raczej nie..
Nie przemawia do mnie idea tych nowych Glocków (G48 i G43X), tak samo jak i G19X. Owszem - do mania, zabawy, kolekcjonowania - super, ale nie o tym jest temat.

Jedyny argument za G48 (wielkość G19, tylko o 5mm węższy, bo jednorzędowy magazynek), to jak powiedział w swojej recenzji Sootch00 (YT) - sprawdzi się w tych stanach, gdzie posiadacze mają narzucone ograniczenie pojemności magazynków do 10szt., a chcą nosić coś co ma ergonomię kompakta/pełnowymiarowego pistoletu. Bo po co targać G19, skoro i tak można w nim mieć jedynie 10-nabojowy magazynek. Przy G48 przynajmniej zyskuje się co nieco na grubości.

Z tym, że grubość, jeśli chodzi o ukrycie broni, to mniejsze zmartwienie, niż długość rękojeści. I dlatego zupełnie nie rozumiem (poza marketingiem) idei G43X - praktycznie subkompakt, ale chwyt "pełny".
G48 i G43X to wg strony Glocka 28mm, Glock 19 to 32mm. 5mm mniej za paskiem świata noszącemu o 180st. nie obróci. Długość chwytu robi różnicę, jeśli chodzi o ukrycie. I tu trzeba naprawdę dobrze się zastanowić i rozważnie wybierać pomiędzy pewnością chwytu i komfortem dobycia broni, a łatwością jej ukrycia oraz ewentualnie oczekiwanej pojemności magazynka.

Dla mnie osobiście idealnym kompromisem pomiędzy wszystkimi aspektami jest XDm 3.8 Compact. Jeszcze fajniejszy byłby Sig P365, gdyby nie jego problemy z awaryjnością.
Gdyby Glock wypuścił takiego G43X, ale z układem magazynka/chwytu jak w Sigu P365 to zmiótłby Siga z powierzchni (właśnie przez wzgląd na problemy Sig-a). Sig P365 ma tą samą pojemność magazynka, przy istotnie krótszym chwycie.
Ostatnio zmieniony 09 stycznia 2019, 17:56 przez biper, łącznie zmieniany 2 razy.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Fokat »

Jakbyś napisał, że miałeś super mega, farta na 86 punktów, to nikt nie miałby z tym problemu. A tak wyszło słabo.
Subkompakt, to jest broń na 5-7m do 10m. Nie dorabiaj proszę ideologii do XDS-a.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3241
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: biper »

Fokat - kolega napisał średnio 70+ (a 86 to rekord). A druga nie mniej istotna rzecz, nie na 10, ale na 13 strzałów (i 10 najlepszych oceniane) - to też ma wpływ na wynik ;)
Aczkolwiek też jak czytam forum to dochodzę do wniosku, że najwidoczniej ślepnę i mam delirkę na każdych zawodach :)
Ostatnio zmieniony 09 stycznia 2019, 17:59 przez biper, łącznie zmieniany 1 raz.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
ismahel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 29 października 2017, 18:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: ismahel »

Gdyby ktoś chciał i miał okazję postrzelać z xdsa w 9mm to z doświadczenia polecam amunicję 9g subsonic. Absolutnie daje najlepsze skupienia . Sprawdzane na łącznie 3 egzemplarzach tego modelu.

Czytajcie że zrozumieniem. Wyraźnie napisalem że 86 punktów to REKORD . Napisalem regularnie przekracza 70 punktów. To nie znaczy że zawsze.

Jednak okolo 70 punktów oznacza że z 25 metrów jesteś w stanie strzelać celnie w korpus czlowieka . W tym kontekście pisząc że to broń na 7 metrów trochę przesadzasz.

Amerykanie nie strzelają 25m . Ale wystarczy wpisać xds 25 yards co jest niewiele bliżej aby zobaczyć tarcze i filmiki pokazujące potencjał tej broni.
Ostatnio zmieniony 09 stycznia 2019, 18:04 przez ismahel, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”