Chiński ACOG 4x32 za 64 dolary na Aliexpress

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
oscyp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 532
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chiński ACOG 4x32 za 64 dolary na Aliexpress

Post autor: oscyp »

Do tej pory przez urząd celny przechodziły mi tylko paczki z jakąś drogą elektroniką i albo naliczali jakieś kwoty z du** (ani to VAT ani cło procentowo, tylko na zasadzie "dej pan 100, bo paczkę zniszczymy") albo był to jedynie VAT od wartości deklarowanej. W ostatnim czasie (czyt. ostatnie pół roku) zdarzyło mi się jednak, że oVATowali mi 2 przesyłki o małej wartości i to w ogóle niezwiązane z elektroniką - rzeczywiście opłaty dodatkowe, które są sztywne i naliczane przez UC są irytujące, ale póki co to marginalne przypadki.

Nie ma jednak sytuacji bez wyjścia - rosną jak grzyby po deszczu (i tak już wcześniej popularne) wysyłki z magazynów na terenie UE (albo bezpośrednio - jeśli mają na stanie albo na zasadzie przepakowania tego co przyszło z chin na teren UE i puszczeniu dalej) i wtedy wszyscy urzędnicy mogą nas cmoknąć.

Ja osobiście nakładanie podatków za zakupy poza UE uważam za zwyczajną urzędniczą kradzież w majestacie prawa...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2544
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chiński ACOG 4x32 za 64 dolary na Aliexpress

Post autor: adnikauto »

Dla informacji:
System NIE- naliczania VATU dziala w druga strone...

Przy zakupie "specjalistycznego" pistoletu matchowego z Europy z wysylka do USA cena jest pomniejszana o VAT... to jest kwota rzedu ok. 250- 300 USD... minusem jest brak gwarancji na terenie USA.

W Polsce jak napisalem uprzednio, kazdy musi z ciebie sciagnac kase... w kazdego rodzaju dzialalnosci zreszta co mnie strasznie wk...wia!

Gdzie indziej mozna- u nas sie nie da... !
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Jeff56
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 09 stycznia 2018, 12:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chiński ACOG 4x32 za 64 dolary na Aliexpress

Post autor: Jeff56 »

Acog z swiatlowodem(czerwony) zakupiony,zamontowany i przestrzelany.Narazie trzyma zero po ok.100 pociskach,tylko rozkręcją się nakrętki.Zalalem loctitem niebieskim i zobaczymy czy będzie się rozkręcać.Mialem okazje porównać z oryginałem i powiem że Chińczyki zrobiły dobrą robotę.
sprengkapsel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 310
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 15:09
Tematy: 20
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chiński ACOG 4x32 za 64 dolary na Aliexpress

Post autor: sprengkapsel »

Jak długo czekałeś ?
w piętek zamówiłem także ACOGa . Ciekwy jestem czy wywaliłem kasę w kosmos :)
Awatar użytkownika
woytas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 724
Rejestracja: 09 grudnia 2015, 11:19
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chiński ACOG 4x32 za 64 dolary na Aliexpress

Post autor: woytas »

Dajcie linka - może też kupię :)
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek.
Awatar użytkownika
Jeff56
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 09 stycznia 2018, 12:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chiński ACOG 4x32 za 64 dolary na Aliexpress

Post autor: Jeff56 »

Zamowiony 8.04 a przyszedl 19 w piątek.Czyli w 11 dni,na Ali opisane ze do 50 dni czas oczekiwania na dostawę! Przesyłka przyszła bez opłat celnych itp.https://pl.aliexpress.com/item/Polowani ... 5c0fAFPXkZ
https://photos.app.goo.gl/gxbuSnW2Z3ef7WqZ9
Ostatnio zmieniony 22 kwietnia 2019, 11:08 przez Jeff56, łącznie zmieniany 1 raz.
kelvinpiotr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 361
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 09:31
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chiński ACOG 4x32 za 64 dolary na Aliexpress

Post autor: kelvinpiotr »

Naprawdę chcecie wydać na to te małe pieniądze ? Ale to zawsze jakaś kasa . Ja skusiłem się dwa lata temu na podobne cudo też z 4 krotnym powiększeniem. Siatka Chevron , od razu trochę przekrzywiona , tak z 2-3 stopnie w lewo :wink: Wykonanie , niezłe i to tyle zalet . Optyka bez powłok, ciemna, na strzelnicy ze słabym oświetleniem ciemno, oj ciemno. Odległość soczewki okularowej od oka to ok 4 cm ( oryginały to okolice 10 cm ) a więc trzeba się przytulić dosyć mocno o uważać z odrzutem :wink: Grubośc siatki ... hm ... jest taka że na 25 m jeszcze można , na 50 m do tarczy TS4 znak celowniczy , sierżant , zasłaniał całą czarną część tarczy. Beleczki z 10-15 MOA ?? :wink: Na moim AR było to przez tydzień i podarowałem do klubu na strzelania komercyjne do 25 m.
Natomiast zakup na Ali to na pewno : emocje związane z wyborem , jest tego kształtu, koloru , siatek od groma, emocje w oczekiwaniu na przesyłkę , czy uda się obejść cło i VAT ( mi się nie udało ) , emocje przy rozpakowywaniu przesyłki ( czy nie oszukali i to jednak to ) a na koniec emocję z analizą tego , co za g....no kupiłem :wink: .. Od razu powiem , dla ASG świetne ... na te odległości i kopnięcie przy strzałach jak znalazł, najlepszy stosunek jakości do ceny.
Widywałem na ASG oryginały , co przekłada się na przerost formy nad treścią . Ale kto bogatemu zabroni ?? :wink:
Awatar użytkownika
Jeff56
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 09 stycznia 2018, 12:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chiński ACOG 4x32 za 64 dolary na Aliexpress

Post autor: Jeff56 »

Tak i jeszcze raz tak.Ale .....
Oryginalny ACOG to OK 7 tys. lub 1400 euro.Mój szwagier powtarza ze stać kupić konia to i stać na karmić konia.Mam karabin za ok.10tys.i gdybym był najemnikiem lub zawodowo zajmował się,,użyciem broni,, to na pewno bym kupił oryginał.Szkoda mi tych pieniędzy, wole dołożyć kilka tysięcy i kupic lunete dobrej klasy.Tak jak pisałem wcześniej miałem sposobność przymierzyć oryginał i kopie ,do mojego strzelania to nie jest warte tylu pieniędzy.Co do szkła to jest jasne,siatka jest ok,trzyma zero i tyle albo aż tyle.
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 538
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chiński ACOG 4x32 za 64 dolary na Aliexpress

Post autor: KudrigY »

Ja mam chinola na MP-15-22. Ta optyka przeszła grubo ponad 1000 kulek na tym boczniaku, i działa. Raz założyłem, ustawiłem zero na 50m i jest ok. Ale nie ryzykuje zdejmowac :) Czego chcieć więcej? Oczywiście, jeżeli kiedykolwiek pojawi się u mnie w szafie zabawka za 10-15k, to i pojawi się i użytkowa optyka do niej za kilka tysięcy. Na razie mam tylko takie do kolekcji :) chinczyki maja swoje miejsce na rynku, ale oczywiście jak ktoś chce jakiegoś kupić, to z głową :) no i nuta hazardu zawsze jest...
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chiński ACOG 4x32 za 64 dolary na Aliexpress

Post autor: kuras999 »

kelvinpiotr pisze: Optyka bez powłok, ciemna, na strzelnicy ze słabym oświetleniem ciemno, oj ciemno. Odległość soczewki okularowej od oka to ok 4 cm ( oryginały to okolice 10 cm ) a więc trzeba się przytulić dosyć mocno o uważać z odrzutem :wink: Grubośc siatki ... hm ... jest taka że na 25 m jeszcze można , na 50 m do tarczy TS4 znak celowniczy , sierżant , zasłaniał całą czarną część tarczy. Beleczki z 10-15 MOA ??
To na pewno nie mówisz o tym samym o którym pisze reszta. Mój chiński acog jest niesamowicie jasny ma ogromne pole widzenia. Jest rewelacyjnie ostry, znać celowniczy brzytwa linie cienkie jak włos. A eye relief jest idealnie taki sam jak w oryginale:
https://www.trijicon.com/na_en/products ... p?pid=TA31


Generalnie sprzęt warty swoich pieniędzy jeśli ktoś chce mieć optykę pryzmatyczną. Z minusów ciężki jak oryginał, i ma właściwości jak oryginał. Przy strzelaniu 0-50m (95% mojego strzelania) jeśli nie celujemy w zapałki i nie strzelamy statyki z podpórki to tylko przeszkadza jak każde powiększenie na tej odległości. Jakbym strzelał 100-300m na pewno bym go nie ściągnął. Osobiście uważam że do 100m najlepszą optyka jest kolimator.

Maszt GSM na zdjęciu poniżej jest oddalony o 455m nie miałbym problemów żeby nacelować na obiekt wielkości głowy gdyby się taka tam pojawiła. Sorry za jakość zdjęcia pstryknięcie komórką na zoomie cyfrowym.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 kwietnia 2019, 18:41 przez kuras999, łącznie zmieniany 3 razy.
alien
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 259
Rejestracja: 30 kwietnia 2015, 16:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chiński ACOG 4x32 za 64 dolary na Aliexpress

Post autor: alien »

kuras999 pisze:
kelvinpiotr pisze: Optyka bez powłok, ciemna, na strzelnicy ze słabym oświetleniem ciemno, oj ciemno. Odległość soczewki okularowej od oka to ok 4 cm ( oryginały to okolice 10 cm ) a więc trzeba się przytulić dosyć mocno o uważać z odrzutem :wink: Grubośc siatki ... hm ... jest taka że na 25 m jeszcze można , na 50 m do tarczy TS4 znak celowniczy , sierżant , zasłaniał całą czarną część tarczy. Beleczki z 10-15 MOA ??
To na pewno nie mówisz o tym samym o którym pisze reszta. Mój chiński acog jest niesamowicie jasny ma ogromne pole widzenia. Jest rewelacyjnie ostry, znać celowniczy brzytwa linie cienkie jak włos. A eye relief jest idealnie taki sam jak w oryginale:
https://www.trijicon.com/na_en/products ... p?pid=TA31


Generalnie sprzęt warty swoich pieniędzy jeśli ktoś chce mieć optykę pryzmatyczną. Z minusów ciężki jak oryginał, i ma właściwości jak oryginał. Przy strzelaniu 0-50m (95% mojego strzelania) jeśli nie celujemy w zapałki i nie strzelamy statyki z podpórki to tylko przeszkadza jak każde powiększenie na tej odległości. Jakbym strzelał 100-300m na pewno bym go nie ściągnął. Osobiście uważam że do 100m najlepszą optyka jest kolimator.

Maszt GSM na zdjęciu poniżej jest oddalony o 455m nie miałbym problemów żeby nacelować na obiekt wielkości głowy gdyby się taka tam pojawiła. Sorry za jakość zdjęcia pstryknięcie komórką na zoomie cyfrowym.
Obrazek

Dałbyś linka do tego ACOGa co przetestowałeś i jest ok.
Awatar użytkownika
Leczo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 113
Rejestracja: 10 kwietnia 2016, 11:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chiński ACOG 4x32 za 64 dolary na Aliexpress

Post autor: Leczo »

Ja zamawiałem ostatnio z tego linku: https://pl.aliexpress.com/item/Polowani ... 5c0fstNPxg

Światłowód działa, jakościowo super. Optyka jasna, bez zamgleń. Póki co wyzerowany i przestrzelany na S&W M&P 15-22 (150 pestek) na 50m. W niedziele test na .223 na 100m.
9x19 9x18 7,65x17 7,62x39 .223 Rem .22LR 12/76 5,56x45 .38 .357
alien
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 259
Rejestracja: 30 kwietnia 2015, 16:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chiński ACOG 4x32 za 64 dolary na Aliexpress

Post autor: alien »

Leczo pisze:Ja zamawiałem ostatnio z tego linku: https://pl.aliexpress.com/item/Polowani ... 5c0fstNPxg

Światłowód działa, jakościowo super. Optyka jasna, bez zamgleń. Póki co wyzerowany i przestrzelany na S&W M&P 15-22 (150 pestek) na 50m. W niedziele test na .223 na 100m.
Fajnie to daj znać jak sprawa się ma po testach na 223. Czy trzyma zero i czy w ogóle przetrwał test :-D
Awatar użytkownika
Jeff56
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 09 stycznia 2018, 12:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chiński ACOG 4x32 za 64 dolary na Aliexpress

Post autor: Jeff56 »

To ten sam sprzedawca co ja kupiłem. :piwo:
Awatar użytkownika
Bleys
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 560
Rejestracja: 02 lutego 2008, 17:12
Tematy: 18
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chiński ACOG 4x32 za 64 dolary na Aliexpress

Post autor: Bleys »

Kolega w innym dziale zadał pytanie o klona Accu-Tac SR-5, ale nie spotkał się ze zrozumieniem. Może tutaj ktoś się spotkał i wykaże więcej empatii 8-)
Ultra3000 pisze: Jak w temacie. W teorii wygląda ok. Ciekawe jak w praktyce.

Tak to wygląda:
https://s.click.aliexpress.com/e/cP4qqDtQ
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”